Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie najlepiej wymienic walute i na jaka?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
capricornus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 03.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) capricornus » 25.08.2015 04:51

jareks366 napisał(a):A orientuje się ktoś jak jest z płatnością kartą Alior Banku (kantor walutowy waluta euro ) opłaty i prowizję?

I kolejne pytanko gdy juz wjadę w Chorwacje a że będę jechał cały czas autostrada nie mając jeszcze kun jak zapłace ze paliwko , można na stacjach wymienić ?


dorób sobie jeszcze dolarową i będziesz miał przewalutowanie dolar-kuna i nic więcej a kartą euro płać tam gdzie walutą jest euro i nie masz żadnego przewalutowania, możesz po drodze wybrać sobie w bankomacie inaczej będziesz miał kuna-dolar-euro, brak opłat jak korzystasz z terminali pierwsza wypłata z bankomatu za free kolejne 9zł
dawidchyl
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidchyl » 25.08.2015 07:11

jareks366 napisał(a):A orientuje się ktoś jak jest z płatnością kartą Alior Banku (kantor walutowy waluta euro ) opłaty i prowizję?

I kolejne pytanko gdy juz wjadę w Chorwacje a że będę jechał cały czas autostrada nie mając jeszcze kun jak zapłace ze paliwko , można na stacjach wymienić ?


Tak jak capricornus napisał, dorób sobie kartę z dolarami. Jak jesteś w Chorwacji to płać kartą z dolarami, tak samo za autostrady, paliwo czy wypłaty z bankomatu.

Broń Cię Panie Boże przed korzystaniem karty kantoru z Euro w Chorwacji. W takim przypadku będziesz miał kilka przewalutowań. Najpierw z kuny na dolary (kurs MC więc w miarę korzystny), potem z dolarów na pln po kursie nie kantoru ale banku, więc strasznie niekorzystny. Potem z pln na euro znowu po niekorzystnym kursie banku. Liczyłem to z 3-4 tygodnie temu i przy wydaniu 1000 kun płacąc kartą dolarową wydawało się 555 złotych, płacąc kartą euro wydawało się 640 pln.
jareks366
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jareks366 » 25.08.2015 15:17

hmm wszystko ok tylko problem jest taki ze ruszam juz w najbliższą niedziele i karta nie zdąży mi dojść , głownie to zależy mi na zapłaceniu bramek w Chorwacji a potem juz wymieniłbym na miejscu tylko byle dojechać . Jade do breli ale tez bede mial blisko do Baski Voda takze z tego co czytam na forum to w poczcie lub odziale banku mozna uzyskac najlepszy kurs .
capricornus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 62
Dołączył(a): 03.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) capricornus » 25.08.2015 15:19

jak będziesz jechał przez jakiś kraj gdzie jest euro to wybierz z bankomatu i po sprawie bramki zapłać zwykła kartą do konta złotówkowego
jareks366
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jareks366 » 25.08.2015 15:27

tak prawdę mówiąc to euro chciałem zabrać do portfela a wpłacić np 50 na konto i opłacić bramki ale jak mówicie ze się nie opłaca to bede płacił zwykła z mBanku w walucie PLN
bravo1
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bravo1 » 26.08.2015 13:18

Czy orientujecie się gdzie obecnie najlepiej wymienić euro na kuny w okolicy przejścia granicznego Chorwacja - Węgry (A4/M7). Czy przy autostradzie jest jakiś bank, czy trzeba zboczyć na stare przejście graniczne?
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 26.08.2015 23:08

Czytając kilak ostatnich wpisów, wgłębiłem się w temat i już wiem, że:

1. Od Istrii do Zadaru tylko PKO z kartą rozliczaną w południowoafrykańskich randach,
2. Chorwacja Środkowa wyłącznie Bank Śląski z kartą przeliczaną w koreańskich wonach,
3. Na samym południu, wyspach i półwyspach mBank (który chce się sądzić z polskim rządem) z kartą w zielono-przylądkowych escudo.

Zrywajcie umowy w dotychczasowych bankach, zakładajcie 6 kart w min 4 bankach, po przyjeździe szybko likwidujcie, bo po zakończeniu promocji zaczną naliczać opłaty.

Chcecie zaoszczędzić to tylko gotówka - dolary lub euro , a nawet złotówki wymieniane w Chorwacji. Z tym, że euro zapłacicie praktycznie wszędzie po drodze na wakacje.

Nie zależy wam na kilku stówkach - upewniając się, że wasz dotychczasowy bank nie jest totalnym zdziercą - płaćcie kartą i unikajcie wypłacania gotówki w bankomatach, bo to zawsze najdroższa opcja.
Sniezynka
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 03.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sniezynka » 31.08.2015 17:06

Byliśmy pierwszy raz w Chorwacji i niemielismy wiele czasu na szukanie jak najtaniej. Z moich porównań wyszło ze najtaniej kupić w Polsce euro i wymieniać w Chorwacji na kuny. W Polsce kuna po 0,58 a na Chorwacji 0,55. Do tego za autostrady w Chorwacji najlepiej płacić karta unikając korków do płatności gotówka. Jak trzeba było to rownież wyciagalismy plastik. Nie płaciliśmy kartami cały czas ponieważ banki visa czy tez maestro ma niekorzystny kurs ( sprawdziłam) a ponadto nasz bank bierze 3% za przewalutowanie.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 31.08.2015 17:33

SingSing74 napisał(a):unikajcie wypłacania gotówki w bankomatach, bo to zawsze najdroższa opcja.

W Pekao z karty debetowej wychodziło zawsze poniżej 56 groszy za kunę wyjmując ze ściany. Nie było to znowu takie najdroższe...
dawidchyl
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidchyl » 01.09.2015 13:24

SingSing74 napisał(a):
Chcecie zaoszczędzić to tylko gotówka - dolary lub euro , a nawet złotówki wymieniane w Chorwacji. Z tym, że euro zapłacicie praktycznie wszędzie po drodze na wakacje.

Nie zależy wam na kilku stówkach - upewniając się, że wasz dotychczasowy bank nie jest totalnym zdziercą - płaćcie kartą i unikajcie wypłacania gotówki w bankomatach, bo to zawsze najdroższa opcja.


Aż dziwne, że ktoś kto ma tyle postów na forum to wprowadza ludzi w błąd.
Gizmowy
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gizmowy » 01.09.2015 13:32

Bocian napisał(a):
SingSing74 napisał(a):unikajcie wypłacania gotówki w bankomatach, bo to zawsze najdroższa opcja.

W Pekao z karty debetowej wychodziło zawsze poniżej 56 groszy za kunę wyjmując ze ściany. Nie było to znowu takie najdroższe...


Właśnie, korciło mnie sprawdzić tą opcję nawet na 100 kunach, bo widziałem bankomat Zagrebačka Banka przy aptece, ale bardziej byłem zaaferowany synem, który poparzył rękę w kontakcie z meduzą.
Niestety przez chwilowe zamotanie nie sprawdziłem organoleptycznie, a ciekawi mnie bardzo ta opcja, bo Pekao głosi zero prowizji za wypłacanie z bankomatów UnitCredit. Jaki jest kurs i czy rzeczywiście nie nalicza prowizji?

Przy płatności kartą płatniczą kurs był poniżej 55gr za kunę, więc całkiem porządnie.
Jarek_Lodz
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 23.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek_Lodz » 05.09.2015 10:43

mBank - wyplata w optbanka 0,59 za kune
taki--jeden
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 24.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) taki--jeden » 07.09.2015 18:10

Ja w tym roku skorzystałem z Kantora Walutowego Alior + karta w USD.

Za 3000PLN kupiłem 805USD (po kursie 3,7267). Na wyjazd miałem tylko tą kartę, żadnych EUR, żadnej gotówki. To co się już rozliczyło:
- wypłata 2500HRK z bankomatu = 370,10USD (to daje kurs 0,14804USD za kunę), przy kursie zakupu USD 3,7267 wychodzi, że 1HRK=0,5517PLN.
- jakieś zakupy po drodze w Budapeszcie: 1849,00HUF=6,65USD, 100HUF wychodzi za 1,3403PLN

Zakup HRK w kantorze w PL uważam za nieopłacalne, u mnie za 1HRK chcą 0,6150PLN, za 1USD 3,8250PLN, za 100HUF 1,49PLN.

Płaciłem jeszcze w 2 miejscach KK Raiffeisen, jak się rozliczą transakcje to dam znać jak to wychodzi.
zbychn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbychn » 21.09.2015 10:25

W Splicie w Bank Zagreb 1 zł=1,7212 hrk, na poczcie kurs podobny, ale 1,5% prowizji. W tym samym Splicie na starym mieście w punktach wymiany kurs 1zł=1,45 hrk, inny bank 1zł=1,67 hrk. Podgora punkt wymiany 1 zł=1,55 hrk. W Polsce za kunę płaciłem 58 gr.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 21.09.2015 10:56

taki--jeden napisał(a):Ja w tym roku skorzystałem z Kantora Walutowego Alior + karta w USD.

Za 3000PLN kupiłem 805USD (po kursie 3,7267). Na wyjazd miałem tylko tą kartę, żadnych EUR, żadnej gotówki. To co się już rozliczyło:
- wypłata 2500HRK z bankomatu = 370,10USD (to daje kurs 0,14804USD za kunę), przy kursie zakupu USD 3,7267 wychodzi, że 1HRK=0,5517PLN.
- jakieś zakupy po drodze w Budapeszcie: 1849,00HUF=6,65USD, 100HUF wychodzi za 1,3403PLN

Zakup HRK w kantorze w PL uważam za nieopłacalne, u mnie za 1HRK chcą 0,6150PLN, za 1USD 3,8250PLN, za 100HUF 1,49PLN.

Płaciłem jeszcze w 2 miejscach KK Raiffeisen, jak się rozliczą transakcje to dam znać jak to wychodzi.


Padłem. myślałem że to forum wakacyjne, a nie finansowe w wyliczeniam do 4-go miejsca po przecinku. Użytkownik SingSing fajnie to wyżej spuentował.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Gdzie najlepiej wymienic walute i na jaka? - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone