Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.08.2020 18:16

dids76 napisał(a):Powrót dzisiaj, granica Mursko Sredisce około 16:30 jakieś 10 aut. Postój 5 minut, Dolga Vas bez kontroli.
W Chorwacji od Makarskiej do Karlovac jechałem poza autostradą, ruch znikomy. Od Karlovac do bramek gęsto, a nawet bardzo gęsto. Bramki "karciane" prawie z marszu, chociaż w Karlovac sprawdzałem kamery HAK i był niewielki zator. Do gotówkowych jakieś 500m korka. Teraz odpoczynek i rano do domu :(

Dzisiaj dalsza część trasy. Wyjazd z Lenti ok 9:30 dalej droga 86, Bratysława, Brno, Ostrawa i w domu przed 15. Droga 86 i M86 bardzo mały ruch, Słowacja i Czechy trochę większy. Jechało się naprawdę bardzo dobrze. :papa:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 30.08.2020 18:51

dids76 napisał(a):
dids76 napisał(a):Powrót dzisiaj, granica Mursko Sredisce około 16:30 jakieś 10 aut. Postój 5 minut, Dolga Vas bez kontroli.
W Chorwacji od Makarskiej do Karlovac jechałem poza autostradą, ruch znikomy. Od Karlovac do bramek gęsto, a nawet bardzo gęsto. Bramki "karciane" prawie z marszu, chociaż w Karlovac sprawdzałem kamery HAK i był niewielki zator. Do gotówkowych jakieś 500m korka. Teraz odpoczynek i rano do domu :(

Dzisiaj dalsza część trasy. Wyjazd z Lenti ok 9:30 dalej droga 86, Bratysława, Brno, Ostrawa i w domu przed 15. Droga 86 i M86 bardzo mały ruch, Słowacja i Czechy trochę większy. Jechało się naprawdę bardzo dobrze. :papa:


#dids76, tak z ciekawosci, nadal mega sznur TIRow w Rajce?
Co tam sie nawyprawiało...? ;)
lorence
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 24.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lorence » 30.08.2020 19:17

Ja dzisiaj Czechy > Słowacja > Węgry(nocuje) zero korkow, ledwo zauważyłem ze przekraczam granice.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.08.2020 21:00

robertms napisał(a):
dids76 napisał(a):
dids76 napisał(a):Powrót dzisiaj, granica Mursko Sredisce około 16:30 jakieś 10 aut. Postój 5 minut, Dolga Vas bez kontroli.
W Chorwacji od Makarskiej do Karlovac jechałem poza autostradą, ruch znikomy. Od Karlovac do bramek gęsto, a nawet bardzo gęsto. Bramki "karciane" prawie z marszu, chociaż w Karlovac sprawdzałem kamery HAK i był niewielki zator. Do gotówkowych jakieś 500m korka. Teraz odpoczynek i rano do domu :(

Dzisiaj dalsza część trasy. Wyjazd z Lenti ok 9:30 dalej droga 86, Bratysława, Brno, Ostrawa i w domu przed 15. Droga 86 i M86 bardzo mały ruch, Słowacja i Czechy trochę większy. Jechało się naprawdę bardzo dobrze. :papa:


#dids76, tak z ciekawosci, nadal mega sznur TIRow w Rajce?
Co tam sie nawyprawiało...? ;)

Nie zauważyłem , więc musiały pojechać. W Czechach i na Słowacji chyba zakaz jazdy dla Tirów w niedzielę bo na drogach ich dzisiaj nie widziałem. Na parkingach sporo
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 30.08.2020 21:11

dids76 napisał(a):
robertms napisał(a):
dids76 napisał(a):
dids76 napisał(a):Powrót dzisiaj, granica Mursko Sredisce około 16:30 jakieś 10 aut. Postój 5 minut, Dolga Vas bez kontroli.
W Chorwacji od Makarskiej do Karlovac jechałem poza autostradą, ruch znikomy. Od Karlovac do bramek gęsto, a nawet bardzo gęsto. Bramki "karciane" prawie z marszu, chociaż w Karlovac sprawdzałem kamery HAK i był niewielki zator. Do gotówkowych jakieś 500m korka. Teraz odpoczynek i rano do domu :(

Dzisiaj dalsza część trasy. Wyjazd z Lenti ok 9:30 dalej droga 86, Bratysława, Brno, Ostrawa i w domu przed 15. Droga 86 i M86 bardzo mały ruch, Słowacja i Czechy trochę większy. Jechało się naprawdę bardzo dobrze. :papa:


#dids76, tak z ciekawosci, nadal mega sznur TIRow w Rajce?
Co tam sie nawyprawiało...? ;)

Nie zauważyłem , więc musiały pojechać. W Czechach i na Słowacji chyba zakaz jazdy dla Tirów w niedzielę bo na drogach ich dzisiaj nie widziałem. Na parkingach sporo


Przejezdzalem ok. 16ej, wiec moze rzeczywiscie oczekiwanie na "skok" przez SK-CZ przed niedziela. Nie ograniczalo to w zaden sposob ruch osobowek, moze troche trza bylo zwolnic, ze wzgledow ichniejszego kierowcow bezpieczenstwa.

Zdrówka!
Toranaga
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toranaga » 30.08.2020 22:15

Ukazał się właśnie monitor regulujący ograniczenia od 1 września na Węgrzech.
Poniżej przetłumaczony wycinek dotyczący tranzytu.
§ 14. (1) Obywatele niebędący obywatelami Węgier przybywający z zagranicy w ruchu pasażerskim w celu tranzytu przez Węgry
możesz wjechać na jego terytorium, jeśli przejdziesz badania lekarskie w momencie wjazdu i badanie lekarskie nie pozwala podejrzewać infekcji.
(2) Dodatkowym warunkiem wjazdu do celów ust. (1) jest to, że obywatel niebędący obywatelem węgierskim przybywający z zagranicy
a) mają warunki wjazdu przewidziane w kodeksie granicznym Schengen,
b) przedstawia wiarygodne dowody wskazujące na cel podróży i kraj docelowy podróży; oraz
c) wjazd do kraju przeznaczenia i, w tym celu, z Węgrami na trasie planowanej podróży zapewniony jest wjazd do sąsiedniego państwa.
(3) Obywatel niebędący obywatelem Węgier przyjęty z zagranicy, który został przyjęty zgodnie z ust. (1) podczas tranzytu tylko na trasie określonej zgodnie z ust. 5, oraz - zgodnie z ust. 4 z wyjątkiem tego - tylko do tranzytu z ważnych powodów, takich jak zdrowie lub bezpieczeństwo z przyczyn technicznych mogą zatrzymać się w miejscach odpoczynku określonych zgodnie z ust. 5 i zgodnie z ust. 5 ma obowiązek opuścić terytorium Węgier w określonym czasie - nie więcej jednak niż 24 godziny.
(4) Obywatel niebędący obywatelem Węgier wjechany z zagranicy przybywający zgodnie z ust. (1), zgodnie z ust. (5):
Oprócz zatrzymania się w określonym miejscu odpoczynku, postęp na określonej trasie jest tylko natychmiastowy przerywać i zatrzymywać w przypadku zagrożenia technicznego lub medycznego wymagającego interwencji.
(5) Komendant krajowy policji ustala i publikuje na oficjalnej stronie internetowej policji liczbę ruchu tranzytowego, drogowe przejścia graniczne do wjazdu i wyjazdu, trasa ruchu tranzytowego, miejsca postojowe oraz ramy czasowe dostępne na opuszczenie Węgier.

(tłumacz translator Google)
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 30.08.2020 22:22

Hmm... Ja bym nie ryzykował wjazdu, za duzo ustaw i komendantów...
Cygi
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cygi » 31.08.2020 06:57

Cześć, to mój pierwszy post na forum, które śledzę od dluzszego czasu, mam nadzieję że pomoże w dotarciu na wyczekane wakacje.
Napsialem wczoraj do amasady Węgier czy 1.09 wjade nanich terytorium w celu dostania sie do Chorwacji. Dostalem odpowiedź że tak :) i że bede mógł poruszac sie korytarzami humanitarnymi.
Także szerokiej drogi wszytskim !
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 31.08.2020 07:41

obostrzenia wtedy, gdy ruch turystyczny zmniejsza się pewnie o ok. 90 %...
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 31.08.2020 09:25

Cygi napisał(a):Cześć, to mój pierwszy post na forum, które śledzę od dluzszego czasu, mam nadzieję że pomoże w dotarciu na wyczekane wakacje.
Napsialem wczoraj do amasady Węgier czy 1.09 wjade nanich terytorium w celu dostania sie do Chorwacji. Dostalem odpowiedź że tak :) i że bede mógł poruszac sie korytarzami humanitarnymi.
Także szerokiej drogi wszytskim !


A posłała Ci jakiegoś linka do tych korytarzy humanitarnych?
Czy to jest ta mapa, co tu krąży od kilku dni po forum?
Cygi
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cygi » 31.08.2020 09:28

North Slav napisał(a):
Cygi napisał(a):Cześć, to mój pierwszy post na forum, które śledzę od dluzszego czasu, mam nadzieję że pomoże w dotarciu na wyczekane wakacje.
Napsialem wczoraj do amasady Węgier czy 1.09 wjade nanich terytorium w celu dostania sie do Chorwacji. Dostalem odpowiedź że tak :) i że bede mógł poruszac sie korytarzami humanitarnymi.
Także szerokiej drogi wszytskim !


A posłała Ci jakiegoś linka do tych korytarzy humanitarnych?
Czy to jest ta mapa, co tu krąży od kilku dni po forum?


Podeslala właśnie tę mapę, która tu była wrzucana. Ja jade dzos w nocy do Bibinje, dam znać jak poszło.
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 31.08.2020 09:38

Cygi napisał(a):
North Slav napisał(a):
Cygi napisał(a):Cześć, to mój pierwszy post na forum, które śledzę od dluzszego czasu, mam nadzieję że pomoże w dotarciu na wyczekane wakacje.
Napsialem wczoraj do amasady Węgier czy 1.09 wjade nanich terytorium w celu dostania sie do Chorwacji. Dostalem odpowiedź że tak :) i że bede mógł poruszac sie korytarzami humanitarnymi.
Także szerokiej drogi wszytskim !


A posłała Ci jakiegoś linka do tych korytarzy humanitarnych?
Czy to jest ta mapa, co tu krąży od kilku dni po forum?


Podeslala właśnie tę mapę, która tu była wrzucana. Ja jade dzos w nocy do Bibinje, dam znać jak poszło.


Ktoredy planujesz jechać? Dla mnie niedostępność trasy 86 praktycznie przekreśla Węgry
Cygi
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cygi » 31.08.2020 11:27

North Slav napisał(a):
Cygi napisał(a):
North Slav napisał(a):
Cygi napisał(a):Cześć, to mój pierwszy post na forum, które śledzę od dluzszego czasu, mam nadzieję że pomoże w dotarciu na wyczekane wakacje.
Napsialem wczoraj do amasady Węgier czy 1.09 wjade nanich terytorium w celu dostania sie do Chorwacji. Dostalem odpowiedź że tak :) i że bede mógł poruszac sie korytarzami humanitarnymi.
Także szerokiej drogi wszytskim !


A posłała Ci jakiegoś linka do tych korytarzy humanitarnych?
Czy to jest ta mapa, co tu krąży od kilku dni po forum?


Podeslala właśnie tę mapę, która tu była wrzucana. Ja jade dzos w nocy do Bibinje, dam znać jak poszło.


Ktoredy planujesz jechać? Dla mnie niedostępność trasy 86 praktycznie przekreśla Węgry


Jade dzis w nocy z Krakowa, więc przejadę nocą Słowację przez Rużeberk i Bańska Bystrzyce itd, potem Budapeszt, wzdłuż Balatonu itd.
Analizujac wczoraj w nocy tą trase na GM z natężeniem ruchu itd kilometrowo wychodzi najmniej (1032) czasowo 11h 45 min. Wybierając CZ, A, SLO (objazd autostrady) wychodzi dalej a czasowo identycznie, a nie kombijuje z tymi objazdami itd
LESIU811
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 22.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) LESIU811 » 31.08.2020 12:37

North Slav napisał(a):
Cygi napisał(a):Cześć, to mój pierwszy post na forum, które śledzę od dluzszego czasu, mam nadzieję że pomoże w dotarciu na wyczekane wakacje.
Napsialem wczoraj do amasady Węgier czy 1.09 wjade nanich terytorium w celu dostania sie do Chorwacji. Dostalem odpowiedź że tak :) i że bede mógł poruszac sie korytarzami humanitarnymi.
Także szerokiej drogi wszytskim !


A posłała Ci jakiegoś linka do tych korytarzy humanitarnych?
Czy to jest ta mapa, co tu krąży od kilku dni po forum?

Informacja ze strony ambasady Węgier:
https://varso.mfa.gov.hu/pol/news/obowi ... W%C4%99gry
zygfryd
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygfryd » 31.08.2020 14:31

Ktoredy planujesz jechać? Dla mnie niedostępność trasy 86 praktycznie przekreśla Węgry


Dla mnie również. Przed Gyorem na 86tke i praktycznie do granicy w Letenye.

Wiadomo jakie są kary za taką "modyfikację" korytarza? Nawet się nie zatrzymam tankować - pewnie ich to mało będzie interesowało;)

Cofka do korytarza czy mandat/grzywna - w jakiej wysokości?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 280
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone