Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 05.09.2020 20:59

A nie ma innych stacji LPG na autostradzie?
taki--jeden
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 24.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) taki--jeden » 05.09.2020 21:02

pixiedixie napisał(a):A nie ma innych stacji LPG na autostradzie?


Ta rozmowa do niczego nie prowadzi:) Pytanie było czy stare przejście działa. Nie wiem czy są inne stacje. Ta jest pierwsza po chorwackiej stronie i z niej chciałbym skorzystać bo tak robiłem do tej pory.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 06.09.2020 00:06

pixiedixie napisał(a):A nie ma innych stacji LPG na autostradzie?


Pierwsza jest dopiero 45 km dalej - dla niektórych, którzy mają mniejszy zasięg na zbiorniku, może nie starczyć.

Poza tym LPG na tej stacji INA na starym przejściu jest tańsze niż przy autostradach.
Toranaga
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toranaga » 06.09.2020 20:23

Tak jak planowałem po przekroczeniu granicy Węgierskiej zjechałem z autostrady by zatankować. Żadnych problemów tym bardziej, że stacja okazała się samoobsługowa. Droga do Rajki spokojna. Za obwodnicą Budapesztu dłuższy odcinek z robotami drogowymi, co powoduje zwolnienie przejazdu, teraz było niewiele Tirów, ale w tygodniu może być słabo. Na granicy pytali tylko, gdzie jadę i przyklejono nalepkę Tranzyt.
Parkieciarz
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.09.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Parkieciarz » 06.09.2020 21:28

Witam Panie i Panowie, spontanicznie wyruszamy w piątek w nocy z Warszawy do Brela. Chcę pojechać przez Słowację i Węgry autostradami jak oceniane ten wybór i może podpowiedzi jakimi numerami autostrad jechać. Niestety nie mam za bardzo czasu przeczytać całego wątku od 2010 roku. Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.09.2020 21:31

Poczytaj o korytarzach przez Węgry:
koronawirus-covid19-a-wakacje-2020-t55752-11055.html
Słowacja póki co wg uznania.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.09.2020 21:34

Parkieciarz napisał(a):Witam Panie i Panowie, spontanicznie wyruszamy w piątek w nocy z Warszawy do Brela. Chcę pojechać przez Słowację i Węgry autostradami jak oceniane ten wybór i może podpowiedzi jakimi numerami autostrad jechać. Niestety nie mam za bardzo czasu przeczytać całego wątku od 2010 roku. Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc

Przez Węgry musisz jechać korytarzem - mapa >>> TUTAJ
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 06.09.2020 21:42

ŁukaszCiupa napisał(a):
pixiedixie napisał(a):A po co nadkładać drogi? Na obwodnicy Budapesztu nigdy nie stałem w korku.
No właśnie - po co nadkładać drogi ze względu na jakiś poroniony korytarz humanitarny, który nie uwzględnia drogi 86? Korek na obwodnicy Budapesztu??? Chyba jechałeś tędy wyłącznie w nocy...Ale co ja się będę tłumaczył, przecież w d... byłem i g.... widziałem...



Bardzo możliwe, że masz rację w ostatnim zdaniu - bo jeździłem obwodnicą Budapesztu (wszystkimi odcinkami) o różnych porach dnia (i wcześnie rano, i w południe, i wieczorem) - a w korku nigdy tam nie stałem. Fakt, że ruch jest duży, ale nigdy nie widziałem tam korka.

Co oczywiście nie oznacza, że ich tam czasem nie ma - ale na pewno nie tak często jak na granicy w Macelj na trasie przez Słowenię.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 06.09.2020 21:54

Parkieciarz napisał(a):Witam Panie i Panowie, spontanicznie wyruszamy w piątek w nocy z Warszawy do Brela. Chcę pojechać przez Słowację i Węgry autostradami jak oceniane ten wybór i może podpowiedzi jakimi numerami autostrad jechać. Niestety nie mam za bardzo czasu przeczytać całego wątku od 2010 roku. Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc


PL - A1 do Żor
SK - D3 + D1 (Żylina - Bratysława) i D2 (Bratysława - Rajka)
HU - M15 (Rajka - Mosonmagyarovar), M1 do Budapesztu, M0 (obwodnica) i M7 Budapeszt - Letenye
CRO - A4 Letenye/Gorican - Zagrzeb i A1 Zagrzeb Lucko - Sestanovac

Prościej się nie da :papa: :papa:
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 06.09.2020 22:25

Obwodnicą Budapesztu jeżdżę zwykle w piątek wczesnym popołudniem jeśli pobyt w Chorwacji albo Grecji zaczynam w sobotę. Korka nigdy nie zaliczyłem, nawet przy zwezeniach z powodu remontów. Z powrotem to zwykle wczesny wieczór.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 06.09.2020 23:06

...również nigdy nie zaliczyłem korka na obwodnicy Budapesztu, ale już przy Balatonie wiele razy
Parkieciarz
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.09.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Parkieciarz » 07.09.2020 07:09

Dzięki bardzo za informacje
lorence
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 24.07.2015
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) lorence » 07.09.2020 09:35

Ktos z was kupował winiete na austrie online na firme mimo ze nie ma firmy? Bo z tego co widzę na osobę prywatna trzeba kupic 18dni wcześniej czyli bedzie aktywna najwcześniej od 25.09. Przy kupowaniu na firme winieta jest odrazu ważna.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 07.09.2020 09:59

Śmiało, nie ma to znaczenia, oprócz tego o czym piszesz.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 07.09.2020 10:04

pixiedixie napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):znam osoby, które nawet przed pandemią jeździły z krośnieńskiego na Czechy-Austrię...bo niby cały czas autostrada...(nie każdy lubi jeździć przez Słowację lokalnymi drogami - bo trzeba się pilnować)...
przecież Austria nie inaczej "otwarta" niż Węgry...w Austrii nawet nie można się zatrzymać poza tankowaniem?


Z krośnieńskiego też trzeba dojechać kilkadziesiąt km do naszej A4. No i potem jest "dziura" za Brnem. Dlatego taka opcja jest dla mnie dość dziwna.

Z Krosna do Preszowa jest jakieś 70 km, a potem już autostrada do granicy węgierskiej. W dodatku ostatnio podciągnęli ją kilka km, do Koszyc wjeżdza się teraz praktycznie zaraz przy wylocie na węgierską granicę, w przyszłym roku powinni te odcinki połączyć. Zostają Wegry, 60 km do Miskolca, ale i tu za rok czy dwa będzie ekpresówka.

Ponadto na trasie przez Węgry nigdy nie ma takich tłumów i korków jak przez Słowenię.

osobiście nigdy nie jechałem na Czechy-Austrię...najważniejsza dla mnie różnorodność w jeździe, a nie tylko sama nudna autostrada...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 283
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone