Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fish Picnic - Skąd najlepiej na Rivierze Makarskiej

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 27.04.2021 08:13

Katerina napisał(a):Wszystkie fiszpikniki, w których uczestniczyłam rozpoczynały się od poczęstunku alkoholem - rakija o 7 rano, potem wino .
Oczywiście, nikt na siłę nam do gardeł nie wlewał, ale tak to wygląda. Opisywałam kiedyś jak nam się pewna Japonka wstawiła podczas rejsu wokół Visu i usiadła na bukszprycie i chciała głaskać delfiny :)
Załoga nie reagowała :roll:


To ja miałam szczęście do fishpikników. Byłam wprawdzie tylko na dwóch, ale na żadnym z nich nie było za dużo ludzi ( na drugim łódź była wręcz pusta), nie było pijanych osób, ba - nie było nawet muzyki :wink: ale przyznam, że specjalnie szukałam takich spokojniejszych łajb, wcześniej obserwowaliśmy sobie, jak wygląda taki rejs na danej łódce, dopiero potem decydowaliśmy, którą wybrać.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2920
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.04.2021 08:30

Ja fishpiknik z 2010r wspominam wyśmienicie. To on mnie zaraził Jelsą i Hvarem.
Wystarczyła 1h w Jelsie żebym przepadł totalnie.
A sama wycieczka bardzo kulturalna. Wiadomo kto chciał to się mógł schlać ale tam były rodziny z dziećmi, tak jak i my z przyjaciółmi.
Każdy wie co robi.
Owszem z Makarskiej wypływa również statek Biba, na której dzieją się podobno "sodomia_i_gomorja" ale to nas nie ciekawiło i kto wybrał ten statek to wiedział na co się pisze.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.04.2021 09:17

yzedef napisał(a):Rozumiem że na wszelkich promach i wycieczkowcach wielotysięcznych mamy wszystko pod ręką i lódź dla każdego ?.


Nie wiem jak jest na promach gdyż nigdy na żadnym nie byłam ale wycieczkowcem (takim na kilka tysięcy pasażerów właśnie) pływałam i cóż - kapoki były pierwszą rzeczą jaka rzucała się w oczy po wejsciu do kajuty. Leżały centralnie na łóżku a że mają wściekło pomarańczowy kolor i małe nie są - nie dało się ich nie widzieć. Co więcej - pierwszego dnia pobytu na łodzi (jeszcze przed opuszczeniem portu) każdy nowozaokrętowany pasażer musiał przejść obowiązkowe szkolenie BHP na którym dowiadywał się o tym jak należy ubrać kapok (wszyscy musieli to przećwiczyć), gdzie są punkty zbiórki w razie alarmu itp rzeczy. Uczestnictwo w tym szkoleniu było obowiązkowe - nie pamiętam już sankcji za nieobecność, coś mi świta że z automatu blokowało kartę dostępu - ale tego pewna nie jestem. Tak czy inaczej - każdy był przeszkolony i posiadał środki ochrony własnej w razie niebezpieczeństwa - u siebie, nie gdzieś w jakimś magazynie.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012
Re: Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 27.04.2021 09:55

kaeres napisał(a):Owszem z Makarskiej wypływa również statek Biba, na której dzieją się podobno "sodomia_i_gomorja" ale to nas nie ciekawiło i kto wybrał ten statek to wiedział na co się pisze.

Przy każdym powrocie do mariny kolo 17.00 już z daleka słychać było disco polo na full :oczko_usmiech:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 27.04.2021 10:29

LUKASQ napisał(a):Przy każdym powrocie do mariny kolo 17.00 już z daleka słychać było disco polo na full :oczko_usmiech:

A nie do portu?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 27.04.2021 14:08

Magda O. napisał(a):To ja miałam szczęście do fishpikników. Byłam wprawdzie tylko na dwóch, ale na żadnym z nich nie było za dużo ludzi ( na drugim łódź była wręcz pusta), nie było pijanych osób, ba - nie było nawet muzyki :wink: ale przyznam, że specjalnie szukałam takich spokojniejszych łajb, wcześniej obserwowaliśmy sobie, jak wygląda taki rejs na danej łódce, dopiero potem decydowaliśmy, którą wybrać.

My też zawsze szukamy jak najmniejszych jednostek - żeby było kameralnie i w miarę cicho. Najczęściej trafiamy na muzykę miejscową - dalmatyńskie klapy albo jugosłowiańskie hity :) Za każdym razem byliśmy zadowoleni.

Co do kapoków, widziałam, że były, ale nie liczyłam, czy wystarczyłoby ich dla każdego ;)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 27.04.2021 16:10

ZytaS napisał(a):No właśnie bądź tolerancyjny, nie każdemu muszą się podobać takie imprezy jak fishpicnic i mamy prawo do decyzji oraz uzasadnienia, dlaczego nie chcemy w nich wziąć udziału :roll:


Jestem bardzo tolerancyjny, nie mi oceniać zachowania ludzi. Skupiam się na własnym sposobie spędzania czasu a nie obserwacji innych i ich zachowań. Nie lubisz fishpicnic dla mnie git, lubisz też git :D. To Ty pisałaś że stałaś w porcie i obawiałaś się o życie tych dorosłych ludzi i to Ty negowałaś MJ.

Mały kameralny rejs jest ciekawą odskocznią i naprawdę można ciekawie spędzić cały dzień i dużo zobaczyć.
Kwestia sprawdzenia przed wyjazdem na co się piszemy, ja jak będę tylko miał takie możliwości to będę korzystał z takich atrakcji, oczywiście tylko małe kameralne jednostki.
Makarski Jadran dla mnie zawsze będzie pewnym symbolem, aczkolwiek w życiu bym z tego nie skorzystał, chyba że wieczorem jako restauracja bo Panowie mają drugą fuchę. Stoją wieczorem w porcie i serwują ryby i owoce morza z grilla.
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 27.04.2021 18:12

yzedef napisał(a):O Fishpicnic było tutaj już bardzo dużo, co prawda ja płynąłem parę lat temu ale naszej rodzince bardzo się to podobało. Czasu nie masz za dużo więc nie pozwiedzasz (w Jelsie jeśli dobrze pamiętam około 1,5h a na Bol 3h) ale mimo wszystko jest to fajna wycieczka. Ważne aby nie płynąć dużą jednostką tylko poszukać jakieś kameralnej łajby, która nie bierze nie wiem ile ludzi. My płynęliśmy Calipso czy jakoś tak (duża jednostka stylizowana w dawnym stylu) z Makarskiej. Nie polecam tej łajby bo niestety biorą ludzi ile wlezie, jest przeludniona. Reklamowany tak poczęstunek był marny (np dali po pół kieliszka bardzo ciepłej rakiji polewanej z plastykowej butelko do plastykowych kieliszków). Drugim razem płynęliśmy małą łajbą (góra 30 osób), jedzenia w bród, schłodzone napoje... np. wino bez limitu, suszone figi oraz arbuz. Fajnie było bo łódka była niska i siedziało się praktycznie przy samej wodzie, mała grupka i totalne wyluzowanie, na koniec łódka stanęła w morzu i była atrakcja jak skakanie do wody z górnego pokładu (niektórym służył on za daszek do opalania). Jest też taka legendarna już łódka jak Makarski Jadran... wiele razy widziałem jak wracali koło 18 do portu w Makarskiej, impreza straszna... tańczenie na stołach... mega głośna muzyka i widać że tam rakiji nie żałują :). Tak więc jak ktoś lubi takie klimaty to polecam, my się nie odważyliśmy bo była obawa że można by zgubić dzieci :).
P.S
Sporo tego pływa z makarskiej, w cenie mieliśmy transfer w obie strony z Tucepi ale byli ludzie i z dalszych miejscowości jak Igrane itp.

Nie obserwujesz zachowań innych :?: :roll: Widzę, że nie tylko ja widziałam co się działo przy powrocie MJ do portu :lol:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 27.04.2021 19:01

ZytaS napisał(a):Nie obserwujesz zachowań innych :?: :roll: Widzę, że nie tylko ja widziałam co się działo przy powrocie MJ do portu :lol:

Obserwuję jako ciekawostkę, ja ich nie oceniam tak jak Ty... czytaj z kontekstem a nie wyrywasz zdania :D. Ogólnie szkoda czasu na tę przepychankę bo nie ma sensu pisać kilka razy to samo.

Zerknij na temat tego wątku, i może coś w jego temacie ?, ja przynajmniej jakieś swoje oceny dałem i przemyślenia. Mogę jeszcze napisać o Calypso z Makarskiej i tego nie polecę, duża jednostka, dużo ludzi bez hardcore jak na Makarskim J. Muzyka bardzo głośna na powrocie do portu w Makarskiej, celowe działanie załogi i zachęcanie ludzi do zabawy aby "wabić" innych potencjalnych klientów. Nie polecam, to był nasz pierwszy fishpicnic w pierwszym wyjeździe do Cro, aczkolwiek jak ktoś lubi tłumy to może będzie zadowolony.
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 27.04.2021 19:09

yzedef napisał(a):
ZytaS napisał(a):Nie obserwujesz zachowań innych :?: :roll: Widzę, że nie tylko ja widziałam co się działo przy powrocie MJ do portu :lol:

Obserwuję jako ciekawostkę, ja ich nie oceniam tak jak Ty... czytaj z kontekstem a nie wyrywasz zdania :D. Ogólnie szkoda czasu na tę przepychankę bo nie ma sensu pisać kilka razy to samo.

Zerknij na temat tego wątku, i może coś w jego temacie ?, ja przynajmniej jakieś swoje oceny dałem i przemyślenia. Mogę jeszcze napisać o Calypso z Makarskiej i tego nie polecę, duża jednostka, dużo ludzi bez hardcore jak na Makarskim J. Muzyka bardzo głośna na powrocie do portu w Makarskiej, celowe działanie załogi i zachęcanie ludzi do zabawy aby "wabić" innych potencjalnych klientów. Nie polecam, to był nasz pierwszy fishpicnic w pierwszym wyjeździe do Cro, aczkolwiek jak ktoś lubi tłumy to może będzie zadowolony.

No i git, używając Twojego słownictwa :lol: :mrgreen:
daria.k
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) daria.k » 29.05.2021 16:54

Na Pagu jest sporo firm wynajmujących takie małe łodzie zabierające po 9-12 osób. Czy na Makarskiej (będziemy stacjonować w Podgorze) jest taka opcja? Czy wyłącznie duże statki organizujące fishpicnic?
CroTom
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 16.02.2014
Wyspy Elafickie Dubrownik z kim

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroTom » 23.05.2022 21:21

Witam
Może ktoś był i podpowie z kim tzn jaka łodzią i z kad za jaką cenę wybrać się na całodzienny sprawdzony rejs po wyspach elafickich z Dubrownika
Będę wdzięczny za info
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021
Re: Makarska - Fish Picnic na statku Calypso

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 29.06.2022 21:53

Witam. Jaki statek polecacie na wycieczkę np na Brać lub gdzieś gdzie nie pożałujemy (po kątem jedzenia picia i widoków w cenie) . Wypłynąć mogę z Makarskiej gdyż będę spał w Baśka Voda.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.06.2022 22:09

Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 29.06.2022 22:32

Takie coś to i ja znajde ale mnie interesuje coś sprawdzonego gdzie nie będę się denerwował bo muzyka gra głośno bo nie ma miejsca gdzie usiąśc oraz to co jest napisane w ogłoszeniu ni jak ma się do rzeczywistości. Widzę na forum wiele negatywnych komentarzy odnośnie rejsów statkami. Ja osobiście nie chcę testować nic tylko popłynąć sprawdzoną firmą która ogarnia temat jedzenia picia oraz atrakcji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Fish Picnic - Skąd najlepiej na Rivierze Makarskiej - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone