Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Gdzie najlepiej wymienic walute i na jaka?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gizmowy
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gizmowy » 21.09.2015 12:03

klerjeser napisał(a):Padłem. myślałem że to forum wakacyjne, a nie finansowe w wyliczeniam do 4-go miejsca po przecinku. Użytkownik SingSing fajnie to wyżej spuentował.

Padłeś, powstań. Pewnie zrobił kopiuj -> wklej kursu, jaki mu bank podał przy księgowaniu transakcji, ot co.
A kalkulowanie na czwartym miejscu po przecinku faktycznie nie ma sensu, ale nie każdy się bawi w zaokrąglanie.
SingSing74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 01.10.2015 23:52

Zauważyliście, że "Cinkciarz" przestał się reklamować jako "kantor internetowy"? Teraz jest to społeczna wymiana walut :) Tak to jest jeśli nagina się prawo, o czym gdzieś już pisałem. Z pozostałymi "internetowymi kantorami" jest tak samo, bo działają bez obowiązkowej dla kantorów kontroli NBP.

Każda transakcja w takim "kantorku" jest rejestrowana na waszym koncie. Jeżeli zaczniecie na tym zarabiać, o co niektóre tego typu "przedsiębiorstwa" pytają (np. kantorinternetowy.pl) to macie obowiązek odprowadzać podatek.
kars
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) kars » 12.05.2016 11:41

No właśnie, do wymiany w kantorach internetowych potrzebne jest chyba konto internetowe. A czy to nie jest tak, że koszta prowadzenia przewyższają zyski z korzystniejszych kursów?
bmxmen
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) bmxmen » 12.05.2016 12:12

Wszystko zależy od tego gdzie założysz sobie konto. Niektóre banki nieźle sobie przycinają na kontach walutowych dlatego też wczytaj sie w to jakie mają opłaty. Jeśli niekoniecznie zalezy CI na tym aby bank miał swoje placówki to mozesz założyć sobie takie konto walutowe w smart bank. Jest to chyba jedyny bank, który ma wszystko za free: http://www.tanie-konto.pl/smart-bank/sm ... -walutowe/ -również i wypłaty z wszystkich bankomatów za granicą.
SingSing74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 12.05.2016 13:24

@kars Do rozliczeń z kantorem internetowym potrzebne jest konto złotówkowe i walutowe, najlepiej jeśli obydwa są internetowe. Wtedy nie płacisz za obsługę przy okienku. Pamiętaj, że każde konto jest płatne, również te bezpłatne ;)
Kiedy zakładałem konto walutowe w WBK zapewniano mnie, że nie będę ponosił żadnych kosztów. Skorzystałem 2 razy, a kiedy chciałem zamknąć pani poinformowała mnie, że za zamknięcie konta muszę zapłacić 3,5 euro. Kiedy zapytałem dlaczego? Odpowiedziała, że zmieniła się tabela opłat o czym poinformowaliśmy pana w mailu. Mówię OK, trudno. Idę kupić euro w kantorze po 4,18 i wpłacę. O NIE! Pani mówi, że nie ma takiej opcji. Muszę wpłacić w złotówkach po przeliczeniu względem ich kursu - 4,50. Za dwa dni telefon z informacją, że konto nie jest zamknięte bo potrzebna jest kolejna wpłata - 18 zł. Zapłaciłem i już nie chcę żadnego konta w WBK, ani w innym banku (poza tym jednym "obowiązkowym").

Zakupy w kantorze internetowym są wygodne dla dużych firm, które płacą w walutach obcych za swoje zobowiązania. Dla jednego zakupu w roku mija się to z celem.

bmxmen napisał(a): jedyny bank, który ma wszystko za free

Cytat z podanej przez ciebie strony:

"Ile zapłacimy za przewalutowania?

Istotny problem w przypadku konta walutowego Smart Konto EU stanowi to, że nie mamy możliwości dokonywania wpłat na rachunek poprzez wpłatomaty ani przy wsparciu kantorów internetowych. Moglibyśmy wprawdzie dokonać przelewu europejskiego SEPA z rachunku w innym banku, jednak w każdym przypadku naraziłoby to nas na spory wydatek.

Bank Smart wychodzi w pewien sposób naprzeciw tej niedogodności, oferując bardzo korzystny system przewalutowań . Warto jednak nadmienić, że korzystanie z tej opcji ma sens jedynie w obecnie trwającym okresie promocyjnym (do 1 czerwca włącznie)."

"Konto walutowe Banku Smart jest przeznaczone zwłaszcza dla osób przebywających na stałe poza granicami kraju i podejmujących zatrudnienie w jednym z państw strefy Euro."

Kiedy klikam na tabelę opłat, system przenosi mnie do strony składania wniosku o otwarcie konta. Na kolejnym reklamowym banerze na stronie widnieje napis "najlepszy kurs euro". Niestety nie ma napisane jaki to kurs. O kunie chorwackiej nie wspominają wcale.

Możesz podać czym i w jaki sposób zasilasz to konto?
I najważniejsze - jak rozliczają płatności w kunach i wypłatę chorwackiej waluty z bankomatu?
mariusz6919
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz6919 » 05.07.2016 11:15

Witam ,mam do zapłacenia na miejscu 630 euro za kwatery,czy ktoś się orientuje czy lepiej kupić euro w Polsce w kantorze czy wypłacić euro w Chorwacji w bankomacie,pozdrawiam
SingSing74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 05.07.2016 11:41

Dziś euro w Polsce kosztuje 4,45. Zadzwoń do swojego banku i zapytaj ile policzy ci za euro wypłacone z bankomatu za granicą. Daję głowę, że bank skasuje cię drożej.
mariusz6919
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz6919 » 06.07.2016 14:44

dziękuje za podpowiedź,
paulr
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 06.07.2016 17:06

mariusz6919 napisał(a):Witam ,mam do zapłacenia na miejscu 630 euro za kwatery,czy ktoś się orientuje czy lepiej kupić euro w Polsce w kantorze czy wypłacić euro w Chorwacji w bankomacie,pozdrawiam

W chorwacji raczej kuny....
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.07.2016 17:36

mariusz6919 napisał(a):Witam ,mam do zapłacenia na miejscu 630 euro za kwatery,czy ktoś się orientuje czy lepiej kupić euro w Polsce w kantorze czy wypłacić euro w Chorwacji w bankomacie,pozdrawiam

Kup tutaj € i już
paulr napisał(a):W chorwacji raczej kuny....
:D

Może umówili się na €.
Mr hepik
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mr hepik » 07.07.2016 15:48

Vjetar napisał(a):

Kup tutaj € i już

Może umówili się na €.

Nie o umowę chodzi ale,że euro z bankomatu w CRO wypłacić się nie da.
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.07.2016 17:32

Mr hepik napisał(a):
Vjetar napisał(a):

Kup tutaj € i już

Może umówili się na €.

Nie o umowę chodzi ale,że euro z bankomatu w CRO wypłacić się nie da.

Oczywiście masz rację. Nigdzie nie napisałem, że jest inaczej.
paulr
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 07.07.2016 20:10

Moze umowili sie na kuny.....przeciez wszystko bylo czytelnie naposane wyplacic w cro z bankomatu euro czy kupic w pl.... Wiec napisalem ze w cro kuny wiec nie wiem co znaczy moze umowili sie na kuny?
mariusz6919
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz6919 » 08.07.2016 20:04

Witam ,nic nie jest uzgodnione właścicielowi jest to obojętne,dziękuje za info dotycząca braku euro w bankomatach choć powinienem sam na to wpaść bo u nas tez chyba nie wypłaci się euro ,pozdrawiam
paulr
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 08.07.2016 20:06

Zobacz strone euronetu maja bankomaty działajace na zasadzie kantora. Wkladasz karte i wyplacasz euro. Na bankomacie masz kurs po jakim"kupujesz" euro net wysyła do banku kwote w pln wiec nie ma prowizji banku. A dodatkowo kurs lepszy jak w normalnych kantorach stacjonarnych.;-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

Gdzie najlepiej wymienic walute i na jaka? - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019