Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja apartamentów na 2022 r.

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 02.06.2022 12:29

Inna sprawa, że czesto przez booking mamy dużo rabatów. M.in.: poziomy Genius, rabaty tymczasowe, bonusy w postaci zwrotu na konto booking, rabaty za płatność w aplikacji. W styczniu za nocleg w Krakowie przez kumulacje cena spadła mi o prawie 30%.

Teraz rezerwując teraz pobyt w Austrii przez te zniżki wychodziła mi niższa cena niż u właściciela + późniejszy termin płatności zaliczki.
Ale że właściciele strasznie nie chciał się bawić w booking to zjechał mi z ceną.

Inne korzyści rezerwacji przez booking to wygodne wyszukiwania, często późniejszy termin płatności lub możliwość darmowego anulowania ( rezerwacja z tą opcją czasami kosztują więcej ), możliwość rezerwacji na krótki termin oraz chyba największa korzyść to to, że w przypadku anulowania rezerwacji przez gospodarza oni muszą coś znaleźć w zamian.

Ja nie miałem takiej sytuacji ale naszej koleżance temat na 1 noc nad naszym morzem ogarneli ( a byli na dwutygodniowej wycieczce rowerami z 2 dzieci ).

Inna sprawa, że często jednak bezpośredni kontakt z gospodarzem jest lepszy i zawsze trzeba próbować.
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 02.06.2022 12:33

Tak gwoli ścisłości, booking pobiera prowizję w zależności od położenia obiektu. I tak w niektórych mało uczęszczanych miejscach prowizja może wynosić 8% a w popularnych destynacjach 15%. Do tego dochodzi jeszcze opcja hotel prefered dodatkowe 3%. Właściciel obiektu może jeszcze zwiększyć prowizję dla booking, dzięki temu będzie miał lepszą pozycję w rankingu etc.
Co ważne booking dzieli się tą prowizją ze swoimi afiliantami, którzy umieszczają dane oferty na swoich portalach internetowych.
Plusy booking:
* macie pewność rezerwacji /oczywiście z małymi wyjątkami, kiedy to obiekt doprowadzi do tzw. overbookingu, czyli przyjmie więcej rezerwacji, niż ma miejsc noclegowych. W takim przypadku booking powinien wymóc na obiekcie zagwarantowanie noclegu o tożsamym lub lepszym standardzie./
* płatność odbywa się w bezpieczny sposób
* opinie, które są na booking są w miarę wiarygodne, gdyż można je pozostawić dopiero po skończonym pobycie. Oczywiście pomijam fakt, iż różni goście mają różne oczekiwania i czasami są rozbieżne z oferowanymi usługami
* szybko i łatwo dokonuje się rezerwacji, generalnie każdy użytkownik Internetu powinien sobie dać radę :wink:
Minusy:
* prowizja
Zawsze można też dokonać rezerwacji bezpośrednio u właściciela.
Plusy:
* z pewnością cena bez prowizji
* można zarezerwować apartament lub pokój według własnych preferencji
Minusy:
* właściciel może odmówić wcześniej przyjętej rezerwacji - ja tak miałam w tym roku, właścicielka po 3 miesiącach od rezerwacji napisała mi, że się pomyliła i mój apartament jest już zarezerwowany. Wyjeżdżam dopiero we wrześniu. Dopiero po mojej ostrej korespondencji, że nie godzę się na zmianę apartamentu z parteru na 3 piętro, Pani załatwiła mi apartament obok, też na parterze.
* do końca nie wiadomo, czy standard i usługi dodatkowe przedstawiane na stronie są rzeczywiste
:papa:
pawers
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawers » 03.06.2022 10:05

Witajcie,
Mam już aprtament na 5 dni w Igrane i szukam miejsca na dodatkowe 5 dni
Rodzina 2+2
Miejscowości: Igrane, Tucepi, Podgora, BaskaVoda - wszystkie w tej okolicy oprócz Makarskiej
Termin: 13-18 Lipiec
W zasadzie nie mam wielkich wymagań, w miarę świeży apartament, max 3 linnia od linni brzegowej
Cena max 100 Euro za noc
Będę wdzięczny za oferty.
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 05.06.2022 10:12

Witam serdecznie poszukujących kwater. Szukam kwatery na Istri (nigdy nie byliśmy) w okresie od 13/14-20 sierpnia (dopiero teraz bo parę spraw dopiero teraz się wyjaśniło) jest nas 4 dorosłe osoby i nastolatek. Szukamy kwatery lub kwater (najlepiej w jednym miejscu) z dwoma pokojami i klimą (najlepiej w dwóch pokojach). Co polecacie? Może macie jakieś fajne miejsca. Super by było jakby nie było daleko do plaży. Może jakieś namiary na fajne sprawdzone miejscówki (linki) sam też szukam ale wsparcie mile widziane. Pozdrawiam gorąco :-)
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 06.06.2022 07:17

Witam wiem że trochę późno na rezerwację ale może ktoś poleci szukam apartamentu 2+2 w okresie 26.06 do 07.07 najlepiej z widokiem na morze i blisko plaży.
Miejscowości typu Drvenik ,Zaostrog.
tomekpyt
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 20.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekpyt » 06.06.2022 13:29

Witam wszystkich, poszukuję
namiarów na zakwaterowanie dla dwóch rodzin (2+2, 2+1) w rejonie Istrii w terminie od 04 do 09.08. Bardzo proszę o info na priv osoby posiadające jakieś możliwości lub kontakty.
Z góry dziękuję.
AndrzejWolak
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.03.2017
Baska Voda 23.07 - 31.07 dla 2 osob poszukiwane

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejWolak » 09.06.2022 13:47

Dzień dobry,
poszukuję apartamentu lub pokoju ( z aneksem kuchennym), +/-1 dzień od powyższego terminu choć 23.07 wolę na sztywno bo wyjeżdżam z innej lokacji, własna łazienka, parking 1 auto, balkon/taras z jakimś tam widokiem na morze i góry ;) + spokojny wiecznie śpiący pies coś jak "bigiel" ;-) Brela odpada bo pieseł, może Promajna, dalsze odpadają, w Baśka Voda lub cos powyżej w górę ale z dobrym widokiem, budżet 3..3,5kzl za 7-8 nocy, z lekkim nagięciem ;) Ew. Veliko Brdo ale to już z pieknym widokiem ;-) Jeśli ktoś coś kiedyś słyszał, wie.... to będę wdzięczny :)
Pozdrawiam
mierzyk
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 10.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mierzyk » 09.06.2022 22:41

Cześć.
Szukam apartamentu w Nin lub okolicznych miejscowościach dla 2+1(7lat) od 4.07 do 15.07 +/- 2 dni. Jeżeli ma ktoś namiary na coś godnego polecenia to z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
Do zobaczenia w Cro ;)
Krzycho111
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.06.2022
Poszukuję apartamentu Istria

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzycho111 » 10.06.2022 09:22

Dzień dobry.

Wiem, że jest już późno, ale dopiero wyjaśniła mi się sprawa urlopu na ten rok.

Rozważamy wyjazd na Istrię, i w związku z tym poszukujemy apartamentu / apartamentów dla 2 rodzin - 2+1 (10 lat) oraz 2=2 (6 i 14 lat) w okresie 17-29.07.2022r.
Najlepiej Fazana :)

Jeżeli ktoś mógłby polecić coś ciekawego w tym terminie, bardzo proszę o kontakt.

Pozdrawiam,
Krzysiek
Krzycho111
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzycho111 » 10.06.2022 09:24

Dzień dobry.

Przepraszam, że piszę w trzecim miejscu, ale czas mnie goni ...

Wiem, że jest już późno, ale dopiero wyjaśniła mi się sprawa urlopu na ten rok.

Rozważamy wyjazd na Istrię, i w związku z tym poszukujemy apartamentu / apartamentów dla 2 rodzin - 2+1 (10 lat) oraz 2=2 (6 i 14 lat) w okresie 17-29.07.2022r.
Najlepiej Fazana :)

Jeżeli ktoś mógłby polecić coś ciekawego w tym terminie, bardzo proszę o kontakt.

Pozdrawiam,
Krzysiek
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.06.2022 15:14

Krzycho111 napisał(a):Dzień dobry.

Przepraszam, że piszę w trzecim miejscu, ale czas mnie goni ...

W drugim... po raz kolejny. :lol:
Dzień dobry.

Krzycho111 napisał(a):Wiem, że jest już późno, ale dopiero wyjaśniła mi się sprawa urlopu na ten rok.

Rozważamy wyjazd na Istrię, i w związku z tym poszukujemy apartamentu / apartamentów dla 2 rodzin - 2+1 (10 lat) oraz 2=2 (6 i 14 lat) w okresie 17-29.07.2022r.
Najlepiej Fazana :)

Jeżeli ktoś mógłby polecić coś ciekawego w tym terminie, bardzo proszę o kontakt.


Ponieważ jedziecie w szczycie sezonu, jedyna ciekawa rzecz jaką mogę polecić, to wysłanie setek zapytań bezpośrednio do gospodarzy - można ktoś ma jeszcze lukę jakimś cudem, albo właśnie otrzymał info o rezygnacji.
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Powodzenia!
Jukar
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jukar » 10.06.2022 17:36

Witam,
Szukam apartamentu 4osobowego w terminie 01.08 -10.08.2022.
Wstępnie miała być Podgora, ale tam już chyba nic wolnego nie ma, więc może być całe wybrzeże
Cena do 100€ doba.

Pozdrawiam
Arczi
coolin
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolin » 12.06.2022 14:46

My mieliśmy rezerwację nad Bałtyk (bon turystyczny) ale przyszło ciepło i zaczęło nam się tęsknić za Chorwacją. Szybka narada i Bałtyk odwołany i będzie Croatia po raz szósty a konkretnie Stanići . Noclegi są tylko trzeba poszukać, nam to zajęło 5 wieczorów aby powysyłać emaile. Korzystaliśmy z najbardziej popularnych portali z noclegami w Chorwacji.
ola_21
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.07.2011
Srima - poszukuję noclegu dla osoby na wózku

Nieprzeczytany postnapisał(a) ola_21 » 14.06.2022 15:05

Witam! Poszukuje Apartamentu w Srimie dla 3 lub 4 osób tylko na parterze- dwa stopnie to nie problem, bo poruszam się na wózku inwalidzkim od 21.07-29.07. Propozycje w innych miejscowościach również mile widziane. Płaski teren, jak najmniej wzniesień, dobre dojście do wody. Bank kwater przeszukany. Apartamenty są, ale nie na parterze
smyrek77
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 18.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) smyrek77 » 15.06.2022 07:22

Witam ,potrzebne lokum dla 3 osób w okolicach splitu i +/- 30 km w terminie 01-08.08 2022 ktoś coś!,
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rezerwacja apartamentów na 2022 r. - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone