Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 09.06.2010 09:36

[quote="consett0805"]Ulllaaa to mi teraz namieszałeś. Ok Jestem w Cieszynie 9.00 wyjazd będzie to 26 czerwiec czyli SOBOTA i teraz proszę Cię o w miarę dokładny opis twojej dobrej rady. quote]

Witam. Dokladny opis trasy wraz ze zdjęciami masz na poniższej stronie http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=543915#543915
Oczywiście chcąc odwiedzić Plitvice musisz opuścic autostrade w Karlovacu i i po zjeżdzie z autostrady kierować się znakami na SPLIT/ Plitvice. Jadąc w sobotę nie powinieneś mieć ruchu na 86 . Kiedyś jak była mały ruch lubiłem jeżdzić Chorwacką autostrada, dzisiaj jeżdżę tylko tymi odcinkami , którymi muszę. Kilka razy nastałem się w korkach i na bramkach. Z całej autostrady korzystam jedynie w drodze powrotnej. Wyjeżdzam wcześnie rano gdy ruch jest znikomy i wtedy jazda jest ok. Obecnie gdy większość na wybrzeże jedzie autostradą, ruch na niej jest znaczny. Niestety nie brak na niej wariatów ( również z Polski ) i jazda staje się mocno nerwowa. To wszystko mocno mnie zniechęciło. Tym bardziej, że oszczędność czasowa praktycznie żadna. Oczywiście zwolenników autostrad jest wielu tak jak i przeciwników...każdy lubi to co lubi, ja sprawdziłem obie opcje i wybrałem tą, która mnie najbardziej pasuje... co nie znaczy, ze innym musi pasować. Również nie polecam drogi w stronę Chorwacji przez Bośnię. Choć bardzo widokowa i interesująca bardziej się nadaje na początek podróży niż na zakończenie...i w takiej kolejnosci polecam jak najbardziej. Oczywiście pod warunkiem , że weżmie się pod uwagę jej krętość i liczne ekspozycje...trzeba jechać ostrożnie.
jurekk
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurekk » 09.06.2010 11:49

[quote
Znalazłem sobie tą trasę którą jechałem: Barcs (H) - Gradiska (BIH) - Banja Luka - Jajce - Bugojno - Jablanica - Mostar - Metkovic (CRO) i dalej w dół na Peljesac. Aż mi ciarki przeszły na samą myśl.[/quote]

Napisz jeśli można kiedy to było?
Wybieram się tą trasą we wrześniu do Czarnogóry- może się coś poprawiło.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 09.06.2010 12:08

jurekk napisał(a):Cytat: Znalazłem sobie tą trasę którą jechałem: Barcs (H) - Gradiska (BIH) - Banja Luka - Jajce - Bugojno - Jablanica - Mostar - Metkovic (CRO) i dalej w dół na Peljesac. Aż mi ciarki przeszły na samą myśl.

Napisz jeśli można kiedy to było?
Wybieram się tą trasą we wrześniu do Czarnogóry- może się coś poprawiło.

To było ponad 10 lat temu. Nie sądzę że coś się zmieniło, kanionem i półkami skalnymi przecież nie puszczą autostrady :?
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 09.06.2010 12:18

consett0805 napisał(a):Przejście Zwardoń (chyba tam jest co?) i dalej do autostrady D1 D3 na Bratysławę tam obrać kierunek na 86 Węgry i teraz napisz mi jak załatwić ten mały cypelek Słowenii nie kupując winiety? Na pewno jest tam rondo przed autostrada a jak po tych wioskach się jeździ aby dobrze do granicy Chorwackiej dotrzeć
Czy o to chodzi :?:
forum/viewtopic.php?p=542278#542278
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 09.06.2010 12:35

Hdeee wiecie co już sobie opracowałem trasę z dokładnym opisem. Jeszcze troszkę inaczej mam nadzieje że będę mógł z dumą wam ja zaprezentować po moim powrocie. Na razie napiszę Wam, że Przekroczę granicę Polską w miejscowości Zwardoń (przejście całodobowe) dalej do autostrady na Bratyslave dalej do trasy 86 na Węgrzech i nią aż do miejscowości Kormend po czym kierunek na Nagykanizsa i 25 km do Letenye(to podpowiedź kolegi MKM) od granicy już autostradą do Karlovac i kierunek Plitvice. Po wakacjach dam szczegółowe dane w którego posiadaniu już jestem ale uzupełnię je o wrażenia z tej trasy. Pozdrowionka
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 09.06.2010 12:49

consett0805 napisał(a):...czym kierunek na Nagykanizsa i 25 km do Letenye(to podpowiedź kolegi MKM) od granicy już autostradą do Karlovac i kierunek Plitvice.


...to w sumie też niezła alternatywa aby ominąć Słowenię. Tylko korzystajac z autotrady Węgierskiej potrzebna jest winietka a to niezbyt jest opłacalne na tak krótki odcinek. Oczywiscie można jechać i patatajami - bocznymi drogami. Jak wrócisz zdaj relację...bo sam być może skorzystam z takiej wersji w sierpniu,... pozdrawiam g
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 09.06.2010 13:08

Przyjacielu wzajemnie sobie pomagamy. Moja trasa nic nie mówi o autostradzie na Węgrzech z miejscowości Nagykanizsa drogą nr 7 do Leteny :D W ten oto sposób jak słusznie zauważyłeś omija się cypel Słowenii i viniety na Węgrzech. Czyli jedyna potrzebna vinieta to Słowacka
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 09.06.2010 13:51

[quote="consett0805"]Przyjacielu wzajemnie sobie pomagamy. Moja trasa nic nie mówi o autostradzie na Węgrzech z miejscowości Nagykanizsa drogą nr 7 do Leteny :D W ten oto sposób jak słusznie zauważyłeś omija się cypel Słowenii i viniety na Węgrzech. Czyli jedyna potrzebna vinieta to Słowacka[/quote
Tym odcinkiem nie jechałem - zawsze przez Słowenię...zresztą bez problemów i wzdłóż ich kawałka autostrady...W przypadku jazdy przez Nagkanizasa to z mapy wynika ( http://www.viamichelin.com/web/Maps ) , że jest tam autostrada ale i normalan droga. P.S. To w sumie dłuższa gdzieś o 30 kilometrów droga a Słoweńskiego odcinka nie ma co się obawiać ... to tylko kilka kilometrów . Pozdrawiam g
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 09.06.2010 15:58

binkowskig napisał(a):
consett0805 napisał(a):Przyjacielu wzajemnie sobie pomagamy. Moja trasa nic nie mówi o autostradzie na Węgrzech z miejscowości Nagykanizsa drogą nr 7 do Leteny :D W ten oto sposób jak słusznie zauważyłeś omija się cypel Słowenii i viniety na Węgrzech. Czyli jedyna potrzebna vinieta to Słowacka[/quote
Tym odcinkiem nie jechałem - zawsze przez Słowenię...zresztą bez problemów i wzdłóż ich kawałka autostrady...W przypadku jazdy przez Nagkanizasa to z mapy wynika ( http://www.viamichelin.com/web/Maps ) , że jest tam autostrada ale i normalan droga. P.S. To w sumie dłuższa gdzieś o 30 kilometrów droga a Słoweńskiego odcinka nie ma co się obawiać ... to tylko kilka kilometrów . Pozdrawiam g


Każdy zjazd o który mi chodzi zaznaczyłem dokładnie z Zwardonia do Klarlovać moja trasa to 689km. No i masz rację Twoja to wychodzi 654 km czyli dokładnie o 35 km jak by nie było po tych drogach to jakieś 45 min do przodu. To dużo jeśli komuś się śpieszy. No nic w takim razie dam znać ze swojej trasy jak było po wakacjach czyli w granicach 12-14 lipca.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 09.06.2010 18:51

Ja jeszcze do kolegi binkowskig
Czy masz jakiś sprawdzony apartament na 2 noclegi w Plitvicach jadąc od Karlovaca? Będę wdzięczny z racji tego ze nie mam pojęcia o której tam dojedziemy a jadę z 14 miesięcznym brzdącem lepiej było by jechać już w konkretne miejsce miejscowość.
Da się coś zrobić. Powołuję się że nocowałeś już tam 3 krotnie
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 09.06.2010 19:59

consett0805 napisał(a):Ja jeszcze do kolegi binkowskig
Czy masz jakiś sprawdzony apartament na 2 noclegi w Plitvicach jadąc od Karlovaca? Będę wdzięczny z racji tego ze nie mam pojęcia o której tam dojedziemy a jadę z 14 miesięcznym brzdącem lepiej było by jechać już w konkretne miejsce miejscowość.
Da się coś zrobić. Powołuję się że nocowałeś już tam 3 krotnie

Witaj. Za każdym razem nocleg był przypadkowy i brany prosto z drogi. W Plitvicach i przed nimi jest wiele ofert dosłownie przy drodze. Jednak jadąc z dzieckiem proponowałbym poszukać w wyszukiwarce wpisujac Plitvive apartments i oczywiście okoliczne wcześniejsze miejscowowsci. Jest tego sporo. N.p. http://www.hotelsarea.com/pl/c-2519-rat ... Lakes.html co prawda tu ceny są droższe...z biegu mozna dostać juz za 30 za pokój ze sniadaniem. Powodzenia.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 09.06.2010 22:19

consett0805 napisał(a):Hdeee wiecie co już sobie opracowałem trasę z dokładnym opisem. Jeszcze troszkę inaczej mam nadzieje że będę mógł z dumą wam ja zaprezentować po moim powrocie. Na razie napiszę Wam, że Przekroczę granicę Polską w miejscowości Zwardoń (przejście całodobowe) dalej do autostrady na Bratyslave dalej do trasy 86 na Węgrzech i nią aż do miejscowości Kormend po czym kierunek na Nagykanizsa i 25 km do Letenye(to podpowiedź kolegi MKM) od granicy już autostradą do Karlovac i kierunek Plitvice. Po wakacjach dam szczegółowe dane w którego posiadaniu już jestem ale uzupełnię je o wrażenia z tej trasy. Pozdrowionka


Jeszcze jedna podpowiedż ... Granice lepiej przekroczyć w Cieszynie :wink:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 09.06.2010 22:25

Czy droga Zwardoń - Czadca jest w przebudowie? Kiedyś lepiej jeździło się przez Zwardoń. Pamiętam, że między Cieszynem i Czadcą był zawsze duży ruch i co chwila ograniczenia prędkości.Do Zwardonia jest już nowa droga - dość wygodna, jedyny newralgiczny odcinek to Bielsko - Żywiec ale to tylko ponad 20 km - da się przeżyć.
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 09.06.2010 22:30

mkm napisał(a):Jeszcze jedna podpowiedż ... Granice lepiej przekroczyć w Cieszynie :wink:
consett0805 i kolejny raz masz problem :cry:
Kolego jak byś nie jechał to przez 12 h dojedziesz , wyjedz z Cieszyna o 7 a nie o 9 :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.06.2010 23:38

Z pow.
Ostatnio edytowano 25.08.2010 15:28 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone