Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja poprzez booking.com

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 30.01.2021 19:52

piekara114 napisał(a):
boruurob napisał(a):oprócz bookingu i airbnb jest jeszcze coś godnego polecenia?[/quote
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link - fajne bo po chyba 10 noclegach jeden gratis
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link - znane wśród podróżników, choć nie korzystałam


Na bookingu po paru pobytach otrzymuje się konto "genius". Dzięki temu mamy zniżki lub bonusy na miejscu. Przy korzystaniu z bookingu regularnie wskakuje się na rangę "genius 2" dzięki czemu są jeszcze lepsze profity.

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.01.2021 21:16

Mąż dostał ten status po 1 rezerwacji. Rabaty są tylko na wybrane obiekty. Nie raz już było tak, że przed zalogowaniem cena była minimalnie niższa niż po zalogowaniu lub zniżka była symboliczna. Warto porównywać ofert między b.ing a hotels bo te same obiekty są nieraz, i tu i tu, a różnica bywa spora.

I warto szukać w necie kodów promocyjnych. Na b.ing teraz ciężko coś trafić (a był rok że kilka razy korzystałam że zwrotów). Na expedi często jest 10 czy nawet 25%.
Ostatnio edytowano 26.07.2021 12:09 przez piekara114, łącznie edytowano 2 razy
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 01.02.2021 15:42

piekara114 napisał(a):Mąż dostał ten status po 1 rezerwacji. Rabaty są tylko na wybrane obiekty. Nie raz jyz bo taż, że przed zalogowaniem cena była minimalnie nizsza niż po zalogowaniu, lub zniżka była symboliczna. Warto porównywać ofert między bing a hotels bo te same obiekty są nieraz, i tu i tu, a różnica bywa spora.

I warto szukać w necie kodów promocyjnych. Na ING teraz ciężko coś trafić (a był rok że kilka razy korzystałam że zwrotów). Na expedi często jest 10 czy nawet 25%.


Oj! Radzę sprawdzić ten booking i czy to na pewno była pierwsza rezerwacja. Mąż ewidentnie coś kręci! :oczko_usmiech:

Ze strony bookingu:

Poziom Genius 1
Zrealizuj 2 dowolne pobyty w ciągu 2 lat, aby odblokować poziom Genius 1.
Nagrody podróżnicze Genius

Bezpłatne dożywotnie członkostwo
Po przystąpieniu do programu, Twoje członkostwo nigdy nie wygaśnie
10% zniżki na pokoje
Otrzymujesz 10% zniżki od ceny za pobyt przed naliczeniem podatków i dodatkowych opłat

:wink: :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.02.2021 19:43

Inde napisał(a):Oj! Radzę sprawdzić ten booking i czy to na pewno była pierwsza rezerwacja. Mąż ewidentnie coś kręci! :oczko_usmiech:
:mrgreen: Pewna. Konto męża, ale to ja robię wszelkie rezerwacje :mrgreen: Nic nie umknie. To co jest na stronie to ja wiem, a co miałam w realu to tym bardziej wiem, bo dotyczy nie teorii, ale mojego portfela, a raczej karty. :mrgreen: Te "rabaty" z tyt. Genius to już na forach podróżniczych są słynne...
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 01.02.2021 23:01

piekara114 napisał(a):
Inde napisał(a):Oj! Radzę sprawdzić ten booking i czy to na pewno była pierwsza rezerwacja. Mąż ewidentnie coś kręci! :oczko_usmiech:
:mrgreen: Pewna. Konto męża, ale to ja robię wszelkie rezerwacje :mrgreen: Nic nie umknie. To co jest na stronie to ja wiem, a co miałam w realu to tym bardziej wiem, bo dotyczy nie teorii, ale mojego portfela, a raczej karty. :mrgreen: Te "rabaty" z tyt. Genius to już na forach podróżniczych są słynne...

Zgadza się, "Rabaty" są wszędzie tak samo kształtowane - dla klienta to pojęcie bardziej psychologiczne niż ekonomiczne :roll: :oczko_usmiech:
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 02.02.2021 09:46

piekara114 napisał(a):
Inde napisał(a):Oj! Radzę sprawdzić ten booking i czy to na pewno była pierwsza rezerwacja. Mąż ewidentnie coś kręci! :oczko_usmiech:
:mrgreen: Pewna. Konto męża, ale to ja robię wszelkie rezerwacje :mrgreen: Nic nie umknie. To co jest na stronie to ja wiem, a co miałam w realu to tym bardziej wiem, bo dotyczy nie teorii, ale mojego portfela, a raczej karty. :mrgreen: Te "rabaty" z tyt. Genius to już na forach podróżniczych są słynne...


Wiadomo, kto ma kartę ten ma władzę! :mrgreen:
Tja, rabaty, zniżki, promocje to głównie po to aby klient przyszedł :)
Choć sam booking bardzo wygodny. Na krótkie citybreaki super sprawa, na dłuższe airbnb!
Takie perełki można czasem tam wyrwać, że głowa mała. Tu na przykład mieszkanko w Neapolu, które mieliśmy na majówkę:

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Na tym balkonie można było siedzieć godzinami! Po lewej Wezuwiusz, na wprost port i miasto, po prawej Zamek Św. Elma.
I w odróżnieniu od reszty miasta, ciiiichutko :)
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 03.05.2021 16:50

Super promocje z bookinga heh przykładowo apartament u nich 120eur a prywatnie u właściciela 85E. Chyba żadna promocja czy rabat stałego klyenta ;) nie da więcej... Zdrowy rozsądek i porównywanie ofert, agencje muszą na zarobić.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 03.05.2021 20:11

jackq napisał(a):Super promocje z bookinga heh przykładowo apartament u nich 120eur a prywatnie u właściciela 85E. Chyba żadna promocja czy rabat stałego klyenta ;) nie da więcej... Zdrowy rozsądek i porównywanie ofert, agencje muszą na zarobić.


...tylko do właściciela trzeba wysłać zaliczkę ,a na book...jest możliwość zrezygnowania z pobytu :wink:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 03.05.2021 20:18

...i to jest plus dodatni, a ponadto zdarzało mi się, że było odwrotnie, co prawda przy rezerwacji hoteli.
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 06.05.2021 17:59

mervik napisał(a):...tylko do właściciela trzeba wysłać zaliczkę ,a na book...jest możliwość zrezygnowania z pobytu :wink:


Zawsze jest możliwość rezygnacji, kwestia dogadania. A nawet jeśli miałoby się stracić te 50eur to matematyka nie kłamie ;)
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2437
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 06.05.2021 18:14

Nie zawsze AIrbnb jest tańsze niż booking, trzeba sprawdzać. Powiedziałabym, że ostatnio wprowadzili chyba jakieś podatki, bo te same pokoje znalazłam w Rumuni (Sybin) na bookingu i Airbnb i na booking taniej.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 06.05.2021 19:00

Czyli nie będzie to zbyt ryzykowne, iż powiem że trzeba sprawdzać/porównywać oferty?
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2437
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 06.05.2021 19:06

fly napisał(a):Czyli nie będzie to zbyt ryzykowne, iż powiem że trzeba sprawdzać/porównywać oferty?

Koniecznie :D
Jeszcze coś co zauważyłam (może powielam informację :oops: ), na booking.com ta sama oferta jest niższa , gdy rezerwujemy na telefonie. Jest zniżka dla urządzeń mobilnych. Czasami spora.
eryk_kr
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 27.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) eryk_kr » 19.06.2021 15:35

Na świeżo opiszę, jaka ciekawostka mnie spotkała przy płatności za apartament przez Booking : Apartments & Room Eva Slano.
Rezerwacja bezproblemowa, potwierdzenie też. Ustalona cena w Euro, tylko płatność miała zostać pobrana z karty przez, jak się okazało, firmę obsługującą rezerwacje, nie przez Booking.
Miesiąc przed datą przyjazdu zablokowali (nie pobrali) mi na karcie kwotę o 33 Euro wyższą niż ustalona przy rezerwacji. Konto mam w euro, karta przypisana do konta, więc trochę się zdziwiłem. Grzecznie napisałem, aby pobrali sobie opłatę za rezerwację, a resztę zwrócili na rachunek karty. Odpowiedź mnie jeszcze bardziej zdziwiła : różnica wynika z przeliczenia kursów walut (???) i płatność została pobrana prawidłowo, ponieważ wg prawa chorwackiego płatność odbywa się w kunach. Może nie za dobrze liczę, ale za każdym razem brakowało mi 33 euro...
Obsługa klienta w Booking potwierdziła moją wersję, że kwota w walucie z rezerwacji nie podlega zmianie, zadzwonili do wynajmującego, ale nic nie wskórali, ponieważ kwota z karty nie została pobrana, a tylko zablokowana. Gdyby została pobrana, mogliby zwrócić różnicę, albo składać reklamację u wynajmującego. Czyli mam pieniądze na koncie, a jakbym ich nie mam...
Odechciało mi się wyjazdu, ale zapytałem jeszcze w apartamencie, ile w końcu miałbym zapłacić za pobyt. Odpowiedzi już nie otrzymałem. Skoro tak, odwołałem wyjazd - jeszcze mogłem bezpłatnie - i zarezerwowałem sobie inny apartament. Ciekawe tylko kiedy odblokują mi opłatę za rezerwację :?:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 20.06.2021 21:11

eryk_kr napisał(a):Na świeżo opiszę, jaka ciekawostka mnie spotkała przy płatności za apartament przez Booking : Apartments & Room Eva Slano.
Rezerwacja bezproblemowa, potwierdzenie też. Ustalona cena w Euro, tylko płatność miała zostać pobrana z karty przez, jak się okazało, firmę obsługującą rezerwacje, nie przez Booking.
Miesiąc przed datą przyjazdu zablokowali (nie pobrali) mi na karcie kwotę o 33 Euro wyższą niż ustalona przy rezerwacji. Konto mam w euro, karta przypisana do konta, więc trochę się zdziwiłem. Grzecznie napisałem, aby pobrali sobie opłatę za rezerwację, a resztę zwrócili na rachunek karty. Odpowiedź mnie jeszcze bardziej zdziwiła : różnica wynika z przeliczenia kursów walut (???) i płatność została pobrana prawidłowo, ponieważ wg prawa chorwackiego płatność odbywa się w kunach. Może nie za dobrze liczę, ale za każdym razem brakowało mi 33 euro...
Obsługa klienta w Booking potwierdziła moją wersję, że kwota w walucie z rezerwacji nie podlega zmianie, zadzwonili do wynajmującego, ale nic nie wskórali, ponieważ kwota z karty nie została pobrana, a tylko zablokowana. Gdyby została pobrana, mogliby zwrócić różnicę, albo składać reklamację u wynajmującego. Czyli mam pieniądze na koncie, a jakbym ich nie mam...
Odechciało mi się wyjazdu, ale zapytałem jeszcze w apartamencie, ile w końcu miałbym zapłacić za pobyt. Odpowiedzi już nie otrzymałem. Skoro tak, odwołałem wyjazd - jeszcze mogłem bezpłatnie - i zarezerwowałem sobie inny apartament. Ciekawe tylko kiedy odblokują mi opłatę za rezerwację :?:


Podobny przypadek miałem z rezerwacją na Pagu przez Booking ale właściciel coś kręcił...jak się okazało do rachunku chciał doliczyć sobie dodatkowe 5eu za dzień klimy ...choć w ogłoszeniu była podana cena z klimą
...więc zrezygnowałem i jeszcze taniej i w lepszym ap zarezerwowałem ...to był jedyny przypadek na bookingu...a rezerwacji robiłem ful
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rezerwacja poprzez booking.com - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone