Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2010 12:48

Droga 81 od 86 jakoś specjalnie sie nie różni a trzeba nią przejechać 90 km.
(86-stką -185 km) Taka różnica,że po tych 185 km jesteś na granicy z Słowenią i 15km od chorwackiej a po tych 90 jesteś w środku Wegier w okolicach Szekesfehervar.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2010 13:18

podszywacz napisał(a):Witajcie, mimo że już trzy razy byłem w Chorwacji, po raz pierwszy udało mi się odwiedzić tą świetną i przydatną stronę. W tym roku wybieram się na Krk, w poprzednich wyjazdach nie miło wspominam korki na Słowenii, remonty tuneli i korki na autostradach Chorwackich. Padło więc na przejazd przez Słowację i Węgry. Mam pytanie, czy ktoś poleca przejazd takim wariantem: Chyżne - Żylina - Bratysława - Gyor - skrót drogą 81 (aby ominąć Budapeszt) - Autostrada M7 - Zagreb - Krk? Chcę jak największym procentem trasy jechać autostradą. Odpadają warianty lokalne typu droga 86. Liczy się dla mnie komfort a nie wrażenia kulinarno-widokowe. Nie planuję też noclegu (wyjazd ok 5.00, przybycie wieczorem).


Witam
Wracałem w zeszłym roku prawie tak samo tylko, że nie drogą 81 ale trochę na około czyli autostradą M7 pod Budapeszt i dalej M1 przez Gyor do Bratysławy 8) może trochę dookoła ale za to prawie cały czas autostradą do granicy PL.
Czasu przejazdu niestety nie pamiętam 8)
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 07.02.2010 14:09

krbaton napisał(a):
podszywacz napisał(a):Witajcie, mimo że już trzy razy byłem w Chorwacji, po raz pierwszy udało mi się odwiedzić tą świetną i przydatną stronę. W tym roku wybieram się na Krk, w poprzednich wyjazdach nie miło wspominam korki na Słowenii, remonty tuneli i korki na autostradach Chorwackich. Padło więc na przejazd przez Słowację i Węgry. Mam pytanie, czy ktoś poleca przejazd takim wariantem: Chyżne - Żylina - Bratysława - Gyor - skrót drogą 81 (aby ominąć Budapeszt) - Autostrada M7 - Zagreb - Krk? Chcę jak największym procentem trasy jechać autostradą. Odpadają warianty lokalne typu droga 86. Liczy się dla mnie komfort a nie wrażenia kulinarno-widokowe. Nie planuję też noclegu (wyjazd ok 5.00, przybycie wieczorem).


Witam
Wracałem w zeszłym roku prawie tak samo tylko, że nie drogą 81 ale trochę na około czyli autostradą M7 pod Budapeszt i dalej M1 przez Gyor do Bratysławy 8) może trochę dookoła ale za to prawie cały czas autostradą do granicy PL.
Czasu przejazdu niestety nie pamiętam 8)

Witam,
Właśnie o to chodzi, rozumiem że nie odradzasz. Ja tą trasę trochę zmodyfikowałem bo "palcem po mapie" dojeżdżając prawie do Budapesztu sporo się nadrabia. A 81 podobno na swojej trasie ma mało terenów zabudowanych. Do przedmówcy, wiem że nadrabiam i 86 byłoby krócej ale na pewno mniej bezpieczniej i więcej się zmęczę, przypomnę że jadę jednym cięgiem. Problemy z kręgosłupem, bolący kark od odwracania się w prawo i lewo, dużo bardziej wzmożona koncentracja na zwykłej drodze, tego chciałbym uniknąć. Przyznam że nie jestem wytrzymałym kierowcą (wymienione dolegliwości) i chciałbym tą trasę pokonać w maksymalnie komfortowych warunkach.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2010 17:11

Wychodzi, że drogą 81 jest dalej prawie o 100km ale czasowo wychodzi prawie tak samo (Google ) :)
Słyszałem o korkach na Słowenii ale nigdy tamtędy nie jechałem- zawsze przez Budapeszt 8)
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 07.02.2010 17:12

Patrząc na mapę, praktycznie zaraz za Bratysławą w kierunku Budapesztu zaczyna się autostrada. Czy istnieje przed wjazdem na węgierską autostradę jakaś stacja benzynowa aby wykupić e-winietę bez narażania się na mandat? Czy można jednocześnie wykupić e-winietę na drogę powrotną (planuję wykupić e-winietę 4 dniową w tamtą stronę i 4-dniową na powrót)?
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 07.02.2010 17:14

krbaton napisał(a):Wychodzi, że drogą 81 jest dalej prawie o 100km ale czasowo wychodzi prawie tak samo (Google ) :)
Słyszałem o korkach na Słowenii ale nigdy tamtędy nie jechałem- zawsze przez Budapeszt 8)

Zdecydowanie wolę nawet nadrobić 200 km ale jechać autostradą. Zapinasz te 130 km/h i jedziesz stałą prędkością, spalasz porównywalne ilości paliwa, trzymasz tylko kierownicę i nie interesują Cię właściwie znaki, skrzyżowania, inni (prawie) użytkownicy drogi.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2010 17:42

podszywacz napisał(a):Patrząc na mapę, praktycznie zaraz za Bratysławą w kierunku Budapesztu zaczyna się autostrada. Czy istnieje przed wjazdem na węgierską autostradę jakaś stacja benzynowa aby wykupić e-winietę bez narażania się na mandat? Czy można jednocześnie wykupić e-winietę na drogę powrotną (planuję wykupić e-winietę 4 dniową w tamtą stronę i 4-dniową na powrót)?


Stacja jest na pewno na autostradzie M1 kawałek za wjazdem 8)
Kupić chyba można jak się dogadasz :)

Na mapie jest zwykła droga nr. 15 między granicą a autostradą i z tego co pamiętam to tak jest :)

W zeszłym roku tak nadrobiłem 200 km :) razem coś ok 1550 km i to niestety na raz :oops: właściwie większość autostradą 8)

Tam byłem ;)

2008

2009
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 07.02.2010 17:57

krbaton napisał(a):
podszywacz napisał(a):Patrząc na mapę, praktycznie zaraz za Bratysławą w kierunku Budapesztu zaczyna się autostrada. Czy istnieje przed wjazdem na węgierską autostradę jakaś stacja benzynowa aby wykupić e-winietę bez narażania się na mandat? Czy można jednocześnie wykupić e-winietę na drogę powrotną (planuję wykupić e-winietę 4 dniową w tamtą stronę i 4-dniową na powrót)?


Stacja jest na pewno na autostradzie M1 kawałek za wjazdem 8)
Kupić chyba można jak się dogadasz :)

Na mapie jest zwykła droga nr. 15 między granicą a autostradą i z tego co pamiętam to tak jest :)

W zeszłym roku tak nadrobiłem 200 km :) razem coś ok 1550 km i to niestety na raz :oops: właściwie większość autostradą 8)

Tam byłem ;)

2008

2009

Dzięki. Może na tej 15-stce jest jakaś stacja a jak nie no to ryzyk-fizyk pierwsza stacja na M1 :lol:
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 07.02.2010 18:05

[/quote] Tam byłem ;)

2008

2009[/quote]
Piękne zdjęcia. W Orebicu byłem kilka lat temu. Piękne miejsce ale najbardziej utkwiła mi podróż przez BiH - koszmar!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2010 18:17

krbaton napisał(a):Kupić chyba można jak się dogadasz :)....

nie strasz :lol:
Jezk wprawdzie maja nieludzki ale bez przesady :wink:
Teraz w punktach sprzedaży e-winiet Madziary maja plansze jak dla dzieci - pokazujesz palcem o co Ci chodzi, na kartce piszesz daty i po zawodach :lol:
podszywacz napisał(a):Może na tej 15-stce jest jakaś stacja a jak nie no to ryzyk-fizyk pierwsza stacja na M1 :lol:

a założysz sie o pół litra, że nie będziesz miał ŻADNYCH kłopotów ze znalezieniem punktu sprzedaży e-winiet przed wjechaniem na autostradę i to przez 24h :wink:
Planuj trasę, jedź przed siebie a takimi pierdołami nie zawracaj sobie głowy :wink:
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 07.02.2010 18:43

Piotrek_B napisał(a):
krbaton napisał(a):Kupić chyba można jak się dogadasz :)....

nie strasz :lol:
Jezk wprawdzie maja nieludzki ale bez przesady :wink:
Teraz w punktach sprzedaży e-winiet Madziary maja plansze jak dla dzieci - pokazujesz palcem o co Ci chodzi, na kartce piszesz daty i po zawodach :lol:
podszywacz napisał(a):Może na tej 15-stce jest jakaś stacja a jak nie no to ryzyk-fizyk pierwsza stacja na M1 :lol:

a założysz sie o pół litra, że nie będziesz miał ŻADNYCH kłopotów ze znalezieniem punktu sprzedaży e-winiet przed wjechaniem na autostradę i to przez 24h :wink:
Planuj trasę, jedź przed siebie a takimi pierdołami nie zawracaj sobie głowy :wink:


Przeglądam to forum od dłuższego czasu i naczytałem się o różnych drogowych okropieństwach :) , mandatach, kontrolach, apteczkach wyposażonych według pepikowego uznania, itd. Włos się jeży. Dlatego planuję już wszystkie najdrobniejsze szczegóły z wyprzedzeniem i planuję trasę przez jak największą część trasy przez autostrady aby tego wszystkiego uniknąć.
mostotom
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mostotom » 07.02.2010 20:06

Na odcinku od drogi nr 15 (granica ze Słowacja do M1) do zjazdu na drogę nr 86 dla pojazdów osobowych na autostradzie M1 nie potrzeba winiety. Po wjeżdzie z 15 na M1 jest jedna stacja benzynowa. Można sobie zobaczyć na zdjęciach satelitarnych na google maps.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 07.02.2010 23:55

Tak siedzę i siedzę nad tymi e-mapami i dumam. Mam wątpliwości że pchanie się na Bratysławę i potem robienie jakichś skrótów przez 81 do M7 to nadrabianie kilometrów (wyciągając wnioski z Waszych porad). Jeszcze rozumiem jakbym miał jechać z Krakowa cały czas autostradą, a tu nie. Przecież do autostrady z Chyżnego też trzeba dojechać i tam nie jest za specjalna trasa. Michelin pokazał mi trasę Kraków - Chyżne - Banska Bystrica (z ominięciem płatnego kawałeczka autostrady) - Sahy - Budapest M0 - M7 - Zagreb - Krk. Trasa to do pokonania nieco ponad 900 km i w 12,5 h czyli zdecydowanie krócej niż pierwotnie planowana przez Bratysławę. Jadę w niedzielę i myślę że te 400 km do Budapesztu bez autostrady jakoś oblecę. Co o tym myślicie, ktoś tak podróżował?
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 08.02.2010 06:21

Ja juz kilka razy jechalem ta trasa na Chyzne,Sahy,Budapeszt i z moich wyliczen jest ona dla Krakowa i okolic najbardziej korzystna...czasowo i odcinkowo...od Budapesztu juz caly czas autostrada.Problemem moze tylko byc Slowacja ze swoimi ciezarowkami w Donovalach,ale jadac na noc lub niedziele to zaden problem...polecam ta trase.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.02.2010 06:59

Rozszerza się protest Unii Słowackich Przewozników, którzy domagają się obniżenia wysokości drogowych opłat elektronicznych, wprowadzonych 1 stycznia. Tymczasem Ministerstwo Transportu odmawia negocjacji z kierowcami.
Około 200 ciężarówek od wczesnego rana blokuje ulice Bratysławy. Wielokilometrowe korki tworzą się również na wyznaczonych przez policję objazdach, a do stolicy zmierzają kolejne TIR-y. W kilku dzielnicach Bratysławy nie funkcjonuje miejska komunikacja. Policja odbiera protestującym prawa jazdy, co dodatkowo powiększa chaos w mieście, ponieważ kierowcy odmawiają usunięcia swoich pojazdów
Kierowcy rozpoczęli również blokadę międzynarodowej autostrady, prowadzącej od przejścia granicznego w Chyżnem do Bratysławy na odcinku między Martinem a Zyliną. Kolumna ciężarówek porusza się po obu pasach ruchu z prędkością 20 km na godzinę.
Słowaccy przewożnicy domagają się zmniejszenia wysokości opłat elektronicznych, które przekraczają 20 centów za kilometr.


Do lata moze sie dogadają ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone