Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KRVAVICA- koło makarskiej

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kasssia1402
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 22.07.2007
KRVAVICA- koło makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasssia1402 » 02.08.2007 21:01

czy był ktoś lub wybiera sie wlaśnie do krvavicy?? chciałabym się czegoś dowiedziec o tym miasteczku:D byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje:) pozdrav
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2007 21:13

kasssia1402 napisał(a):czy był ktoś lub wybiera sie wlaśnie do krvavicy?? chciałabym się czegoś dowiedziec o tym miasteczku:D byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje:) pozdrav

Za dużo tego na forum nie ma ale może rozwiniesz któryś z poniższych wątków to bywalcy coś dorzucą nowego:
forum/viewtopic.php?t=10381&highlight=
forum/viewtopic.php?t=16563&highlight=
:papa:
acaban
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) acaban » 02.08.2007 21:45

Witam
To mój pierwszy post i witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Kilka lat temu przypadkowo (bez wcześniejszej rezerwacji ) wylądowałem ze znajomymi w tej miejscowości ( z 4 dzieci troszkę dużych 14-17 lat ) i było wspaniale (tylko dzieci marudziły). Bardzo malutka miejscowość z plażą żwirkową w tzw. centrum i wieloma malutkimi plażami dzikimi z których najczęściej korzystaliśmy - niesmowicie urokliwe, zwłaszcza jedna ( do czasu przyjazdu polskiej rodziny z krzykliwym ojcem typu macho ). Mieszkaliśmy zaraz na początku miejscowości i tam było najspokojniej, troszeczkę więcej ludzi (ale bez przesady) było dalej. Był mały sklepik i stosunkowo tania knajpka zaraz przy parkingu w centrum ( dobre dania rybne). Niestety nie mam żadnych zdjęć. Jeśli szukacie spokoju - polecam. Jedyny problem z parkowaniem auta - wąsko.
Tyle pamiętam.
Pozdrawiam
Artur
kasssia1402
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 22.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasssia1402 » 03.08.2007 12:23

dziekuję za wyczerpującą odpowiedz :) mam nadzieję że ten temat się rozwinie,prosze o dlasze komentarze nt.: krvavicy
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 26.08.2011 15:31

Witam
Właśnie wróciliśmy z Rodziną z 2-tygodniowego pobytu w Krvavicy. Był to nasz pierwszy pobyt w Chorwacji. Rezerwując kwaterę, myśleliśmy o spokojnej osadzie skąd byłoby blisko na wieczorne wypady do większej miejscowości. Krvavica spelniła nasze oczekiwania. Makarska oraz Baśka voda 10 minut drogi. Co do miejscowości to jest to mała miejscowość jak podają dane około 110 mieszkańców. Plusem jest małe zatłoczenie na plaży w porownaniu z wiekszymi miejscowościami gdzie w szczycie dnia ciężko o miejsce na plaży. Wzdłuż plaży klif skalny a między nim małe zatoczki- idealne dla osób stroniących od ludzi :-). Atrakcji niewiele, wieczorem spokój i cisza. Na plaży jest port ale tylko do przechowywania łodzi. W porcie jedna knajpka, trochę wyżej druga przy prywatnej posesji i sklepik z przystępnymi cenami (karlovaćko po 8 kun :-)). Kwatery umiejscowione przy bardzo stromej drodze na plażę więc kawałek trzeba dojść. Nad samą plażą duży camping.
Pozdrawiam. Więcej wiadomośći gg7944750
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 25.01.2012 11:28

W nawiązaniu do poprzedniej wypowiedzi przesyłam kilka fotek z Krvavicy :)

Obrazek

Rondo przy naszej posesji :D
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 25.01.2012 12:05

husband napisał(a):W nawiązaniu do poprzedniej wypowiedzi przesyłam kilka fotek z Krvavicy :)

Obrazek

Rondo przy naszej posesji :D


Nasz domek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Limonki rosły nam nad głowami
Obrazek

Zdjęcia plaży
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
przyag
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.07.2014
Krvavica - Nowości 2013/2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przyag » 15.07.2014 19:36

Witam wszystkich,

Przeszukując forum niestety nie mogę znaleźć żadnych informacji po 2010 roku na temat miejscowości Krvavica. Czy był może tam ktoś ostatnio? Co możecie powiedzieć i poradzić? Czy mozecie powiedzieć coś więcej na temat plaży. Czy jest piekarnia?

My w połowie sierpnia wyjeżdżamy do apartamentu montana i zastanawiam się czy w porównaniu do 2007-2009 roku coś się zmieniło..

Z góry dziękuję za wszystkie informacje. Pozdrawiam Aga
toshiro
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) toshiro » 18.07.2014 14:24

Witam

A my wyjeżdżamy do Krvavicy - do apartamentu Montana pojutrze: 20.07. :D Spróbuję opisać jak było po powrocie.

toshiro
przyag
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przyag » 19.07.2014 08:48

toshiro napisał(a):Witam

A my wyjeżdżamy do Krvavicy - do apartamentu Montana pojutrze: 20.07. :D Spróbuję opisać jak było po powrocie.

toshiro



Już nie mogę doczekać się na relację od Ciebie :) udanego urlopu i czekam na jakieś wieści

ps jaka zbieżność :)
tasza1
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tasza1 » 21.07.2014 19:58

Witam, ja właśnie wróciłam z Krvavicy, w czwartek byłam tam dwa tygodnie, na Chorwację wybrałam się po raz trzeci i powiem szczerze, że dotychczas najlepsza miejscowość dla rodzin z małymi dziećmi, plaże mało zatłoczone, piękne widoki.Okolica w której w spokoju i ciszy można wypocząć, dla imprezowiczów polecam Makarską około 40 min na piechotkę do centrum rozrywki, droga piękna z widokami na piękne lazurowe morze.Wybierając się do Krvavicy polecam zakupy gdzieś po drodze piwka,i dla fanów mocniejszej woli, polecam sliwowicę Maraska około 54 kuny za 05 litra 40 %, jezeli ktoś lubi gotowe wyroby rakiji idzie kupić w pobliskiej miejscowości Bratuś, ale ogólnie to takie dziwne, jak dla nas ostatnia destylacja!Warto kupić miody , bo mają oryginalne i bardzo dobre.Znajduję się tam mały port, gdzie jest fajna i nie droga restauracja, tańsza niż na Makarskiej, nie polecam zakupu ryby na Makarskiej marża straszna, a tu w porcie w Krvavicy pyszna rybka i pizzy, około 40 kun, ale super wypieczone, i piwo karlovaćko, lub hajduk split, najlepsze:) Zyczę miłego wypoczynku, bo tam relaks i spokój, przy porcie dalej jest knajpka z szeroką i żwirkową plażą, dla nas okazała się najlepsza, bo tam w ogóle nie było ludzi:) Pozdrawiam:)
przyag
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przyag » 22.07.2014 19:45

tasza1 napisał(a):Witam, ja właśnie wróciłam z Krvavicy, w czwartek byłam tam dwa tygodnie, na Chorwację wybrałam się po raz trzeci i powiem szczerze, że dotychczas najlepsza miejscowość dla rodzin z małymi dziećmi, plaże mało zatłoczone, piękne widoki.Okolica w której w spokoju i ciszy można wypocząć, dla imprezowiczów polecam Makarską około 40 min na piechotkę do centrum rozrywki, droga piękna z widokami na piękne lazurowe morze.Wybierając się do Krvavicy polecam zakupy gdzieś po drodze piwka,i dla fanów mocniejszej woli, polecam sliwowicę Maraska około 54 kuny za 05 litra 40 %, jezeli ktoś lubi gotowe wyroby rakiji idzie kupić w pobliskiej miejscowości Bratuś, ale ogólnie to takie dziwne, jak dla nas ostatnia destylacja!Warto kupić miody , bo mają oryginalne i bardzo dobre.Znajduję się tam mały port, gdzie jest fajna i nie droga restauracja, tańsza niż na Makarskiej, nie polecam zakupu ryby na Makarskiej marża straszna, a tu w porcie w Krvavicy pyszna rybka i pizzy, około 40 kun, ale super wypieczone, i piwo karlovaćko, lub hajduk split, najlepsze:) Zyczę miłego wypoczynku, bo tam relaks i spokój, przy porcie dalej jest knajpka z szeroką i żwirkową plażą, dla nas okazała się najlepsza, bo tam w ogóle nie było ludzi:) Pozdrawiam:)



Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Już sama nie mogę doczekać sie jak pojedziemy. To nasza druga wycieczka na Chorwację - dwa lata temu byliśmy w Baśka Voda i było bardzo fajnie, mam nadzieję, ze tym razem równiez będziemy zadowoleni.
A możesz mi powiedzieć jeszcze czy jakieś sklepiki / piekarnia w Krvavicy są, czy ciężko?
tasza1
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tasza1 » 22.07.2014 20:26

jest jeden sklepik około 10 minut pieszo od pola kampingowego, który jest przy morzu, jak będziesz w apartamencie, w domku będziesz miała bliżej, sklep czynny od 7 do 12, i od 17-21, chleb najlepiej rano, ale kto już była na Chorwacji, ten wie ,że pieczywo okropne sama bułka,piekarni nie ma, my kupowaliśmy chleb na Makarskiej 10 min samochodem, są tam piekarnie, kupowaliśmy chleb na trzy dni:) więc życzę udanej wakacyjnej i plażowej atmosfery:)
toshiro
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) toshiro » 30.07.2014 14:20

przyag napisał(a):
toshiro napisał(a):Witam

A my wyjeżdżamy do Krvavicy - do apartamentu Montana pojutrze: 20.07. :D Spróbuję opisać jak było po powrocie.

toshiro



Już nie mogę doczekać się na relację od Ciebie :) udanego urlopu i czekam na jakieś wieści

ps jaka zbieżność :)


Witam

Niestety już z powrotem :(
Ktoś już wcześniej pisał o Krvavicy, więc nie będę się rozpisywał. Sklepik faktycznie jeden przy "rondzie", ceny sporo wyższe niż w markecie. Pieczywo jest, ale nie za duży wybór, bagietki, rogale - może coś jeszcze ale tylko raz tam robiłem zakupy. Zjeść można w kilku miejscach np. Bistro Berlin - ceny zawyżone, bo jedzenie takie sobie. Knajpka w porcie - r e w e l a c j a! Pycha! Ryby, pizze, sałatki i inne owoce morza ;-) Nawet frytki wg mnie świetne. Niedaleko portu bar - dobre jedzenie, przystępne ceny.
Apartament Montana - złego słowa nie powiem, wszystko w jak najlepszym porządku, zgodnie z opisem i zdjęciami. Oprócz jednej rzeczy 400 metrów do morza trzeba pomnożyć razy 3 ;-) (nawet skrótami) ale to raczej norma w Chorwacji ;-) Gospodarze bardzo mili i gościnni ludzie.
Miejscowość i plaże dla ludzi spokojnych, z dziećmi, jak ktoś potrzebuje wrażeń - niedaleko Makarska ;-) Plaże mało zatłoczone, sporo drzew i cienia!

Jeśli masz jakieś pytania - pisz!

pozdrawiam
Dubaji12
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.04.2016
Krvavica (jaka droga i o miejscowości)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dubaji12 » 08.05.2016 19:43

Witam
W tym roku (druga połowa sierpnia) wybieram się do Krvavicy i chciałem zapytać się o parę spraw.
Po pierwsze: czy moglibyście opowiedzieć mi troszeczkę o tej miejscowości?
Po drugie: ,,PANORAMIC VIEW- Value for Money!!'' (znalezione na airbn.pl) - może ktoś z was odwiedził te apartamenty? Co o nich myślicie?
Po trzecie: Jaką trasę polecacie? Google Maps sugerował przez Czechy i Austrię. W jedną stronę mamy zarezerwowany nocleg w Plitwickich Jeziorach więc to chyba jedna droga. Natomiast z powrotem jestem otwarty na propozycje.
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KRVAVICA- koło makarskiej
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone