Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KRVAVICA- koło makarskiej

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4689
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 07.06.2022 18:29

migchel napisał(a):Witam,
Czy ktoś może doradzić jak wyglądają plaże w krvavicy pod kątem dziecka ? Czy płycizny jest dużo i troszkę się ciągnie czy tylko kawałek i odrazu głębiej ?

Podczas mojego ostatniego pobytu w Makarskiej zrobiliśmy sobie długi spacer wzdłuż brzegu Adriatyku z Makarskiej do Baškiej Vody przez Krvavicę, Bratuš, Promajne. Opisałam ten nasz spacer w relacji Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Makarska, więc możesz poczytać i pooglądać zdjęcia z tego spaceru. Są tam również filmiki.



Według mnie plaża w Krvavicy jest bardzo fajna, duża i kamienista (tak jak lubię), ze sporą ilością drzew piniowych, więc o cień na niej nie jest trudno. Ponadto jest łagodne wejście do wody zaraz przy wejściu na tę plażę od strony Makarskiej, co widać na moim filmiku (jak jeden amator kąpieli wchodzi do wody). Może w innych miejscach też jest łagodne wejście do wody, ale ja tego nie sprawdzałam.

W samej Krvavicy tuż przy plaży zwiedzaliśmy opuszczony budynek sanatorium dla dzieci byłych prominentnych wojskowych i zachwycaliśmy się jego architekturą. Skoro wybudowano tutaj takie sanatorium dla dzieci, to muszą tu być wspaniałe warunki klimatyczne.



migchel napisał(a):Dzieki , czyli jak nie plaza przejscie do Bratus z Krvavicy to czym ? jest jaka promenada czy normalna droga dla samochodow ?

Z Krvavicy do Bratuš prowadzi droga asfaltowa najpierw pod górę a później już łagodnie.



migchel napisał(a):Generalnie myslalem że ta Krvavica bedzie dobrym miejscem wypadowym do Makarskiej w jedną stronę i Promajny w drugą . właśnie plażą czy promenadą , ale chyba jednak nie bardzo ?

Według mnie Krvavica to jest wspaniałe miejsce wypadowe właśnie dla takich spacerów. Droga do Makarskiej jest bardzo urokliwa, bo początkowo idzie się wzdłuż niewysokich klifów z malutkimi plażyczkami, później przez las piniowy i na końcu deptak, po którym wchodzi się do Makarskiej. W drugą stronę do Bratuš droga też jest bardzo fajna. Można podziwiać małe plażyczki z cudownie błękitną wodą z góry albo wspiąć się na gniazdo obserwacyjne znajdujące się nad Mariną (o ile jeszcze jest).
Ponadto spacery te można zrobić w różnych dniach, raz w jedną, a raz w drugą stronę. My z Makarskiej mieliśmy sporo kilometrów do pokonania i wracaliśmy autobusem. Rozpoczynając spacer w Krvavicy trasa do pokonania w każdą stronę jest sporo krótsza.

migchel napisał(a):Jest gdzie w ogole ogolnie parkowac w Krvavicy gdyby zjezdzac samochodem na dół bezplatnie ?

Przy wjeździe do Mariny jest spory parking, ale czy trzeba za niego płacić, to nie mam pojęcia.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 07.06.2022 18:40

migchel napisał(a):Dzieki , czyli jak nie plaza przejscie do Bratus z Krvavicy to czym ?


https://www.google.com/maps/@43.3240823 ... 240!8i5120

Link do street View z punktu widokowego. Po lewej Krvavica, dołem marina z warsztatami i po prawej Bratus.

Wklejam też widok z góry, dołem Krvavica a górą Bratus.
Załączniki:
Bratus.jpg
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KRVAVICA- koło makarskiej - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone