Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andre2
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 19.10.2007
Re: ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) andre2 » 04.06.2010 21:35

Piotrek_B napisał(a):
andre2 napisał(a):Ale pojade autostradą na Węgrzech czy za winete moge zapłacić w euro??

Możesz w euro po kursie z sufitu :lol:
Nie prościej zapłacić kartą tyle ile ona kosztuje ?
andre2 napisał(a):i gdzie ją zakupić

na pierwszej stacji benzynowej na terytorium Wegier


Dzięki zapłace kartą
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 04.06.2010 22:59

Jak wygląda węgierska e-winieta? Czy to naklejka na szybę jak w Słowacji czy Czechach? Może to głupie pytanie ale nigdy jeszcze nie jechałem węgierską autostradą.
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 04.06.2010 23:31

greenrs napisał(a):Jak wygląda węgierska e-winieta? Czy to naklejka na szybę jak w Słowacji czy Czechach? Może to głupie pytanie ale nigdy jeszcze nie jechałem węgierską autostradą.


tutaj znajdziesz potrzebne info
Toranaga
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.06.2005
Re: ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toranaga » 05.06.2010 16:55

hepik napisał(a):
Sam początek jakis felerny.
Niby dlaczego Wrocław po drodze?
Tour de Pologne?


Racja ja by polecił jechać 7 za Wisłę potem 579 do 8 i dalej na południe, później 1 i E75 przez Bielsko Biała, Cieszyn do Węgier. :hut:
Zulusman
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 02.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zulusman » 05.06.2010 21:34

Polecam tą stronę:
http://www.autopalya.hu/autopalyak/m1_mernoksegek

ładnie wypisane utrudnienia na każdym z odcinków autostrad.
cytuje translator:
"[INNE] 81 nie. Droga zamknięta Mezőörsnél. (M1 zamyka!) 81 nie. drogi głównej był zalany (Cuha Bakony-warto) 64 km Mezőőrsnél. Przy głównej drodze został zamknięty 17 maja do 60-75. km między! Objazd: 13 Nie główną drogą w kierunku! (UWAGA: autostrady M1 jest ograniczone do 81-węzłów autostrady. Możesz wrócić na autostradę, ale tylko, aby Mezőörs.)"

Na resztę są zdaje się ograniczenia prędkości i przejazd jednym pasem zdaje się.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 05.06.2010 22:48

Może znajdą się tacy, którzy już w tym roku jechali. Ich relacje są najcenniejsze. Napiszcie w szczegółach o utrudnieniach na 86, 81 i 82.
Maciek79
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 20.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciek79 » 08.06.2010 00:12

Tak czytając forum mozna dojsc do wniosku, ze trasa przez Słowacje, Wegry, jest zancznie bardziej oplacalna niz Czechy Austria i Słowenia. Zakładajac ze jedziemy do Chorwacji na 14 dni, koszt Winietek na Czechy Austrie i Słowenie wyniesie ok (350 CZK + 2x7,9 Eu + 30 Eu ) razem ok.250 zł. Przez Słowacje i Węgry koszt wyniesie ( 9,9 EU + 2x 5,1 Eu) ok 84 zł...
Ceny przy kursie Euro 4,2 zł.
W przypadku trasy przez Węgry mozna dodatkowo zaoszczędzić na winiecie autostradowej wybierającą droge 86. ( sam nią kiedyś jechałem). Teraz dla odmiany pojadę autostradą ewentualnie robiąc skrót drogą 81 a później spowrotem na autostrade.

reasumując: Po co ludzie wybierają trasę CZ-A-SLO-HR, kiedy SK-H-HR jest prawie 3 razy tańsza jeśli chodzi o opłaty.. i praktycznie cały czas od Ziliny do granicy z HR jedziemy autostradą.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 08.06.2010 04:47

Maciek79 napisał(a):Tak czytając forum mozna dojsc do wniosku, ze trasa przez Słowacje, Wegry, jest zancznie bardziej oplacalna niz Czechy Austria i Słowenia. Zakładajac ze jedziemy do Chorwacji na 14 dni, koszt Winietek na Czechy Austrie i Słowenie wyniesie ok (350 CZK + 2x7,9 Eu + 30 Eu ) razem ok.250 zł. Przez Słowacje i Węgry koszt wyniesie ( 9,9 EU + 2x 5,1 Eu) ok 84 zł...
Ceny przy kursie Euro 4,2 zł.
W przypadku trasy przez Węgry mozna dodatkowo zaoszczędzić na winiecie autostradowej wybierającą droge 86. ( sam nią kiedyś jechałem). Teraz dla odmiany pojadę autostradą ewentualnie robiąc skrót drogą 81 a później spowrotem na autostrade.

reasumując: Po co ludzie wybierają trasę CZ-A-SLO-HR, kiedy SK-H-HR jest prawie 3 razy tańsza jeśli chodzi o opłaty.. i praktycznie cały czas od Ziliny do granicy z HR jedziemy autostradą.


A jak polecisz na Chyzne,to przez Slowacje omijasz platny odcinek autostrady Zvolen-BB nadrabiajac 1 km i chyba ze 6 minut,a od Budapesztu caly czas autostrada....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2010 08:44

Maciek79 napisał(a):reasumując: Po co ludzie wybierają trasę CZ-A-SLO-HR, kiedy SK-H-HR jest prawie 3 razy tańsza jeśli chodzi o opłaty..

Po co ?
Bo pieniądze to nie wszystko :lol:
chitua
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 19.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) chitua » 08.06.2010 08:51

greenrs napisał(a):Może znajdą się tacy, którzy już w tym roku jechali. Ich relacje są najcenniejsze. Napiszcie w szczegółach o utrudnieniach na 86, 81 i 82.


No to ja może nie w szczegółach, ale dorzucę, bo jechałem.
Na 86-ce w czterech miejscach ruch wahadłowy sterowany światłami, głównie na końcowej (dalszej) części drogi. Czas oczekiwania ok. 5 minut za każdym razem.

Nie zmienia to chyba faktu, że zwolennicy 86-ki nadal nią będą jeździć, a Ci co wolą autostrady mimo, że kawałek dalej, też zostaną przy swoim. O gustach ponoć się nie dyskutuje.

Ja chciałem sprawdzić to rozwiązanie i sprawdziłem. Zadowolenie na czwórkę. Za rok spróbuję innej trasy.
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 08.06.2010 09:09

Maciek79 napisał(a):Tak czytając forum mozna dojsc do wniosku, ze trasa przez Słowacje, Wegry, jest zancznie bardziej oplacalna niz Czechy Austria i Słowenia. Zakładajac ze jedziemy do Chorwacji na 14 dni, koszt Winietek na Czechy Austrie i Słowenie wyniesie ok (350 CZK + 2x7,9 Eu + 30 Eu ) razem ok.250 zł. Przez Słowacje i Węgry koszt wyniesie ( 9,9 EU + 2x 5,1 Eu) ok 84 zł...
Ceny przy kursie Euro 4,2 zł.
W przypadku trasy przez Węgry mozna dodatkowo zaoszczędzić na winiecie autostradowej wybierającą droge 86. ( sam nią kiedyś jechałem). Teraz dla odmiany pojadę autostradą ewentualnie robiąc skrót drogą 81 a później spowrotem na autostrade.

reasumując: Po co ludzie wybierają trasę CZ-A-SLO-HR, kiedy SK-H-HR jest prawie 3 razy tańsza jeśli chodzi o opłaty.. i praktycznie cały czas od Ziliny do granicy z HR jedziemy autostradą.


Po co? Bo jadąc tak jak ja SVK-A-SLO-HR jest krócej niż SVK-H-HR o jakieś 150 km. Ponadto omijając autostradę w Słowenii ta różnica nie wychodzi taka duża. A jechać przez Węgry 86 może i najbliżej ale chyba nie najszybciej (jadąc zgodnie z przepisami).
Ogólnie - ja jadąc na noc tak kalkuluje trasę aby było najbezpieczniej i najszybciej (mając dziecko z tyłu). Też się zastanawiałem czy nie jechać w tym roku przez Węgry ale chyba jeszcze teraz pojadę przez A i objazd Słowenii.
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 08.06.2010 10:33

Maciek79 napisał(a):Tak czytając forum mozna dojsc do wniosku, ze trasa przez Słowacje, Wegry, jest zancznie bardziej oplacalna niz Czechy Austria i Słowenia. Zakładajac ze jedziemy do Chorwacji na 14 dni, koszt Winietek na Czechy Austrie i Słowenie wyniesie ok (350 CZK + 2x7,9 Eu + 30 Eu ) razem ok.250 zł. Przez Słowacje i Węgry koszt wyniesie ( 9,9 EU + 2x 5,1 Eu) ok 84 zł...
Ceny przy kursie Euro 4,2 zł.
W przypadku trasy przez Węgry mozna dodatkowo zaoszczędzić na winiecie autostradowej wybierającą droge 86. ( sam nią kiedyś jechałem). Teraz dla odmiany pojadę autostradą ewentualnie robiąc skrót drogą 81 a później spowrotem na autostrade.

reasumując: Po co ludzie wybierają trasę CZ-A-SLO-HR, kiedy SK-H-HR jest prawie 3 razy tańsza jeśli chodzi o opłaty.. i praktycznie cały czas od Ziliny do granicy z HR jedziemy autostradą.


No i masz :!: Teraz zrobi się tłok na trasie SK-H-HR .A tak miło się nią jeżdziło :D
Maciek79
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 20.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciek79 » 08.06.2010 11:00

lukasz1977 napisał(a):Po co? Bo jadąc tak jak ja SVK-A-SLO-HR jest krócej niż SVK-H-HR o jakieś 150 km. Ponadto omijając autostradę w Słowenii ta różnica nie wychodzi taka duża. A jechać przez Węgry 86 może i najbliżej ale chyba nie najszybciej (jadąc zgodnie z przepisami).
Ogólnie - ja jadąc na noc tak kalkuluje trasę aby było najbezpieczniej i najszybciej (mając dziecko z tyłu). Też się zastanawiałem czy nie jechać w tym roku przez Węgry ale chyba jeszcze teraz pojadę przez A i objazd Słowenii.


Chodziło mi właśnie o jak najdłuższy przejazd autostradą a nie jakieś ich celowe omijanie dla oszczędności.Dla Zwolenników szybkiej jazdy autostradowej opcja SK-H-HR jest również znacznie tańsza.
Do tej opcji zachęca mnie jeszcze fakt, że tyle się mówi o korkach na granicy SLO-HR ( wkońcu tamtedy w sezonie licznie jadą nasi zachodni sąsiedzi, stanowiący nawiększą grupę odwiedzających Chorwację turystów). Z własnego doświadczenia - 3 lata temu jechałem w szczycie sezonu SK-H-HR w sobote na przełomie lipca i sierpnia i na żadne korki na przejściach granicznych nie natrafiłem.

Poza sezonem moze zdecydowałbym się na CZ-A-SLO-HR, natomiast w sezonie i w dni "korkowe" zdecydowanie pzrez madziary ;-)
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 08.06.2010 14:50

lukasz1977 napisał(a):
Maciek79 napisał(a):Tak czytając forum mozna dojsc do wniosku, ze trasa przez Słowacje, Wegry, jest zancznie bardziej oplacalna niz Czechy Austria i Słowenia. Zakładajac ze jedziemy do Chorwacji na 14 dni, koszt Winietek na Czechy Austrie i Słowenie wyniesie ok (350 CZK + 2x7,9 Eu + 30 Eu ) razem ok.250 zł. Przez Słowacje i Węgry koszt wyniesie ( 9,9 EU + 2x 5,1 Eu) ok 84 zł...
Ceny przy kursie Euro 4,2 zł.
W przypadku trasy przez Węgry mozna dodatkowo zaoszczędzić na winiecie autostradowej wybierającą droge 86. ( sam nią kiedyś jechałem). Teraz dla odmiany pojadę autostradą ewentualnie robiąc skrót drogą 81 a później spowrotem na autostrade.

reasumując: Po co ludzie wybierają trasę CZ-A-SLO-HR, kiedy SK-H-HR jest prawie 3 razy tańsza jeśli chodzi o opłaty.. i praktycznie cały czas od Ziliny do granicy z HR jedziemy autostradą.


Po co? Bo jadąc tak jak ja SVK-A-SLO-HR jest krócej niż SVK-H-HR o jakieś 150 km. Ponadto omijając autostradę w Słowenii ta różnica nie wychodzi taka duża. A jechać przez Węgry 86 może i najbliżej ale chyba nie najszybciej (jadąc zgodnie z przepisami).
Ogólnie - ja jadąc na noc tak kalkuluje trasę aby było najbezpieczniej i najszybciej (mając dziecko z tyłu). Też się zastanawiałem czy nie jechać w tym roku przez Węgry ale chyba jeszcze teraz pojadę przez A i objazd Słowenii.


Teraz to pierdoly sadzisz,ze jest krocej przez A o 150 km:
Krakow-Chyzne-Sahy,Budapeszt(przez miasto)-Letenye-Supetar-1157 km 13.50 h
inne trasy:
Krakow-Zwardon-Bratyslawa-Szombathely(droga nr 86)-Supetar-1159 km 14.26 h
Kraków-Zwardon-Bratyslawa-Wieden-Graz-Supetar-1234 km 14.08 h
Krakow-Cieszyn-Olomouc-Mikulov-Wieden-Graz-Supetar-1231 14.44 h
Wyliczenia z google map...w moim przypadku,a do Dabrowy Gorniczej z Krakowa jest okolo 80 km A4...
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 08.06.2010 15:11

Haweł napisał(a):
lukasz1977 napisał(a):
Maciek79 napisał(a):Tak czytając forum mozna dojsc do wniosku, ze trasa przez Słowacje, Wegry, jest zancznie bardziej oplacalna niz Czechy Austria i Słowenia. Zakładajac ze jedziemy do Chorwacji na 14 dni, koszt Winietek na Czechy Austrie i Słowenie wyniesie ok (350 CZK + 2x7,9 Eu + 30 Eu ) razem ok.250 zł. Przez Słowacje i Węgry koszt wyniesie ( 9,9 EU + 2x 5,1 Eu) ok 84 zł...
Ceny przy kursie Euro 4,2 zł.
W przypadku trasy przez Węgry mozna dodatkowo zaoszczędzić na winiecie autostradowej wybierającą droge 86. ( sam nią kiedyś jechałem). Teraz dla odmiany pojadę autostradą ewentualnie robiąc skrót drogą 81 a później spowrotem na autostrade.

reasumując: Po co ludzie wybierają trasę CZ-A-SLO-HR, kiedy SK-H-HR jest prawie 3 razy tańsza jeśli chodzi o opłaty.. i praktycznie cały czas od Ziliny do granicy z HR jedziemy autostradą.


Po co? Bo jadąc tak jak ja SVK-A-SLO-HR jest krócej niż SVK-H-HR o jakieś 150 km. Ponadto omijając autostradę w Słowenii ta różnica nie wychodzi taka duża. A jechać przez Węgry 86 może i najbliżej ale chyba nie najszybciej (jadąc zgodnie z przepisami).
Ogólnie - ja jadąc na noc tak kalkuluje trasę aby było najbezpieczniej i najszybciej (mając dziecko z tyłu). Też się zastanawiałem czy nie jechać w tym roku przez Węgry ale chyba jeszcze teraz pojadę przez A i objazd Słowenii.


Teraz to pierdoly sadzisz,ze jest krocej przez A o 150 km:
Krakow-Chyzne-Sahy,Budapeszt(przez miasto)-Letenye-Supetar-1157 km 13.50 h
inne trasy:
Krakow-Zwardon-Bratyslawa-Szombathely(droga nr 86)-Supetar-1159 km 14.26 h
Kraków-Zwardon-Bratyslawa-Wieden-Graz-Supetar-1234 km 14.08 h
Krakow-Cieszyn-Olomouc-Mikulov-Wieden-Graz-Supetar-1231 14.44 h
Wyliczenia z google map...w moim przypadku,a do Dabrowy Gorniczej z Krakowa jest okolo 80 km A4...


sorki ale wpisz sobie w maps.google.pl Dąbrowa Górnicza - Trogir
przez CZ-A-SLO-HR - 1 155 km – około 12 godz. 4 min
przez SLO-H-HR - 1 268 km – około 12 godz. 37 min
przepraszam bardzo - 113 km
pisaliśmy o jeździe autostradami (w moim przypadku bardzo ważne bo jadę w nocy)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone