Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 09.03.2010 18:18

zebik napisał(a):
fotograf123 napisał(a):A tak na marginesie to dlaczego jadąc przez Bratysławę chcecie jechać przez budapeszt ?

trasa przez budapeszt to 140km dłuższa trasa.
Na Węgrzech nie płacicie winiety, na Słoweni też nie płacicie , poniważ nie wjeżdzacie na autostrady.

Żeby dojechać do Chorwacji z Cieszyna kupujecie winietę na Słowacji 10 euro i oczywiście płacimy za autostradę chorwacką.
pozdr ...

Też się dziwię
Bratysława - Rajka - Csorna - Szombathely - Redics i po Węgrzech - odcinek 86 - tki ma 180 km więc szkoda sobie głowę zawracać kombinowaniem i jechaniem na autostradę i nadrabianiem 140 km. Ten węgierski odcinek dojazdu do Cro pokonuję w nocy w 3-4 godziny, nawet na siusiu nie ma sensu stawać. :D :D :D


My z racji, że jedziemy z 3ką naszych dzieci i znajomi z 1 dzieckiem mamy na 86 zaklepany nocleg. Tak jechaliśmy w tamtym roku i sprawdziło się w 100%.
piotr68
Croentuzjasta
Posty: 291
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 09.03.2010 18:36

stary_jac napisał(a):...po prostu autostradą bo taniej, szybciej a co najważniejsze bezpieczniej...


Taniej z pewnością nie bo winietka i więcej paliwa, szybciej też nie bo jak sam napisałeś dokłada się godzinę, ewentualnie bezpieczniej. Co do policji to lubią stać na mostkach nad autostradą z kamerami (prędkość).
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 09.03.2010 18:45

podszywacz napisał(a):rapez, dziękuję za pomoc.....Mam też zamiar korzystać z Garmina, takiego wgranego do Nokii. Podróżowałem w zeszłym roku po Polsce z jej pomocą i spisała się znakomicie.


Ale Garmin poza Polską działa "różnie" Jeśli masz więcej pamięci w telefonie (na karcie), wgraj dwie mapy lub więcej: CNE 2010 i GP-mapa i pełna Europa. Minusem w tej nawigacji jest brak możliwości pełnego podglądu trasy po jej wytyczeniu. (chodzi mi o podgląd z bliska, aby sprawdzić, którędy wytyczyła trasę). Da się to zrobić, ale robiąc symulację, jest ona dość czasochłonna. W tym roku będę testował Garmina na mobile, ale automapa z pewnością działa pewniej i jest możliwość podglądu trasy w każdym momęcie. Sprawdzałem to po całej Europie. Jeśli coś potrzebujesz to pisz. Pozdrawiam.
Łoles
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łoles » 09.03.2010 20:21

Ja jadę ruchem wahadła czyli non stop autostrady, drogę 86 mam u nas na co dzień :)
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 09.03.2010 23:06

Jakby na to nie patrzeć to najkrótsza droga z Jastrzębia na wyspę Krk prowadzi przez Cieszyn, Brno, Wiedeń, Gratz, Maribor, Zagreb, Rijeka, Krk około 900 km. W dodatku droga w większości prowadzi drogami dwupasmowymi lub autostradami czyli dobrymi drogami czego nie można powiedzieć o drodze przez Węgry. Zapraszam na moją stronę internetową www.mojachorwacja.eu gdzie między innymi opisuję trasy przejazdu do Chorwacji a także o samej wyspie Krk.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 11.03.2010 12:27

Cześć.
Fajnie się czyta te wszystkie drogi.
Też planuję wycieczkę samochodem w lipcu więc ostateczne wyznaczanie trasy będzie pod koniec czerwca a nie w marcu :)
Widzę, że tutaj są zdania podzielone co do autostrad i dróg międzymiastowych jedno-jezdniowych.
Argumenty macie każdy swoje i nie wiem w ogóle dlaczego wywiązuje się podział zdań - to jest indywidualna sprawa więc każdy sobie sam wybiera.
Najważniejsze dla mnie informacje to np. "Nie wyjeżdżaj w poniedziałek ranem bo Cię TIRy zamęczą" albo "Nie jedź w nocy bo mordują" :)
Samą trasę dzisiaj jest wyznaczyć banalnie bo mamy czasy GPS i internetu.
Tyle ode mnie na razie.
Po trasę wrócę w czerwcu :)
A wcześniej może mnie najdą jakieś mary nocne to zapytam - jakie majtki należy zabrać aby mnie meduza nie poparzyła :)
3mcie się i z planowaniem tras wstrzymajcie hormony na parę tyg. przed wyjazdem (albo parę minut gdy będziecie wklepywać w swoje navi).
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 11.03.2010 12:47

rapez napisał(a):
podszywacz napisał(a):rapez, dziękuję za pomoc.....Mam też zamiar korzystać z Garmina, takiego wgranego do Nokii. Podróżowałem w zeszłym roku po Polsce z jej pomocą i spisała się znakomicie.


Ale Garmin poza Polską działa "różnie" Jeśli masz więcej pamięci w telefonie (na karcie), wgraj dwie mapy lub więcej: CNE 2010 i GP-mapa i pełna Europa. Minusem w tej nawigacji jest brak możliwości pełnego podglądu trasy po jej wytyczeniu. (chodzi mi o podgląd z bliska, aby sprawdzić, którędy wytyczyła trasę). Da się to zrobić, ale robiąc symulację, jest ona dość czasochłonna. W tym roku będę testował Garmina na mobile, ale automapa z pewnością działa pewniej i jest możliwość podglądu trasy w każdym momęcie. Sprawdzałem to po całej Europie. Jeśli coś potrzebujesz to pisz. Pozdrawiam.

Zaplanowałem prostą trasę w związku z tym z Garminem nie będzie problemu. Wystarczy wrzucić kilka punktów orientacyjnych (1, Cieszyn, D1, Bratysława, M4, M1, M7) i prowadzi tak jak chcę.
lukebe
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukebe » 12.03.2010 10:08

wierny62 napisał(a):

Hepik napisałeś " w dzień, przy ładnej pogodzie, można spokojnie 86 "
mam pewne obawy co do tej drogi... pewnie dlatego, że nigdy nią nie jechałem. Czyli przy deszczowej pogodzie w nocy nie warto nią jechac? tak z tego wywnioskowałem. Planujemy wyjazd wieczorem około 24 tak aby jak najwcześniej dojechac do granicy HU/CRO


Da radę - przerabiałem w zeszłe wakacje. Przez burze zabłądziłem w Bratysławie ale na Węgrzech spoko majonez ;) Przestało lać gdzieś o 5 nad ranem a zaczęło jeszcze na Słowacji ;)
Południowiec
Croentuzjasta
Posty: 131
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Południowiec » 12.03.2010 10:26

kaziooo napisał(a):
Bert napisał(a):Do Chorwacji w 2009r. jechałem 86-tką, a z powrotem autostradą przez Budapeszt. W tym roku i jade 86-tką i wracam 86-tką, bo autostrada się strasznie ciągnie a stacji benzynowych jak na lekarstwo...

Witom Cie Bert! A jak jedziesz u nas i w Pepikolandii? Ciśniesz na Cieszyn przez S1 od Skoczowa, czy inaczej? Bo mi chodzi po łbie pomysł, żeby pociągnąć dalej i skiknąć przez Leszną Górną do Trzyńca. Jak to widzisz?


Z Rybnika Jedź na Karvinę (przejście w Gołkowicach) do Cieszyna cZ i dalej na Żylinę. Od Cieszyna do Trzinca droga trochę nie bardzo ale potem ok.
Południowiec
Croentuzjasta
Posty: 131
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Południowiec » 12.03.2010 10:37

Stary Chorwat napisał(a):Jakby na to nie patrzeć to najkrótsza droga z Jastrzębia na wyspę Krk prowadzi przez Cieszyn, Brno, Wiedeń, Gratz, Maribor, Zagreb, Rijeka, Krk około 900 km. W dodatku droga w większości prowadzi drogami dwupasmowymi lub autostradami czyli dobrymi drogami czego nie można powiedzieć o drodze przez Węgry. Zapraszam na moją stronę internetową www.mojachorwacja.eu gdzie między innymi opisuję trasy przejazdu do Chorwacji a także o samej wyspie Krk.


Fajna strona, super relacje i photo.
Zazdroszczę wykonywanej pracy.
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 13.03.2010 12:10

Południowiec napisał(a):
Stary Chorwat napisał(a):Jakby na to nie patrzeć to najkrótsza droga z Jastrzębia na wyspę Krk prowadzi przez Cieszyn, Brno, Wiedeń, Gratz, Maribor, Zagreb, Rijeka, Krk około 900 km. W dodatku droga w większości prowadzi drogami dwupasmowymi lub autostradami czyli dobrymi drogami czego nie można powiedzieć o drodze przez Węgry. Zapraszam na moją stronę internetową www.mojachorwacja.eu gdzie między innymi opisuję trasy przejazdu do Chorwacji a także o samej wyspie Krk.


Fajna strona, super relacje i photo.
Zazdroszczę wykonywanej pracy.

Dzięki za opinię. Miło mi, że strona się podobała. Niestety pracę wykonuję już tylko dorywczo. Nie wyobrażam sobie jednak żeby co roku nie być w Chorwacji. W razie potrzeby służe informacjami. Proszę pisać na podany na stronie adres mailowy. Pozdrawiam
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 14.03.2010 22:35

kaeres napisał(a):...Najważniejsze dla mnie informacje to np. "Nie wyjeżdżaj w poniedziałek ranem bo Cię TIRy zamęczą" albo "Nie jedź w nocy bo mordują" :)...

I w dzień i w nocy wszystko może się zdarzyć. Ostatnie 3 lata jeździłem nocą, ale trzeba być naprawdę wypoczętym; inaczej musimy się zatrzymać na spanko. Jazda w dzień jest ciekawa, dużo więcej widać...Można coś zwiedzić, zobaczyć itp. Jak dla mnie wyjazd do HR nocą, ale powrót w dzień.
gaba_zabrze
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 25.02.2010
Re: 86

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaba_zabrze » 22.03.2010 15:40

skylogg napisał(a):Ale trasa na Shombately też piękna, pustawa i wbrew twierdzeniom niektórych szybka. Jedyny krytyczny moment to wjazd na przejście ze Słowenią bo można było na tej nawierzchni koło urwać (czerwiec 2009), ale coś tam się ichni drogowcy już kręcili więc może będzie lepiej.

W nawiązaniu do pierwszego postu polecam jako miejsce odpoczynku Źródła termalne Bukfurdo z noclegiem w pobliskim BUK. Zbaczamy nieco za Shombately. Spędziłem tam 3 dni wracając z Cro i powiem, że to dopiero było odprężenie. Tanio jak barszcz, tylko po angiesku no abla. Kurorty pod Niemca szykowane. No i te ceny po kilkadziesią tysięcy za śniadanie - jak u nas przed denominacją :)
Mam namiar na Polaka który tam zamieszkał i wynajmuje kwatery (obcy człowiek - nie rodzina ;) ) jakby kto był zainteresowany - służę.

Osobiście zrobiłem postój po 900 km w Karlovacu - miły przydrożny hotelik po trasie Nr 1 na Plitvice. Drugiego po krótkiej jeździe wjechaliśmy na autoceste i utknęliśmy w gigantycznym dwupasmowym korku :) Oczywiście na bramkach nie ostrzegali. A trzeba było posłuchać radio Dalmatia :) za 2 kuny przejechaliśmy 2 kilometry w dwie godziny - do pierwszego zjazdu :D
I to by było na temat korków ;)
Pozdrawiam
gromit



Czy ja moge prosić o namiary na nocleg w Bugu u Polaka?
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
monikak71
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 03.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) monikak71 » 29.03.2010 23:08

Moi drodzy!
Czy możecie mi podpowiedzieć, którą drogą NAJSZYBCIEJ dojechać ze Śląska na wyspę Rab? Bo jeździliśmy zawsze przez Słowację, Austrię , Słowenie, ale teraz zaczynamy myśleć o przejeździe przez Węgry.
Poradźcie, proszę - najwazniejsze, by było max szybko, bo z dwójką maluchów. Cena jest zdecydowanie mniej ważna. Jedziemy w sezonie i w sobotę, wiec obawiam się trochę owych korków... :x

Dzięki z góry.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.03.2010 23:43

monikak71 napisał(a):Moi drodzy!
Czy możecie mi podpowiedzieć, którą drogą NAJSZYBCIEJ dojechać ze Śląska na wyspę Rab? Bo jeździliśmy zawsze przez Słowację, Austrię , Słowenie, ale teraz zaczynamy myśleć o przejeździe przez Węgry.
Poradźcie, proszę - najwazniejsze, by było max szybko, bo z dwójką maluchów. Cena jest zdecydowanie mniej ważna. Jedziemy w sezonie i w sobotę, wiec obawiam się trochę owych korków... :x

Dzięki z góry.


Proszę przeczytać temat od pierwszej strony :wink: :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone