Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KRVAVICA- koło makarskiej

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015
Re: Krvavica (jaka droga i o miejscowości)

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 08.05.2016 19:53

Mogę pomóc jedynie w kwestii dojazdu, rok temu byliśmy w Makarskiej więc po sąsiedzku. Skąd w ogóle ruszasz? :)
Dubaji12
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.04.2016
Re: Krvavica (jaka droga i o miejscowości)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dubaji12 » 08.05.2016 19:58

Ruszam ze stolicy
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015
Re: Krvavica (jaka droga i o miejscowości)

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 08.05.2016 20:09

Jeśli ruszasz ze stolicy to musisz poszukać na forum, którędy najlepiej. My, jadąc z Wrocławia, kierowaliśmy się na Czechy (Kłodzko, Boboszów) :) co do Chorwacji i Plitvice - wracaliśmy tamtędy. Czasowo wyszło całkiem dobrze, mało miejscowości, niewielki ruch, a byliśmy tam około godz. 17-18. Jechaliśmy w połowie sierpnia.
Taką trasą: https://www.google.pl/maps/dir/21300,+M ... 199535!3e0
Ostatnio edytowano 08.05.2016 20:22 przez rodzynpatryk, łącznie edytowano 1 raz
strzelec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 01.05.2015
Re: Krvavica (jaka droga i o miejscowości)

Nieprzeczytany postnapisał(a) strzelec » 08.05.2016 20:13

Witam. Byłam w Krvavicy i wspomnienia z tej miejscowości mam więcej niż pozytywne. Cudowna plaża zacieniona drzewami piniowymi, wspaniałe widoki, cudowni- zawsze uśmiechnięci mieszkańcy- a przede wszystkim przysłowiowy "rzut beretem" do Makarskiej (z jednej strony) i Baszka Vody- z drugiej. Jest sklep z artykułami spożywczymi (chleb, masło, mleko zawsze świeże) i piwo do wyboru (Karlovacko, Ożujsko, Radler) i jest restauracja SUPER restauracja w centrum miejscowości. Dojście do plaży wygodne (skrótami) i nie męczące- a I młodości nie jestem. Jeżeli Twoja kwatera jest u Gordany i Iva to mogę tylko pogratulować. Wspaniali ludzie. My jechaliśmy przez Węgry z postojem w Budapeszcie. Trasa spokojna (lipiec 2014) w obydwie strony. Pytaj- odpowiem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Krvavica (jaka droga i o miejscowości)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.05.2016 23:08

hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 09.05.2016 13:02

Byłem w tamtym roku i mam zamiar być w tym roku od 1 sierpnia, cisza spokój i tyle, jezeli chcecie odpocząć to odpoczniecie.
Polecam spacery do Makarskiej 5km w jedna strone wzdłuż wybrzeża i do Baski w druga strone tez 5km i to na tyle atrakcji.
Nie ma lodziarni pizzerni i moze 2 konoby.
Co do sklepu to jest i owszem ale ja tam tylko pieczywo kupowalem i raz piwo a mlody jakiegos loda reszte w Konzumie w Makarskiej ale tym od strony Krvavicy
Co do trasy to ja prawie ze stolicy CZ,A,SLO objazd i CRO autostradami potem tunel i prawie na miejscu, jak pierwszy raz to polecam sobie przejechac zjazdem na Brele i zrobić fotki w znanych z forum miejscach.
Ale jest tam zajefajosko odpoczywać a na balety do sąsiednich miescin.
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 17.10.2017 08:59

Czy coś się zmieniło w Krvavicy jeśli chodzi o lodziarnię ? Ciężko bez tego, szczególnie dla dzieci ? Gdzie jest najbliżej ?
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 17.10.2017 09:11

Krvavica to bardzo sympatyczne miejsce do wypoczynku. Jedyny minus to strome podejscie przy powrocie z plaży, dlatego lepiej szukać noclegów jak najbliżej wody. Bardzo dobrze położony jest też kemping. :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.05.2018 18:00

Czy orientuje się ktoś jak jest z parkowaniem w Krvavicy ? Na mapach widzę, że auta są ustawione niedaleko portu, czy tam jest płatny parking czy za darmo ? Czy może to tylko auta prcowników a jest tam zakaz wjazdu ? Niedaleko campu też są na jakimś dziwny polu zostawione auta, ciekawe czy to teren prywatny :?:
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 02.06.2018 11:48

wiolek_lp napisał(a):Czy orientuje się ktoś jak jest z parkowaniem w Krvavicy ? Na mapach widzę, że auta są ustawione niedaleko portu, czy tam jest płatny parking czy za darmo ? Czy może to tylko auta prcowników a jest tam zakaz wjazdu ? Niedaleko campu też są na jakimś dziwny polu zostawione auta, ciekawe czy to teren prywatny :?:



Od rana do popołudnia parking jest płatny ..
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 03.06.2018 09:30

Dzięki za info, liczyłam, że może w takiem małej wiosce nie jest to praktykowane, ale pewnie bloskość Makarskiej robi swoje i korzystają na plażowiczach przyjezdnych :)
No nic będziemy musieli wymyśleć jak to ugryźć, bo płacić za parkingi podczas plazowania nie lubię a z buta chyba nie damy rady, bo stacjonować będziemy na samej górze Krvavicy przy drodzę w stronę Makarskiej więc kawal drogi :wink:
pysiaczkimm
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) pysiaczkimm » 11.03.2019 18:05

Witam A jakieś namiary (mail tel) na kwatery w tej miejscowości może ktoś posiada.?
KrakenQ
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 28.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrakenQ » 31.05.2019 08:52

W tym roku i ja tam zawitam ;) Już niecałe 2 miesiące.
góralchcemorza
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 12.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) góralchcemorza » 21.06.2019 22:26

Też mam tam kilka dni:)
coolin
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolin » 22.06.2019 21:53

Jadę za tydzień do wioski obok tj. Bratuš, potrzebuję informację gdzie coś zjeść ( w Bratuš czy lepiej wybrać w Promajny ? gdzie zrobić zakupy ( miejscowy sklep czy lepiej jechać na większe zakupy do Makraskiej ? Gdzie iść na plażę z dziećmi 2 i 3 latka
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KRVAVICA- koło makarskiej - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone