Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.01.2021 18:53

Raphael napisał(a):Jeśli fotoradary komuś straszne, to niech unika jak ognia drogi przez Węgry. Tamtejsza Rendőrség ma w zwyczaju chować się po krzakach i bez ostrzeżenia polować na niewinnych podróżnych, którzy nieco przekraczają dozwoloną prędkość... a o słowackiej policji, to przecież aż legendy krążą jak bardzo nas nie lubią i tępią :D

Jeśli komuś radary straszne to niech jedzie godnie z przepisami albo leci samolotem :oczko_usmiech: :mrgreen:
Kilka lat temu dostałem mandat z Austrii za przekroczenie prędkości o 7km/h :papa:
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 17.01.2021 19:32

empire13 napisał(a):
Iwan44 napisał(a):Czy w janosiku są naniesione, oznaczone fotoradary w Słowacji i Węgrach?

Na Węgrzech Yanosik mnie informował. Niestety nie pamiętam czy również na Słowacji. Wydaje mi się że też.

Zarówno na Węgrzech jak i na Słowacji Yanosik informuje o fotoradarze - sprawdzone :)
Aha również w Makarskiej też mi podpowiadał że jest fotoradar.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3440
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 18.01.2021 09:35

A ktoś z Was Szanowni Panowie i Panie jechał trasą na Żylina-Bratysława ale nie przez Zwardoń tylko Chyżne np. z Krakowa? Dzięki i czekam na propozycje takiej trasy.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 18.01.2021 10:05

damianisko5 napisał(a):A ktoś z Was Szanowni Panowie i Panie jechał trasą na Żylina-Bratysława ale nie przez Zwardoń tylko Chyżne np. z Krakowa? Dzięki i czekam na propozycje takiej trasy.


Nie polecam, szybciej dostaniesz się do Bielska i dalej Żywca/Zwardonia niż próbować przez Chyżne.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3440
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 18.01.2021 11:23

mchrob napisał(a):
damianisko5 napisał(a):A ktoś z Was Szanowni Panowie i Panie jechał trasą na Żylina-Bratysława ale nie przez Zwardoń tylko Chyżne np. z Krakowa? Dzięki i czekam na propozycje takiej trasy.


Nie polecam, szybciej dostaniesz się do Bielska i dalej Żywca/Zwardonia niż próbować przez Chyżne.


Dzięki, będę analizował Twoją propozycję. Domyślam się, że nie A4 a przez Wadowice/Andrychów/Kęty. Plusem trasy na Chyżne-Sahy i dalej jest to, że ją znam niemal na pamięć. No ale może pora to zmienić.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 18.01.2021 11:33

damianisko5 napisał(a):
mchrob napisał(a):
damianisko5 napisał(a):A ktoś z Was Szanowni Panowie i Panie jechał trasą na Żylina-Bratysława ale nie przez Zwardoń tylko Chyżne np. z Krakowa? Dzięki i czekam na propozycje takiej trasy.


Nie polecam, szybciej dostaniesz się do Bielska i dalej Żywca/Zwardonia niż próbować przez Chyżne.


Dzięki, będę analizował Twoją propozycję. Domyślam się, że nie A4 a przez Wadowice/Andrychów/Kęty. Plusem trasy na Chyżne-Sahy i dalej jest to, że ją znam niemal na pamięć. No ale może pora to zmienić.


Wszystko zależy od dnia i godziny bo w niektórych porach można utknąć na DK52 i bardziej się opłaci A4 pojechać
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3440
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 18.01.2021 11:40

Mam trochę wolnego, więc siadłem do kompa i ... https://www.google.com/maps/dir/Krak%C3 ... 98!3e0!5i2
Analizuję 3 opcje. Wyjazd zwykle jest w niedzielę wczesnym rankiem.
Ta na niebiesko podobne odległości /r ok 25km/ ale czasowo to samo.
Załączniki:
zylina.jpg
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 18.01.2021 12:02

damianisko5 napisał(a):Mam trochę wolnego, więc siadłem do kompa i ... https://www.google.com/maps/dir/Krak%C3 ... 98!3e0!5i2
Analizuję 3 opcje. Wyjazd zwykle jest w niedzielę wczesnym rankiem.
Ta na niebiesko podobne odległości /r ok 25km/ ale czasowo to samo.


Daj sobie punkt końcowy na autostradzie za Żyliną. Od strony Czadcy omijasz miasto i jest o wiele szybciej a tak jak masz ustawione na centrum miasta to nie ma tej różnicy
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3440
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 18.01.2021 12:12

Ok, dzięki. Będę analizował mapy. Jak już coś konkretnego zaplanuję napiszę w poście. Tu widzę inny problem, o którym jest osobny wątek a mianowicie Covidek i otwarte lub zamknięte granice. Pozdrawiam z zimnego Krakowa.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 18.01.2021 15:27

damianisko5 napisał(a):Ok, dzięki. Będę analizował mapy. Jak już coś konkretnego zaplanuję ...

Jeżdżę do Cro od 1998 roku. Przerobiłem różne trasy. Jechałem także wariantami analizowanymi przez Ciebie.
I stwierdzam, ze każdy powinien spróbować dostać się z Krakowa do Żyliny (zakładam że dalej do Bratysławy) po to, aby się przekonać, że najszybciej i najwygodniej jest przez Brno.
Odcinek Kraków Żywiec jest wolny i upierdliwy, co kawałek wieś, wąskie drogi, a w niedzielę tłok w okolicy kościołów. Od przejścia granicznego jest lepiej.
Z Krakowa do Chyżnego nieco wygodniej, tyle ze szansa korków przy nowobudowanych odcinkach bardzo duża. Do tego dochodzi malownicza ale zarazem bardzo wolna droga do Żyliny. Zdarzyło mi się stać w korku przed Żyliną ponad godzinę. Nie wiem z jakiego powodu, bo nie było wypadku.
Po przeprowadzonych eksperymentach w ostatnich trzech latach wróciłem do trasy przez Czechy, tyle że potem nie Austria lecz zachodnie Węgry.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3440
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 18.01.2021 16:01

Dzięki za kolejny głos w temacie. Oczywiście, że dalej do Bratysławy. Droga przez Czechy odpada.
Z Krakowa do Chyżnego o 4 lub 5-tej rano w niedzielę nigdy nie spotkałem korków /w tym dniu, wiadomo, nikt na drogach nie pracuje/.
Patrzę już dalej na mapę, minąłem Bratysławę i kierujemy się M15 i M86 na Letenye ale nie sławną już 86-tką tylko 74-ką do M7 i granicy. Co o tym sądzicie?
Ostatnio edytowano 18.01.2021 17:51 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.01.2021 16:36

damianisko5 napisał(a):Dzięki za kolejny głos w temacie. Oczywiście, że dalej do Bratysławy. Droga przez Czechy odpada.
Z Krakowa do Chyżnego o 4 lub 5-tej rano w niedzielę nigdy nie spotkałem korków /w tym dniu wiadomo nikt na drogach nie pracuje/.
Patrzę już dalej na mapę, minąłem Bratysławę i kierujemy się M15 i M86 na Letenye ale nie sławną już 86-tką tylko 74-ką do M7 i granicy. Co o tym sądzicie?

Czyli zamiast tak https://goo.gl/maps/N9YwUNoWAGAPFqis8
Chciałbyś jechać tak https://goo.gl/maps/WT2AMV6PbkkVg3wx8
Jak na razie dwa razy jechałem przez Węgry i zawsze 86 na Rédics, potem kawałek Słowenii i na Čakovec. 86 im bliżej granicy ze Słowenią tym wydawała mi się bardziej pusta i naprawdę dobrze się jechało. Wydaje mi się że 74 też powinna być ok :papa:
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3440
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 18.01.2021 17:54

Dzięki Mariusz. Chcę uniknąć Słowenii. Pomyślę nad 74-ką, przed laty jechałem 86-tką i nie była tak "sławna" jak dziś.
Ta trasa z 1-ego linku wygląda całkiem spoko. Ta z drugiego też jest OK. Oglądnę ją sobie żółtym ludzikiem /ciekawe kiedy tam były kamery googla/.
Dzięki jeszcze raz.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 18.01.2021 18:27

damianisko5 napisał(a):Dzięki za kolejny głos w temacie. Oczywiście, że dalej do Bratysławy. Droga przez Czechy odpada.
Z Krakowa do Chyżnego o 4 lub 5-tej rano w niedzielę nigdy nie spotkałem korków /w tym dniu, wiadomo, nikt na drogach nie pracuje/.
Patrzę już dalej na mapę, minąłem Bratysławę i kierujemy się M15 i M86 na Letenye ale nie sławną już 86-tką tylko 74-ką do M7 i granicy. Co o tym sądzicie?

Ja jechałem 4 razy M74 i było ok. Ruch znikomy.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3440
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 18.01.2021 18:41

Ja jechałem 4 razy M74 i było ok. Ruch znikomy.


Dzięki za info - ale małe sprostowanie. M74 była by płatna a to zwykła droga oznaczona nr. 74.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 289
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone