Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie najlepiej wymienic walute i na jaka?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.05.2015 13:11

Nemhain napisał(a):Czyli w banku na miejscu złotówki na kuny?

Tak - złotówka jest wymienialna.
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 19.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 28.05.2015 13:54

Janusz Bajcer napisał(a):
Nemhain napisał(a):Czyli w banku na miejscu złotówki na kuny?

Tak - złotówka jest wymienialna.


Dziękuję :)
makar_on
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 15.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) makar_on » 31.05.2015 15:43

Drodzy Forumowicze,
a czy jest jakas różnica w kursie (prowizja za wypłatę z bankomatu) gdy będziemy wypłacać kuny przy okienku a z bankomatu w tym samym banku?
Często przy banku jest tez i bankomat więc w nocy nie wypłacimy kun a w dzień nie musimy stać w kolejce.
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 31.05.2015 16:07

Ale w ogóle wypłacacie kuny "przy okienku"? Bo ja, owszem, korzystam z "okienka", ale przy wymianie waluty a nie wypłacaniu z konta.
makar_on
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 15.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) makar_on » 31.05.2015 16:08

Racja:-)

Wymianie waluty przy okienku
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 01.06.2015 10:43

makar_on napisał(a):Drodzy Forumowicze,
a czy jest jakas różnica w kursie (prowizja za wypłatę z bankomatu) gdy będziemy wypłacać kuny przy okienku a z bankomatu w tym samym banku?
Często przy banku jest tez i bankomat więc w nocy nie wypłacimy kun a w dzień nie musimy stać w kolejce.
To Musisz zapoznać się z taryfą opłat i prowizji dla Twojej karty w danym banku (zapewne prowizja za przewalutowanie).
GrzesiuŻar
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzesiuŻar » 12.06.2015 08:07

Ja od lat na 2 tygodnie biorę 1500E w gotówce dla mnie i żony, do tego 2x karta do bankomatu i tyle :) Za paliwo, bramki etc. płacę kartą, za apartament Euro i to samo Euro wymieniam też na Kuny w bankach (najtaniej). Winiety zamawiam przez niemiecką stronkę bez żadnej marży. A jak zabraknie Euro to do bankomatu i tyle. Mam dobrą kartę z brakiem opłat i bez podwójnych przewalutowań (niektóre karty Visa robią najpierw złotówki na Dolary/Euro i dopiero potem na Kuny...).

Zawsze śmieję się z ludzi stojących do bramek na wylocie z autostrady kilometrami, a do bramek z kartą pusto :lol:

pozdrawiam,
Grześ
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 12.06.2015 10:18

GrzesiuŻar napisał(a):Ja od lat na 2 tygodnie biorę 1500E w gotówce dla mnie i żony, do tego 2x karta do bankomatu i tyle :) Za paliwo, bramki etc. płacę kartą, za apartament Euro i to samo Euro wymieniam też na Kuny w bankach (najtaniej). Winiety zamawiam przez niemiecką stronkę bez żadnej marży. A jak zabraknie Euro to do bankomatu i tyle. Mam dobrą kartę z brakiem opłat i bez podwójnych przewalutowań (niektóre karty Visa robią najpierw złotówki na Dolary/Euro i dopiero potem na Kuny...).

Zawsze śmieję się z ludzi stojących do bramek na wylocie z autostrady kilometrami, a do bramek z kartą pusto :lol:

pozdrawiam,
Grześ

Ja od lat jeżdżę w nocy z poniedziałku na wtorek i jeszcze nigdy nie widziałem kolejki na bramkach :) . Co do reszty wypowiedzi to "oczywista oczywistość" :)
smerf1
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) smerf1 » 08.07.2015 20:36

Poczytałem posty,pożyteczne,nie wszystkie oczywiście.Karta,euro,złotówki i cel-Trogir
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 29.07.2015 23:21

:D gdzie mogę płacę kartami, euro zabieram z sobą, kuny wymieniam w miejscowym bankomacie.

Wierzcie mi, od wielu, wielu lat jest to naprawdę dobra opcja.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 29.07.2015 23:30

majeczka napisał(a)::D gdzie mogę płacę kartami, euro zabieram z sobą, kuny wymieniam w miejscowym bankomacie.


Majeczko, chyba nie zrozumiałem. Na co wymieniasz kuny w bankomacie? I po co zabierasz euro?
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 30.07.2015 11:49

SingSing74 napisał(a):
majeczka napisał(a)::D gdzie mogę płacę kartami, euro zabieram z sobą, kuny wymieniam w miejscowym bankomacie.


Majeczko, chyba nie zrozumiałem. Na co wymieniasz kuny w bankomacie? I po co zabierasz euro?


:D może bardziej precyzyjnie; kuny pobieram z bankomatu już na miejscu. Operuję dwoma kartami Alior Banku i Deutsche Banku, oba nie pobierają prowizji za wymianę. Euro natomiast potrzebne jest mi do zapłaty za apartament, hotel w Austrii, winetki, etc, etc...
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 30.07.2015 12:46

Teraz widzę :D

Ja robię nieco inaczej. Zawsze biorę euro i płacę gotówką (będąc w Chorwacji, euro wymieniałem zazwyczaj w ich banku, czasem w kantorze). Kartę mam jako zapas w razie nieprzewidzianych sytuacji. Mam tak, że jeśli nie muszę dawać zarabiać bankom, a w dodatku jest to z korzyścią dla mojego budżetu (niewielką ale zawsze) to idę konsekwentnie tym torem.

PS. Jeśli zarobi na mnie polski właściciel kantoru, to jego zarobek w sporej części zostanie w Polsce, bank natomiast transferuje zyski za granicę bo polskich banków już nie ma. To taka moja mała cegiełka w budowaniu patriotyzmu gospodarczego ;)
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 16.08.2015 20:48

A mnie zapodziały się złotówki w kieszeni i wymieniłem w Breli na poczcie po kursie 1:1,72. A w sklepie w którym robiłem zakupy kurs mieli 1:1,63
jareks366
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jareks366 » 24.08.2015 22:13

A orientuje się ktoś jak jest z płatnością kartą Alior Banku (kantor walutowy waluta euro ) opłaty i prowizję?

I kolejne pytanko gdy juz wjadę w Chorwacje a że będę jechał cały czas autostrada nie mając jeszcze kun jak zapłace ze paliwko , można na stacjach wymienić ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Gdzie najlepiej wymienic walute i na jaka? - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone