Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Rezerwacja poprzez booking.com

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marze_na
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 21.05.2020 12:35

pawel_nowy napisał(a):Nie wielu wynajmujących działa na dwa fronty.

Wielu jest takich, którzy podpisują umowę z pośrednikiem z wygody i nawet nie są zainteresowani bezpośrednim kontaktem z wynajmującym.
Nazyr
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nazyr » 21.05.2020 13:14

pawel_nowy napisał(a):Nie wielu wynajmujących działa na dwa fronty. Nie wiem komu się bardziej opłaca takie działanie. Z tego co wiem to z biurem Booking wynajmujący podpisuje kontrakt. Dostaje z góry jakąś kwotę, resztę po sezonie. Oglądanie ofert na Booking, a potem próba dogadania się nie formalnie, może skończyć się dla jednej ze stron słabo. Albo biuro zerwie kontrakt i wynajmujący będzie musiał sporo wydać ( kary są ponoć surowe). Albo najemca pojedzie pod wskazany adres i będzie musiał szukać czegoś innego bo takiego apartamentu nie ma.
Ale jak to mówią : "jest ryzyko jest zabawa"

Byłby problem, gdybym rezerwował przez booking, po czym po otrzymaniu danych kontaktowych wycofał rezerwację i kontaktował się już prywatnie. Ja tylko szukam ofert i jak mi coś pasuje szukam danych kontaktowych poza booking. Oczywiście booking, to nie jest jedyne miejsce gdzie szukam ofert. Tej obawy, że apartamentu nie ma raczej się nie obawiam, bo na bookingu raczej takich przypałów nie ma. Odpukać jeszcze się nie naciąłem i mam nadzieję, że tak już pozostanie.
kadetdudi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 21.05.2020 13:57

Ja z kolei czasem preferuję taką metodę, iż szukam na bookingu, później odnajduję interesujący mnie apartament na Google Maps lub po prostu bezpośrednią stronę i wtedy kontaktuję się z właścicielem pomijając booking. Zwykle wychodzi taniej, gdy pomijam booking, ale nie zawsze. Tak więc mam porównanie. Na bookingu można liczyć na promocje, ale nie można się targować. Kontakt z właścicielem daje możliwość negocjacji.
ZAQ_12
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 21.05.2020 16:13

Jako hotelarz mogę Wam przekazać, że większość właścicieli hoteli, apartamentów i innych obiektów tylko czeka na kontakt bezpośredni. Powody są wiadome :lol: I nie zawsze chodzi tu o cenę końcową, ale często o wartość dodaną np. widok z okna, dodatkowe wyposażenie pokoju, czy łazienki.
Kilka lat wstecz dokonałam rezerwacji w obiekcie resortowym w Zaostrog bezpośrednio u właściciela, który dał nam dużo wygodniejszy apartament z dwoma łazienkami, niż był oferowany na stronach pośredników.
W ramach podziękowania poprawiałam mu menu, które mieli przygotowane dla Gości z Polski w języku, jak im się wydawało "polskim". :oczko_usmiech:
Poprzednia strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

Rezerwacja poprzez booking.com - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019