Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fish Picnic - Skąd najlepiej na Rivierze Makarskiej

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
laveraaaa
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) laveraaaa » 11.08.2018 08:20

Zapisałam się na kurs statkiem Viganj w Makarskiej.Mają kiepskie opinie i teraz mam duże wątpliwości.Czy ktoś płynął?I może coś doradzić?
prezesxxll
zbanowany
Posty: 53
Dołączył(a): 22.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) prezesxxll » 11.08.2018 08:30

Ja polecam Calypso w Makarskiej byłem dwa razy i było fajnie
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 11.08.2018 17:28

ApropoDefacto napisał(a):
manewr napisał(a):Makarski Jadraan
Pon wtorek -8:30 start Hvar- Brac
Sroda -Korcula start 8:00
Czw- Nied Hvar -Brac start 8:30.


Korcula zaliczona, pozostaje Hvar- Brać bo chyba większego wyboru nie ma :wink: chyba, że innymi łajbami :wink: Dzięki za info !


Z Baskiej Vody pływa statek do Povlji na Bracu - zwykle pełny Czechów - wiadomość w porcie BV. Bardzo fajny multijęzykowy kapitan.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 02.09.2018 10:29

Wybraliśmy się na rejs statkiem Voga. Wszystko się zgadzało jak tutaj inni opisywali, wszystko ok i przyjemnie. Nam się podobało. Jednie za mało czasu na pierwszej wyspie a za dużo na drugiej (ale to tylko moja uwaga)
fezo66
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.06.2019
Tucepi-wycieczki łódką /fisch picnic/

Nieprzeczytany postnapisał(a) fezo66 » 03.06.2019 14:01

Na początku września 2019 wybieram się do TUCEPI na tydzień.Chciałbym w zorganizowanej wycieczce po morzu-wyspach-jedzonko na pokładzie łódki.Ot taki fisch-picnic.Ale wyłącznie z Tucepi.Znalazłem paru organizatorów na taką imprezę ale np z Makarskiej, czy pobliskich miejscowości.I tu jest problem ponieważ nie jadę do CRO samochodem i musze korzystać i tamtejszej mało punktualnej komunikacji-co nie jest dla mnie-wolę na miejscu.Czy możecie mi polecić sensowną firmę ? Z góry dziękuje... :hut:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Tucepi-wycieczki łódką /fisch picnic/

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 03.06.2019 15:53

fezo66 napisał(a):Na początku września 2019 wybieram się do TUCEPI na tydzień.Chciałbym w zorganizowanej wycieczce po morzu-wyspach-jedzonko na pokładzie łódki.Ot taki fisch-picnic.Ale wyłącznie z Tucepi.Znalazłem paru organizatorów na taką imprezę ale np z Makarskiej, czy pobliskich miejscowości.I tu jest problem ponieważ nie jadę do CRO samochodem i musze korzystać i tamtejszej mało punktualnej komunikacji-co nie jest dla mnie-wolę na miejscu.Czy możecie mi polecić sensowną firmę ? Z góry dziękuje... :hut:

Voga płynie z Makarskiej i zbiera ludzi z Podgory i Tucepi autokarem. Wszystko w cenie biletu. Ja tak korzystałem w 2017 i było w porządku. Zabiorą was z Tucepi i potem zawiozą.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Riwiera Makarska - rejs krajoznawczy z dziećmi :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 04.07.2019 09:26

Cześć,
mam do Was pytanie. Czy znacie może godny polecenia rejs dla rodzin z małymi dziećmi? (4 i 2 lata)? Chodzi mi o rejs w czasie którego zwiedzilibyśmy trochę okolicę. Byliśmy kilka lat temu na takim rejsie jeszcze bez dzieci i drugi raz rejsu tym statkiem bym nie powtórzył.
Na statki, gdzie non stop dudni muzyka również nie mamy ciśnienia. Chcielibyśmy coś kameralnego, przystosowanego do dzieci. A co chcemy zobaczyć? Wszystko co piękne. Leżeć na Zlatnym Racie nie musimy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.07.2019 18:46

Rejsu przystosowanego tylko dla dzieci nie znajdziesz.
Szukaj na Makarskiej rejsów małymi statkami.
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 13.07.2019 11:16

A ja bym bardzo prosił jeśli ktoś zna o ceny rejsów z Baski Vody... Tylko nie Biba :)
Dzieki
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 13.07.2019 12:43

LUKI40 napisał(a):A ja bym bardzo prosił jeśli ktoś zna o ceny rejsów z Baski Vody... Tylko nie Biba :)
Dzieki


Padre- rejs do Jelsy (Hvar) i na Bol (Brać) wypływa o 8:30 z portu w Baška Voda powrót po 18. Cena 250 kun za osobę, dziecko za darmo. W cenie grilowana makrela (dobra) z białą kapusta lub grilowany kurczak oraz butelka wina, wody i soku.
Polecam.
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 13.07.2019 12:50

Bartek81 napisał(a):
LUKI40 napisał(a):A ja bym bardzo prosił jeśli ktoś zna o ceny rejsów z Baski Vody... Tylko nie Biba :)
Dzieki


Padre- rejs do Jelsy (Hvar) i na Bol (Brać) wypływa o 8:30 z portu w Baška Voda powrót po 18. Cena 250 kun za osobę, dziecko za darmo. W cenie grilowana makrela (dobra) z białą kapusta lub grilowany kurczak oraz butelka wina, wody i soku.
Polecam.

Dzieki wielkie :) powiedz mi jeszcze czy to spokojna wycieczka czy rejs w rytmach Sławomirow i innych, tym podobnych gadów?
Ostatnio edytowano 13.07.2019 12:58 przez LUKI40, łącznie edytowano 1 raz
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 13.07.2019 13:09

LUKI40 napisał(a):
Bartek81 napisał(a):
LUKI40 napisał(a):A ja bym bardzo prosił jeśli ktoś zna o ceny rejsów z Baski Vody... Tylko nie Biba :)
Dzieki


Padre- rejs do Jelsy (Hvar) i na Bol (Brać) wypływa o 8:30 z portu w Baška Voda powrót po 18. Cena 250 kun za osobę, dziecko za darmo. W cenie grilowana makrela (dobra) z białą kapusta lub grilowany kurczak oraz butelka wina, wody i soku.
Polecam.

Dzieki wielkie :) powiedz mi jeszcze czy to spokojna wycieczka czy rejs w rytmach Sławomirow i innych, tym podobnych gadów?

Grają muzykę ale zróżnicowaną i nie cały czas. Nasza narodowa folklorystyczna nuta też się zdażyła :P
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 13.07.2019 13:17

Bartek81 napisał(a):
LUKI40 napisał(a):
Bartek81 napisał(a):
LUKI40 napisał(a):A ja bym bardzo prosił jeśli ktoś zna o ceny rejsów z Baski Vody... Tylko nie Biba :)
Dzieki


Padre- rejs do Jelsy (Hvar) i na Bol (Brać) wypływa o 8:30 z portu w Baška Voda powrót po 18. Cena 250 kun za osobę, dziecko za darmo. W cenie grilowana makrela (dobra) z białą kapusta lub grilowany kurczak oraz butelka wina, wody i soku.
Polecam.

Dzieki wielkie :) powiedz mi jeszcze czy to spokojna wycieczka czy rejs w rytmach Sławomirow i innych, tym podobnych gadów?

Grają muzykę ale zróżnicowaną i nie cały czas. Nasza narodowa folklorystyczna nuta też się zdażyła :P

Tego się obawiałem :?
slawek1976
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.05.2019
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek1976 » 15.07.2019 09:17

LUKI40 napisał(a):
Bartek81 napisał(a):
LUKI40 napisał(a):
Bartek81 napisał(a):
LUKI40 napisał(a):A ja bym bardzo prosił jeśli ktoś zna o ceny rejsów z Baski Vody... Tylko nie Biba :)
Dzieki


Padre- rejs do Jelsy (Hvar) i na Bol (Brać) wypływa o 8:30 z portu w Baška Voda powrót po 18. Cena 250 kun za osobę, dziecko za darmo. W cenie grilowana makrela (dobra) z białą kapusta lub grilowany kurczak oraz butelka wina, wody i soku.
Polecam.

Dzieki wielkie :) powiedz mi jeszcze czy to spokojna wycieczka czy rejs w rytmach Sławomirow i innych, tym podobnych gadów?

Grają muzykę ale zróżnicowaną i nie cały czas. Nasza narodowa folklorystyczna nuta też się zdażyła :P

Tego się obawiałem :?


Witam.
Obawiać się nie ma czego. Płynąłem w pierwszym tygodniu lipca, rejs bardzo spokojny, żadnych imprezowych klimatów, rodziny z dziećmi, spokojne pary. Łódź wygląda solidnie i czysto, chyba najładniej ze wszystkich które widziałem, te które przypłynęły z Makarskiej to głównie przerobione łajby rybackie, wyglądały momentami strasznie, jak statki z uchodźcami (oglądaliśmy w Jelsie w porcie pijąc kawkę). Muzykę grają owszem, w pierwszej części chorwackie klimaty lokalne, w trakcie powrotu już bardziej aktualna muzyka rozrywkowa. Na najwyższym, słonecznym pokładzie nie słychać jej za bardzo. W pierwszej części rejsu problematyczny jest zapach i dym z kuchni, który przelatuje przez cały pokład pasażerski, w miarę możliwości radzę siadać nie z tyłu i nie po lewej stronie pokładu (choć nie da się uniknąć tej "atrakcji"). Posiłek taki sobie, ryba niezła, kurczak gumowaty, kapusta jak kapusta. Na pokładzie można kupić kawę i zimne napoje w tym piwo. Obiad w trakcie rejsu z Jelsy do Bol, na resztki ryb na pewno pojawia się chętne mewy. Ubikacje czyste i w wystarczającej ilości.
Przy ładnej pogodzie na górnym pokładzie można się opalać lub korzystać z leżaków, te trzeba sobie samemu powyciągać jeśli nie ma rozłożonych. Można też siedzieć na siedziskach przed sterówką, w tamtym miejscu jest w trakcie obiadu rozkładany stół i ławki dla tych którzy tam chcą zjeść obiad (na górnym pokładzie zresztą chyba tez rozłożą stolik jeśli ktoś chce).
Informacje w trakcie rejsu podawane w kilku językach w tym polskim. Informacja o godzinie odpłynięcia z danego portu podawana przez załogę na tablicy przy zejściu.
Miejsca nie są przydzielone na stałe i z tego co zauważyłem w trakcie naszej wycieczki po każdym przystanku wiele osób zmieniało miejsca.
W Bol taksówka wodna lub kolejka drogowa na plażę zaraz przy zejściu ze statku.

Jedyne co mnie zaniepokoiło, ale to dotyczy chyba wszystkich łodzi tego typu, to absolutnie minimalna liczba tratw ratunkowych (chyba 3) i zero informacji o jakichkolwiek innych środkach ratunkowych typu kamizelki ratunkowe (najwyraźniej ich nie ma). Przyznam się, że z mojego punktu widzenia taka beztroska prosi się kiedyś o tragedię.

Ogólnie polecam ten statek.
czarna.perla
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna.perla » 30.07.2019 00:32

Wiem, że to nie Riviera Makarska ale nie mogę znaleźć odpowiedniego wątku. Gdzie można popłynąć na fish picnici z okolic Rogoznica/Primosten?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Fish Picnic - Skąd najlepiej na Rivierze Makarskiej - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone