Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 02.04.2017 22:05

tiwa napisał(a):Spacer po Monemwasii :D .

Świetne miejsce 8) :!:



tiwa napisał(a):Obrazek

Podoba mi się :hearts: .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 03.04.2017 08:13

No tak... Monemvasia to też peloponeski hit, nam się podobała bardziej niż Mistra, pewnie dlatego, że leży nad morzem :) .
I to mimo tego, że nie zdążyliśmy wejść do Górnego Miasta (prom na Kithirę nas poganiał).

Te kulki to na pewno na naszą cześć :cool: (wtedy ich nie było :lol: )

tiwa napisał(a):Na niebie zaczynają dziać się dziwne rzeczy z chmurami :o

Extra 8O :idea:
Nam też się kiedyś przytrafił podobny - choć zupełnie inny spektakl :)

Nad Anafi 8O

a188F2754.jpg
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.04.2017 08:58

tiwa napisał(a):Czw.22.09.
Kilka razy już obok przejeżdżaliśmy, ale dopiero teraz postanowiłem, że się tutaj zatrzymamy i przyjrzymy się bliżej temu nieszczęśnikowi co miał pływać po morzach i oceanach świata :? .

Obrazek
Mój mąż będzie przeszczęśliwy mając go "pod nosem"
Chyba jednego dnia zarządzę tam plażowanie, bo ciężko mi go będzie wyciągnąć od tego "złomu" :wink:



tiwa napisał(a):Niezwykła MonemwasiaSzkoda ...
Górne Miasto otwarte jest tylko do godz. 14 - tej :( .

Obrazek
A pamiętasz może czy w sezonie też tylko do 14 ?
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 03.04.2017 23:55

mysza73 napisał(a):]Mój mąż będzie przeszczęśliwy mając go "pod nosem"
Chyba jednego dnia zarządzę tam plażowanie, bo ciężko mi go będzie wyciągnąć od tego "złomu" :wink:

To może coś dopowiem, żeby nie był za bardzo rozczarowany. Jest tam bardzo płytko i z tego powodu dość ciężko się pływa. Wystarczy niewielki wiatr i przybrzeżne fale dodatkowo utrudniają penetrowanie wraku (mętna woda).
Sam widok zniszczonego silnika był też dla mnie trochę przygnębiający :( .
mysza73 napisał(a):
tiwa napisał(a):Niezwykła MonemwasiaSzkoda ...
Górne Miasto otwarte jest tylko do godz. 14 - tej :( .
A pamiętasz może czy w sezonie też tylko do 14 ?

Nie jestem pewien, ale nigdzie nie wyczytałem, żeby było otwarte dłużej niż do 14 lub 15 (różnica może wynikać ze zmiany czasu :wink: ). Lepiej być wcześniej i wtedy będzie można sobie tam trochę pomyszkować :oczko_usmiech: .
kulka53 napisał(a):No tak... Monemvasia to też peloponeski hit, nam się podobała bardziej niż Mistra, pewnie dlatego, że leży nad morzem :) .

Dla mnie to nawet europejski hit :idea: , ale tylko w kategorii małych miasteczek :oczko_usmiech: .
kulka53 napisał(a):Nam też się kiedyś przytrafił podobny - choć zupełnie inny spektakl :)
Nad Anafi 8O

Tak, pamiętam te podniebne kulki :oczko_usmiech: .
marze_na napisał(a):
tiwa napisał(a):Spacer po Monemwasii :D .

Świetne miejsce 8) :!:
Podoba mi się :hearts: .

Nie dziwię się, bo to Twoje klimaty :) . My w Monemwasii zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia i ciągle pozostajemy pod urokiem tego miejsca :P .
pzdr. :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 04.04.2017 11:06

tiwa napisał(a):
To były niezwykłe widoki 8O , na zakończenie fajnego dnia 8) .

Obrazek

Piękny spektakl, też bym siedziała, podziwiała i robiła fotki. U nas byłaby to zapowiedź nieprzyjemnej zmiany pogody. Dlatego zapytam o pogodę, jaka była następnego dnia?

Z przyjemnością zaglądam do peloponeskiej relacji. Dla nas to taki powrót w znajome miejsca a i odkrywanie co się od naszego zwiedzania zmieniło.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.04.2017 11:34

tiwa napisał(a):
mysza73 napisał(a):]Mój mąż będzie przeszczęśliwy mając go "pod nosem"
Chyba jednego dnia zarządzę tam plażowanie, bo ciężko mi go będzie wyciągnąć od tego "złomu" :wink:

To może coś dopowiem, żeby nie był za bardzo rozczarowany. Jest tam bardzo płytko i z tego powodu dość ciężko się pływa. Wystarczy niewielki wiatr i przybrzeżne fale dodatkowo utrudniają penetrowanie wraku (mętna woda).
Sam widok zniszczonego silnika był też dla mnie trochę przygnębiający :( .

Rozczarowany 8O , już jak mu zdjęcie pokazałam był zachwycony :roll: :wink: ,
a że płytko ... super wiadomość :oczko_usmiech: , skrzydełek nie bendem musiała zakładać :wink:


tiwa napisał(a):
mysza73 napisał(a):
tiwa napisał(a):Niezwykła MonemwasiaSzkoda ...
Górne Miasto otwarte jest tylko do godz. 14 - tej :( .
A pamiętasz może czy w sezonie też tylko do 14 ?

Nie jestem pewien, ale nigdzie nie wyczytałem, żeby było otwarte dłużej niż do 14 lub 15 (różnica może wynikać ze zmiany czasu :wink: ). Lepiej być wcześniej i wtedy będzie można sobie tam trochę pomyszkować :oczko_usmiech: .
Będziemy mieć tam rzut beretem, to najwyżej dwa razy podjedziemy :oczko_usmiech:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 06.04.2017 11:54

mysza73 napisał(a):a że płytko ... super wiadomość :oczko_usmiech: , skrzydełek nie bendem musiała zakładać :wink:

Lepiej skrzydełka miej przy sobie, bo miejscami jest głębiej, a i poślizgnąć się można :oczko_usmiech: .
mysza73 napisał(a):
tiwa napisał(a):
mysza73 napisał(a):
tiwa napisał(a):Niezwykła MonemwasiaSzkoda ...
Górne Miasto otwarte jest tylko do godz. 14 - tej :( .
A pamiętasz może czy w sezonie też tylko do 14 ?

Nie jestem pewien, ale nigdzie nie wyczytałem, żeby było otwarte dłużej niż do 14 lub 15 (różnica może wynikać ze zmiany czasu :wink: ). Lepiej być wcześniej i wtedy będzie można sobie tam trochę pomyszkować :oczko_usmiech: .
Będziemy mieć tam rzut beretem, to najwyżej dwa razy podjedziemy :oczko_usmiech:

Już mi narobiłaś smaka na Twoją relację :lol: .
Lidia K napisał(a):Piękny spektakl, też bym siedziała, podziwiała i robiła fotki. U nas byłaby to zapowiedź nieprzyjemnej zmiany pogody. Dlatego zapytam o pogodę, jaka była następnego dnia?

Z przyjemnością zaglądam do peloponeskiej relacji. Dla nas to taki powrót w znajome miejsca a i odkrywanie co się od naszego zwiedzania zmieniło.

Pogoda na szczęście nie uległa jakiejś dramatycznej zmianie :D . Trzy dni słońca z niewielkimi chmurkami, tylko z dnia na dzień wiatr się wzmagał i w ostatnim dniu pobytu już było mało przyjemnie :? . Nawet na wyspie zabrakło prądu na kilka godzin (może awarię spowodował wiejący w nocy wiatr :?: )
Te nasze powroty w znajome miejsca i relacje są lepsze i dokładniejsze niż to co czasami można zobaczyć na googlach :) .
pzdr. :wink:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 06.04.2017 11:54

Pt-Wt.23-27.09 Tego jeszcze nie przerabiałem, zmieszczę teraz pięć dni w jednym kawałku (poście) 8O :!: .
Nie może być inaczej, skoro plan na trzy pełne dni pobytu na Elafonisos był prosty : plaża, plaża i jeszcze raz plaża :lol: . Brałem pod uwagę, że może zwiedzimy inne piaszczyste miejsca na tej wysepce :idea: :?: , tak jak to uczyniła Margaretka w swojej relacji. Kilka lat temu byliśmy nawet na tej drugiej najbardziej znanej, czyli Panagii zwanej też plażą Dziewicy. Gdzie jej tam jednak do Simos :!: , naszej ulubionej, najpiękniejszej plaży :D :P .

Obrazek

Po pierwszym dniu na niej było nam mało, po drugim też chcieliśmy tam wrócić, ... i tak całe trzy dni spędziliśmy na Simos i wcale się nią nie znudziliśmy 8) .
Jest gdzie pochodzić i poleżeć, a i pod wodą całkiem ciekawie :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Można nawet spotkać murenę śródziemnomorską 8O .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Była też odpowiednia lektura :oczko_usmiech: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwiatek na pożegnanie cudnej plaży :papa:

Obrazek

Następne dwa dni to długi powrót do domu; z Elafonisos do Paracinu i stamtąd do Wrocławia. Podróż bez historii i niespodzianek :) . Trochę nieprzyjemnie było na odcinku Brno - Ołomuniec, gdzie kierowcy często przekraczali dozwoloną prędkość, powodując niebezpieczne sytuacje na drodze :? .
Jakiegoś wielkiego podsumowania znowu nie będzie :oczko_usmiech: .
Sentymentalno-wypoczynkowa wyprawa na Południowy Peloponez była bardzo udana i spełniła nasze oczekiwania :D .
Pozdrawiam wszystkich komentujących i czytających :smo: :papa: .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.04.2017 12:24

Ale nagłe zakończenie 8O 8O
A jak plany na ten rok?
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 06.04.2017 12:37

tiwa napisał(a):Była też odpowiednia lektura :oczko_usmiech: .

Będzie i nasza :oczko_usmiech:

tiwa napisał(a):Kwiatek na pożegnanie cudnej plaży :papa:

To jeden z moich ulubieńców greckich piaszczystych plaż.

tiwa napisał(a):Obrazek
Simos :!: , naszej ulubionej, najpiękniejszej plaży :D :P .

Jest przepiękna. Jak Grecja.
Dzięki za relację. :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.04.2017 12:42

tiwa napisał(a):Pt-Wt.23-27.09 Tego jeszcze nie przerabiałem, zmieszczę teraz pięć dni w jednym kawałku (poście) 8O :!: .
Nie może być inaczej, skoro plan na trzy pełne dni pobytu na Elafonisos był prosty : plaża, plaża i jeszcze raz plaża :lol: . Brałem pod uwagę, że może zwiedzimy inne piaszczyste miejsca na tej wysepce :idea: :?: , tak jak to uczyniła Margaretka w swojej relacji. Kilka lat temu byliśmy nawet na tej drugiej najbardziej znanej, czyli Panagii zwanej też plażą Dziewicy. Gdzie jej tam jednak do Simos :!: , naszej ulubionej, najpiękniejszej plaży :D :P .
Obrazek
Zanotowałam :oczko_usmiech: ,
a pamiętasz może cenę biletu na prom na tą wysepkę? 8)



tiwa napisał(a):Była też odpowiednia lektura :oczko_usmiech: .

Obrazek
Też już zakupiłam tą książkę :oczko_usmiech:
i walczę z sobą, żeby nie czytać przed wakacjami :oops: ,
na razie wygrywam :oczko_usmiech:


Dzięki za relację :mrgreen: :papa:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 06.04.2017 23:01

mysza73 napisał(a):a pamiętasz może cenę biletu na prom na tą wysepkę? 8)

Nie jestem pewien, ale chyba 12,5 euro za auto i 2 osoby :roll:
mysza73 napisał(a):Też już zakupiłam tą książkę :oczko_usmiech:
i walczę z sobą, żeby nie czytać przed wakacjami :oops: ,
na razie wygrywam :oczko_usmiech:
Dzięki za relację :mrgreen: :papa:

Walcz i wygrywaj :oczko_usmiech: , bo tam na pewno będzie się ją lepiej czytało. Nie jest to literatura najwyższych lotów, w sam raz na upalne wakacje "pod błękitnym greckim niebem" :mrgreen: .
Lidia K napisał(a):
tiwa napisał(a):Obrazek
Simos :!: , naszej ulubionej, najpiękniejszej plaży :D :P .

Jest przepiękna. Jak Grecja.
Dzięki za relację. :D

Z przyjemnością powtarzam to zdjęcie, bo zaczynam już tęsknić za Grecją 8) .
piekara114 napisał(a):Ale nagłe zakończenie 8O 8O
A jak plany na ten rok?

Niestety na razie żadne (zbyt dużo różnych spraw nas absorbuje) :( , ale do Grecji to my możemy pojechać z dnia na dzień, bez żadnych planów :oczko_usmiech:
pzdr. :wink:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.04.2017 21:38

Książkę miałam zabrać w 2015 na Kretę, ale nie wytrzymałam i przeczytałam wcześniej.
Fakt, nie jest to literatura najwyższych lotów, ale do zwiedzenia Tilos zachęca :) :wink: . Gdyby nie to, że bilety na samolot były już kupione, to nie jest wykluczone, że po tej lekturze wybralibyśmy inny wakacyjny kierunek.
Trochę czasu minęło, więc parcia na Tilos już nie mam, przy ponownym wypadzie do Grecji (niestety :roll: termin jest wielką niewiadomą) z pewnością wybór będzie inny.

Monemwazja 8) piękna jak zawsze, nam jednak nie chciało się wchodzić :oops: na górę w upale (żadne z naszych dzieci tam nie było, więc nie miałam motywacji :wink:). Fajnie więc, że popatrzyłam sobie na Wasze zdjęcia.

Wielkie dzięki za przywołanie wspomnień :D , oczywiście za miejsca w realu nie zobaczone również 8).

Pozdrawiamy :papa: :wink:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21047
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 14.04.2017 13:38

W sam raz na zakończenie zdążyłem. Fajna relacja .Pozdrawiam
Aga P.
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 29.06.2015
Re: Śladami Kulek ... i nie tylko - Południowy Peloponez 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga P. » 17.05.2017 09:35

Witam,
super relacja, zwłaszcza, że w tym roku planujemy drugi raz pojechać na Peloponez, właśnie na jego południe. Na pewno skorzystamy z informacji więc dziękujemy. W tamtym roku stacjonowaliśmy przez tydzień na campingu na Peloponezie, niedaleko od pięknego miasteczka Napchlion. Najpierw obejrzeliśmy bardziej znany camping Kastraki, ale słabe warunki, drożej, brudniej, więcej ludzi, drożej. Potem trafiliśmy na camping New Triton w Drepano, obok Tolo. Możemy go wszystkim polecić, bardzo czysto, duże parcele, kuchnia, zamrażarka, lodówki, pralki ogólnodostępne na campingu, sklep z ciepłym pieczywem, bardzo mili gospodarze..., płaciliśmy za 4 osoby namiot, samochód 30 euro. Na plażę która jest przy campingu (plaża żwirkowa dobra dla mniejszych dzieci) chodziliśmy trochę dalej, bo byliśmy w drugiej połowie sierpnia, więc było dużo ludzi, ale po 10 minutach w lewo od campingu byliśmy praktycznie sami na plaży, dno jest kamieniste i są tam w wodzie takie kamienne płaskie płyty, ale super miejsca do snurkowania, pełno rybek, praktycznie nie wychodziliśmy z wody...
Mamy do Was pytanie, czy na południu Peloponezu możecie polecić jakieś fajne campingi, przy których można posnurkować. Jedziemy znów w drugiej połowie sierpnia. Chcemy znaleźć 2 lub 3 miejsca w których będziemy campingować i dodatkowo zwiedzać okoliczne atrakcje na południowym Peloponezie. Na pewno chcielibyśmy zobaczyć Elafonissos, ale jest tam 1 camping i boję się, że w sezonie będzie tam ciężko z komfortowym wypoczywaniem...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Kulek ... i nie tylko - CYKLADY 2017 - strona 55
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone