Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 15.03.2021 10:23

Wczoraj z ciekawości trochę poszukałem i znalazłem info z 20 lutego, gdzie relacjonowana była budowa wielkiego węzła D1/D4 koło Ivanki:

https://www.teraz.sk/slovensko/nazivo-posun-3000-ton-vaziaceho-most/529479-clanok.html

Również czekam na dokończenie D3 z Čadcy do Žyliny, ale z tym jeszcze chyba trochę zejdzie. Z tego, co niedawno czytałem, Słowacy mają duże opóźnienia w budowie dróg, problemy finansowe - i jako priorytetowe wskazują odcinki na wschód od Żyliny (dokończenie D1 przez Poprad, Prešov i Koszyce aż do granicy węgierskiej, zwłaszcza ominięcie Prešova)

Po polskiej stronie dokończenie ekspresówki z Żywca do Zwardonia rozwiąże sprawę jedynie dla jadących z południa, bo dla nas z centralnej Polski i tak problemem wciąż będzie S1 od Dąbrowy do Bielska-Białej, której budowa jeszcze potrwa (nie wiem, jak tak stopień zaawansowania), więc póki co, wygodniej mi jest jeździć przez Żory i Cieszyn (dopóki Pepiki nie wpadną na pomysł włączenia swojej 11-ki do dróg płatnych).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15683
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.03.2021 11:04

ANOOK napisał(a):Szkoda że odcinek Cadca - Żylina na razie jest tylko w planach bo tam mamy największe spowolnienie.
Dla mnie w tym miejscu nie jest źle, przy Cadcy tu już był prawie raj. Zwolnienie wymuszają światła, ale nie ma co płakać nad tym odcinkiem. Zdecydowanie gorzej jedzie się przez wąskie wioski w okolicy Milówki i Węgierskiej G.

marekkowalak napisał(a):Po polskiej stronie dokończenie ekspresówki z Żywca do Zwardonia rozwiąże sprawę jedynie dla jadących z południa
:mrgreen:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 15.03.2021 12:03

piekara114 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Po polskiej stronie dokończenie ekspresówki z Żywca do Zwardonia rozwiąże sprawę jedynie dla jadących z południa
:mrgreen:



Śmiej się z nas, śmiej. Będziesz chciała jechać na Mazury albo do "Stolycy", to też się pośmiejemy :wink: :wink: :mrgreen: :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15683
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.03.2021 12:08

Akurat to był uśmiech zadowolenia...
W moim przypadku, gdzie nie chce jechać na północ muszę się przemęczyć przez Zator i Chrzanów do A4, więc reszta już mnie tak nie denerwuje.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 15.03.2021 12:12

piekara114 napisał(a):Akurat to był uśmiech zadowolenia...


No wiem, wiem...

W moim przypadku, gdzie nie chce jechać na północ muszę się przemęczyć przez Zator i Chrzanów do A4, więc reszta już mnie tak nie denerwuje.


A może Ty masz jakieś wieści z pierwszej linii frontu, jak idą prace przy obwodnicy Oświęcimia i ogólnie S1 od Mysłowic do BB?

A i podobno w kwestii S52 z BB do Krakowa też się tam coś ruszyło?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15683
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.03.2021 12:43

Tam nie jeżdżę, więc nie mam totalnie informacji. Dla mnie to trasa kończy się na Bielsku i obwodnicy do Cieszyna, a potem A4 przez Chrzanów.

Chyba nawet nigdy nie jechałam tymi odcinkami, o które pytasz.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 15.03.2021 13:29

piekara114 napisał(a):
Chyba nawet nigdy nie jechałam tymi odcinkami, o które pytasz.


No właśnie w tym problem, że jeszcze ich nie ma - dopiero mają powstać/powstają.
przepol
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepol » 15.03.2021 14:03

S52 to chyba nawet przetargu nie ma...
Podobno wielkie plany przewidują przesunięcie S7 i S 52 z węzła Głogoczów przez Wieliczkę do węzła Bieżanów Kraków jako Zakopiankę .
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 15.03.2021 14:17

W moim przypadku, gdzie nie chce jechać na północ muszę się przemęczyć przez Zator i Chrzanów do A4, więc reszta już mnie tak nie denerwuje.


A może Ty masz jakieś wieści z pierwszej linii frontu, jak idą prace przy obwodnicy Oświęcimia i ogólnie S1 od Mysłowic do BB?

A i podobno w kwestii S52 z BB do Krakowa też się tam coś ruszyło?[/quote]

https://conadrogach.pl/informacje/droga ... wa-s1.html Tyle na razie w kwestii S1. Trzeba uzbroić się w cierpliwość a na razie pozostaje droga przez Cieszyn
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 15.03.2021 14:25

Alauda napisał(a):Witam.
Pierwszy post na forum . Czytałem kilkanaście postów do tyłu w wątku. Mam do Was pytanie czy wybranie tej trasy z Kalisza na Zaton jest najlepszym wyborem? Zakładając, że Covid nie zamknie państw/dróg. Termin początek czerwca w czwartek.
Dodatkowo prosiłbym o rady i namiary gdzie na trasie (około 800 km od startu) zrobić postój na tanie tankowanie i śniadanie.


Trasa Kalisz, Wrocław brno Bratysława lendava, cakovec, zagrzrb, zadar


jeżdżę w tamtym kierunku min. 2x rok z Kalisza, przerobiłem wszystkie możliwe trasy

Proponuje :
PL : do A1 koło Częstochowy, ---- później cały czas autostrada do BRNA ( Polska A1, Czeska D1/D35 )
Jeśli na noc jedziecie to najlepiej zdecydowanie przez Austrię i Słowenię--- Zagrzeb - non stop autostrada, przyjemna, szybka jazda na tempomacie.
paliwo w Słowenii ceny są OK
Nie polecam drogi przez Boboszów
śniadanie wszędzie przy drodze można zjeść
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 15.03.2021 14:58

bledzik napisał(a):Proponuje :
PL : do A1 koło Częstochowy

Ja też proponuję jechać na Częstochowę. Jeżdżę z Konina i dwa lata temu jechałem przez Wrocław, a w 2020 przez Sieradz/Wieluń i wjechałem na A1 na wysokości Częstochowy. Zdecydowanie mniej męcząca trasa.
Alauda
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.03.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alauda » 15.03.2021 15:47

Dziękuję koledzy za wsparcie. A jeżeli chodzi o 2 część drogi (chciałabym ominąć te drakońskie opłaty w Słowenii) to jednak droga Lendava czy jechać do Letenye? Co sądzicie?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.03.2021 15:53

Alauda napisał(a):Dziękuję koledzy za wsparcie. A jeżeli chodzi o 2 część drogi (chciałabym ominąć te drakońskie opłaty w Słowenii) to jednak droga Lendava czy jechać do Letenye? Co sądzicie?

Ja dopiero od dwóch sezonów zrezygnowałem z trasy Cz-A-Slo na rzecz Cz-Svk-Hu i zawsze wybieram Lendavę. Jakoś mi tak bardziej pasuje :wink: :papa:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 15.03.2021 18:44

Alauda napisał(a):Dziękuję koledzy za wsparcie. A jeżeli chodzi o 2 część drogi (chciałabym ominąć te drakońskie opłaty w Słowenii) to jednak droga Lendava czy jechać do Letenye? Co sądzicie?


Obie wersje trasy są w porządku. Ja wybieram Letenye bardziej z sentymentu, ale przez Lendavę raz jechałem i też nie miałem złych wspomnień.
Najlepiej gdzieś w okolicach Szombathely zerknąć na przepustowość przejść granicznych i wtedy podjąć decyzję, ale w praktyce niezwykle rzadko zdarzają się na tych przejściach korki. To nie Macelj! :D
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 15.03.2021 19:36

marekkowalak napisał(a):A może Ty masz jakieś wieści z pierwszej linii frontu, jak idą prace przy obwodnicy Oświęcimia i ogólnie S1 od Mysłowic do BB?
A i podobno w kwestii S52 z BB do Krakowa też się tam coś ruszyło?


Bielsko - Oświęcim tu są pozytywne wiadomości. Umowy są podpisane oddanie druga połowa 2023. Natomiast odcinek Oświęcim - Mysłowice to gorzej, odwołano przetarg. Będą rozpisane dwa nowe bo podzielono go na dwa pododcinki. Pierwszy bardzo krótki do zjazdu na DK44 w Bieruniu i drugi dalej do Mysłowic. Ten pierwszy planują skończyć razem z odcinkami z Bielska do Oświęcimia. pozostały ostatni ciężko określić ale pewnie do końca 2024. Reasumując jak się wszystko dobrze potoczy to pod koniec 2023 będzie można już S1 przejechać do Tychów, następnie odbić na Oświęcim na DK44, 15km krajówki i w Bieruniu wrócić potem na S1 i dojechać nią do Zwardonia bo obejście Węgierskiej Górki też ma być w tym okresie oddane do użytku.

S52 czyli Bielsko-Głogoczów to na razie wróżenie z fusów kiedy powstanie.
Ostatnio edytowano 16.03.2021 11:18 przez mchrob, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 298
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone