Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 10.06.2010 00:39

jasio napisał(a):
mkm napisał(a):Jeszcze jedna podpowiedż ... Granice lepiej przekroczyć w Cieszynie :wink:
consett0805 i kolejny raz masz problem :cry:
Kolego jak byś nie jechał to przez 12 h dojedziesz , wyjedz z Cieszyna o 7 a nie o 9 :lol:

Powiedzmy problem czy nie. Nie zaszkodzi poszperać popytać i ustalić coś nowego.
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 10.06.2010 01:01

Powiedzmy problem czy nie. Nie zaszkodzi poszperać popytać i ustalić coś nowego.
:?: :?: :?:
14 mc dziecko ja bym raczej zdał się na teściowa :)
MICUDI
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 03.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MICUDI » 10.06.2010 08:13

Witam, Ja wybieram trasę widokową przez:
SK;H;YU;BiH do HR.Przejazd bez winiet i innych opłat tak wyliczył mi www.ViaMichelin.pl
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 10.06.2010 10:20

jasio napisał(a):
Powiedzmy problem czy nie. Nie zaszkodzi poszperać popytać i ustalić coś nowego.
:?: :?: :?:
14 mc dziecko ja bym raczej zdał się na teściowa :)

Jasio stanowczo za dużo pijesz :wink:
Tak na marginesie teściowa od 9 lat już nie żyje
shulc
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) shulc » 10.06.2010 17:52

jasio napisał(a):
14 mc dziecko ja bym raczej zdał się na teściowa :)

Bardzo dobra rada dla tych co chowają dzieci !!!
Lecz Jasiu prawda jest taka że większość rodziców swoje dzieci wychowuje i spędza z nimi cały wolny czas, a w szczegulności WAKACJE
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 10.06.2010 17:58

shulc napisał(a):
jasio napisał(a):
14 mc dziecko ja bym raczej zdał się na teściowa :)

Bardzo dobra rada dla tych co chowają dzieci !!!
Lecz Jasiu prawda jest taka że większość rodziców swoje dzieci wychowuje i spędza z nimi cały wolny czas, a w szczegulności WAKACJE


...nie wyobrażam sobie wyjazdu na wakacje bez dziecka...
Obi-1
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 05.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Obi-1 » 11.06.2010 19:20

Kilka lat temu byłem z 16 miesięcznym dzieckiem na Vis i było świetnie, trzeba się przygotować do wyprawy ale to nie problem, moja córka ma 5 lat i już była w Chorwacji 3 razy, a za kilka dni będzie tam raz jeszcze- szczęściara :papa:
PiotrekS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 29.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrekS » 11.06.2010 19:34

Według Telegazety-Utrudnienia w ruchu na Słowacji dla jadących przez Chyżne. Wyciekł kwas azotowy w okolicach Oravskiego Podzamku. Wyznaczono objazdy. Zamknięta droga do Dolnego Kubina. Nie podano jak długo potrwa zamknięcie. Jak ktoś jedzie to niech uważa. Szerokości.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 11.06.2010 20:20

Wiem Jasio przyczepił się do mojego brzdąca nie wiedzieć czemu ale niech sobie pije dalej mu na zdrowie. :D
Moja pierwsza wyprawa co Cro była z córką 2letnią i było ok teraz mały będzie miał 14 miesięcy i też damy radę. :D
Z tym że to nie na temat tego wątku tak więc trzymamy się wiadomości od forumowiczów bo te dla nas wszystkich są najbardziej istotne w tym temacie. Prawda?
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 13.06.2010 16:41

Wczoraj wróciłem z wakacji. Z najważniejszych informacji z drogi "na świeżo" to tak:
1. Węgry - okolice Zalaegerszeg - roboty drogowe. Zero utrudnień, tyle, że trzeba uważać na nieoznakowane uskoki po frezarce, bo można rozwalić zawieszenie.
2. Węgry - Szombathely - stacja benzynowa Mol Neo przy rondzie koło Tesco - UNIKAĆ! Oszukują! Zwykle do prawie pustego baku wlewam 41 l ropy, wczoraj do baku nie do końca pustego wlałem 44 litry. Myślę, że z tych 44 zatankowanych litrów jakieś 6 było wirtualne.
3. Węgry - Csorna - knajpka przed przejazdem jak zwykle tania i jedzenia nie do przejedzenia (a wierzcie mi, potrafię zjeść sporo) - polecam.
4. Przejście w Zwardoniu (zajechałem z ciekawości) - od granicy po polskiej stronie droga milusia, żadnych rozkopów itp...
blato
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 09.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) blato » 13.06.2010 17:40

smer napisał(a):Wczoraj wróciłem z wakacji. Z najważniejszych informacji z drogi "na świeżo" to tak:
1. Węgry - okolice Zalaegerszeg - roboty drogowe. Zero utrudnień, tyle, że trzeba uważać na nieoznakowane uskoki po frezarce, bo można rozwalić zawieszenie.
2. Węgry - Szombathely - stacja benzynowa Mol Neo przy rondzie koło Tesco - UNIKAĆ! Oszukują! Zwykle do prawie pustego baku wlewam 41 l ropy, wczoraj do baku nie do końca pustego wlałem 44 litry. Myślę, że z tych 44 zatankowanych litrów jakieś 6 było wirtualne.
3. Węgry - Csorna - knajpka przed przejazdem jak zwykle tania i jedzenia nie do przejedzenia (a wierzcie mi, potrafię zjeść sporo) - polecam.
4. Przejście w Zwardoniu (zajechałem z ciekawości) - od granicy po polskiej stronie droga milusia, żadnych rozkopów itp...


jaką trasą jechałeś przez Węgry: Csorna, Szombathely, Zalaegerszeg, Nagykanizsa? Jak czasowo to wyglądało? Ja mam zamiar jechać csorna, szombathely, Zalaegerszeg, bak, lenti przez słowenie do Cro.
A może inną trasę polecisz?
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 13.06.2010 18:54

smer napisał(a):Wczoraj wróciłem z wakacji. Z najważniejszych informacji z drogi "na świeżo" to tak:
1. Węgry - okolice Zalaegerszeg - roboty drogowe. Zero utrudnień, tyle, że trzeba uważać na nieoznakowane uskoki po frezarce, bo można rozwalić zawieszenie.
2. Węgry - Szombathely - stacja benzynowa Mol Neo przy rondzie koło Tesco - UNIKAĆ! Oszukują! Zwykle do prawie pustego baku wlewam 41 l ropy, wczoraj do baku nie do końca pustego wlałem 44 litry. Myślę, że z tych 44 zatankowanych litrów jakieś 6 było wirtualne.
3. Węgry - Csorna - knajpka przed przejazdem jak zwykle tania i jedzenia nie do przejedzenia (a wierzcie mi, potrafię zjeść sporo) - polecam.
4. Przejście w Zwardoniu (zajechałem z ciekawości) - od granicy po polskiej stronie droga milusia, żadnych rozkopów itp...



Kolego Smer. Kolega pozwoli, że zapytam także jak mój przedmówca. Jaka trasa kolega jechał przez Węgry i jak to jest do końca z tymi robotami drogowymi na 86.
P.S. Co też kolega zjadł w Csornej, że było takie pyszne.
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 13.06.2010 19:01

Z Plitvickich Jezior jechałem:
1. Karlovac
2. Zagreb
3. Letenye
4. Nagykanizsa
5. Zalaegerszeg
6. Kormend
7. Szombathely
8. Csorna
9. Rajka
10. Słowacja
11. Zwardoń
12. Bielsko
13. Ruda Śląska (wyładunek znajomych z którymi jechałem 1/2godz.)
14. Katowice
Suma: 890 km

Przerwa ok. godziny w Csorna na obiadek.
Przerwa 15 min. w Słowacji.
Przerwa w Węgierskiej Górce na lody 15 min.

Od Bielska Białej jazda w ulewie (czyli wolno)

Łączny czas podróży: 11godz. 30 min.

Polecić, to nic Ci nie polecę, bo ilu ludzi, tyle tras, i co najlepsze wszyscy mają rację ;)

Do CRO jechałem przez Austrię i Słowenię, z tym,że jechałem na Istrię.
Z powrotem jechałem przez Węgry, bo.... tak lubię.
kowaw
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 14.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kowaw » 14.06.2010 13:27

a czy przez madziary jest wymagana zielona karta?
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 14.06.2010 13:32

kowaw napisał(a):a czy przez madziary jest wymagana zielona karta?

Nie, nie jest wymagana.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone