Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 18.09.2020 19:34

croneserka napisał(a):
sebu napisał(a):
pixiedixie napisał(a):
Ślązak napisał(a):Musisz zrezygnować z trasy przez Węgry. Na razie lepiej ich ominąć. Miało być poluzowanie od 15go, ale nadal jest jak od 1 września. Orban się bawi w Łukaszenkę i Putina, a cierpią tylko Węgrzy. Rozmawiałem ze znajomymi, to płaczą bo we wrześniu jeszcze sporo turystów, nawet tranzytowych na kilka dni wpadało, a teraz kiszka. W samej Chorwacji na razie spokój, ale diabli wiedzą jak długo :roll:


Dobrze że nie czytałem takich postów przed wyjazdem . :D
Przejazd przez Węgry od Koszyc ,Budapeszt, Letenye . Małe utrudnienia od granicy Słowacji przy budowie drogi .Gdyby nie remont , to nie miałem jeszcze tak spokojnej drogi .
Jeżeli komuś pasują wytyczone korytarze to jechać śmiało . Kontrole na granicy to zwykła formalność .


O ludzie, czyli Słowacja dalej drogą przez mękę..., najbardziej się bałam kontroli na granicach, czy robią jakieś problemy, zwłaszcza Węgrzy, a te remonty na Słowacji... Hm do Chorwacji tą trasą od 2001 r. jechałam naście razy i zawsze jakiś remont, więc chyba trzeba się z tym pogodzić.
Czyli śmiało jechać w dzień niż nockę?
Jeszcze interesują mnie ceny w Cro ale to już inny wątek, choć nie mam czasu na czytanie, lata mnie tu nie było.
Dzięki wszystkim za powyższe informacje :) pozostaje zatankować i sie pakować

przez Słowację najlepiej przejechać w niedzielny poranek...
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 18.09.2020 20:28

Sol-Wagon napisał(a):przez Słowację najlepiej przejechać w niedzielny poranek...


Sobotni też jeszcze ujdzie ;)

Odkąd pamiętam na Słowacji zawsze jakieś remonty, w tym roku przed Presovem od Lipnik parę km z ruchem wahadłowym i zwężeniami. Porażka.

A Słowacja nocą to już masakra. W ogóle, to kraj, do którego zastosowanie ma tryb "przejechać i zapomnieć", chociaż w ub. roku przy innej okazji odkryłem tam na Spiszu fajną karczmę z genialną zbójnicką deską.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 19.09.2020 21:19

pixiedixie napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):przez Słowację najlepiej przejechać w niedzielny poranek...


Sobotni też jeszcze ujdzie ;)

Odkąd pamiętam na Słowacji zawsze jakieś remonty, w tym roku przed Presovem od Lipnik parę km z ruchem wahadłowym i zwężeniami. Porażka.

A Słowacja nocą to już masakra. W ogóle, to kraj, do którego zastosowanie ma tryb "przejechać i zapomnieć", chociaż w ub. roku przy innej okazji odkryłem tam na Spiszu fajną karczmę z genialną zbójnicką deską.

mają też bardzo ciekawe zamki i jaskinie:)
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 397
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 19.09.2020 22:13

Witam.
Mam pytanie,czy przez przejście Komarno jest możliwy przejazd.
Ktoś próbował.
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 20.09.2020 09:02

pixiedixie napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):przez Słowację najlepiej przejechać w niedzielny poranek...

Sobotni też jeszcze ujdzie ;)
Odkąd pamiętam na Słowacji zawsze jakieś remonty, w tym roku przed Presovem od Lipnik parę km z ruchem wahadłowym i zwężeniami. Porażka.
A Słowacja nocą to już masakra. W ogóle, to kraj, do którego zastosowanie ma tryb "przejechać i zapomnieć", chociaż w ub. roku przy innej okazji odkryłem tam na Spiszu fajną karczmę z genialną zbójnicką deską.

Przestańcie biadolić i lać wodę. Ludzie czytają takie bzdety i w nie wierzą. Jak jest gdzieś poważny problem to napiszcie dokładnie żeby inni wiedzieli. Jak nie ma S-ki albo autostrady to jedzie się przez wsie. Identycznie jak u nas. A że rozpędzić się nie można olewając zakazy, bo przyjdzie słono zapłacić? Nie tylko tam...
Ja ominąłem Presov przez Trebisov, jechałem późnym wieczorem w deszczu i dałem radę. Remonty nie są tajemnicą, można sprawdzić gdzie są przed wyjazdem.
I nawet lepiej się jedzie przez Słowackie wsie, bo przynajmniej latarnie się palą. U nas między Domaradzem a Dynowem od lat chyba je gaszą o 22.
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 20.09.2020 11:27

I bardzo dobrze, że wierzą, bo to że przed Presovem remontują nie jest laniem wody tylko faktem. Chyba użyłeś niewłaściwych słów na to, co chciałeś napisać.

I mimo wszystko wolę te 5 minut opóźnienia, niż nadkładać prawie 30 km i ponad 20 minut przez Trebisov :) Słowackie wsie przejeżdżam tylko z konieczności, za Presovem wskakuję na autostradę, zwłaszcza, że przedłużyli i wyjeżdża się z niej już na wylocie z Koszyc, 3 km przed ekspresówką do granicy.
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 20.09.2020 14:25

empire13 napisał(a):Jadąc przez Węgry w wielu miejscach Yanosik informował mnie o fotoradarach. O ile na M86 były to skrzynki podobne do naszych tylko w innym kolorze, to już na drodze M7 i M2 były najczęściej kamery nad drogą.
Wydawało mi się że są to urządzenia do kontroli winiet.
Kto jest w błędzie: ja czy Yanosik?

https://www.cargonews.pl/inteligentne-f ... h-drogach/
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 20.09.2020 17:41

pixiedixie napisał(a):I bardzo dobrze, że wierzą, bo to że przed Presovem remontują nie jest laniem wody tylko faktem. Chyba użyłeś niewłaściwych słów na to, co chciałeś napisać.

I mimo wszystko wolę te 5 minut opóźnienia, niż nadkładać prawie 30 km i ponad 20 minut przez Trebisov :) Słowackie wsie przejeżdżam tylko z konieczności, za Presovem wskakuję na autostradę, zwłaszcza, że przedłużyli i wyjeżdża się z niej już na wylocie z Koszyc, 3 km przed ekspresówką do granicy.

A pisanie, że najlepiej jechać w "niedzielny poranek" nie jest laniem wody? Wszędzie wtedy jeździ się najlepiej.
A co do trasy przez Koszyce. Właśnie sprawdziłem. Do Miszkolca jest 24 km więcej niż przez Sátoraljaújhely. Czas przejazdu tylko o 8 minut dłuższy - pewnie przez budowę węgierskiej autostrady. A trzeba też kupić winietę na te paręnaście kilometrów .
Ale oczywiście, dla osoby dla której (takie odnoszę wrażenie) zwolnienie do 50 km/h w terenie zabudowanym jest ujmą na honorze, a 30 km więcej i 20 minut dłużej wyklucza Słowację jako kraj tranzytowy.
A że nie zamierzam ciągnąć tej dyskusji - przez Słowację da się przejechać nie gorzej niż przez Polskę. A "masakrę" to miałem właśnie nocą w Polsce - zniszczony asfalt i wyłączone latarnie. I tyle.
taki--jeden
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 24.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) taki--jeden » 20.09.2020 17:49

Wczoraj po tygodniu w Chorwacji wróciłem do Polski. Stare przejście HR/HU - byłem jedynym samochodem, mniej niż minuta. Celnik węgierski nie dał też tym razem lepki "tranzyt" (wcześniej też nie dostaliśmy).

Co ciekawe zatrzymali mnie na przejściu HU/SK w Sahy - Policja zapytała tylko czy tranzyt i po pozytywnej odpowiedzi puścili (też byłem jedynym samochodem więc nie wiem czy to norma czy akurat tak się trafiło).

Sama trasa Biograd->Kraków około 12h spokojnej jazdy (wyjazd o 9.30, przyjazd do Krakowa około 23, w tym postój godzinę na obiad i dwa tankowania) przez HU i SK.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 20.09.2020 20:35

dareksi napisał(a):
empire13 napisał(a):Jadąc przez Węgry w wielu miejscach Yanosik informował mnie o fotoradarach. O ile na M86 były to skrzynki podobne do naszych tylko w innym kolorze, to już na drodze M7 i M2 były najczęściej kamery nad drogą.
Wydawało mi się że są to urządzenia do kontroli winiet.
Kto jest w błędzie: ja czy Yanosik?

https://www.cargonews.pl/inteligentne-f ... h-drogach/

Czyli jednak yanosik miał rację.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 21.09.2020 20:00

pawel.777 napisał(a):
pixiedixie napisał(a):I bardzo dobrze, że wierzą, bo to że przed Presovem remontują nie jest laniem wody tylko faktem. Chyba użyłeś niewłaściwych słów na to, co chciałeś napisać.

I mimo wszystko wolę te 5 minut opóźnienia, niż nadkładać prawie 30 km i ponad 20 minut przez Trebisov :) Słowackie wsie przejeżdżam tylko z konieczności, za Presovem wskakuję na autostradę, zwłaszcza, że przedłużyli i wyjeżdża się z niej już na wylocie z Koszyc, 3 km przed ekspresówką do granicy.

A pisanie, że najlepiej jechać w "niedzielny poranek" nie jest laniem wody? Wszędzie wtedy jeździ się najlepiej.
A co do trasy przez Koszyce. Właśnie sprawdziłem. Do Miszkolca jest 24 km więcej niż przez Sátoraljaújhely. Czas przejazdu tylko o 8 minut dłuższy - pewnie przez budowę węgierskiej autostrady. A trzeba też kupić winietę na te paręnaście kilometrów .
Ale oczywiście, dla osoby dla której (takie odnoszę wrażenie) zwolnienie do 50 km/h w terenie zabudowanym jest ujmą na honorze, a 30 km więcej i 20 minut dłużej wyklucza Słowację jako kraj tranzytowy.
A że nie zamierzam ciągnąć tej dyskusji - przez Słowację da się przejechać nie gorzej niż przez Polskę. A "masakrę" to miałem właśnie nocą w Polsce - zniszczony asfalt i wyłączone latarnie. I tyle.

jeżeli ktoś pisze, że Słowacja to nadal droga przez mękę - daję podpowiedź jak tę mękę zmniejszyć...w niedzielny poranek nawet remonty nie straszne, gdyż światła wahadłowe wyłączone lub stoisz na ich jako pierwszy i przejeżdżasz jak chcesz...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.09.2020 09:32

Sol-Wagon napisał(a):jeżeli ktoś pisze, że Słowacja to nadal droga przez mękę - daję podpowiedź jak tę mękę zmniejszyć...w niedzielny poranek nawet remonty nie straszne, gdyż światła wahadłowe wyłączone lub stoisz na ich jako pierwszy i przejeżdżasz jak chcesz...


Tylko nie każdy może jechać w niedzielę :roll:
Zresztą...co to za męka? Światła są aż jedne, fakt - długo się czeka ale za to przejeżdża się na pierwszej zmianie, 5 minut postoju to nie dramat :wink:
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 14.01.2021 19:45

Venom555 napisał(a):Hej.
Ktoś coś w temacie moze wie czy zakończyła się odbudowa mostu za Pochorelicami a przed Mikulovem ?
Objazd tego był tragiczny już w lipcu a teraz pewnie droga będzie jeszcze bardziej zniszczona.
Pzdr


Mówisz, o tej zamkniętej drodze i nakazie skrętu w prawo, objazd przez jakieś wioski?

Jechało się tragicznie.


W zeszłym roku, niestety na jakimś wiadukcie w Wiedniu źle pojechałem, bo również były jakieś roboty drogowe i później przez miasto jechałem.
W związku z tym chciałbym następnym razem całkowicie ominąć Wiedeń. Macie jakiś sprawdzony objazd?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.01.2021 19:51

Bombolero napisał(a):W związku z tym chciałbym następnym razem całkowicie ominąć Wiedeń. Macie jakiś sprawdzony objazd?

Zamiast przez Austrię i Słowenię jedź przez Słowację i Węgry :oczko_usmiech: :mrgreen:
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 14.01.2021 20:23

dids76 napisał(a):
Bombolero napisał(a):W związku z tym chciałbym następnym razem całkowicie ominąć Wiedeń. Macie jakiś sprawdzony objazd?

Zamiast przez Austrię i Słowenię jedź przez Słowację i Węgry :oczko_usmiech: :mrgreen:



Biorę to pod uwagę, pomimo tego, że nigdy tamtędy nie jechałem.

Dobre rozwiązanie?
Załączniki:
Zrzut ekranu (15).png
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 287
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone