Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Teneryfa 2010-dwukrotnie pokonani przez Teide.

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 20.02.2010 15:51

W niedzielę wyruszamy autostradą w kierunku Santa Cruz, a następnie drogą TF-12 licznymi zakrętami pniemy się w pasmo górskie Las Montanas de Anaga.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

po tych poprzednich skałach pocieszcie się odcieniami zieleni

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 20.02.2010 16:46

Podążamy drogą TF-12 aby wskoczyć na TF-134 w kierunku miejscowości Benijo i plaży o tej samej nazwie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W oddali widać charakterystyczne skały Playa de Benijo.

Obrazek

Do pokonania jednak wiele serpentyn, powoli zjeżdżamy w dół.
Widoki są piękne i każdy wie, że w takich miejscach oko ludzkie widzi więcej, ostrzej i głebiej (aparat nie zawsze jest w stanie to oddać , może w rękach profesjonalisty tak, amator taki jak ja może tylko próbować).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 20.02.2010 17:12

Ooo ... nasz dwudziestotysięcznik zaczął nadawać ... :D :D
Nomad - fotki extra , fotoamator z Ciebie pierwsza klasa.
Pozdrawiam.
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 20.02.2010 17:22

wojan napisał(a):Ooo ... nasz dwudziestotysięcznik zaczął nadawać ... :D :D
Nomad - fotki extra , fotoamator z Ciebie pierwsza klasa.
Pozdrawiam.


Witam serdecznie wojan .
Jeśli to był sekret, to już teraz przestaje nim być, nie wiem czy mam się z tego cieszyć, czy zaczynam pisać pod presją :wink:
Nie wymagajcie ode mnie zbyt wiele.
Szacun dla wszystkich.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 20.02.2010 17:32

Zdjęcia mają swoją dramaturgię !!! - na szczęście nie są tak dramatyczne jak "wstępny" filmik . :)

Pozdrawiam
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 20.02.2010 17:43

mariusz-w napisał(a):Zdjęcia mają swoją dramaturgię !!! - na szczęście nie są tak dramatyczne jak "wstępny" filmik . :)

Pozdrawiam


Masz rację, mamy 31.01.2010 a na zdjęciach pogoda zapowiada udaną wyprawę na wulkan Teide, ale to ma nastąpić jutro tj. 01 lutego 2010.
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 20.02.2010 19:14

Podziwiamy widoki Playa de Benijo, także z dalszej perspektywy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz ponownie pniemy się pod górę, aby po chwili z góry spojrzeć na drogę, którą pokonaliśmy.

Obrazek

Obrazek

Zanim wskoczymy na drogę TF12, (która ma nas doprowadzić drogą TF-136 do Casas de Afur) na chwilkę odbijamy na począkowy odcinek drogi TF-123 gdzie znajduje się ciekawostka w postaci domu na drodze (droga przechodzi w tym miejscu tylko w jeden pas).

Obrazek

To jest najwyższy punkt z którego w tej części gór, są przepiękne widoki.
Usytułowanie punktów widokowych samo mówi za siebie.
Jak wyżej wspomniałem, nastepnym celem jest miejscowośc Casas de Afur ze słynnymi domami w skałach.

Obrazek

Obrazek

No to sobie kiedyś ułatwiali życie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i w zbliżeniu

Obrazek

Obrazek

W bardziej "dostępnych" miejscach spotykam takie ciekawostki, gdzie solidny dach to podstawa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ponownie wracamy na drogę TF-12 by po chwili skierować się na TF-145 do miejscowości Chinamada.

Uliczne latarnie dziwnie komponują się z wąskimi skalnymi pułkami prowadzącymi do domów.
Połączenie tradycji z postępem cywilizacyjnym.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tabliczka u góry po lewej stronie informuje, że rezydencja należy do osoby prywatnej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rezydencje mają okna z widokiem na morze lub góry.

Obrazek

A to przyszła działka budowlana do zasiedlenia, korzystnie położona, z wstępnie przygotowanym przez naturę dachem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Natura ofiarowała miejsce i surowiec -człowiek zrobił garaż.

Obrazek

Obrazek

Scieżka prowadząca do Punta del Hidalgo i punktu widokowego za wzgórzem.
Przybyliśmy tam jednak zbyt późno i przejście tylko w jedną stronę to 90 minut, a to oznaczałoby powrót o zmierzchu.
Niebezpieczne, a ścieżka miejscami miała brakujące kamienie i szerokość zaledwie na jedną osobę, jedna krawędź to wycięte miejscami skały, a druga to kaktusowa przepaść.

Obrazek

ta sama ścieżka w innym ujęciu

Obrazek

Obrazek

a takie widoki w przeciwną stronę

Obrazek

Obrazek
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 20.02.2010 20:44

Na razie pogoda Wam dopisuje :D Jest pięknie, górzyście i zielono :D No i faktycznie - dachy bardzo praktyczne :lol:

...ale te chwile grozy jeszcze przed Wami...

pozdrawiam
:D
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 20.02.2010 21:04

nomad napisał(a):Chciałbym podziękować Rafałowi K za jego relację "Costa Adeje 2008"


Nomad - ju ar łelkom :wink:

PZDR
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 20.02.2010 21:14

Ekstra widoki, na tej plaży też byliśmy, chociaż z Twoich zdjęć wynika że my na tej następnej na wschód - te skały co u Ciebie są najdalej my mieliśmy bliżej. Takich pięknych zdjęć zielonego interioru nie mam bo mieliśmy chmury, a jak się rozwiało to moja Pani i tak nie lubi jazdy takimi drogami i nie chciała focić :)
Do tych domków w kamieniu nie zdążyliśmy bo nam się pożyczona bryczka rozkraczyła, i tak dobrze że zaraz po wyjechaniu z Puerto a nie na jakimś zadupiu, i trochę czekaliśmy zanim facet z wypożyczalni podjechał z zamienną... swoją drogą stan techniczny tych samochodów do wypożyczania to jak widać osobna historia. No i prawie wszystkie są białe jak widzimy :D
Co do Teide - może za mało szukałem przed wyjazdem, ale nie doczytałem że latem pozwolenia trzeba zamawiać na ponad 2 tygodnie naprzód, byłem przekonany że jak się podjedzie do biura parku to dadzą od ręki. Przynajmniej sobie pieszo weszliśmy do górnej stacji kolejki, ale na wejściu na ścieżkę do samego krateru filance ściśle kontrolowali papiery... Poza letnim sezonem pewnie jest dużo mniej ludzi?
Kolejka chodzi cały rok? Bo jak nie jeździ to można wejść z buta i nikt nie pilnuje...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.02.2010 21:43

Zdjęcia powalające! 8O Całe połacie zieleni, a wśród tego "agrafki asfaltu" :wink: Poezja... Po prostu bosko! Nie mogę się napatrzeć!
Masz rację, na pewno kiedyś mnie tam poniesie, bo widzę, że warto :D
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 20.02.2010 22:03

Świetnie Ci idzie a zdjęcia niesamowite Czekam na c.d.
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 21.02.2010 09:12

Plaża Playa de las Teresitas sztuczna jak cholera (taki już jej urok) ale widoki z trasy TF-12 powalające.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 21.02.2010 12:28

Te chatki w skałach.........bajka! 8) 8) 8)
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 21.02.2010 17:33

Witam ponownie.

Trochę połączę cytowane osoby w ten post (wybaczcie mi).

Tymona- Ciebie też pozdrawiam.

Rafał K - Witam too :wink:,
a teraz ważne słowa z twojej relacji -str. 6 relacji-Costa Adeje 2008.

'' Jeżeli tylko możecie - piszcie relacje... i wklejajcie fotki... w ten sposób dzielimy się ze sobą tym co dobre. Fajnie jest czasem pobyć sobie pośród ciepłych emocji, przekazanych przez innych ludzi...''
- to było mądre motto twojej relacji i przesłanie dla innych.
Fajnie jeśli dzisiaj możesz ocenić, że wartość jest przekazywana dalej i nie umarła od 2008 roku.

zawodowiec-chylę czoła przed twoimi dokonaniami, teraz będę miał odwagę napisać w twoich relacjach, że jestem pełen podziwu za twoje wyprawy.
Nieliczni są prawdziwymi globtroterami. Ty tak.

Co do twoich pytań, odnośnie Teide (może inni też z tego skorzystają), to
kolejka chyba jest czynna cały rok, ale zawsze lepiej sprawdzić to na ich stronce: www.telefericoteide.com, odnośnie pogody na Teide to na:
www.snow-forecast.com/resort/Teide/6day/top i tu uwaga! pomimo posiadanego pozwolenia i nawet gdy kolejka jest czynna, a gdy temperatura na górze spada do 0- wejście na sam szczyt może być wstrzymane przez strażników.

A więc w terminach (a raczej warunkach), gdy szczyt jest ośnieżony, pogoda wspaniała, bezchmurne niebo-pozwolenie może być tylko pamiątką. Tak więc warto dzwonić do władz parku i pytać o szanse, a nie sugerować się własną oceną.

Dla osób z grupy turystyki aktywnej warto pokusić się o samodzielne wejście i nocleg na 3270m w schronisku Refugio Altavista, ich stronka z cenami, możliwością rezerwacji noclegu to: www.refugioaltavista.com
Podobno pobyt w schronisku upoważnia do wejścia bez zezwolenia (po noclegu), ale tylko w godzinach porannych.

maslinka-dzięki za uznanie :oops: (zapewniam, że do tej pory zobaczyłaś znacznie więcej pięknych miejsc niż ja), ja nie jestem podróżnikiem jak wielu z was, jeśli mój ''wyskok'' zachwyca to jest mi miło, ale zapewniam, że Teneryfa jest w zasięgu każdego.
Na koniec relacji wspomnę o kosztach podróży, aby wielu przekonać, że macie ją w zasięgu ręki. Jak ikonkę :papa:

masmedia-dzięki za uznanie, a tym samym wsparcie.

Kevlar-masz rację, folderowa Teresitas to zmyłka, prawdziwe piękno to ... inne miejsca.

anakin -chatki też mnie urzekły (moje słowne ''upiększacze'' to tylko dla wywołania uśmiechu).
Ostatnio edytowano 20.03.2010 00:05 przez nomad, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Teneryfa 2010-dwukrotnie pokonani przez Teide. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone