Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 18.09.2020 18:34

croneserka napisał(a):
sebu napisał(a):
pixiedixie napisał(a):
Ślązak napisał(a):Musisz zrezygnować z trasy przez Węgry. Na razie lepiej ich ominąć. Miało być poluzowanie od 15go, ale nadal jest jak od 1 września. Orban się bawi w Łukaszenkę i Putina, a cierpią tylko Węgrzy. Rozmawiałem ze znajomymi, to płaczą bo we wrześniu jeszcze sporo turystów, nawet tranzytowych na kilka dni wpadało, a teraz kiszka. W samej Chorwacji na razie spokój, ale diabli wiedzą jak długo :roll:

Dobrze że nie czytałem takich postów przed wyjazdem . :D
Przejazd przez Węgry od Koszyc ,Budapeszt, Letenye . Małe utrudnienia od granicy Słowacji przy budowie drogi .Gdyby nie remont , to nie miałem jeszcze tak spokojnej drogi .
Jeżeli komuś pasują wytyczone korytarze to jechać śmiało . Kontrole na granicy to zwykła formalność .

O ludzie, czyli Słowacja dalej drogą przez mękę..., najbardziej się bałam kontroli na granicach, czy robią jakieś problemy, zwłaszcza Węgrzy, a te remonty na Słowacji... Hm do Chorwacji tą trasą od 2001 r. jechałam naście razy i zawsze jakiś remont, więc chyba trzeba się z tym pogodzić.
Czyli śmiało jechać w dzień niż nockę?
Jeszcze interesują mnie ceny w Cro ale to już inny wątek, choć nie mam czasu na czytanie, lata mnie tu nie było.
Dzięki wszystkim za powyższe informacje :) pozostaje zatankować i sie pakować

przez Słowację najlepiej przejechać w niedzielny poranek...
pixiedixie
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 18.09.2020 19:28

Sol-Wagon napisał(a):przez Słowację najlepiej przejechać w niedzielny poranek...

Sobotni też jeszcze ujdzie ;)

Odkąd pamiętam na Słowacji zawsze jakieś remonty, w tym roku przed Presovem od Lipnik parę km z ruchem wahadłowym i zwężeniami. Porażka.

A Słowacja nocą to już masakra. W ogóle, to kraj, do którego zastosowanie ma tryb "przejechać i zapomnieć", chociaż w ub. roku przy innej okazji odkryłem tam na Spiszu fajną karczmę z genialną zbójnicką deską.
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 19.09.2020 20:19

pixiedixie napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):przez Słowację najlepiej przejechać w niedzielny poranek...

Odkąd pamiętam na Słowacji zawsze jakieś remonty, w tym roku przed Presovem od Lipnik parę km z ruchem wahadłowym i zwężeniami. Porażka.

A Słowacja nocą to już masakra. W ogóle, to kraj, do którego zastosowanie ma tryb "przejechać i zapomnieć", chociaż w ub. roku przy innej okazji odkryłem tam na Spiszu fajną karczmę z genialną zbójnicką deską.

mają też bardzo ciekawe zamki i jaskinie:)
Cropidło
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 19.09.2020 21:13

Witam.
Mam pytanie,czy przez przejście Komarno jest możliwy przejazd.
Ktoś próbował.
pawel.777
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 20.09.2020 08:02

pixiedixie napisał(a):

Przestańcie biadolić i lać wodę. Ludzie czytają takie bzdety i w nie wierzą. Jak jest gdzieś poważny problem to napiszcie dokładnie żeby inni wiedzieli. Jak nie ma S-ki albo autostrady to jedzie się przez wsie. Identycznie jak u nas. A że rozpędzić się nie można olewając zakazy, bo przyjdzie słono zapłacić? Nie tylko tam...
Ja ominąłem Presov przez Trebisov, jechałem późnym wieczorem w deszczu i dałem radę. Remonty nie są tajemnicą, można sprawdzić gdzie są przed wyjazdem.
I nawet lepiej się jedzie przez Słowackie wsie, bo przynajmniej latarnie się palą. U nas między Domaradzem a Dynowem od lat chyba je gaszą o 22.
pixiedixie
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 20.09.2020 10:27

I bardzo dobrze, że wierzą, bo to że przed Presovem remontują nie jest laniem wody tylko faktem. Chyba użyłeś niewłaściwych słów na to, co chciałeś napisać.

I mimo wszystko wolę te 5 minut opóźnienia, niż nadkładać prawie 30 km i ponad 20 minut przez Trebisov :) Słowackie wsie przejeżdżam tylko z konieczności, za Presovem wskakuję na autostradę, zwłaszcza, że przedłużyli i wyjeżdża się z niej już na wylocie z Koszyc, 3 km przed ekspresówką do granicy.
dareksi
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 20.09.2020 13:25

empire13 napisał(a):Jadąc przez Węgry w wielu miejscach Yanosik informował mnie o fotoradarach. O ile na M86 były to skrzynki podobne do naszych tylko w innym kolorze, to już na drodze M7 i M2 były najczęściej kamery nad drogą.
Wydawało mi się że są to urządzenia do kontroli winiet.
Kto jest w błędzie: ja czy Yanosik?

https://www.cargonews.pl/inteligentne-f ... h-drogach/
pawel.777
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 20.09.2020 16:41

pixiedixie napisał(a):I bardzo dobrze, że wierzą, bo to że przed Presovem remontują nie jest laniem wody tylko faktem. Chyba użyłeś niewłaściwych słów na to, co chciałeś napisać.

I mimo wszystko wolę te 5 minut opóźnienia, niż nadkładać prawie 30 km i ponad 20 minut przez Trebisov :) Słowackie wsie przejeżdżam tylko z konieczności, za Presovem wskakuję na autostradę, zwłaszcza, że przedłużyli i wyjeżdża się z niej już na wylocie z Koszyc, 3 km przed ekspresówką do granicy.

A pisanie, że najlepiej jechać w "niedzielny poranek" nie jest laniem wody? Wszędzie wtedy jeździ się najlepiej.
A co do trasy przez Koszyce. Właśnie sprawdziłem. Do Miszkolca jest 24 km więcej niż przez Sátoraljaújhely. Czas przejazdu tylko o 8 minut dłuższy - pewnie przez budowę węgierskiej autostrady. A trzeba też kupić winietę na te paręnaście kilometrów .
Ale oczywiście, dla osoby dla której (takie odnoszę wrażenie) zwolnienie do 50 km/h w terenie zabudowanym jest ujmą na honorze, a 30 km więcej i 20 minut dłużej wyklucza Słowację jako kraj tranzytowy.
A że nie zamierzam ciągnąć tej dyskusji - przez Słowację da się przejechać nie gorzej niż przez Polskę. A "masakrę" to miałem właśnie nocą w Polsce - zniszczony asfalt i wyłączone latarnie. I tyle.
taki--jeden
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) taki--jeden » 20.09.2020 16:49

Wczoraj po tygodniu w Chorwacji wróciłem do Polski. Stare przejście HR/HU - byłem jedynym samochodem, mniej niż minuta. Celnik węgierski nie dał też tym razem lepki "tranzyt" (wcześniej też nie dostaliśmy).

Co ciekawe zatrzymali mnie na przejściu HU/SK w Sahy - Policja zapytała tylko czy tranzyt i po pozytywnej odpowiedzi puścili (też byłem jedynym samochodem więc nie wiem czy to norma czy akurat tak się trafiło).

Sama trasa Biograd->Kraków około 12h spokojnej jazdy (wyjazd o 9.30, przyjazd do Krakowa około 23, w tym postój godzinę na obiad i dwa tankowania) przez HU i SK.
empire13
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 20.09.2020 19:35

dareksi napisał(a):
empire13 napisał(a):Jadąc przez Węgry w wielu miejscach Yanosik informował mnie o fotoradarach. O ile na M86 były to skrzynki podobne do naszych tylko w innym kolorze, to już na drodze M7 i M2 były najczęściej kamery nad drogą.
Wydawało mi się że są to urządzenia do kontroli winiet.
Kto jest w błędzie: ja czy Yanosik?

https://www.cargonews.pl/inteligentne-f ... h-drogach/

Czyli jednak yanosik miał rację.
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 21.09.2020 19:00

pawel.777 napisał(a):
pixiedixie napisał(a):I bardzo dobrze, że wierzą, bo to że przed Presovem remontują nie jest laniem wody tylko faktem. Chyba użyłeś niewłaściwych słów na to, co chciałeś napisać.

A pisanie, że najlepiej jechać w "niedzielny poranek" nie jest laniem wody? Wszędzie wtedy jeździ się najlepiej.
A co do trasy przez Koszyce. Właśnie sprawdziłem. Do Miszkolca jest 24 km więcej niż przez Sátoraljaújhely. Czas przejazdu tylko o 8 minut dłuższy - pewnie przez budowę węgierskiej autostrady. A trzeba też kupić winietę na te paręnaście kilometrów .
Ale oczywiście, dla osoby dla której (takie odnoszę wrażenie) zwolnienie do 50 km/h w terenie zabudowanym jest ujmą na honorze, a 30 km więcej i 20 minut dłużej wyklucza Słowację jako kraj tranzytowy.
A że nie zamierzam ciągnąć tej dyskusji - przez Słowację da się przejechać nie gorzej niż przez Polskę. A "masakrę" to miałem właśnie nocą w Polsce - zniszczony asfalt i wyłączone latarnie. I tyle.

jeżeli ktoś pisze, że Słowacja to nadal droga przez mękę - daję podpowiedź jak tę mękę zmniejszyć...w niedzielny poranek nawet remonty nie straszne, gdyż światła wahadłowe wyłączone lub stoisz na ich jako pierwszy i przejeżdżasz jak chcesz...
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.09.2020 08:32

Sol-Wagon napisał(a):jeżeli ktoś pisze, że Słowacja to nadal droga przez mękę - daję podpowiedź jak tę mękę zmniejszyć...w niedzielny poranek nawet remonty nie straszne, gdyż światła wahadłowe wyłączone lub stoisz na ich jako pierwszy i przejeżdżasz jak chcesz...

Tylko nie każdy może jechać w niedzielę :roll:
Zresztą...co to za męka? Światła są aż jedne, fakt - długo się czeka ale za to przejeżdża się na pierwszej zmianie, 5 minut postoju to nie dramat :wink:
Bombolero
Globtroter
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 14.01.2021 18:45

Venom555 napisał(a):Hej.
Ktoś coś w temacie moze wie czy zakończyła się odbudowa mostu za Pochorelicami a przed Mikulovem ?
Objazd tego był tragiczny już w lipcu a teraz pewnie droga będzie jeszcze bardziej zniszczona.
Pzdr

Mówisz, o tej zamkniętej drodze i nakazie skrętu w prawo, objazd przez jakieś wioski?

Jechało się tragicznie.

W zeszłym roku, niestety na jakimś wiadukcie w Wiedniu źle pojechałem, bo również były jakieś roboty drogowe i później przez miasto jechałem.
W związku z tym chciałbym następnym razem całkowicie ominąć Wiedeń. Macie jakiś sprawdzony objazd?
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.01.2021 18:51

Bombolero napisał(a):W związku z tym chciałbym następnym razem całkowicie ominąć Wiedeń. Macie jakiś sprawdzony objazd?

Zamiast przez Austrię i Słowenię jedź przez Słowację i Węgry :oczko_usmiech: :mrgreen:
Bombolero
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 14.01.2021 19:23

dids76 napisał(a):
Bombolero napisał(a):W związku z tym chciałbym następnym razem całkowicie ominąć Wiedeń. Macie jakiś sprawdzony objazd?

Zamiast przez Austrię i Słowenię jedź przez Słowację i Węgry :oczko_usmiech: :mrgreen:

Biorę to pod uwagę, pomimo tego, że nigdy tamtędy nie jechałem.

Dobre rozwiązanie?
Załączniki:
Zrzut ekranu (15).png
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 287
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019