Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 08.06.2010 14:20

Im więcej zaliczycie wyjazdów do Chorwacji, to z czasem emocje z planowaniem podróży wam opadną. Ja jeszcze nie zastanawiałem się którędy i jaką drogą w tym roku się wybiorę. Pewnie przez Węgry i BiH, bo jadę na południe prawie do końca.
Nigdy nie przejechałem tej samej trasy w tamtą i z powrotem tymi samymi drogami. Wjeżdżałem i od Włoch, Słowenii i Węgier. Teraz przyszedł czas na BiH.
A koszty przejazdu to "margines", skoro chce nam się aż tak daleko jechać.
Pewnie było by taniej pojechać ...........nad Wkrę za Pomiechówkiem. :lol:
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 08.06.2010 19:10

Hmmmmmmmm moje poprzednie 4 wizyty w Chorwacji zawsze jechałem z Grudziądza KUJ-POM do Chyżne. Zawsze przez Budapeszt itd.
w Tym roku zdecydowałem że będzie to Czechy Austria Słowenia(z objazdem Ptuj). Zadałem pytanie czy trzymać się swojej starej wersji czy może trasa 86. Czy wybrać nową dla mnie wersję. Odpowiedziano mi że bez zastanowienia ma być to Cz A Sl hmmm
Przez Węgry 1684km 21h 45m
Przez Austrię 1651km 19h 51m w obu przypadka jak najwięcej autostrad
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 08.06.2010 19:23

consett0805 napisał(a):Hmmmmmmmm moje poprzednie 4 wizyty w Chorwacji zawsze jechałem z Grudziądza KUJ-POM do Chyżne. Zawsze przez Budapeszt itd.
w Tym roku zdecydowałem że będzie to Czechy Austria Słowenia(z objazdem Ptuj). Zadałem pytanie czy trzymać się swojej starej wersji czy może trasa 86. Czy wybrać nową dla mnie wersję. Odpowiedziano mi że bez zastanowienia ma być to Cz A Sl hmmm
Przez Węgry 1684km 21h 45m
Przez Austrię 1651km 19h 51m w obu przypadka jak najwięcej autostrad

Witam. A skąd te wyliczenia? Jeżdziłem i przez Słowenie i 86-stką, przez Węgry wychodziło i krócej i szybciej i taniej...faktem jest , że nie miałem korków na 86-tce i przejazd zajmował mi przez Węgry ok 3.5 godziny...
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 08.06.2010 19:50

Na podstawie map Google. Szczerze nigdy nie patrzałem jak mam jechać. Trasę przez Chyżne - Budapeszt itd. za pierwszym razem pokazał mi szwagier który wcześniej już był w Chorwacji. Od tamtej pory następne 3 razy pokonywałem identycznie. I jakoś sobie wymyśliłem że w tym roku zanocuje pośrednio w Cieszynie a z tej mieściny najlepiej będzie ruszyć na Austrię od tyle. Winiety tu się się zgodzę opłacalne bardziej będzie Węgry. Mi o jedno w całej tej mojej wyprawie chodzi wyjeżdżając z Cieszyna około gdz 9.00 muszę jak najszybciej dostać się w okolice Karlovać tego samego dnia około gdz 20-21max. Hmmmm i teraz co zrobić?
Wszyscy mówią że najszybciej będzie przez Austrię no prawie wszyscy.
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 08.06.2010 20:22

consett0805 napisał(a): Mi o jedno w całej tej mojej wyprawie chodzi wyjeżdżając z Cieszyna około gdz 9.00 muszę jak najszybciej dostać się w okolice Karlovać tego samego dnia około gdz 20-21max. Hmmmm i teraz co zrobić?
Wszyscy mówią że najszybciej będzie przez Austrię no prawie wszyscy.

Jakbyś nie pojechał to zmieścisz się w tym reżimie czasowym. Wyjeżdżając z Radomia o 3, rano z reguły przekraczam granicę w Cieszynie ok 7 rano. Ok południa jestem w Bratysławie. Ok 16 przekraczam granicę Chorwacką w Mursko Sredisce . Ostatnio jeżdżę 86 przez zachodnie Wegry. Przed 19 mijam Karlovac i kieruję się starą drogą przez Plitvice w stronę Makarskiej. Jak jestem zmęczony to wiadomo nie ma sensu męczyć się za kierownicą i zaliczam nocleg w Plitvicach. W sumie nocowałem tam 3 razy a dwa razy gdy byłem tam ok. 19 i dobrze się czułem to jechałem dalej. U celu na Makarskiej byłem ok 23 . Pomimo, że to nie autostrada to jednak większość jeżdzi autostradą i dzięki temu ruch na starej trasie jest mniejszy i można spokojnie jechać. Oczywiście przejazd calej trasy to ekstremum i nie ma sensu tego robić na siłę. Wszystko zależy od ruchu na drodze, terminu wyjazdu itd. zazwyczaj staram się wyjeżdżać wcześnie rano w niedzielę. Ma to swoje duże plusy bo ruch jest znikmomy i całą trasę można zrobić w 17 godzin. Niestety w inne dni czas przejazdu znacznie się wydłuża i nocleg po drodze jest jak najbardziej wskazany. Dlaczego omijam autostrady? Kiedyś nimi jeżdziłem ale okazało się, że wcale jadąc nimi nie jest szybciej ...a na pewno dalej. Przy dużym ruchu na autostradzie wcale również nie jest bezpieczniej. Dlatego na dni przejazdu wybieram dni wolne od pracy.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 08.06.2010 20:43

skywalker_01 napisał(a): Ja jeszcze nie zastanawiałem się którędy i jaką drogą w tym roku się wybiorę. Pewnie przez Węgry i BiH, bo jadę na południe prawie do końca.

Dobrze przemyśl swoją decyzję. To była moja pierwsza i ostatnia tamtędy trasa do Cro. NIGDY, PRZENIGDY WIĘCEJ. Trasa, owszem, malownicza ale bardzo niebezpieczna, wąskie drogi, przesmyki, "czyrne taczki" czyli ich czarne punkty. Najgorzej jechało się kanionem, nie pamiętam jakiej rzeki. Patrzyłem w horyzont i marzyłem kiedy w końcu zobaczę morze. I co ważne jechałem tamtędy "na świeżo", po noclegu na granicy H/CRO. Dziecko, za przeproszeniem, żygało jak kot od zakrętów i serpentyn. A wybrałem ją tylko dlatego że nie miałem zadnego doświadczenia i trasa przez zachodnią Chorwację wydawała mi się sporym nadrabianiem kilometrów. Mimo ze jedziesz na sam dół, polecam Ci tylko i wyłącznie jazdę autostradą od Zagrzebia. Pozdrawiam.

EDIT:
Znalazłem sobie tą trasę którą jechałem: Barcs (H) - Gradiska (BIH) - Banja Luka - Jajce - Bugojno - Jablanica - Mostar - Metkovic (CRO) i dalej w dół na Peljesac. Aż mi ciarki przeszły na samą myśl.
Ostatnio edytowano 08.06.2010 20:55 przez Liquid, łącznie edytowano 2 razy
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 08.06.2010 20:49

Ulllaaa to mi teraz namieszałeś. Ok Jestem w Cieszynie 9.00 wyjazd będzie to 26 czerwiec czyli SOBOTA i teraz proszę Cię o w miarę dokładny opis twojej dobrej rady. Zaznaczam aby inni czytający nie dogryzali że się kimś wyręczam, jeśli kolega ma wole niech napisze. Wszystko doskonale się uzupełnia bo właśnie w drodze na wakacje chce w końcu zwiedzić Plitvice i tam zanocować jeśli to by się udało to spędził bym tam dwa noclegi jeden dojeżdżający drugi po zwiedzaniu. Więc ok jeśli to nie problem proszę opisz trasę z Cieszyna z tą 86 bo rozumiem ze tu viniety nie trzeba.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 08.06.2010 21:05

skywalker_01 napisał(a): Pewnie przez Węgry i BiH, bo jadę na południe prawie do końca.
Nigdy nie przejechałem tej samej trasy w tamtą i z powrotem tymi samymi drogami. Wjeżdżałem i od Włoch, Słowenii i Węgier. Teraz przyszedł czas na BiH.
:lol:

Jak autostrada w HR była krótsza to zawsze jeździłem przez BIH, po kilku latach dezercji w tym roku planuję wrócić na tą trasę.
Kiedyś zostawiałem linka
http://www.jacek.czarnydunajec.pl/index.php?id=99&url=bih.html
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 08.06.2010 21:07

consett0805 napisał(a):Ulllaaa to mi teraz namieszałeś. Ok Jestem w Cieszynie 9.00 wyjazd będzie to 26 czerwiec czyli SOBOTA i teraz proszę Cię o w miarę dokładny opis twojej dobrej rady. Zaznaczam aby inni czytający nie dogryzali że się kimś wyręczam, jeśli kolega ma wole niech napisze. Wszystko doskonale się uzupełnia bo właśnie w drodze na wakacje chce w końcu zwiedzić Plitvice i tam zanocować jeśli to by się udało to spędził bym tam dwa noclegi jeden dojeżdżający drugi po zwiedzaniu. Więc ok jeśli to nie problem proszę opisz trasę z Cieszyna z tą 86 bo rozumiem ze tu viniety nie trzeba.

Kolego zaczynasz być nudny.


Ja już nie będę nic więcej wymyślał. Na wakacje jadę przez Czechy Austrię Słowenię objazdem już opisanym w tym temacie. A droga powrotna przez Węgry i Słowację.
I tego sie trzymaj.
Ostatnio edytowano 08.06.2010 21:11 przez jasio, łącznie edytowano 1 raz
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 08.06.2010 21:10

Ja teraz się przyglądam mapce i jeszcze coś innego wymyśliłem.
Przejście Zwardoń (chyba tam jest co?) i dalej do autostrady D1 D3 na Bratysławę tam obrać kierunek na 86 Węgry i teraz napisz mi jak załatwić ten mały cypelek Słowenii nie kupując winiety? Na pewno jest tam rondo przed autostrada a jak po tych wioskach się jeździ aby dobrze do granicy Chorwackiej dotrzeć
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 08.06.2010 21:13

jasio napisał(a):
consett0805 napisał(a):Ulllaaa to mi teraz namieszałeś. Ok Jestem w Cieszynie 9.00 wyjazd będzie to 26 czerwiec czyli SOBOTA i teraz proszę Cię o w miarę dokładny opis twojej dobrej rady. Zaznaczam aby inni czytający nie dogryzali że się kimś wyręczam, jeśli kolega ma wole niech napisze. Wszystko doskonale się uzupełnia bo właśnie w drodze na wakacje chce w końcu zwiedzić Plitvice i tam zanocować jeśli to by się udało to spędził bym tam dwa noclegi jeden dojeżdżający drugi po zwiedzaniu. Więc ok jeśli to nie problem proszę opisz trasę z Cieszyna z tą 86 bo rozumiem ze tu viniety nie trzeba.

Kolego zaczynasz być nudny.


Ja już nie będę nic więcej wymyślał. Na wakacje jadę przez Czechy Austrię Słowenię objazdem już opisanym w tym temacie. A droga powrotna przez Węgry i Słowację.
I tego sie trzymaj.

Przepraszam :cry:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 08.06.2010 21:15

consett0805 napisał(a):Ja teraz się przyglądam mapce i jeszcze coś innego wymyśliłem.
Przejście Zwardoń (chyba tam jest co?) i dalej do autostrady D1 D3 na Bratysławę tam obrać kierunek na 86 Węgry i teraz napisz mi jak załatwić ten mały cypelek Słowenii nie kupując winiety? Na pewno jest tam rondo przed autostrada a jak po tych wioskach się jeździ aby dobrze do granicy Chorwackiej dotrzeć


Na rondzie w lewo , na Lendavę ... Ale lepiej odbij w Kormend na Nagykanizsa i w Letenye wjeżdżasz w Croautostradę :)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 08.06.2010 21:19

podszywacz napisał(a):Znalazłem sobie tą trasę którą jechałem: Barcs (H) - Gradiska (BIH) - Banja Luka - Jajce - Bugojno - Jablanica - Mostar - Metkovic (CRO) i dalej w dół na Peljesac. Aż mi ciarki przeszły na samą myśl.


Ta trasa , to po prostu poezja :!: Polecam każdemu, kto nie nie lubi autostradowej monotonii i nudy :)
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 08.06.2010 21:30

mkm napisał(a):
podszywacz napisał(a):Znalazłem sobie tą trasę którą jechałem: Barcs (H) - Gradiska (BIH) - Banja Luka - Jajce - Bugojno - Jablanica - Mostar - Metkovic (CRO) i dalej w dół na Peljesac. Aż mi ciarki przeszły na samą myśl.


Ta trasa , to po prostu poezja :!: Polecam każdemu, kto nie nie lubi autostradowej monotonii i nudy :)

Dlatego dodam że to moja, subiektywna opinia. Każdy woli co innego. Z takich szczegółów które pamiętam: skręt pod kątem prostym do tunelu wydrążonego w skale, oznaczenie oczywiście "Czrna taczka", z tunelu wyjeżdża autokar wprost na mnie (przecież zachodzi przy skręcie :wink: ) brak oświetlenia w tunelu, kapiąca z góry woda, potem włączenie wycieraczek, kurz na szybie i... nic już przez chwilę nie widziałem. Dziękuję, postoję.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 08.06.2010 21:38

podszywacz napisał(a): Z takich szczegółów które pamiętam: skręt pod kątem prostym do tunelu wydrążonego w skale, oznaczenie oczywiście "Czrna taczka", z tunelu wyjeżdża autokar wprost na mnie (przecież zachodzi przy skręcie :wink: ) brak oświetlenia w tunelu, kapiąca z góry woda, potem włączenie wycieraczek, kurz na szybie i... nic już przez chwilę nie widziałem. Dziękuję, postoję.


Taaak , to prawda . Jazda kanionem Vrbasu wymaga trochę zimnej krwi .Ja pamiętam jak w ostatniej chwili udało mi się uniknąć kolizji ze sporym kawałkiem skały oderwanej ze zbocza . Skurczysyny, nie mają jeszcze wszędzie zabezbieczonych zboczy :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone