Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016
booking vs jazda w ciemno vs biuro podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 27.06.2020 11:50

Z uwagi na niepewną sytuację zaczynam mieć wątpliwości i obawy.
Mam rezerwację przez booking na II połowę sierpnia z opcją bezpłatnego odwołania rezerwacji do 1/08.
Jeśli sytuacja związana z Covid-19 w sierpniu się pogorszy to z wyjazdu nici i kasa raczej przepada.
Inne opcje to biuro podróży (nocleg z własnym dojazdem) lub jazda w ciemno.
Biuro podróży - plus to zwrot kasy za odwołany wyjazd + często dobre ubezpieczenie. Minus to sporo wyższa kwota, nie zawsze dobre lokalizacje. No i jeśli biuro splajtuje (a to, że są gorsze czasy dla biur podróży, to chyba nikt nie ma wątpliwości) to też brak kasy.
Jazda w ciemno - teraz ze znalezieniem kwatery nie ma problemu, w II sierpnia będzie trudniej ale zawsze coś się znajdzie. Tylko czy, w związku z obowiązkiem podania służbie granicznej na przejściu w Chorwacji miejsca pobytu, da się jechać w ciemno?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: booking vs jazda w ciemno vs biuro podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2020 14:49

empire13 napisał(a):Jazda w ciemno - teraz ze znalezieniem kwatery nie ma problemu, w II sierpnia będzie trudniej ale zawsze coś się znajdzie. Tylko czy, w związku z obowiązkiem podania służbie granicznej na przejściu w Chorwacji miejsca pobytu, da się jechać w ciemno?

Nie ma potrzeby zakładania nowego wątku.
Można jechać w ciemno.
W formularz nie jest obowiązkowy, służy tylko do sprawniejszej kontroli na granicy.
W formularzu wystarczy wpisać: Powód podróży do Chorwacji - Turystyka.
Brat tak napisał w formularzu i dostał potwierdzenie, 4 lipca jedzie do CRO.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: booking vs jazda w ciemno vs biuro podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 27.06.2020 15:15

Janusz Bajcer napisał(a):
empire13 napisał(a):Jazda w ciemno - teraz ze znalezieniem kwatery nie ma problemu, w II sierpnia będzie trudniej ale zawsze coś się znajdzie. Tylko czy, w związku z obowiązkiem podania służbie granicznej na przejściu w Chorwacji miejsca pobytu, da się jechać w ciemno?

Nie ma potrzeby zakładania nowego wątku.
Można jechać w ciemno.
W formularz nie jest obowiązkowy, służy tylko do sprawniejszej kontroli na granicy.
W formularzu wystarczy wpisać: Powód podróży do Chorwacji - Turystyka.
Brat tak napisał w formularzu i dostał potwierdzenie, 4 lipca jedzie do CRO.



Hm....... Miejmy taką nadzieję, że pojedzie 4 lipca. Daj mu Boże. Kto tam wie co będzie dalej. :roll:
madzia_ur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_ur » 28.06.2020 13:44

Przed chwilą wypełniłam Enter Croatia wpisałam jedno miejsce docelowe, gdzie mamy rezerwację na 4 dni. Potem nie mamy rezerwacji myślimy znaleźć coś na miejscu. Wpisałam miejsce i daty, a tam gdzie nazwa obiektu i adres napisałam rezerwacja na miejscu. Poszło...
sodowy
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 11.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) sodowy » 29.06.2020 15:18

Nieśmiało wetnę się do dyskusji. Dostałem informacje z Chorwacji w sprawie wyjazdu w ciemno. cytuję.

"Witam, bez rezerwacji kwatery i przedstawienia adresu pobytu w
Chorwacji, nie mozna w tym roku wjechac do chorwacji, taka jest decyzjy
naszego rzadu."

To odpowiedź z agencji. Teraz się zastanawiam czy to prawda,czy agencja w ten sposób chce skłonić do rezerwacji.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.06.2020 16:02

sodowy napisał(a):Nieśmiało wetnę się do dyskusji. Dostałem informacje z Chorwacji w sprawie wyjazdu w ciemno. cytuję.

"Witam, bez rezerwacji kwatery i przedstawienia adresu pobytu w
Chorwacji, nie mozna w tym roku wjechac do chorwacji, taka jest decyzjy
naszego rzadu."

To odpowiedź z agencji. Teraz się zastanawiam czy to prawda,czy agencja w ten sposób chce skłonić do rezerwacji.

Nieprawda.
jak-dojechac-do-chorwacji-po-otwarciu-granic-sezon-2020-t55858.html
madzia_ur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_ur » 29.06.2020 19:00

sodowy napisał(a):Nieśmiało wetnę się do dyskusji. Dostałem informacje z Chorwacji w sprawie wyjazdu w ciemno. cytuję.

"Witam, bez rezerwacji kwatery i przedstawienia adresu pobytu w
Chorwacji, nie mozna w tym roku wjechac do chorwacji, taka jest decyzjy
naszego rzadu."

To odpowiedź z agencji. Teraz się zastanawiam czy to prawda,czy agencja w ten sposób chce skłonić do rezerwacji.

Ja dzisiaj wyjechałam. W Enter Croatia wpisałam nazwę miejscowości i termin, a w wolnych okienkach rezerwacja ma miejscu. Jestem w Bašce.
mirus_1969
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirus_1969 » 29.06.2020 19:02

Cześć!
Są wolne kwatery,blisko morza?
madzia_ur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_ur » 29.06.2020 19:57

mirus_1969 napisał(a):Cześć!
Są wolne kwatery,blisko morza?

Praktycznie w każdym miejscu są wolne. Albo kartki wiszą, albo widać, że puste.
Jacek pro.
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek pro. » 30.06.2020 15:03

Jak cenowo ma miejscu to wygląda?
madzia_ur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_ur » 01.07.2020 14:46

Jacek pro. napisał(a):Jak cenowo ma miejscu to wygląda?

Zależy jaki standard. Ja 4 noce rezerwowałam na booking, ale zostajemy na 7. Na miejscu dostałam o 10 euro niższa cenę niż na booking.
robo111
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 22.02.2009
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) robo111 » 01.07.2020 20:00

Czyli nie można jechać w ciemno skoro na granicy proszą numer telefonu do obiektu.
sodowy
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 11.06.2019
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) sodowy » 01.07.2020 20:30

wysłałem maila do ambasady Chorwacji w Warszawie w sprawie wyjazdu w "ciemno" i taką odpowiedź dostałem

"Szanowny Panie,

Decyzją Państwowego Sztabu Obrony Cywilnej Republiki Chorwacji, obywatele niektórych państw Unii Europejskiej, w tym Polski, w momencie przekraczania granicy Republiki Chorwacji nie muszą przedstawiać powodu wjazdu do Chorwacji. Obowiązywać ich będą procedury sprzed pandemii (ważny dowód osobisty lub paszport), ale z uwzględnieniem kontroli epidemicznej oraz obowiązkiem przestrzegania zasad epidemicznych obowiązujących na terenie Chorwacji

Z poważaniem,

Anna Błachowicz-Wolny

Ambasada Republiki Chorwacji w Rzeczypospolitej Polskiej
Veleposlanstvo Republike Hrvatske u Republici Poljskoj
Embassy of the Republic of Croatia to The Republic of Poland

Tel. 22 844 23 93
Faks 22 844 48 08
e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
rembacz
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 28.06.2012
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) rembacz » 01.07.2020 20:33

Można ja telefonu nie dawałem.
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 01.07.2020 21:07

robo111 napisał(a):Czyli nie można jechać w ciemno skoro na granicy proszą numer telefonu do obiektu.

Przecież oni na granicy pytają jedynie o miejscowość, do której jedziesz i Twój numer telefonu. Możesz podać cokolwiek :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 402
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone