Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Slatine na wyspie Ciovo koło Trogiru - moja opinia

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lpk
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 04.08.2008
Slatine na wyspie Ciovo koło Trogiru - moja opinia

Nieprzeczytany postnapisał(a) lpk » 27.08.2009 08:51

Subiektywna opinia o miejscowości Slatine na wyspie Ciovo koło Trogiru.

Spędziłem tam z rodzinką (w tym dwójka dzieci) tydzień w pierwszej połowie sierpnia. Apartament zarezerwowałem przed wyjazdem i z tego rozwiązania jestem zadowolony (nigdy wcześniej nie rezerwowałem, ale zawsze jeździłem na przełomie sierpnia / września, kiedy jest już puściej).

Apartament to Apartmani Stipe (app. II) http://www.ciovo-trogir.com/stipe/ zlokalizowany w "centrum" mieściny (ul. Domovinska 7). Do plaży 3 minuty, do przystani 2 minuty, do piekarni 1 minuta, do sklepu 30 sekund ;). Apartamencik czysty, ładny; mogę go ze spokojnym sumieniem polecić. My za sypialnię, łazienkę, pokój dzienny z dwoma miejscami do spania i kuchnią (kuchnia to w zasadzie osobne pomieszczenie, tyle że nie oddzielone drzwiami, a szerokim przejściem) i balkon (bez widoku na morze w zasadzie) płaciliśmy w sierpniu 50 EUR za noc. Chyba jedyna wada to komary wieczorem, ale właściciele wyposażyli nas w "odstraszacze" podłączanie do kontaktów (no, ale na to już wpływu nie ma;). Jeśli chodzi o wyposażenie apartamentu, to było chyba wszystko, co się może przydać - zestaw garnków, sztućców, tvsat, internet na balkonie ;), brakowało tylko korkociągu. Jest nawet zamrażarka :) . Apartament przestronny, oceniam na około 40 m.kw.

Jeśli chodzi o samą miejscowość, to zalety:
- kamyczkowa plaża, doskonała dla dzieciaków, jak i dorosłych
- pusta plaża :) są oczywiście ludzie, ale nie ma problemu z zajmowaczami, którzy wstają o 07:00 tylko po to, żeby zostawić na plaży karimatę; o której się nie przyjdzie, to jest miejsce na 2 ręczniki + 4 osoby i 10 metrów dookoła
- małe, sympatyczne miasteczko, niby prawie na końcu drogi, ale z cywilizacją
- 2 sklepy, piekarnia, 2 restauracje, bary, internet (z baru),
- ogrodzony plac zabaw dla dzieci
- ogrodzone boisko do kosza / nogi
- dobre połączenie z Trogirem (autobus) i Splitem (prom): http://img387.imageshack.us/img387/5292/promv.jpg
Prom Slatine - Split (rozkład): http://img521.imageshack.us/img521/219/rozkadpromu.jpg
A najbardziej aktualny pewnie tu: http://buraline.com/
Nie pamiętam ceny przewozu, ale była bardzo przystępna (na poziomie usługi transportowej, a nie wycieczki, że tak powiem). Największą wadą promu jest to, że ostatni odchodzi ze Splitu o 20:00 - za wcześnie :/

Wady Slatine:
- korki na drodze do Trogiru. Nie zauważyłem jakiejś reguły, kiedy się tworzą, bo np. jednego dnia w okolicach 17:00 stałem ponad godzinę, a następnego było zupełnie pusto (oba dni to nie był weekend)
- zdarzają się zanieczyszczenia na plaży - jakieś takie kulki ze smaru (ale naprawdę rzadko).

Mnie się ta miejscówka bardzo podobała.

Jakby miał ktoś jakieś dodatkowe pytania, to chętnie odpowiem.

Pozdrawiam,
LPK
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 27.08.2009 19:13

Zgadzam się całkowicie-
a oto moje zalety
-fantastyczna baza wypadowa , wszędzie blisko (Trogir, Split i wiele innych ciekawych miejsc w zasięgu ręki).
-brak ryczącej z głośników muzyki na plaży, i pseudoatrakcji dla dzieci. -można wypożyczyć skuterek i objechać całą wyspę-rewelacyjne dzikie plażyczki
-świetnie zaopatrzona Rybarnica w Trogirze, gdzie rano można kupić rybki na grilla
-babcia w Trogirze z superową rakiją
-miejsce w którym na prawdę można wypocząć- nie ma zbyt dużych tłumów
-ciekawe miejsc do nurkowania.
:lol:
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 27.08.2009 19:38

Autobus do Trogiru 12 kun, statek do Trogiru 13 a do Splitu 17. Autobus jedzie ok 20-30 min, statek płynie ok 30-40 min do Trogiru, do Splitu trochę dłużej.

Dodam jeszcze, że Karlovacko w sklepie przy marinie jest tańsze niż w Konzumie w Trogirze.

Co do pieniędzy to w mBank i PKO BP kurs przy wybieraniu z bankomatu wynosił 0,58 :)
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 27.08.2009 19:46

toomas napisał(a):Autobus do Trogiru 12 kun, statek do Trogiru 13 a do Splitu 17. Autobus jedzie ok 20-30 min, statek płynie ok 30-40 min do Trogiru, do Splitu trochę dłużej.

Dodam jeszcze, że Karlovacko w sklepie przy marinie jest tańsze niż w Konzumie w Trogirze.

Co do pieniędzy to w mBank i PKO BP kurs przy wybieraniu z bankomatu wynosił 0,58 :)

Hej
Jak podobał się wam pobyt u Nikoli- wszystko było ok? Zmienił chłop koszule czy dalej biegał w błękitnej z dziurą? Daliście się namówić na ten jego Fishpicnik?
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 28.08.2009 09:39

Z pobytu u Nikoli jestesmy bardzo zadowoleni, bez problemu się dogadywaliśmy w każdej sprawie, to wogóle sympatyczny czlowiek jest :) no fakt chodził tydzień w tej jednej koszulce, ale oni ogólnie chyba tam tak mają...wyluzowani są :) Nikola nie namawiał nas na żaden fishpicnik, zresztą wogóle nie byliśmy czymś takim zainteresowani. Za to jedzonko na grilu przez niego organizowanym było rewelacyjne :)Sprzątająca Babcia jest boska - cały czas coś do nas mówiła a my rozumieliśmy co piąte słowo.
Plaża - dla nas super, blisko, dużo cienia, fajne są te betonowe podesty, można od razu wskoczyć na materac :) Bylismy też tam dalej, koło kamieniołomu, ale najcześciej siedzielismy koło domu. Skakaliśmy też do wody ze skałek za Gospą. No tam to jest naprawde przepieknie...

Slatine też nam się podobało, fajne miejsce żeby odpocząć po zwiedzaniu zatłoczonego Splitu czy Trogiru.
ZBuK
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZBuK » 02.06.2010 11:57

Witam,

Mam ogromną prośbę do kogoś kto był/zna wyspę Ciovo.

Zależałoby mi, żeby ktoś kto umie nanieść na pliku JPG z mapą satelitarną numerowane punkciki, był w stanie opisać wyspę pod kątem ciekawych miejsc/punktów widokowych/fajnych-niefajnych plaż/miejsc do nurkowania/sklepów/barów/bankomatów/parkingów/zabytków/targów/domowych winnic i wszystkich innych informacji, które pomogą w eksploracji wyspy.

Wiem, że na wyspie są urokliwe miejsca ale nie wiem gdzie, a że jestem fanem wszelakich map/satelit itd lubię mieć takie informacje. Normalnie sam badałbym wyspę centymetr po centymetrze, ale że jadę tym razem już z dwójką małych dzieci, chciałbym mieć takie kompedium wiedzy wcześniej - łatwiej sobie poplanować jeżdżąc palcem po mapie.

Dodatkowo może będziecie wiedzieć czy i jak jest możliwe popłynięcie jakąś "łódeczką" ze sternikiem rejsowym lub prywatnym na okoliczne małe wyspeki? Na południowy-wschód od wyspy jest tego trochę. Może warto?

Zdjęcie w dobrej rozdzielczości jest do pobrania TUTAJ: http://www.601.pl/ciovo.jpg

Obrazek

Bardzo proszę kogoś o pomoc i naniesienie punktów oraz ich krótki opis w mailu na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Na mapce zaznaczyłem moją bazę noclegową (dom Marko Slatine).

Jeśli zdobędę te informacje w bardzo przyjazny sposób przekażę dla potomnych na tym forum - na pewno się to przyda każdemu na przyszłość! Osobiście je zweryfikuje z początkiem lipca 2010. DZIĘKI!!!
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 02.06.2010 12:42

Jeżeli ktoś to zrobi to ja chętnie też poproszę bo będę tam też na początku lipca ;)
goly
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 07.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) goly » 02.06.2010 21:14

Widze ze troche nas będzie na początku lipca w Slatine :)
ZBuK
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZBuK » 03.07.2010 13:15

OK! Slatine "zaliczone". Zdam relację, opiszę ciekawe miejsca, wstawię fotki i dam parę praktycznych wskazówek jak tylko znajdę chwilę wolną i uporządkuję wszelkie informacje, tak by mogli z nich skorzystać odwiedzający Slatine, Arbanija lub wogóle Ciovo i okolice.
ZBuK
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZBuK » 05.07.2010 14:56

Dla zainteresowanych - tutaj znajdziecie moja krótką relację + zdjęcia z wyprawy Kraków-Slatine.

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=562472
Tomek_LU
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek_LU » 25.01.2014 19:48

Cześć - przymierzam się do Slatine w tym roku - lipiec.
Czy ktoś może wie coś o tym:
http://www.interhome.pl/chorwacja/dalma ... ionCount=2

będę wdzięczny za opinie.

A jeśli ktoś zna i odradza to dodam że będę poszukiwał apartamentu z 2 pokojami (jedziemy rodziną 2+2 ) - więc jeśli jakieś polecenia - jestem otwarty bo decyzja co do wyboru konkretnego domku nie zapadła jeszcze
pozdrawiam.
ewa_no
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa_no » 29.01.2014 23:56

A jeśli ktoś zna i odradza to dodam że będę poszukiwał apartamentu z 2 pokojami (jedziemy rodziną 2+2 ) - więc jeśli jakieś polecenia - jestem otwarty bo decyzja co do wyboru konkretnego domku nie zapadła jeszcze
pozdrawiam.[/quote]

Zastanów się w ogóle nad Slatine. Z plaży widok na lotnisko w Trogirze. Druga strona wyspy jest bardziej klimatyczna. Jak przyślesz e-maila, to podeślę Ci zdjęcia z "plaży" ze Slatine i z drugiej strony wyspy. Byliśmy na Ciovo klika dni w ostatnie wakacje. Mnie ta strona wyspy nie "kupiła".
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
huzar1980
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) huzar1980 » 23.03.2014 21:53

My też jedziemy do Slatine. Wybieramy się w sierpniu do 'Marko', zawsze można przejechać na drugą stronę wyspy:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.03.2014 12:44

hej,
na Ciovo byłem już 6 razy w tym roku jadę kolejny raz, ale zawsze do Okrugu G. od strony morza.
Co do Slatine to sam osobiście nie wybrałbym tej miejscowości na odpoczynek choć jest bardzo spokojna i cicha. Jej minus to to że jest od strony lądu co sprawia wrażenie że jest się nad jeziorem a nie nad morzem, blisko Split przez co woda jest bardziej zanieczyszczona ale to tylko moja opinia.
Problem też jest w tym, że do Trogiru na wieczorne wypady tylko samochodem a tu będziesz miał problem z parkowaniem. inaczej jest z bliższych miejscowości Mastrinki, Arbaniji czy Okrugu,możesz dopłynąć taxówką wodną a wrócić na pieszo gdyż późno w nocy taxi nie pływa:). Dlaczego pisze wieczorne wypady bo Trogir wieczorem ożywa, dzieje się sporo nawet dla dzieci, nie tylko dla dorosłych turystów.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 29.06.2014 18:58

srebny napisał(a):Problem też jest w tym, że do Trogiru na wieczorne wypady tylko samochodem a tu będziesz miał problem z parkowaniem. inaczej jest z bliższych miejscowości Mastrinki, Arbaniji czy Okrugu,możesz dopłynąć taxówką wodną a wrócić na pieszo gdyż późno w nocy taxi nie pływa:).

Ze Slatine też pływają
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Slatine na wyspie Ciovo koło Trogiru - moja opinia
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone