Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Rezerwacja poprzez booking.com

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Inde
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 30.01.2021 20:52

piekara114 napisał(a):
boruurob napisał(a):oprócz bookingu i airbnb jest jeszcze coś godnego polecenia?[/quote
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link - fajne bo po chyba 10 noclegach jeden gratis
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link - znane wśród podróżników, choć nie korzystałam

Na bookingu po paru pobytach otrzymuje się konto "genius". Dzięki temu mamy zniżki lub bonusy na miejscu. Przy korzystaniu z bookingu regularnie wskakuje się na rangę "genius 2" dzięki czemu są jeszcze lepsze profity.

:papa:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.01.2021 22:16

Mąż dostał ten status po 1 rezerwacji. Rabaty są tylko na wybrane obiekty. Nie raz jyz bo taż, że przed zalogowaniem cena była minimalnie nizsza niż po zalogowaniu, lub zniżka była symboliczna. Warto porównywać ofert między bing a hotels bo te same obiekty są nieraz, i tu i tu, a różnica bywa spora.

I warto szukać w necie kodów promocyjnych. Na b.ing teraz ciężko coś trafić (a był rok że kilka razy korzystałam że zwrotów). Na expedi często jest 10 czy nawet 25%.
Ostatnio edytowano 01.02.2021 20:43 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
Inde
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 01.02.2021 16:42

piekara114 napisał(a):Mąż dostał ten status po 1 rezerwacji. Rabaty są tylko na wybrane obiekty. Nie raz jyz bo taż, że przed zalogowaniem cena była minimalnie nizsza niż po zalogowaniu, lub zniżka była symboliczna. Warto porównywać ofert między bing a hotels bo te same obiekty są nieraz, i tu i tu, a różnica bywa spora.

I warto szukać w necie kodów promocyjnych. Na ING teraz ciężko coś trafić (a był rok że kilka razy korzystałam że zwrotów). Na expedi często jest 10 czy nawet 25%.

Oj! Radzę sprawdzić ten booking i czy to na pewno była pierwsza rezerwacja. Mąż ewidentnie coś kręci! :oczko_usmiech:

Ze strony bookingu:

Poziom Genius 1
Zrealizuj 2 dowolne pobyty w ciągu 2 lat, aby odblokować poziom Genius 1.
Nagrody podróżnicze Genius

Bezpłatne dożywotnie członkostwo
Po przystąpieniu do programu, Twoje członkostwo nigdy nie wygaśnie
10% zniżki na pokoje
Otrzymujesz 10% zniżki od ceny za pobyt przed naliczeniem podatków i dodatkowych opłat

:wink: :papa:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.02.2021 20:43

Inde napisał(a):Oj! Radzę sprawdzić ten booking i czy to na pewno była pierwsza rezerwacja. Mąż ewidentnie coś kręci! :oczko_usmiech:
:mrgreen: Pewna. Konto męża, ale to ja robię wszelkie rezerwacje :mrgreen: Nic nie umknie. To co jest na stronie to ja wiem, a co miałam w realu to tym bardziej wiem, bo dotyczy nie teorii, ale mojego portfela, a raczej karty. :mrgreen: Te "rabaty" z tyt. Genius to już na forach podróżniczych są słynne...
ZytaS
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 02.02.2021 00:01

piekara114 napisał(a):
Inde napisał(a):Oj! Radzę sprawdzić ten booking i czy to na pewno była pierwsza rezerwacja. Mąż ewidentnie coś kręci! :oczko_usmiech:
:mrgreen: Pewna. Konto męża, ale to ja robię wszelkie rezerwacje :mrgreen: Nic nie umknie. To co jest na stronie to ja wiem, a co miałam w realu to tym bardziej wiem, bo dotyczy nie teorii, ale mojego portfela, a raczej karty. :mrgreen: Te "rabaty" z tyt. Genius to już na forach podróżniczych są słynne...

Zgadza się, "Rabaty" są wszędzie tak samo kształtowane - dla klienta to pojęcie bardziej psychologiczne niż ekonomiczne :roll: :oczko_usmiech:
Inde
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 02.02.2021 10:46

piekara114 napisał(a):

Wiadomo, kto ma kartę ten ma władzę! :mrgreen:
Tja, rabaty, zniżki, promocje to głównie po to aby klient przyszedł :)
Choć sam booking bardzo wygodny. Na krótkie citybreaki super sprawa, na dłuższe airbnb!
Takie perełki można czasem tam wyrwać, że głowa mała. Tu na przykład mieszkanko w Neapolu, które mieliśmy na majówkę:

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Na tym balkonie można było siedzieć godzinami! Po lewej Wezuwiusz, na wprost port i miasto, po prawej Zamek Św. Elma.
I w odróżnieniu od reszty miasta, ciiiichutko :)
jackq
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 03.05.2021 17:50

Super promocje z bookinga heh przykładowo apartament u nich 120eur a prywatnie u właściciela 85E. Chyba żadna promocja czy rabat stałego klyenta ;) nie da więcej... Zdrowy rozsądek i porównywanie ofert, agencje muszą na zarobić.
mervik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 03.05.2021 21:11

jackq napisał(a):Super promocje z bookinga heh przykładowo apartament u nich 120eur a prywatnie u właściciela 85E. Chyba żadna promocja czy rabat stałego klyenta ;) nie da więcej... Zdrowy rozsądek i porównywanie ofert, agencje muszą na zarobić.

...tylko do właściciela trzeba wysłać zaliczkę ,a na book...jest możliwość zrezygnowania z pobytu :wink:
fly
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 03.05.2021 21:18

...i to jest plus dodatni, a ponadto zdarzało mi się, że było odwrotnie, co prawda przy rezerwacji hoteli.
jackq
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 06.05.2021 18:59

mervik napisał(a):...tylko do właściciela trzeba wysłać zaliczkę ,a na book...jest możliwość zrezygnowania z pobytu :wink:

Zawsze jest możliwość rezygnacji, kwestia dogadania. A nawet jeśli miałoby się stracić te 50eur to matematyka nie kłamie ;)
wiola2012
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 06.05.2021 19:14

Nie zawsze AIrbnb jest tańsze niż booking, trzeba sprawdzać. Powiedziałabym, że ostatnio wprowadzili chyba jakieś podatki, bo te same pokoje znalazłam w Rumuni (Sybin) na bookingu i Airbnb i na booking taniej.
fly
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 06.05.2021 20:00

Czyli nie będzie to zbyt ryzykowne, iż powiem że trzeba sprawdzać/porównywać oferty?
wiola2012
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 06.05.2021 20:06

fly napisał(a):Czyli nie będzie to zbyt ryzykowne, iż powiem że trzeba sprawdzać/porównywać oferty?

Koniecznie :D
Jeszcze coś co zauważyłam (może powielam informację :oops: ), na booking.com ta sama oferta jest niższa , gdy rezerwujemy na telefonie. Jest zniżka dla urządzeń mobilnych. Czasami spora.
eryk_kr
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) eryk_kr » 19.06.2021 16:35

Na świeżo opiszę, jaka ciekawostka mnie spotkała przy płatności za apartament przez Booking : Apartments & Room Eva Slano.
Rezerwacja bezproblemowa, potwierdzenie też. Ustalona cena w Euro, tylko płatność miała zostać pobrana z karty przez, jak się okazało, firmę obsługującą rezerwacje, nie przez Booking.
Miesiąc przed datą przyjazdu zablokowali (nie pobrali) mi na karcie kwotę o 33 Euro wyższą niż ustalona przy rezerwacji. Konto mam w euro, karta przypisana do konta, więc trochę się zdziwiłem. Grzecznie napisałem, aby pobrali sobie opłatę za rezerwację, a resztę zwrócili na rachunek karty. Odpowiedź mnie jeszcze bardziej zdziwiła : różnica wynika z przeliczenia kursów walut (???) i płatność została pobrana prawidłowo, ponieważ wg prawa chorwackiego płatność odbywa się w kunach. Może nie za dobrze liczę, ale za każdym razem brakowało mi 33 euro...
Obsługa klienta w Booking potwierdziła moją wersję, że kwota w walucie z rezerwacji nie podlega zmianie, zadzwonili do wynajmującego, ale nic nie wskórali, ponieważ kwota z karty nie została pobrana, a tylko zablokowana. Gdyby została pobrana, mogliby zwrócić różnicę, albo składać reklamację u wynajmującego. Czyli mam pieniądze na koncie, a jakbym ich nie mam...
Odechciało mi się wyjazdu, ale zapytałem jeszcze w apartamencie, ile w końcu miałbym zapłacić za pobyt. Odpowiedzi już nie otrzymałem. Skoro tak, odwołałem wyjazd - jeszcze mogłem bezpłatnie - i zarezerwowałem sobie inny apartament. Ciekawe tylko kiedy odblokują mi opłatę za rezerwację :?:
Poprzednia strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

Rezerwacja poprzez booking.com - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021