Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 24.02.2021 13:41

Inde napisał(a):W temacie paliwa zostając. Jadąc przez Węgry wypada mi kilometrowo, że powinienem na tym odcinku mniej więcej tankować. Na trasie znalazłem dwie stacje o markach, które kompletnie mi nic nie mówią: Eurowag i Slovnaft. Macie z nimi jakieś doświadczenie? Ta druga to Słowacka sieć. Nigdy tam nie tankowałem 8O



Slovnaft jak najbardziej warta polecenia! Numer jeden na Słowacji, bardzo dobra jakość paliw!

Z węgierskich najbardziej znane jest MOL, poza tym spotkasz też sporo stacji austriackiego potentata OMV. Wszystkie OK.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1910
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 24.02.2021 14:04

marekkowalak napisał(a):
Inde napisał(a):W temacie paliwa zostając. Jadąc przez Węgry wypada mi kilometrowo, że powinienem na tym odcinku mniej więcej tankować. Na trasie znalazłem dwie stacje o markach, które kompletnie mi nic nie mówią: Eurowag i Slovnaft. Macie z nimi jakieś doświadczenie? Ta druga to Słowacka sieć. Nigdy tam nie tankowałem 8O



Slovnaft jak najbardziej warta polecenia! Numer jeden na Słowacji, bardzo dobra jakość paliw!

Z węgierskich najbardziej znane jest MOL, poza tym spotkasz też sporo stacji austriackiego potentata OMV. Wszystkie OK.


A tak przy okazji to Slovnaft należy też do MOL
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 24.02.2021 14:42

Inde napisał(a):W temacie paliwa zostając. Jadąc przez Węgry wypada mi kilometrowo, że powinienem na tym odcinku mniej więcej tankować. Na trasie znalazłem dwie stacje o markach, które kompletnie mi nic nie mówią: Eurowag i Slovnaft. Macie z nimi jakieś doświadczenie? Ta druga to Słowacka sieć. Nigdy tam nie tankowałem 8O


Ja dotankowałem w Polsce i dojechałem do granicy słoweńskiej i w Dolga Vas zatankowałem na full. Nie wiem jaką drogą chcesz jechać przez Węgry. Jedno jest pewne, po zjeździe z autostrady cena paliwa maleje. Wejdź w wątek aktualnych cen paliw, tam poznasz szczegóły..
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 25.02.2021 17:56

niuniek napisał(a):
Inde napisał(a):W temacie paliwa zostając. Jadąc przez Węgry wypada mi kilometrowo, że powinienem na tym odcinku mniej więcej tankować. Na trasie znalazłem dwie stacje o markach, które kompletnie mi nic nie mówią: Eurowag i Slovnaft. Macie z nimi jakieś doświadczenie? Ta druga to Słowacka sieć. Nigdy tam nie tankowałem 8O


Ja dotankowałem w Polsce i dojechałem do granicy słoweńskiej i w Dolga Vas zatankowałem na full. Nie wiem jaką drogą chcesz jechać przez Węgry. Jedno jest pewne, po zjeździe z autostrady cena paliwa maleje. Wejdź w wątek aktualnych cen paliw, tam poznasz szczegóły..


Trasę mam taką: https://www.google.pl/maps/dir/Tuchola/ ... !3e0?hl=pl

Auto mi pali średnio 6,8 l/100 do przejechania jest 1654km, a w baku mieści się 50 litrów. Co daje tankowanie średnio co 700km. Do granicy mam około 400 km. Czyli, jakbym dotankował jeszcze w Polsce tak jak radzisz, to okolice Zagrzebia powinienem się dokulać. Spoko pomysł :)
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 25.02.2021 18:27

Inde napisał(a):
niuniek napisał(a):
Inde napisał(a):W temacie paliwa zostając. Jadąc przez Węgry wypada mi kilometrowo, że powinienem na tym odcinku mniej więcej tankować. Na trasie znalazłem dwie stacje o markach, które kompletnie mi nic nie mówią: Eurowag i Slovnaft. Macie z nimi jakieś doświadczenie? Ta druga to Słowacka sieć. Nigdy tam nie tankowałem 8O


Ja dotankowałem w Polsce i dojechałem do granicy słoweńskiej i w Dolga Vas zatankowałem na full. Nie wiem jaką drogą chcesz jechać przez Węgry. Jedno jest pewne, po zjeździe z autostrady cena paliwa maleje. Wejdź w wątek aktualnych cen paliw, tam poznasz szczegóły..


Trasę mam taką: https://www.google.pl/maps/dir/Tuchola/ ... !3e0?hl=pl

Auto mi pali średnio 6,8 l/100 do przejechania jest 1654km, a w baku mieści się 50 litrów. Co daje tankowanie średnio co 700km. Do granicy mam około 400 km. Czyli, jakbym dotankował jeszcze w Polsce tak jak radzisz, to okolice Zagrzebia powinienem się dokulać. Spoko pomysł :)

Nie lepiej "iść na Zwardoń" albo na Chyżne i "ciąć" przez Słowację i na końcu Węgier w okolicach Lenti tankować?
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 25.02.2021 19:06

Nie lepiej "iść na Zwardoń" albo na Chyżne i "ciąć" przez Słowację i na końcu Węgier w okolicach Lenti tankować?


Chyba jednak wole autostradami. Tam się umęczę straszliwie, a tą wybraną trasą lecę dwupasmówką nonstop. Ale spoko opcja żeby kompletnie Czechy ominąć. Jak ktoś się uprze żeby nie płacić winiety to chyba właśnie tamtędy. :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 25.02.2021 19:11

Inde napisał(a):
Trasę mam taką: https://www.google.pl/maps/dir/Tuchola/ ... !3e0?hl=pl

Auto mi pali średnio 6,8 l/100 do przejechania jest 1654km, a w baku mieści się 50 litrów. Co daje tankowanie średnio co 700km. Do granicy mam około 400 km. Czyli, jakbym dotankował jeszcze w Polsce tak jak radzisz, to okolice Zagrzebia powinienem się dokulać. Spoko pomysł :)


Tak, wystarczy ci od Polskiej granicy do okolic Zagrzebia, ale możesz zatankować też na starym przejściu Letenye-Gorican, tam jest fajna i przystępna cenowo INA.

Na całym odcinku A4 z Gorican do Zagrzebia jest wyjątkowo mało stacji paliw - bodajże tylko 2!
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 25.02.2021 20:18

OK, skoro nie chcesz przejechać przez kawałek Słowenii i zatankować, to posłuchaj rad kolegów i zatankuj albo w okolicach Lenti, albo na starym przejściu Letenye (kolejny plus , że powinien być tu mniejszy ruch, niż na wskazanym przez Ciebie głównym przejściu). Zawsze to będzie taniej niż w CRO.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.02.2021 21:21

W Lenti są przynajmniej dwie stacje. Od paru lat benzyna była na Węgrzech wyraźnie tańsza niż w Chorwacji.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 25.02.2021 21:45

To właśnie sugerowalem.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 25.02.2021 22:01

Ostatnio edytowano 25.02.2021 22:07 przez 599, łącznie edytowano 1 raz
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 25.02.2021 22:02

coś spieprzyłem z tym linkiem,
:oops:
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 25.02.2021 22:07

599 napisał(a):coś spieprzyłem z tym linkiem,
:oops:


Mógłbyś skorygować tą trasę o Twoje poprawki i wkleił tu linka? Chętnie się temu przyjrzę. Dzięki.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 25.02.2021 22:21

aaaa,
najczęściej u Bratanków robie nocleg w miasteczku Sarvar,
fajne baseny termalne,
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 294
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone