Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 25.02.2021 22:23

Ja zawsze tankuję na stacji Tesco w Breclav.
https://www.google.com/maps/place/Tesco ... 16.9031253

Tańszej benzyny na trasie do Cro jeszcze nie spotkałem. Tu aktualna cena: https://www.mbenzin.cz/Ceny-benzinu-a-n ... -137/17990,
Przy okazji można zakupy piwne załatwić.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 25.02.2021 22:38

Habanero,
piwo piwem ,
ale kawy takiej jak na Orlenie to pewnie nie mają,
:wink:

niuniek dzięki,
:wink:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 25.02.2021 22:42

Inde Ja ci z kolei zaproponuję taką trasę:

https://goo.gl/maps/ZSkeqL6K3wPY7TUs9

Znana tu na forum i popularna trasa, pozwalająca zaoszczędzić na czeskiej winiecie. Od twojej trasy odbija w Żorach na Skoczów i Cieszyn i łączy się z powrotem na wylocie z Bratysławy. Trasa z Żor do Bratysławy łatwa i przyjemna, w ogromnej większości dwupasmowa, a od Żyliny autostrada. Do ubiegłego roku problemem był przejazd przez Čadcę w godzinach dziennych, ale został już wyeliminowany przez niedawne oddanie obwodnicy.
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 26.02.2021 17:32

Witam serdecznie.

Widzę, że w wątku spora ilość osób które w Chorwacji już były. W tym roku w maju po raz pierwszy planuję wyspę Krk i Rab. Jadę z Płocka i też szukam alternatywnej (bez winiet) drogi na ww. wyspy.
Planuję przejazd nocą przez Słowację i Węgry.
Jeśli macie zapisaną drogę w tym kierunku - bez winiet - bezpłatną, byłbym wdzięczny za link.
Po minięciu Słowacji i Węgier w Chorwacji już wjadę na autostradę, bo tutaj chyba będzie to najrozsądniejszą opcją.
Pozdrawiam.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 26.02.2021 17:34

marekkowalak napisał(a):Inde Ja ci z kolei zaproponuję taką trasę:

https://goo.gl/maps/ZSkeqL6K3wPY7TUs9

Znana tu na forum i popularna trasa, pozwalająca zaoszczędzić na czeskiej winiecie. Od twojej trasy odbija w Żorach na Skoczów i Cieszyn i łączy się z powrotem na wylocie z Bratysławy. Trasa z Żor do Bratysławy łatwa i przyjemna, w ogromnej większości dwupasmowa, a od Żyliny autostrada. Do ubiegłego roku problemem był przejazd przez Čadcę w godzinach dziennych, ale został już wyeliminowany przez niedawne oddanie obwodnicy.


Też spoko, zapisuje do zakładek. Bliżej wyjazdu na coś się zdecyduje konkretnie. Dzięki!
przepol
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepol » 26.02.2021 18:44

wawerek napisał(a):Witam serdecznie.

Widzę, że w wątku spora ilość osób które w Chorwacji już były. W tym roku w maju po raz pierwszy planuję wyspę Krk i Rab. Jadę z Płocka i też szukam alternatywnej (bez winiet) drogi na ww. wyspy.
Planuję przejazd nocą przez Słowację i Węgry.
Jeśli macie zapisaną drogę w tym kierunku - bez winiet - bezpłatną, byłbym wdzięczny za link.
Po minięciu Słowacji i Węgier w Chorwacji już wjadę na autostradę, bo tutaj chyba będzie to najrozsądniejszą opcją.
Pozdrawiam.


Przez 3 lata jeździłem na wyspę KRK i powiem tak na winiecie słowackiej 60 zl (miesiąc) bym nie oszczędzał. Niby to 200 km w jedną stronę ale ratuje multum czasu. Co do węgierskiej to można krajówką jechać (i tak połowa trasy to krajówka) - mimo wszystko i tak jeżdżę autostradą.

Nie wspomnę że przejazd przez słowackie i węgierskie wioski na trasach przelotowych to polowanie na kierowców zagranicznych.

Z Krakowa KRK jest dostępny w 12 godzin (cała trasa z tankowaniem i postojami dla dwóch dzieciaków). Teoretycznie bez dzieci w 10 h...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.02.2021 18:57

wawerek napisał(a):Witam serdecznie.

Widzę, że w wątku spora ilość osób które w Chorwacji już były. W tym roku w maju po raz pierwszy planuję wyspę Krk i Rab. Jadę z Płocka i też szukam alternatywnej (bez winiet) drogi na ww. wyspy.
Planuję przejazd nocą przez Słowację i Węgry.
Jeśli macie zapisaną drogę w tym kierunku - bez winiet - bezpłatną, byłbym wdzięczny za link.
Po minięciu Słowacji i Węgier w Chorwacji już wjadę na autostradę, bo tutaj chyba będzie to najrozsądniejszą opcją.
Pozdrawiam.



Witam ziomka ze stolicy polskiej nafty :wink: :wink:

Jeśli cała trasa przez Słowację i Węgry ma być bez winiet, to ja bym ci zaproponował coś takiego:

https://goo.gl/maps/8iPMEbMHJGAif5H49

Na twoim miejscu rozważyłbym jednak odżałowanie tych kilkudziesięciu złotych na słowacką winietę i pojechał autostradą przez Żylinę i Bratysławę, a potem Węgry można śmignąć bez winiety starą drogą 86. Słowację da się przejechać bez winiety, ale jakiejkolwiek trasy nie wybierzesz, będzie to bardzo męczące. To jest górzysty kraj, mnóstwo serpentyn, przejazdów przez wioski (gdzie nie możesz przekroczyć prędkości nawet o 1 km/h :!: ), a na drogach krajowych pełno ciężarówek. Ze wszystkich krajów tranzytowych akurat Słowacji nie warto objeżdżać bez winiet, a już szczególnie nocą! (wyjątek to wyjazd ze wschodniej Polski).
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 26.02.2021 19:04

Dzięki za informację. Jeśli jest tak "źle" faktycznie nie będę kombinował bez winiety;)
Również pozdrawiam z uzdrowiska;)
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 26.02.2021 22:23

przepol napisał(a):Przez 3 lata jeździłem na wyspę KRK i powiem tak na winiecie słowackiej 60 zl (miesiąc) bym nie oszczędzał. Niby to 200 km w jedną stronę ale ratuje multum czasu.

Od jakiegoś czasu analizuję tę trasę i też dochodzę do tego samego wniosku.
Natomiast całą koncepcję rozbija mi wybór trasy przez Węgry, jakoś nie mogę żadnej sensownej trasy tamtędy znaleźć, bo przecież jazda przez Budapeszt raczej nie ma sensu.

Co do węgierskiej to można krajówką jechać (i tak połowa trasy to krajówka) - mimo wszystko i tak jeżdżę autostradą.

Mógłbyś przedstawić na mapie ten Twój węgierski odcinek trasy?
Czy ta węgierska autostrada, o której piszesz, jest płatna, czy darmowa?
Bo na tej mapie
oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
jest namalowany zielonym kolorem jakiś odcinek chyba darmowej autostrady (o ile ta mapa jest aktualna).
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 26.02.2021 22:41

Chris_M napisał(a):Czy ta węgierska autostrada, o której piszesz, jest płatna, czy darmowa?
Bo na tej mapie
oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
jest namalowany zielonym kolorem jakiś odcinek chyba darmowej autostrady (o ile ta mapa jest aktualna).


Wszystkie autostrady na Węgrzech są płatne z wyjatkiem ringu koło Budapesztu,tak jak masz napisane przy mapce.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.02.2021 23:21

Inde napisał(a):
Trasę mam taką: https://www.google.pl/maps/dir/Tuchola/ ... !3e0?hl=pl

Auto mi pali średnio 6,8 l/100 do przejechania jest 1654km, a w baku mieści się 50 litrów. Co daje tankowanie średnio co 700km. Do granicy mam około 400 km. Czyli, jakbym dotankował jeszcze w Polsce tak jak radzisz, to okolice Zagrzebia powinienem się dokulać. Spoko pomysł :)

Taką trasa jechałem w zeszłym roku i bardzo mi przypasowała. W tym roku też planuję tak jechać. Jedyna różnica to że jechałem przez kawałek Słowenii i tam tankowałem, benzyna za 1 euro :papa:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 27.02.2021 10:08

Chris_M napisał(a):Mógłbyś przedstawić na mapie ten Twój węgierski odcinek trasy?



Chodzi o legendarną tu na forum Route 86:

https://goo.gl/maps/drW5yZLvx4xUZbEfA
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 27.02.2021 11:01

dids76 napisał(a):

Taką trasa jechałem w zeszłym roku i bardzo mi przypasowała. W tym roku też planuję tak jechać. Jedyna różnica to że jechałem przez kawałek Słowenii i tam tankowałem, benzyna za 1 euro :papa:

A ja za namową doświadczonego kolegi w zeszłym roku zrobiłem to samo... Napiszę jedynie, jako alternatywę do początkowego Twojego odcinka, trasę Bydza - Wrocław zrobisz w niecałe 3 h (od Szubina już dwa pasy), tylko co dalej , do A4 czy na Kłodzko? Oto jest pytanie...
Swoją drogą, na bogato, jak widzę masz w czym wybierać :)
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 27.02.2021 11:12

Habanero napisał(a):Ja zawsze tankuję na stacji Tesco w Breclav.
https://www.google.com/maps/place/Tesco ... 16.9031253

Tańszej benzyny na trasie do Cro jeszcze nie spotkałem

Tak z ciekawości i ewentualnego ponownego mojego przejazdu tą drogą, chciałbym odwołać się do Twojej pamięci i zapytać, czy kojarzysz po ile była ropka w lipcu, gdy ja tankowałem wtedy w Słowenii po 1 euro?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 295
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone