Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.01.2021 20:07

damianisko5 napisał(a):Dzięki Mariusz. Chcę uniknąć Słowenii. Pomyślę nad 74-ką, przed laty jechałem 86-tką i nie była tak "sławna" jak dziś.
Ta trasa z 1-ego linku wygląda całkiem spoko. Ta z drugiego też jest OK. Oglądnę ją sobie żółtym ludzikiem /ciekawe kiedy tam były kamery googla/.
Dzięki jeszcze raz.

Patrz na daty kiedy ludzik jeździł, bo często to 2011 -2012r. Mogło się już wiele pozmieniać :wink:
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3421
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 19.01.2021 09:31

Dzięki, patrzę i widzę, że jakieś remonty drogi tam były.
przepol
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepol » 20.01.2021 12:44

Hej,

trzy i dwa lata temu jechałem 74 (plus jakiś odcinek wioskami by Szombathely ominąć) , rok temu 86 (noc i dzień).

Ogólnie to 86 jakby bardziej międzynarodowa ale dużej różnicy nie ma - obie trasy z fotobudkami, wioskami, policja za krzakiem.

Trasa Kraków - CRO ma trzy upierdliwe odcinki :

- Kraków - Żywiec do wyboru: A4 i Tychy - daleko i drogo /
52 i wiochy (Krzeczów) do Suchej Beskidzkiej widokowo ale nie wszyscy lubią takie trasy...
44 i 781 - jeszcze bardziej widokowo (przełęcz Kocierska ekstra) jak nie mdlii nikogo w aucie

- Zwardoń - Żylina : jeśli nie ma korków to trasa ok - jeśli są w Czadca to objazd Oszczadnicą - trwa budowa w Czadca tunelu i nie wiem jaki będzie stan na to lato

- Węgry po autostradach - tutaj jest raczej pusto - na korki nie trafiłem , jazda w nocy też ok.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 20.01.2021 13:01

przepol napisał(a): - Zwardoń - Żylina : jeśli nie ma korków to trasa ok - jeśli są w Czadca to objazd Oszczadnicą - trwa budowa w Czadca tunelu i nie wiem jaki będzie stan na to lato


Czadca ma już oddaną niedawno obwodnicę. Wszystko na bieżąco w tym wątku https://www.cro.pl/zilina-zywiec-jaka-droga-t28973.html

Pozdrowienia.;)
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3421
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 20.01.2021 13:27

przepol napisał(a):Hej,

trzy i dwa lata temu jechałem 74 (plus jakiś odcinek wioskami by Szombathely ominąć) , rok temu 86 (noc i dzień).

Ogólnie to 86 jakby bardziej międzynarodowa ale dużej różnicy nie ma - obie trasy z fotobudkami, wioskami, policja za krzakiem.

Trasa Kraków - CRO ma trzy upierdliwe odcinki :

- Kraków - Żywiec do wyboru: A4 i Tychy - daleko i drogo /
52 i wiochy (Krzeczów) do Suchej Beskidzkiej widokowo ale nie wszyscy lubią takie trasy...
44 i 781 - jeszcze bardziej widokowo (przełęcz Kocierska ekstra) jak nie mdlii nikogo w aucie

- Zwardoń - Żylina : jeśli nie ma korków to trasa ok - jeśli są w Czadca to objazd Oszczadnicą - trwa budowa w Czadca tunelu i nie wiem jaki będzie stan na to lato

- Węgry po autostradach - tutaj jest raczej pusto - na korki nie trafiłem , jazda w nocy też ok.

Dzięki za cenne uwagi. Jak to zwykle bywa, wszystko okaże się na bieżąco czyli w drodze.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 20.01.2021 15:25

damianisko5 napisał(a):
przepol napisał(a): Jak to zwykle bywa, wszystko okaże się na bieżąco czyli w drodze.


I tu właśnie jest pies pogrzebany. Wystarczy trafić na jakieś perturbacje po drodze i wszystkie plany biorą w łeb.
Dwa lata temu jechałem przez Mursko-Sredisce. Koniec czerwca, wczesny ranek, na przejściu na wjazd do Chorwacji czeka w kolejce parę samochodów. Myślę sobie super, lepiej być nie mogło. Poszło błyskawicznie do czasu kontroli samochodu stojącego bezpośrednio przede mną. Był to jakiś van na francuskich numerach który zablokował przejście na ponad 20 minut. Nie wiem o co chodziło ale były jakieś problemy z dokumentami podróżnych a że obsada służb była bardzo skromna trzeba było czekać. Na dużym przejściu takiego delikwenta biorą na bok i po sprawie. Dlatego wolę wjeżdżać do Chorwacji w Letenye gdzie są 2 przejścia i można zawczasu sprawdzić u wujka na którym będzie szybciej (z reguły szybciej jest na starym).

Pozdrowienia.;)
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3421
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 20.01.2021 16:17

Dokładnie, jak wyczaiłem to stare przejście to od kilku lat /oprócz 2020/ jadę tędy. Po drodze mam ostatnią stację paliw MOL, droga nr. 7, tankowanie pod korek i jazda. Zwykle na granicy nie ma w ogóle aut i zero czekania. Z powrotem też tędy oprócz powrotów przez BiH, bo siłą rzeczy trasa jest inna.
Ostatnio edytowano 20.01.2021 17:50 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 20.01.2021 17:25

empire13 napisał(a):W każdym kraju tranzytowym (poza Węgrami) do Chorwacji widziałem policjantów w akcji. Jest sposób skuteczny. Jechać zgodnie z przepisami ;)

Czyli mamy regułę "jak komu wypadnie". Cyba zawsze gdy jeździłem przez Węgry, widziałem radarowców suszących... a na Słowacji jakoś nie kojarzę wielkiej powtarzalności suszenia.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 20.01.2021 21:28

Raphael napisał(a):
empire13 napisał(a):W każdym kraju tranzytowym (poza Węgrami) do Chorwacji widziałem policjantów w akcji. Jest sposób skuteczny. Jechać zgodnie z przepisami ;)

Czyli mamy regułę "jak komu wypadnie". Cyba zawsze gdy jeździłem przez Węgry, widziałem radarowców suszących... a na Słowacji jakoś nie kojarzę wielkiej powtarzalności suszenia.

Pewnie tak. Ja zbyt mało kursów wykonałem przez te kraje aby stwierdzić że w danym kraju kontrole są częste a w innym sporadyczne ;)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 05.02.2021 22:32

Jeździłem wszystkimi tymi trasami, 86 na Cekovec (Lendava), 86 na Lenti i 74 przez Nagykanizsa. Jakoś tak 86 dalej wygrywa w jakości, ilości aut itp.. Z 74 pamiętam stosunkowo duży ruch i słabą jakość nawierzchni. Ja osobiście pozostałbym przy 86 ze względu na jej jakość (ważne w nocy) i mały ruch w weekend. Oczywiście każdy ma swoje preferencje.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 07.02.2021 08:32

Dlaczego nie można na maps wejść ludzikiem na ostatni, nowo oddany odcinek drogi płatnej przed m. Czadca.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.02.2021 08:44

Ural napisał(a):Dlaczego nie można na maps wejść ludzikiem na ostatni, nowo oddany odcinek drogi płatnej przed m. Czadca.

Może jeszcze nie objeździł go Google Bus :D
Wiele masz takich miejsc na świecie, gdzie na szczęście nie dotarł. Każde o jeżdżone i sfotografowane miejsce i drogę pokazuje na niebiesko po najechaniu żółtym ludzikiem.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 07.02.2021 08:47

sviva napisał(a):
Ural napisał(a):Dlaczego nie można na maps wejść ludzikiem na ostatni, nowo oddany odcinek drogi płatnej przed m. Czadca.

Może jeszcze nie objeździł go Google Bus :D
Wiele masz takich miejsc na świecie, gdzie na szczęście nie dotarł. Każde o jeżdżone i sfotografowane miejsce i drogę pokazuje na niebiesko po najechaniu żółtym ludzikiem.


Widocznie nie sfotografowano.
Tofik_83
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.12.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tofik_83 » 07.02.2021 09:15

wielbiciel napisał(a):Jeździłem wszystkimi tymi trasami, 86 na Cekovec (Lendava), 86 na Lenti i 74 przez Nagykanizsa. Jakoś tak 86 dalej wygrywa w jakości, ilości aut itp.. Z 74 pamiętam stosunkowo duży ruch i słabą jakość nawierzchni. Ja osobiście pozostałbym przy 86 ze względu na jej jakość (ważne w nocy) i mały ruch w weekend. Oczywiście każdy ma swoje preferencje.


może przeoczyłem i może było napisane wyżej ale czy mówimy tu o drodze ekspresowej 86 czy krajowej (bezpłatnej) 86?
pzdr. !!
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 07.02.2021 10:55

Tofik_83 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Jeździłem wszystkimi tymi trasami, 86 na Cekovec (Lendava), 86 na Lenti i 74 przez Nagykanizsa. Jakoś tak 86 dalej wygrywa w jakości, ilości aut itp.. Z 74 pamiętam stosunkowo duży ruch i słabą jakość nawierzchni. Ja osobiście pozostałbym przy 86 ze względu na jej jakość (ważne w nocy) i mały ruch w weekend. Oczywiście każdy ma swoje preferencje.


może przeoczyłem i może było napisane wyżej ale czy mówimy tu o drodze ekspresowej 86 czy krajowej (bezpłatnej) 86?
pzdr. !!

Z opisu wynika że chodzi o drogę krajową 86. Aby wybrać jeden z 3 wariantów przedstawionych przez Wielbiciela to i tak trzeba pojechać najpierw M86 (ekspresowa).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 290
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone