Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Skoki do wody, skały - gdzie najlepiej ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slavo85
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.08.2012
Skoki do wody, skały - gdzie najlepiej ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavo85 » 10.08.2012 19:22

Dobry wieczor :)

Wybieram sie do Chorwacji z grupka 20 paro letnich osob,

Szukam fajnej miejscowosci w rejonie Trogir - Split - Makarska,

Zalezy mi na fajnym skalistym wybrzezu gdzie mozna poskakac do wody jak np. na tym filmiku:



Szukam juz kilka godzin i naprawde ciezko znalesc cos, moze cos polecicie albo dobrze pokierujecie?

Bylem juz raz w Chorwacji, Istria jest piekna ale chce jechac glebiej tym razem :)

pozdrawiam serdecznie fanatykow Hrvatski :)
Slawek
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 10.08.2012 20:43

W Breli jest skarpa ale nie w samej Breli tylko w Dolnij Brela
Mam filmy prywatne ale na miniDV i pracochłonne jest ich kopiowanie na hdd więc ich nie zamieszczę teraz.
Skakaliśmy tam z kumplem i dopiero teraz wiem co znaczy skakanie z wysokości powyżej 5m.
To się tak wydaje, że nic się przecież nie stanie.
Nic się specjalnego nie dzieje ale wydaje się jakbyśmy lecieli z 20m. A źle złożone ręce są opalone od wewnętrznej strony lepiej niż od zewnętrznej :)
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 10.08.2012 22:40

Najlepsze miejsce jakie miałem do tej pory do użytku że tak to nazwę było w miejscowości Orasać w bliskich okolicach Dubrownika, zresztą w moim ulubionym miejscu :). Czyli znacznie dalej niż planujecie.
Chciałbym dodać, że nie szukam takich rzeczy i był to taki wybryk bardziej
I tak po kolei mój kumpel, siostrzeniec i ja różnica metrów od wyboru do koloru

<script src='http://img96.imageshack.us/shareable/?i=dscf0912z.jpg&p=tl' type='text/java'></script><noscript>Obrazek</noscript>

<script src='http://img196.imageshack.us/shareable/?i=dscf0914j.jpg&p=tl' type='text/java'></script><noscript>Obrazek</noscript>

<script src='http://img715.imageshack.us/shareable/?i=dscf0919s.jpg&p=tl' type='text/java'></script><noscript>Obrazek</noscript>


Co do Breli o której wspomniał kolega wyżej nie wiem dokładnie o jakim miejscu mówi a byłem tam 2 lata temu.
Tak jak wspomniałem nie szukam tego to był przypadek skałek i ścian na wybrzeżu Dalmacji jest sporo.
Na pewno niezłe skałki w tej okolicy są na odcinku zaraz za Brelą w kierunku Pisak dokładnie mówiąc z dzielnicy Jakirusa pieszo do dzikich zatoczek.


Te ściany za mną to jest to miejsce o którym wspomniałem wbrew pozorom do tego miejsca jest łatwy dostęp.


<script src='http://img29.imageshack.us/shareable/?i=dscf0983mo.jpg&p=tl' type='text/java'></script><noscript>Obrazek</noscript>
slavo85
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavo85 » 11.08.2012 12:20

O super odpowiedzi, wlasnie o cos takiego mi chodzi,
chyba zdecyduje sie na okolice Breli, bo Dubrovnik to juz troche dla mnie za daleko i moge nie dac rady dojechac ze Szczecina w 1 dzien:D

Jakby ktos mial jakies jescze ciekawe propozycje to walcie smialo, chce poskakac ze skalek, ponurkowac i pobawic sie uprawiajac nocny clubbing :D
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 12.08.2012 10:30

slavo85 napisał(a):O super odpowiedzi, wlasnie o cos takiego mi chodzi,
chyba zdecyduje sie na okolice Breli, bo Dubrovnik to juz troche dla mnie za daleko i moge nie dac rady dojechac ze Szczecina w 1 dzien:D

Jakby ktos mial jakies jescze ciekawe propozycje to walcie smialo, chce poskakac ze skalek, ponurkowac i pobawic sie uprawiajac nocny clubbing :D



Jeśli szukasz w Breli clubingu to możesz się zawieść. Ta miejscowość oferuje wszystko co najlepsze w Cro i nie są to kluby. Wiesz mi nocnych klubów to tylko w wybranych miejscach. Jest jeszcze alternatywa Makarska ma w swoim sąsiedztwie taką plażę która da Wam wszystko co chcecie a nawet więcej :wink:

<script src='http://img855.imageshack.us/shareable/?i=chorwacja2008597wu3.jpg&p=tl' type='text/java'></script><noscript>Obrazek</noscript>


Co do alternatywy i nocnej zabawy to w tym rejonie jedyny wybór. Niestety po tym co zobaczyłem jeszcze niecałe 2 tygodnie temu w Lloret de Mar ( kuby nocne dyskoteki i mega zabawa) to Makarska może położyć się w nogach i przykryć bronami hhhhehheee. Wybraliście Cro i owszem pięknie i wspaniale do tego Dalmacja, Cro właśnie tam w mojej ocenie daje wszystko co Najlepsze w niej. To tylę
Ps. Wszystko skałki piękna czysta woda super plaże lans i życie nocne to Costa Brava I jej Lloret de Mar jedni lubią coś inni coś tam zaplanujcie sobie next time o cenach % nie wspomnę mega tanie.
slavo85
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavo85 » 12.08.2012 18:38

mniamniuśna ta plaża,
Co do clubbingu to nie jest moj priorytet, mi wystarczy muzyka, piwko i mila atmosfera ;)

Mozesz dac mi dokladniejszy namiar na ta plaze ? Bo wlasnie o taka mi chodzi, mniamniuśna. W ktorej czesci ona sie dokladnie znajduje bo szukalbym wlasnie tam apartamentu ? Moze byc na priv
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 12.08.2012 19:27

Którym zejściem nie jestem wstanie Tobie napisać, ale znajduje się między Makarską a Tucepi a to mały kawałek do zbadania. Pisząc, że wszystko co chcecie i nawet więcej to zobaczycie na miejscu hhhhhheeee ok ok ok pisze zaglądają tam nudyści i na odwrót, ale co tam jeśli Bóg dał w jednym miejscu wszytko co najpiękniejsze :D Plaża nazywa się Nugal miejscowi będą wiedzieć.
Kiedy jedziecie?
slavo85
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavo85 » 12.08.2012 21:23

Nudysci mi nie przeszkadzaja o ile nie ma ich za dużo ;)
Jedziemy na poczatku wrzesnia, waham sie ciagle miedzy Brela, a Makarska.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 13.08.2012 00:07

slavo85 napisał(a):Nudysci mi nie przeszkadzaja o ile nie ma ich za dużo ;)
Jedziemy na poczatku wrzesnia, waham sie ciagle miedzy Brela, a Makarska.


W tym temacie hmmmmmmmm Brela to piękna pod każdym względem urocza z bajecznie czystą wodą miejscowość. Bajka dla oczu i relaksu. Ma tyle zakamarków wzdłuż swojej promenady że czasu Wam nie starczy aby skorzystać z każdego fajnego miejsca z wejściem do wody. Makarska ma swój urok i jest świetnym miejscem do spędzania ta mnie tylko popołudnia, ale i wieczoru. Ma znacznie więcej do zaoferowania w temacie "cywilizacji". Zawsze pisałem tam należy bywać, ale nie przebywać. Brela w kwestii widokowo-plażowo bije Makarską.
Reszta zależy od Was. Zresztą z jednego miejsca do drugiego można dostać się w 15minut
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 13.08.2012 00:29

Jeżeli chodzi o skoki ze skałki to polecam Ci Rafting po rzece Zrmanja :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i plusk z 12 metrów :D
Obrazek
Agnieszka.Kulik
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 04.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka.Kulik » 02.11.2012 21:16

Witam,

Jeżeli znacie się na rzeczy, jesteście rozsądni to polecam Jeziora Imotski - wrażenie niesamowite zarówno dla skaczących jak i widzów

Zdjęcia w albumie
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 495&type=3
Obrazek

A jeżeli chcecie to zrobić pod nadzorem, to polecam Rafting na Cetine - Omis, ile przy tym jest zabawy i śmiechu...

Zdjęcia w albumie
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Obrazek

Zdjęcia w albumie
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 495&type=3
Obrazek

Pozdrawiam,
Aga
Majo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2018
Re: KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majo » 18.06.2018 14:48

Cześć. Interesuje mnie jedna rzecz. Zawsze chcialem skoczyc z klifu, z wysoka do wody. Czy sa takie miejsca (bezpieczne) w okolicy Breli? Ewentualnie gdzies dalej...(podjadę). Widział ktos podobne rzeczy tam, w Chorwacji?
Tomek30Lublin
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 10.05.2014
Re: KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek30Lublin » 18.06.2018 16:45

W Rogoznicy na pewno jest takie miejsce.
Załączniki:
50F5624A-626E-48BD-820D-6D81BEC7BC1F.jpeg
26D9E797-C897-4F98-BA1E-51425C675DA0.jpeg
3C765B9F-DCCF-49D5-A55E-A12E3293D5FC.jpeg
FAF8D4D8-10AB-434F-BE59-64A82C00DC75.jpeg
Tomek30Lublin
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 10.05.2014
Re: KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek30Lublin » 18.06.2018 16:53

Jest jeszcze ciekawa zatoczka ok 1 km przed miejscowością Podgora. Zatoczka jest otoczona klifem. Nie pamietam ile jest wysokości , sam nie skakałem bo byłem z małym dzieckiem ale w niektórych miejscach moze być min 5-6 metrów do tafli wody a moze i więcej. Kwestia jeszcze głębokości wody. świetne miejsce na plażowanie i nurkowanie. Jak znajdę zdjęcia z tej zatoczki to wrzucę. Polecam pojechać tam chociaż raz najlepiej z rana bo potem robi sie tam ciasno.
Załączniki:
C37ECF4C-E3EF-48D2-BCEB-765B298DE448.jpeg
Majo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2018
Re: KLUB MIŁOŚNIKÓW BRELI

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majo » 18.06.2018 21:40

Wydaje sie ok. Tylko głębokość zaznajomić i lecimy z tematem! Zobacze jakie są odczucia z kilku metrow i pewnie powtórzę. Jakbys miał cos jeszcze to chetnie przejrze. Dzięki. Jade pierwszy raz, więc taka pomoc jest nieoceniona.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Skoki do wody, skały - gdzie najlepiej ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone