Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 03.09.2020 14:50

Rozumiem,ze korytarz humanitarny prowadzi przez M0 obwodnica Budapesztu ? i ze nie mozna jechac przez miasto ?
Toman
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 11.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toman » 03.09.2020 15:10

Dziś wróciłem do domu z Chorwacji jadąc przez Wegry i Słowację.
Jazda noca, ok 2.30 bylem na bramkach przed zagrzebiem sam. Kierowałem sie na stare przejście Gorican Letenyei, krótki postój, dotankowanie do pełna i jedziemy do granicy.

O 4 rano Chorwat ze skanowal dowody i "do widzenia " a węgierskiego strażnika trzeba było obudzić. wziął dowody popatrzył, oddał i otworzył szlaban. Tyle.

Wegry autostadami na Budapeszt i m0 przed budapesztem i juz prosto w kierunku Bratysławy. przez całe Węgry widziałem jeden samochód z pl. Do Budapesztu luźno, od Budapesztu do Bratysławy gęsto samochodów i tirów.
Przez całe Węgry nie spotkałem policji.

Na Słowacji przejazd bez problemu Bratysława-Czadca. 2 radiowozy na autostradzie czekały na chętnych szybkiej jazdy i lekki korek w samej Czadca. Fragment Czeski do Cieszyna bez problemu.
taki--jeden
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 24.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) taki--jeden » 03.09.2020 15:13

Toman napisał(a):Kierowałem sie na stare przejście Gorican Letenyei, krótki postój, dotankowanie do pełna i jedziemy do granicy.


Tankowałeś na stacji INA tej blisko granicy?
Toman
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 11.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toman » 03.09.2020 21:04

taki--jeden napisał(a):
Toman napisał(a):Kierowałem sie na stare przejście Gorican Letenyei, krótki postój, dotankowanie do pełna i jedziemy do granicy.


Tankowałeś na stacji INA tej blisko granicy?


tak
zygfryd
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygfryd » 03.09.2020 21:05

Toranaga napisał(a):
zygfryd napisał(a):Dokładanie w jedną stronę 150 km to już nie kwestia kasy za paliwo, a kolejnej godziny (minimum) jazdy.

Wg. Google maps różnica między "moją" dotychczasową trasą (M86, 86), a korytarzem wynosi dokładnie 167 km i 26 minut oczywiście na niekorzyść "korytarza".
A jeżeli chodzi o ryzyko zjazdu z "korytarza" na łącznie kilku kilometrów w niedzielę rano, oceniam na bardzo niskim poziomie.


167 km w 26 min? Sprawdziłem, oczywiście możesz mieć jakiś delikatnie inny przebieg, ale absolutnie najmniejsza różnica to 128 km, w mniej niż godzinę tego nie widzę przy zachowaniu racjonalnej prędkości bezmandatowej.




Toruniak napisał(a):CYTAT zygfryd : "Jechałem wczoraj do CRO standardową trasą - środkiem nocy, żywej duszy nie spotkałem. Polecam."

A powiedz mi, czy korzystałeś z przejścia granicznego Redics - Lendava między Węgrami a Słowenią? Jeżeli tak, to czy granicę obstawiali oprócz Słoweńców także Węgrzy? Jak jechałem dwa tygodnie temu do Chorwacji, to na tej granicy byli tylko Słoweńcy, a korytarze humanitarne niby obowiązywały już od połowy lipca. Tylko Słoweńcy odnotowali wjazd tranzytowy więc przejechałem spokojnie do Murska i tyle.
Teraz obawiam się, że wjadę po staremu z Chorwacji do Słowenii przez Mursko, a później między Słowenią a Węgrami na przejściu granicznym Lendava - Redics pocałuję szlaban bo będą tam ludzie Viktora.


Niestety, Letenye-Goričan.



tranquilo napisał(a):
zygfryd napisał(a):. Dokładanie w jedną stronę 150 km to już nie kwestia kasy za paliwo, a kolejnej godziny (minimum) jazdy. Ryzyko jakieś jest (kar nie znam, nigdzie się nie da tego doczytać) - mi się udało - pewnie miałem szczęście - jeszcze to samo w drugą stronę za tydzień ;)



Jak dla mnie to wszystko jest czytelne względem kar. Tak jak kolega wyżej już zauważył, jak cię złapią a nie będziesz miał negatywnego wyniku i rezerwacji na Węgrzech, to zgodnie z rozporządzeniem - kwarantanna. Nie ma potrzeby wprowadzać kary finansowej. Sama kwarantanna już Cię zakosztuje.


Czytelne? Podaj źródło, chętnie poczytam. Nigdzie nie znalazłem co grozi za opuszczenie korytarza. Jeżeli ktoś ma takie informacje, proszę o podanie źródła informacji.



Haweł napisał(a):Rozumiem,ze korytarz humanitarny prowadzi przez M0 obwodnica Budapesztu ? i ze nie mozna jechac przez miasto ?


Dokładnie tak, zakaz wjazdu do centrum, tylko obwodnica autostradowa (swoją drogą jestem ciekaw ilu ludzi przez błąd zjedzie nie tam gdzie trzeba...). Jest wyraźnie zaznaczone w komunikacie, że nie można wjeżdżać do Budapesztu w tranzycie.
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 03.09.2020 21:10

Toruniak napisał(a):Witam
W najbliższą niedzielę wracam z Chorwacji do Polski przez Węgry i Słowację. Czy ktoś już jechał korytarzem humanitarnym imienia Viktora "O" prowadzącym z Letenye przez Budapeszt, Gyor do Rajki? Szczególnie interesują mnie ewentualne utrudnienia na tej trasie. W normalnych okolicznościach jadę przez 86 i M86. Nie znam "balatońskich" szlaków więc będę wdzięczny za wskazówki od osób, które wracały tędy do Polski po 01.09.2020 .
Pozdrawiam.

Wczoraj przejechaliśmy korytarzem z Letenye do Rajki. Węgierska strażniczka wzięła paszporty, zażyczyła sobie papierów auta i kazała otworzyć bagażnik. Potem nakleiła znaczek tranzytowy na szybę i kazała jechać. Mapki nie dostałem ale obejrzałem sobie wcześniej korytarze na stronie hungarskiej policji. Trasa wzdłuż Balatonu pusta, trochę gęściej przed Budapesztem, za to w stronę Austrii armagedon TIRów, na szczęście dość karnie trzymali się prawego pasa.
Nawigacyjnie banał, M7>M0>M1, trzeba tylko pilnować skrętu na obwodnicę Budapesztu (M0), bo są raptem chyba ze 2 tablice informacyjne. Ja sobie obejrzałem ten fragment na Street View :wink:
Wszystkie "dozwolone" stacje benzynowe mają oznaczenie z nalepki na szybę, stawać na innych nie próbowałem.
Toranaga
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toranaga » 03.09.2020 21:50

zygfryd napisał(a):167 km w 26 min? Sprawdziłem, oczywiście możesz mieć jakiś delikatnie inny przebieg, ale absolutnie najmniejsza różnica to 128 km, w mniej niż godzinę tego nie widzę przy zachowaniu racjonalnej prędkości bezmandatowej.


Nie wziąłeś pod uwagę różnicy w prędkości pokonywania trasy inna jest na M86/86 a inna na autostradzie. Pomiar robiony pomiędzy punktami wspólnymi tras. Tym razem wyszła różnica 35 min.
Obrazek

Obrazek
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1950
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 03.09.2020 22:54

zygfryd napisał(a):
167 km w 26 min? Sprawdziłem, oczywiście możesz mieć jakiś delikatnie inny przebieg, ale absolutnie najmniejsza różnica to 128 km, w mniej niż godzinę tego nie widzę przy zachowaniu racjonalnej prędkości bezmandatowej.

Sprawdzałem 2 dni temu ok 14:00 na GM. Różnica wynosiła 35 minut.
Droga dłuższa ale lepsza i z wyższą dopuszczalną prędkością.
zygfryd
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygfryd » 04.09.2020 07:54

Toranaga napisał(a):
Nie wziąłeś pod uwagę różnicy w prędkości pokonywania trasy inna jest na M86/86 a inna na autostradzie. Pomiar robiony pomiędzy punktami wspólnymi tras. Tym razem wyszła różnica 35 min.



OK. Przyznaję rację.
ZOJKA
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZOJKA » 05.09.2020 16:38

Witam. Proszę o info, które przejście graniczne Letenye jest teraz obsługiwane: stare czy nowe (oba?)
Pozdrawiam i dzięki...
marcin19
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 25.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin19 » 05.09.2020 17:33

Właśnie patrzyłem na stronę węgierskiej policji .Obydwa przejścia przyjmują przejazd tranzytowy .
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 05.09.2020 19:40

marcin19 napisał(a):Właśnie patrzyłem na stronę węgierskiej policji .Obydwa przejścia przyjmują przejazd tranzytowy .


Tylko swoją drogą po co jechać teraz starym przejściem?
taki--jeden
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 24.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) taki--jeden » 05.09.2020 19:51

pixiedixie napisał(a):Tylko swoją drogą po co jechać teraz starym przejściem?


Ja np bym chciał ominąć ewentualne korki i trafić od razu na INA LPG.
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 05.09.2020 19:53

Korki we wrześniu w czasie epidemii?
taki--jeden
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 24.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) taki--jeden » 05.09.2020 19:55

pixiedixie napisał(a):Korki we wrześniu w czasie epidemii?


Dlatego napisałem "ewentualne" (np w zależności od godziny i dnia tygodnia). Dla mnie INA LPG jest głównym celem. Wiem, że mogę się zawrócić bardzo szybko i wrócić na INA LPG tylko po co, gdyby stare przejście było czynne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 282
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone