Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 10.05.2018 08:26

Czy chodzi o estakadę?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.05.2018 08:29

Eger napisał(a):Trasa przez Austrie jest szybsza od tego roku o pol godziny :!: :D

Dziwne, ze nikt do tej pory tego na forum nie zauwazyl 8)

Wszystkie informacje o jezdzie na Breclav,tankowaniu w Wilfersdorf,itd.
nadaja sie do wyrzucenia do kosza i tylko zasmiecaja forum 8) :wink:
Sa calkowicie bezuzyteczne

Jest od konca grudnia 2017 nowa autostrada omijajaca Poysdorf :!: :!: :!:


hoho, ktoś tu widać nieuważnie czyta forum o całej reszcie brak uwagi zarzuca :)

Była ta informacja i to nie w jednym temacie :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2018 08:38

Magda O. napisał(a):Czy chodzi o estakadę?


W ciągu autostrady nie ma innej, tak - o nią chodzi 8)
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 10.05.2018 09:54

Pääkäyttäjä napisał(a):Od 1 lipca most ma być doraźnie zamknięty na miesiąć a ruch wpuszczony do miasta


Dzięki :) "świetne" wieści :sm:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 11.05.2018 14:49

Eger napisał(a):Trasa przez Austrie jest szybsza od tego roku o pol godziny :!: :D

Dziwne, ze nikt do tej pory tego na forum nie zauwazyl 8)

Wszystkie informacje o jezdzie na Breclav,tankowaniu w Wilfersdorf,itd.
nadaja sie do wyrzucenia do kosza i tylko zasmiecaja forum 8) :wink:
Sa calkowicie bezuzyteczne

Jest od konca grudnia 2017 nowa autostrada omijajaca Poysdorf :!: :!: :!:

Korek na polnoc od Mikulova przy sztucznym jeziorze to zwykle tylko kilka minut straty

Jak jest duzy, to wytarczy pojechac autostrada Bratyslawe i zjechac z niej w Hustopece, a dalej droga nr420 dobic do Mikulova
Droga nr 420 jest zakazana dla tirow i korkow tam nie bedzie


bezużyteczny będzie jak będzie cała autostrada aż do Brna... do tej pory zawsze jeździłem przez Breclav i ta droga jest całkiem OK, i aż nie będzie całej autostrady będzie sens nią jechać:)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 11.05.2018 15:11

paulr napisał(a):
Eger napisał(a):Trasa przez Austrie jest szybsza od tego roku o pol godziny :!: :D

Dziwne, ze nikt do tej pory tego na forum nie zauwazyl 8)

Wszystkie informacje o jezdzie na Breclav,tankowaniu w Wilfersdorf,itd.
nadaja sie do wyrzucenia do kosza i tylko zasmiecaja forum 8) :wink:
Sa calkowicie bezuzyteczne

Jest od konca grudnia 2017 nowa autostrada omijajaca Poysdorf :!: :!: :!:

Korek na polnoc od Mikulova przy sztucznym jeziorze to zwykle tylko kilka minut straty

Jak jest duzy, to wytarczy pojechac autostrada Bratyslawe i zjechac z niej w Hustopece, a dalej droga nr420 dobic do Mikulova
Droga nr 420 jest zakazana dla tirow i korkow tam nie bedzie


bezużyteczny będzie jak będzie cała autostrada aż do Brna... do tej pory zawsze jeździłem przez Breclav i ta droga jest całkiem OK, i aż nie będzie całej autostrady będzie sens nią jechać:)


Tylko, że ja po Czeskiej stronie nigdy nie spotkałem zatorów o których warto by tu wspomnieć

Po Austriackiej i owszem i odnoszę wrażenie, że nie jestem jedyny :)

Ten kawałek autostrady u Austriaków jednak sporo rozwiązuje :)
moody78
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moody78 » 13.05.2018 15:23

Witam. Dawno nie jechałem do Chorwacji, ostatni raz 2015 Baska Voda, więc zapytuję czy w końcówce sierpnia 23.08 - 01.09 ruch na drogach i przejściach granicznych jest jeszcze duży? Oczywiście na bieżąco będę monitorował natężenie ruchu i korki. Wyjeżdżamy 23.08 rano z Gliwic do Zaostrog z noclegiem w Otocać (ok. 900km), przez Czechy, Austrię i objazdem MLP. Powrót w sobotę 1.09 rano - i to mnie najbardziej martwi, że dużo ludzi będzie w ten czas wracało. :idea: :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2018 20:07

moody78 napisał(a): MLP. Powrót w sobotę 1.09 rano - i to mnie najbardziej martwi, że dużo ludzi będzie w ten czas wracało.

I masz rację.
Wyjście jest jedno, wczesna pobudka i być jak najwcześniej w Lucko (ja zawsze jestem ok. 8 i idzie jeszcze wytrzymać, oczywiście bramki bez gotówkowe), no i na granicy ze SLO.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 14.05.2018 00:28

moody78 napisał(a):Witam. Dawno nie jechałem do Chorwacji, ostatni raz 2015 Baska Voda, więc zapytuję czy w końcówce sierpnia 23.08 - 01.09 ruch na drogach i przejściach granicznych jest jeszcze duży? Oczywiście na bieżąco będę monitorował natężenie ruchu i korki. Wyjeżdżamy 23.08 rano z Gliwic do Zaostrog z noclegiem w Otocać (ok. 900km), przez Czechy, Austrię i objazdem MLP. Powrót w sobotę 1.09 rano - i to mnie najbardziej martwi, że dużo ludzi będzie w ten czas wracało. :idea: :?:


23.08 (czwartek) - nie powinno być jeszcze tragedii; ale 01.09 (sobota) dla zdrowotności, osobiście, odpuściłbym sobie :D Wziąłbym urlop na 03.09 i wracał w niedzielę (wyjazd około 16-17) na noc :papa: Tak zawsze robiłem z Baska Voda.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 14.05.2018 11:50

Witam. Wszędzie tematy o objazdach autostrady w Słowenii i nie wiem gdzie zapytać bo ja chcę jak najwięcej drogi pokonać autostradami ;)
To nasz pierwszy wyjazd do Cro. Startujemy 19.08 wieczorem (niedziela) i mam nadzieję, że to nie jest słaby termin na jazdę w tamtą stronę. Jedziem z Wawy do Pakostane. Przez Czechy, Austrie, Słowenie.
Dużo już czytałem i dużo czytania przedemną :P

Pytanie jest takie. Jak teraz wygląda autostrada w Słowenii? Dokąd się jedzie autostradą i czy to mocno rozkopane. Pytam bo nie wiem czy jazda autostradą która od lat jest budowana nie będzie dłuższa niż objazdem ;)

Dajcie znać jak tam z budową i korkami z niedzieli na poniedziałek.

Pozdrawiam Cromaniaków :D
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 14.05.2018 12:37

Termin dobry jedz tak jak ci wskazuje google maps.Autostrada w Słowenni jest rozkopana na koncu przed granica tam mozesz sie spodziewac na kilkudziesiat minut zatoru.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 14.05.2018 12:50

Marcinusik napisał(a):Witam. Wszędzie tematy o objazdach autostrady w Słowenii i nie wiem gdzie zapytać bo ja chcę jak najwięcej drogi pokonać autostradami ;)
To nasz pierwszy wyjazd do Cro. Startujemy 19.08 wieczorem (niedziela) i mam nadzieję, że to nie jest słaby termin na jazdę w tamtą stronę. Jedziem z Wawy do Pakostane. Przez Czechy, Austrie, Słowenie.
Dużo już czytałem i dużo czytania przedemną :P

Pytanie jest takie. Jak teraz wygląda autostrada w Słowenii? Dokąd się jedzie autostradą i czy to mocno rozkopane. Pytam bo nie wiem czy jazda autostradą która od lat jest budowana nie będzie dłuższa niż objazdem ;)

Dajcie znać jak tam z budową i korkami z niedzieli na poniedziałek.

Pozdrawiam Cromaniaków :D


W tym terminie to spokojnie możesz głównymi drogami lecieć. W Czecha na 52 (koło jeziorek) będzie korek, bo remontują most. Może jak tam będziesz przed północą, to już nie będzie tragedii. Co do Słowenii, to nie wiem, czy nie lepiej pojechać od razu objazdem MLP lub (MLCvetlin - ja tak jechałem i poza kilkoma serpentynami koło Cvetlin'a było pusto).

No, co - śledź na bieżąco forum przed wyjazdem, a w czasie jazdy komunikaty drogowe z lokalnych "GDDKiA" w każdym kraju + online monitoring korków/zdarzeń + kamerki. Standard.
:papa:
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 14.05.2018 15:24

Ja tam.jezdze zawsze autostradami winetkii kupuje w Internecie i mam z głowy po za tym.jade z google maps w razie korkõw na autostradzie to Cie przekieruje.Choć jesli nie bedzie to jazda w sobote mi nie zdarzył sie wiekszy korek niz 15 do 20 min wiec w tym wypadku droga przez Cvetlin nie bedzie szybsza ale to wszystko śledz na bierzaco bo nie ma reguły.
maniek_wroc
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_wroc » 14.05.2018 17:12

Też robię tak samo ... navigacja z trafikiem online .... a jak jest zatwardzenie to navi sama cie pokieruje na bok ... jadąc bokami musisz uważać na fotoradary i suszarki ... żeby po powrocie z wakacji nie dostać dość drogiej kartki z pozdrowieniami i pamiątkowym foto z podróży ;-P
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 14.05.2018 22:37

maniek_wroc napisał(a):Też robię tak samo ... navigacja z trafikiem online .... a jak jest zatwardzenie to navi sama cie pokieruje na bok ... jadąc bokami musisz uważać na fotoradary i suszarki ... żeby po powrocie z wakacji nie dostać dość drogiej kartki z pozdrowieniami i pamiątkowym foto z podróży ;-P


A jak nie jedziesz bokami, to nie uważasz na fotoradary i suszarki ? W zasadzie jedne "boki" to w tym ujęciu MLP. Szczególne nasilenie fotoradarów w Austrii od autostrady do Mureck. BTW - po to są navi (np. Waze), żeby czuć się pewniej w otoczeniu fotoradarów 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 540
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone