Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.08.2020 18:10

Powrót dzisiaj, granica Mursko Sredisce około 16:30 jakieś 10 aut. Postój 5 minut, Dolga Vas bez kontroli.
W Chorwacji od Makarskiej do Karlovac jechałem poza autostradą, ruch znikomy. Od Karlovac do bramek gęsto, a nawet bardzo gęsto. Bramki "karciane" prawie z marszu, chociaż w Karlovac sprawdzałem kamery HAK i był niewielki zator. Do gotówkowych jakieś 500m korka. Teraz odpoczynek i rano do domu :(
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 29.08.2020 18:11

empire13 napisał(a):Jutro wracam przez Węgry.
Jeśli ktoś ostatnio (najlepiej dzisiaj ;)) jechał przez Letenye to czekam na niusy. Korki były?

Dzisiaj byłem na przejściu od 14:30 do 15:20.
Na autostradzie dosyć gęsto ale płynnie. Jadąc lewym pasem 140km/h trzeba było często uciekać na prawy pas.
Zjazd z autostrady w Zagrzebiu trochę zakorkowany. Nie widziałem podziału na gotówka/karta.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 29.08.2020 18:23

Na Węgrzech na autostradzie od Chorwacji do Budapesztu na tablicach informujących o zjazdach do MOP często jest znaczek z info "tranzyt". U nich to standard czy przygotowania w związku z covid?
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 29.08.2020 19:16

Rozumiem że od 1.09 jadąc przez Węgry do PL jedyna opcja to jazda z Letenye na Budapeszt i potem Gyor?
Załączniki:
Screenshot_20200829_192403_com.facebook.katana.jpg
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 29.08.2020 19:27

Możesz też jechać z Mohacza albo nie na Gyor, tylko na Miszkolc lub Sahy.
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 29.08.2020 20:19

Sumujac, jeśli ktoś wracał przez Letenye a potem chciałby jechać przez Słowację na Zwardoń to po wprowadzeniu tranzytu jest to całkowicie nieekonomiczne przy wskazanych trasach...
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 29.08.2020 20:19

Pudelek napisał(a):Możesz też jechać z Mohacza albo nie na Gyor, tylko na Miszkolc lub Sahy.


Czyli Szombathely odpada :|
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 29.08.2020 20:31

My powrót dopiero 10.09 więc Jeszce jakoś bardzo nie myślę, ale za kilka dni będę kalkulował czy nie lepiej zapłacić za winiety Słowenia, Austria i Czechy i jechać na Dąbrowa Górnicza czy nadrabiać kilometry i jechać na Budapeszt i cofka do Gyor
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 29.08.2020 20:37

Ja jadę 1.09.do Chorwacji i niestety chyba będę jechać przez Austrię i Słowenię - mam nadzieję ,że nie trafię na żadne korki na granicy słoweńsko-chorwackiej :?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2020 21:44

empire13 napisał(a):Na Węgrzech na autostradzie od Chorwacji do Budapesztu na tablicach informujących o zjazdach do MOP często jest znaczek z info "tranzyt". U nich to standard czy przygotowania w związku z covid?


Takie oznakowania widziałem już w lipcu i dotyczyły tzw tranzytowych korytarzy humanitarnych.
Niclaus
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niclaus » 30.08.2020 01:21

Jak ktoś po 1 września przetestuje przejazd przez stare przejście w Letenye, to proszę się pochwalić.
W oficjalnej informacji służb węgierskich jest tylko ogólne info, że w ramach tranzytu dostępne będzie przejście w Letenye (nie piszą czy tylko główne).
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 30.08.2020 08:00

Niclaus napisał(a):Jak ktoś po 1 września przetestuje przejazd przez stare przejście w Letenye, to proszę się pochwalić.
W oficjalnej informacji służb węgierskich jest tylko ogólne info, że w ramach tranzytu dostępne będzie przejście w Letenye (nie piszą czy tylko główne).


Nawet jeśli byłoby otwarte to jadąc przez Węgry chcesz nadrabiać tyle km jadąc na Budapeszt i potem zawracając na Gyor i Bratysława?


Pytam z ciekawości
Toranaga
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toranaga » 30.08.2020 08:40

Niclaus napisał(a):W oficjalnej informacji służb węgierskich jest tylko ogólne info, że w ramach tranzytu dostępne będzie przejście w Letenye (nie piszą czy tylko główne).


Nie wiem czy zauważyłeś, ale nie,ma jeszcze szczegółów jak ma ograniczenie wjazdu wyglądać od 1 września. Informacja o korytarzu humanitarnym, bo to miałeś chyba na myśli, pochodzi z 3 lipca. Dla przykładu podam, że nie ma tam wymienionego przejścia w Dolga vas, a jednak wjechałem nim do Słowenii. I też nie jechałem na Budapeszt tylko drogą 86 i tak zamierzam wrócić .
lorence
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 24.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lorence » 30.08.2020 09:00

chwileulotne85 napisał(a):
Nawet jeśli byłoby otwarte to jadąc przez Węgry chcesz nadrabiać tyle km jadąc na Budapeszt i potem zawracając na Gyor i Bratysława?


Pytam z ciekawości



ja tak bym jechał przez Budapeszt, wg google moja trasa to aktualnie najkrótsza 12:05 a przez Budapeszt +45min
mam kupione winiety na Słowację i Węgry wiec wole już polecieć na Budapeszt niż płacić extra za Austrię i Słowenię

lece do Chorwacji dzisiaj tylko autostradami przystanek Węgry, dam wam znać jak to wygląda aktualnie chociaż najwiecej zmieni sie pewnie od 1.09
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 30.08.2020 09:06

Toranaga napisał(a):
Niclaus napisał(a):W oficjalnej informacji służb węgierskich jest tylko ogólne info, że w ramach tranzytu dostępne będzie przejście w Letenye (nie piszą czy tylko główne).


Nie wiem czy zauważyłeś, ale nie,ma jeszcze szczegółów jak ma ograniczenie wjazdu wyglądać od 1 września. Informacja o korytarzu humanitarnym, bo to miałeś chyba na myśli, pochodzi z 3 lipca. Dla przykładu podam, że nie ma tam wymienionego przejścia w Dolga vas, a jednak wjechałem nim do Słowenii. I też nie jechałem na Budapeszt tylko drogą 86 i tak zamierzam wrócić .


Niby nie ma ale są info iż trasy mają wyglądać jak te z lipca.
Ja jechałem przez Słowację, Węgry i Słowenię też przez Dolga Vas a potem Mursko Srednice.
Tak chciałbym wracać lub przynajmniej Letenye i Szombately.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 279
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone