Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.02.2021 12:45

empire13 napisał(a):
Tofik_83 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Jeździłem wszystkimi tymi trasami, 86 na Cekovec (Lendava), 86 na Lenti i 74 przez Nagykanizsa. Jakoś tak 86 dalej wygrywa w jakości, ilości aut itp.. Z 74 pamiętam stosunkowo duży ruch i słabą jakość nawierzchni. Ja osobiście pozostałbym przy 86 ze względu na jej jakość (ważne w nocy) i mały ruch w weekend. Oczywiście każdy ma swoje preferencje.


może przeoczyłem i może było napisane wyżej ale czy mówimy tu o drodze ekspresowej 86 czy krajowej (bezpłatnej) 86?
pzdr. !!

Z opisu wynika że chodzi o drogę krajową 86. Aby wybrać jeden z 3 wariantów przedstawionych przez Wielbiciela to i tak trzeba pojechać najpierw M86 (ekspresowa).

Z tego co wiem to wielbiciel jeździ trochę dziwną trasą, czyli A-Hu :wink: w ten sposób https://goo.gl/maps/foWWctwNDsf6aTXm7 Więc jadąc tak i potem 86 do końca, zahaczając o kawałek Słowenii nie trzeba mieć winiety węgierskiej. Jadąc pozostałymi wariantami winieta jest obowiązkowa.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 07.02.2021 12:48

dids76 napisał(a):
empire13 napisał(a):
Tofik_83 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Jeździłem wszystkimi tymi trasami, 86 na Cekovec (Lendava), 86 na Lenti i 74 przez Nagykanizsa. Jakoś tak 86 dalej wygrywa w jakości, ilości aut itp.. Z 74 pamiętam stosunkowo duży ruch i słabą jakość nawierzchni. Ja osobiście pozostałbym przy 86 ze względu na jej jakość (ważne w nocy) i mały ruch w weekend. Oczywiście każdy ma swoje preferencje.


może przeoczyłem i może było napisane wyżej ale czy mówimy tu o drodze ekspresowej 86 czy krajowej (bezpłatnej) 86?
pzdr. !!

Z opisu wynika że chodzi o drogę krajową 86. Aby wybrać jeden z 3 wariantów przedstawionych przez Wielbiciela to i tak trzeba pojechać najpierw M86 (ekspresowa).

Z tego co wiem to wielbiciel jeździ trochę dziwną trasą, czyli A-Hu :wink: w ten sposób https://goo.gl/maps/foWWctwNDsf6aTXm7 Więc jadąc tak i potem 86 do końca, zahaczając o kawałek Słowenii nie trzeba mieć winiety węgierskiej. Jadąc pozostałymi wariantami winieta jest obowiązkowa.

Czyli chodziło o drogę krajową :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.02.2021 12:54

empire13 napisał(a):Czyli chodziło o drogę krajową :wink:

Tak, od Szombathely droga 86 jest już "zwykła drogą'' na którą nie trzeba winiety :papa:
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 07.02.2021 21:08

dids76 napisał(a):
empire13 napisał(a):Czyli chodziło o drogę krajową :wink:

Tak, od Szombathely droga 86 jest już "zwykła drogą'' na którą nie trzeba winiety :papa:


dids. Dodał bym dla chcących zaoszczędzić na winiecie węgierskiej że aby dostać się na krajową 86 trzeba odbić w Bratysławie na węźle Petrzalka na drogę nr 2. Kierunek Rajka, Mosonmagyarovar. Tam wjeżdżamy na 86. To dla jadących od strony Żyliny. Ewentualnie, co jest moim zdaniem lepszym rozwiązaniem minąć autostradą Bratysławę i na węźle Jarovce (za stacją OMV ) odbić na Rusovce i tam wskoczyć na drogę nr 2 i dalej w stronę Rajki. Rozwiązanie dla dla wszystkich a zwłaszcza dla jadących od strony Brna. W innym przypadku, przekraczając granicę SK-H autostradą, wymagana jest winieta. I nieprawdą jest że odcinek autostrady od granicy do zjazdu na 86 jest z winiety zwolniony!!!Oczywiście poza wariantem wielbiciela. :papa:
mariusz_sn
Croentuzjasta
Posty: 487
Dołączył(a): 22.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_sn » 15.02.2021 21:57

A ja w tym roku pierwszy raz z okolic Wrocławia do Promajny w sierpniu jadę przez Węgry, zawsze jeździłem przez Austrię. Teraz nocleg na Węgrzech w Lenti w Fonix Fogado, na powrocie w Rajko w HU. Przekonam się osobiście jaka to trasa.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 17.02.2021 14:24

dids76 napisał(a):
empire13 napisał(a):Czyli chodziło o drogę krajową :wink:

Tak, od Szombathely droga 86 jest już "zwykła drogą'' na którą nie trzeba winiety :papa:


Mariusz,
rozumiem, że otworzyli już po remoncie stare przejście w Letenye? Z góry sorry, ale z półtora roku mnie na forum nie było :papa:
Ślązak
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ślązak » 17.02.2021 14:30

W ubiegłym roku nie byliśmy. Bo wirus nam popsuł urlop maj/czerwiec. Ale 2019 bez problemu, chyba, ze remont rozpoczęli później. My opcja Janove/rusovce Nr2 na Węgrzech i 86 potem bez winiet.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.02.2021 14:38

Marsallah napisał(a):Mariusz,
rozumiem, że otworzyli już po remoncie stare przejście w Letenye? Z góry sorry, ale z półtora roku mnie na forum nie było :papa:

Tak przez stare przejście można jechać i z tego co wiem o wiele mniejszy ruch niż na autostradowym.
Ja wybieram opcję przez Redics i kawałek Słowenii. :papa:
axlgks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 19.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) axlgks » 17.02.2021 16:51

dids76 napisał(a):
Marsallah napisał(a):Mariusz,
rozumiem, że otworzyli już po remoncie stare przejście w Letenye? Z góry sorry, ale z półtora roku mnie na forum nie było :papa:

Tak przez stare przejście można jechać i z tego co wiem o wiele mniejszy ruch niż na autostradowym.
Ja wybieram opcję przez Redics i kawałek Słowenii. :papa:

Zdecydowanie jest to najlepsze rozwiązanie. Co prawda za pierwszym razem są obawy "czy aby na pewno nic nie pomylę". Ale za drugim i trzecim razem już jechałem z pamięci...
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 17.02.2021 16:56

dids76 napisał(a):
Marsallah napisał(a):Mariusz,
rozumiem, że otworzyli już po remoncie stare przejście w Letenye? Z góry sorry, ale z półtora roku mnie na forum nie było :papa:

Tak przez stare przejście można jechać i z tego co wiem o wiele mniejszy ruch niż na autostradowym.
Ja wybieram opcję przez Redics i kawałek Słowenii. :papa:



Ty Mariusz to przewód doktorski winieneś na temat omijania dróg płatnych w Słowenii. Przez Redics też jechałem. Małe przejście. Jeżdżę przez Letenye bo wjeżdżam na autostradę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.02.2021 21:13

W lipcu 2020 w Letenye były dość duże korki spowodowane przez wymóg rejestracji na entercroatia i sprawdzanie tego przez celników. Za to w Mursko-Sredisce dwa samochody na krzyż :) I potwierdzam, drugi raz z Redics przez Lendavę jedzie się właściwie na pamięć.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 17.02.2021 23:26

dids76 napisał(a):...
Ja wybieram opcję przez Redics i kawałek Słowenii. :papa:

Też tak jeżdżę.
W sierpniu (druga połowa) na Enter Croatia nawet nie spojrzeli.
Przede mną był jeden samochód.
Toman
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 11.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toman » 18.02.2021 11:47

Marsallah napisał(a):
dids76 napisał(a):
empire13 napisał(a):Czyli chodziło o drogę krajową :wink:

Tak, od Szombathely droga 86 jest już "zwykła drogą'' na którą nie trzeba winiety :papa:


Mariusz,
rozumiem, że otworzyli już po remoncie stare przejście w Letenye? Z góry sorry, ale z półtora roku mnie na forum nie było :papa:



Jest przejezdne. Przejeżdżałem w sierpniu nocą bez problemu. W jedną i w drugą byłem jedynym samochodem
axlgks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 19.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) axlgks » 18.02.2021 12:57

krutom napisał(a):
dids76 napisał(a):...
Ja wybieram opcję przez Redics i kawałek Słowenii. :papa:

Też tak jeżdżę.
W sierpniu (druga połowa) na Enter Croatia nawet nie spojrzeli.
Przede mną był jeden samochód.

Ja w zeszłym roku jadąc do Cro przejechałem bez jakiejkolwiek kontroli. Po prostu nikogo nie było w budce (środek nocy, może dlatego).
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 18.02.2021 20:06

axlgks napisał(a):
krutom napisał(a):
dids76 napisał(a):...
Ja wybieram opcję przez Redics i kawałek Słowenii. :papa:

Też tak jeżdżę.
W sierpniu (druga połowa) na Enter Croatia nawet nie spojrzeli.
Przede mną był jeden samochód.

Ja w zeszłym roku jadąc do Cro przejechałem bez jakiejkolwiek kontroli. Po prostu nikogo nie było w budce (środek nocy, może dlatego).


Może wyszli za potrzebą do wygódki. każdy ma prawo. Trzeba było zaczekać i wołać Halo jest tu kto.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 291
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone