Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

KRVAVICA- koło makarskiej

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiktor06
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiktor06 » 22.06.2019 22:27

Jeśli chodzi o zakupy to w Bratusiu ich nie zrobisz. Do Promajny parę minut spacerkiem i tam kupisz niezbędne rzeczy-jest i Konzum I Studenac, a na większe( tańsze zakupy) trzeba podjechać do Makarskiej. Podobnie z jedzonkiem- trzeba podejśc do Promajny. Natomiast jeśli chodzi o plażing i kąpiele z takimi maluchami to również spacerek do Krvavicy lub Promajny, gdyż w Bratusiu brak odpowiedniej plaży. Dużym plusem pobytu w Bratusiu będą widoki na morze, które wynagrodzą Wam inne niedogodności.
coolin
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolin » 23.06.2019 20:54

wiktor06 napisał(a):Jeśli chodzi o zakupy to w Bratusiu ich nie zrobisz. Do Promajny parę minut spacerkiem i tam kupisz niezbędne rzeczy-jest i Konzum I Studenac, a na większe( tańsze zakupy) trzeba podjechać do Makarskiej. Podobnie z jedzonkiem- trzeba podejśc do Promajny. Natomiast jeśli chodzi o plażing i kąpiele z takimi maluchami to również spacerek do Krvavicy lub Promajny, gdyż w Bratusiu brak odpowiedniej plaży. Dużym plusem pobytu w Bratusiu będą widoki na morze, które wynagrodzą Wam inne niedogodności.

Możesz polecić jakieś lokale z jedzonkiem ???? A na plażę lepiej do Krvavicy czy Promajny, chodzi nam żeby można było się schować z maluchami pod Pinie i gdzie teoretycznie mniej ludzi
wiktor06
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiktor06 » 23.06.2019 21:42

Nie chciałbym Cię wprowadzić w błąd, bo nie wiem w której części Bratusia będziecie. Moim zdaniem ładniejsze plaże są w m.Promajna, ale niestety bardziej zatłoczone, no chyba, że wyjeżdżacie lada dzień i na plażę będziecie się wybierać wcześnie rano- wtedy możecie liczyć na miejsce w cieniu pod piniami.W lipcu i w sierpniu niestety jak w większości takich miejscowości tłoczno. Z miejsc, w których można coś przekasic mogę polecić dwa bary w m.Promajna-Posseidon oraz Matej. Znajdują się one przy samym morzu, więc można dobie zrobić przerwę w plażowaniu. Odbiegając od tematu- jeśli Twój nick ma coś wspólnego z tym Colinem, o którym myślę i nie straszne Ci górskie, kręte drogi zdecydowanie polecam wjazd na Sv.Jure. Niezapomniane wrażenia i widoki, no i na szczycie zawsze trochę chłodniej niż nad Jardanem.
wiktor06
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiktor06 » 23.06.2019 22:43

Upss, Jadranem oczywiście.
coolin
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolin » 25.06.2019 21:58

wiktor06 napisał(a):Nie chciałbym Cię wprowadzić w błąd, bo nie wiem w której części Bratusia będziecie. Moim zdaniem ładniejsze plaże są w m.Promajna, ale niestety bardziej zatłoczone, no chyba, że wyjeżdżacie lada dzień i na plażę będziecie się wybierać wcześnie rano- wtedy możecie liczyć na miejsce w cieniu pod piniami.W lipcu i w sierpniu niestety jak w większości takich miejscowości tłoczno. Z miejsc, w których można coś przekasic mogę polecić dwa bary w m.Promajna-Posseidon oraz Matej. Znajdują się one przy samym morzu, więc można dobie zrobić przerwę w plażowaniu. Odbiegając od tematu- jeśli Twój nick ma coś wspólnego z tym Colinem, o którym myślę i nie straszne Ci górskie, kręte drogi zdecydowanie polecam wjazd na Sv.Jure. Niezapomniane wrażenia i widoki, no i na szczycie zawsze trochę chłodniej niż nad Jardanem.

Dzięki za poradę.Coś tam mam "może" wspólnego z Colinem ale jadę z rodziną i znajomymi busem więc wszystko musi być zgodne z przepisami.
Garo&Justa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 01.07.2019 08:51

wiktor06 napisał(a):Jeśli chodzi o zakupy to w Bratusiu ich nie zrobisz. Do Promajny parę minut spacerkiem i tam kupisz niezbędne rzeczy-jest i Konzum I Studenac, a na większe( tańsze zakupy) trzeba podjechać do Makarskiej. Podobnie z jedzonkiem- trzeba podejśc do Promajny. Natomiast jeśli chodzi o plażing i kąpiele z takimi maluchami to również spacerek do Krvavicy lub Promajny, gdyż w Bratusiu brak odpowiedniej plaży. Dużym plusem pobytu w Bratusiu będą widoki na morze, które wynagrodzą Wam inne niedogodności.

Chyba kolega nie był nigdy w Bratusiu...
Jest sklep spożywczy, dobrze zaopatrzony, jest konoba serwująca smaczne dania a plaża to największy atut Bratusia
lukas774
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas774 » 01.07.2019 10:11

Ja byłem w Krvavicy 2 lata temu, jest tam mały sklepik zaraz przy wjeździe, dodatkowo jest też sklepik w Bratusie, , ale na większe zakupy jeździliśmy do Lidla w Makarskiej. Plażowaliśmy głównie na pustej i bardzo ładnej plaży zaraz za portem w stronę Bratusa, jedliśmy w knajpce w porcie w Krvavicy, ogólnie bardzo fajna okolica o ile nie masz apartamentu w Krvavicy w okolicach wjazdu,albo w górnej części serpentyn, bo wtedy zejście na plażę jest trochę męczące, a przede wszystkim wyjście. My tak mieszkaliśmy, ale na szczęście nasz gospodarz załatwił nam darmowy wjazd na parking przy plaży i jeździliśmy samochodem. Jak ktoś ma rower to promenadą wzdłuż morza można dojechać do samej Breli, wzdłuż drogi pełno małych, uroczych plażyczek, a jak nie to spacerkiem do Promajny lub w kierunku Makarskiej.
KrakenQ
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrakenQ » 02.07.2019 12:28

Ja mam właśnie w górnej części serpentyn, tam przy głównej drodze ;/ Jestem ciekaw tej drogi bo na Street View widać niezłą górę ;p
Adecneo
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adecneo » 03.07.2019 22:25

Chciałem się zapytać gdzie w okolicach można kupić wino z tak zwanego nalewaka? Pytałem się właściciela i pare osób ale nikt nic nie wie gdzie można w okolicach coś kupić.
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 03.07.2019 23:00

lukas774 napisał(a):Ja byłem w Krvavicy 2 lata temu, jest tam mały sklepik zaraz przy wjeździe, dodatkowo jest też sklepik w Bratusie, , ale na większe zakupy jeździliśmy do Lidla w Makarskiej. Plażowaliśmy głównie na pustej i bardzo ładnej plaży zaraz za portem w stronę Bratusa, jedliśmy w knajpce w porcie w Krvavicy, ogólnie bardzo fajna okolica o ile nie masz apartamentu w Krvavicy w okolicach wjazdu,albo w górnej części serpentyn, bo wtedy zejście na plażę jest trochę męczące, a przede wszystkim wyjście. My tak mieszkaliśmy, ale na szczęście nasz gospodarz załatwił nam darmowy wjazd na parking przy plaży i jeździliśmy samochodem. Jak ktoś ma rower to promenadą wzdłuż morza można dojechać do samej Breli, wzdłuż drogi pełno małych, uroczych plażyczek, a jak nie to spacerkiem do Promajny lub w kierunku Makarskiej.

Na większe zakupy nie musisz przebijać się przez całą Makarską do Lidla czy też Kauflanda. Wystarczy że na pierwszych światłach na wjeździe do miasta skręcisz w lewo pod górę i po przejechaniu 200-300 metrów masz bardzo duży market Konzuma.
coolin
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolin » 04.07.2019 10:31

Adecneo napisał(a):Chciałem się zapytać gdzie w okolicach można kupić wino z tak zwanego nalewaka? Pytałem się właściciela i pare osób ale nikt nic nie wie gdzie można w okolicach coś kupić.

W górnej Breli jest sprawdzony, zawsze tam kupujemy (wino, rakija, trawarica, itp.)
Cesta Domovinskog Rata 29, 21255, Gornja Brela, Chorwacja
https://maps.app.goo.gl/2NKWGCTvCS6HptUv7
Adecneo
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adecneo » 04.07.2019 16:21

coolin napisał(a):
Adecneo napisał(a):Chciałem się zapytać gdzie w okolicach można kupić wino z tak zwanego nalewaka? Pytałem się właściciela i pare osób ale nikt nic nie wie gdzie można w okolicach coś kupić.

W górnej Breli jest sprawdzony, zawsze tam kupujemy (wino, rakija, trawarica, itp.)
Cesta Domovinskog Rata 29, 21255, Gornja Brela, Chorwacja

Dzięki wielkie, jutro tam podlece i dam znać
Adecneo
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adecneo » 05.07.2019 14:54

Byłem dzisiaj i polecam, bardzo miła pani. Wino nie rozcieńczone. Rodzaje jakie byly to: merlot, białe lekko gazowane, po 25 kun, rakije, orzechowkę za 60kun, i olej po 90 kun. Ogólnie to z 5 sprzedawców na tym zakręcie.
lukas774
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas774 » 09.07.2019 06:29

KrakenQ napisał(a):Ja mam właśnie w górnej części serpentyn, tam przy głównej drodze ;/ Jestem ciekaw tej drogi bo na Street View widać niezłą górę ;p

Powiem szczerza, że górka jest dość spora, i spacer przede wszystkim z plaży w upale z całym majdanem jest dość męczący, zapytaj swojego gospodarza czy nie ma jakiegoś abonamentu na parking przy plaży, my tak mieliśmy i na plażę zjeżdżaliśmy autem.
KrakenQ
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrakenQ » 09.07.2019 13:00

lukas774 napisał(a):
KrakenQ napisał(a):Ja mam właśnie w górnej części serpentyn, tam przy głównej drodze ;/ Jestem ciekaw tej drogi bo na Street View widać niezłą górę ;p

Powiem szczerza, że górka jest dość spora, i spacer przede wszystkim z plaży w upale z całym majdanem jest dość męczący, zapytaj swojego gospodarza czy nie ma jakiegoś abonamentu na parking przy plaży, my tak mieliśmy i na plażę zjeżdżaliśmy autem.

Jak będę za 3 tygodnie tam to nagram całą drogę z góry na dół. Dla przyszłych odwiedzających :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

KRVAVICA- koło makarskiej - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019