Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 13.09.2020 19:36

robertms napisał(a):Co, jak zabraknie "zasiegu" Yanosika... ;)
Radze patrzec na znaki, o ile sie orientuje, rowniez na Wegrzech jest obowiązek info o fotobudkach.

Nie o to pytałem. I nie zakładaj że nie patrzę na znaki ;)

marekkowalak napisał(a):
Natomiast na autostradach i ekspresówkach chyba Yanosik rzeczywiście przesadza, bo wiele z tego, przed czym ostrzega, to faktycznie kamery do kontroli winiet.

Czyli dobrze podejrzewałem :)
niuniek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 13.09.2020 20:03

pääkäyttäjä napisał(a):Zapewne tranzyt się mu nie podobał :mrgreen:

Autor pisał, ze odnosi się do "tej" trasy, czyli przez Szombathely - Letenye, a ta raczej tranzytowa nie jest.
Parkieciarz
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Parkieciarz » 14.09.2020 10:36

Świadomie pojechałem skoro nie dali wlepki poza tym zero policji na całej trasie Polska Chorwacja
davx
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) davx » 17.09.2020 10:00

Czy ktoś jeszcze jechał trasą Bratysława -> Szombathely -> Letenye? Ogólnie na granicy dają wlepki i mapy, wtedy już nie ma co myśleć o tej trasie? Czy są jakieś konsekwencje za niepojechanie tranzytem tylko ww. trasą bez wlepki? Pozdrawiam! :)
croneserka
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) croneserka » 17.09.2020 13:12

witam, proszę o info jak jest teraz z wyjazdem do Chorwacji i powrotem? Czy są jakieś utrudnienia jak piszą na gov, czy trochę luźniej? Planuję jechać w sobotę lub niedzielę: Rzeszów - Koszyce - Budapeszt - Zagrzeb - iii miejsce docelowe jeszcze nie wiem jakie pewnie Omiś lub okolice :) trasa powrotna taka sama
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.09.2020 13:33

Ślązak
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ślązak » 17.09.2020 16:15

Musisz zrezygnować z trasy przez Węgry. Na razie lepiej ich ominąć. Miało być poluzowanie od 15go, ale nadal jest jak od 1 września. Orban się bawi w Łukaszenkę i Putina, a cierpią tylko Węgrzy. Rozmawiałem ze znajomymi, to płaczą bo we wrześniu jeszcze sporo turystów, nawet tranzytowych na kilka dni wpadało, a teraz kiszka. W samej Chorwacji na razie spokój, ale diabli wiedzą jak długo :roll:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.09.2020 16:24

Ślązak napisał(a):Musisz zrezygnować z trasy przez Węgry.

Komuś z Rzeszowa radzisz jechać do Chorwacji przez Austrię. :?:
Ja mieszkam w Nowym Sączu, nie namówisz mnie na trasę przez Austrię. :wink: :idea:
Bogdan 63
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogdan 63 » 17.09.2020 16:42

Od wczoraj jestem w Chorwcji. Jechałem Bratysława obwodnica Budapesztu.
Na granicy nikt mi nie dał mapki, zapytano dokąd i to wszystko. Na bilbordach na autostrada są informacje o stacjach tranzytowych. Granica Corwacka kontrola dokumentów łącznie z prawem jazdy i dowodem rejestracyjnym.
Neum przejaz bez problemu. Na atostradzie pusto miejscowi oczywiście nasi.
Jechać bez obawy
pixiedixie
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 17.09.2020 17:13

croneserka napisał(a):witam, proszę o info jak jest teraz z wyjazdem do Chorwacji i powrotem? Czy są jakieś utrudnienia jak piszą na gov, czy trochę luźniej? Planuję jechać w sobotę lub niedzielę: Rzeszów - Koszyce - Budapeszt - Zagrzeb - iii miejsce docelowe jeszcze nie wiem jakie pewnie Omiś lub okolice :) trasa powrotna taka sama

Przejazd bez problemów. Za granicą węgierską za Koszycami są roboty drogowe i na odcinku kilku km masz dwa objazdy przez lokalne wiochy, ale jedzie się sprawnie. Główny minus tranzytu, to brak możliwości zjechania na obiad, poza tym w ogóle tego nie czujesz.
pixiedixie
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 17.09.2020 17:14

Ślązak napisał(a):Musisz zrezygnować z trasy przez Węgry. Na razie lepiej ich ominąć. Miało być poluzowanie od 15go, ale nadal jest jak od 1 września. Orban się bawi w Łukaszenkę i Putina, a cierpią tylko Węgrzy. Rozmawiałem ze znajomymi, to płaczą bo we wrześniu jeszcze sporo turystów, nawet tranzytowych na kilka dni wpadało, a teraz kiszka. W samej Chorwacji na razie spokój, ale diabli wiedzą jak długo :roll:

Brednie.
sebu
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebu » 17.09.2020 21:10

pixiedixie napisał(a):
Ślązak napisał(a):Musisz zrezygnować z trasy przez Węgry. Na razie lepiej ich ominąć. Miało być poluzowanie od 15go, ale nadal jest jak od 1 września. Orban się bawi w Łukaszenkę i Putina, a cierpią tylko Węgrzy. Rozmawiałem ze znajomymi, to płaczą bo we wrześniu jeszcze sporo turystów, nawet tranzytowych na kilka dni wpadało, a teraz kiszka. W samej Chorwacji na razie spokój, ale diabli wiedzą jak długo :roll:

Dobrze że nie czytałem takich postów przed wyjazdem . :D
Przejazd przez Węgry od Koszyc ,Budapeszt, Letenye . Małe utrudnienia od granicy Słowacji przy budowie drogi .Gdyby nie remont , to nie miałem jeszcze tak spokojnej drogi .
Jeżeli komuś pasują wytyczone korytarze to jechać śmiało . Kontrole na granicy to zwykła formalność .
Flayszakal
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 17.09.2020 21:46

marekkowalak napisał(a):
Bożydar78 napisał(a):

Witam. Jechałem ta trasą przez Węgry. Katastrofa

A mógłbyś rozwinąć myśl???

Jest to najpopularniejsza obecnie trasa do Chorwacji, jeździ nią setki, o ile nie tysiące ludzi. Sam jechałem nią kilkukrotnie i nie widziałem tam powodów do narzekań.

Dlatego ciekawi mnie, dlaczego nie przypadła ci do gustu.

Gdzie można dostać takie informacje?
O popularność i preferencje wyboru trasy pytam.
croneserka
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) croneserka » 17.09.2020 22:01

sebu napisał(a):
pixiedixie napisał(a):

Dobrze że nie czytałem takich postów przed wyjazdem . :D
Przejazd przez Węgry od Koszyc ,Budapeszt, Letenye . Małe utrudnienia od granicy Słowacji przy budowie drogi .Gdyby nie remont , to nie miałem jeszcze tak spokojnej drogi .
Jeżeli komuś pasują wytyczone korytarze to jechać śmiało . Kontrole na granicy to zwykła formalność .

O ludzie, czyli Słowacja dalej drogą przez mękę..., najbardziej się bałam kontroli na granicach, czy robią jakieś problemy, zwłaszcza Węgrzy, a te remonty na Słowacji... Hm do Chorwacji tą trasą od 2001 r. jechałam naście razy i zawsze jakiś remont, więc chyba trzeba się z tym pogodzić.
Czyli śmiało jechać w dzień niż nockę?
Jeszcze interesują mnie ceny w Cro ale to już inny wątek, choć nie mam czasu na czytanie, lata mnie tu nie było.
Dzięki wszystkim za powyższe informacje :) pozostaje zatankować i sie pakować
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.09.2020 22:59

croneserka napisał(a):Jeszcze interesują mnie ceny w Cro ale to już inny wątek, choć nie mam czasu na czytanie, lata mnie tu nie było.

Jednak poczytaj.
ile-kosztuje-urlop-w-chorwacji-dyskusja-i-komentarze-t22917-11775.html
Posty o cenach w Chorwacji w tym wątku polecą do śmietnika.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 286
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019