Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja apartamentów na 2022 r.

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 28.05.2022 11:15

Obecnie karty debetowe powiązane ze zwykłym rachunkiem bankowym wystarczą do takich transakcji. Nie musi być kredytowa.
Raz zdarzyło mi się rezerwować poprzez Casamundo, było ok. Od kilku lat wysyłam maile bezpośrednio do właścicieli apartamentów. Tzn. jak już wiem, gdzie chcę jechać, to szukam stron domów w danej okolicy w necie. I pytam. Potem płacę przelewem zaliczkę, a resztę na miejscu w euro.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 28.05.2022 11:58

migchel napisał(a):Gdzie najlepiej szukać apartamentu na necie poza bookingiem ( ktory wymaga karty kredytowej do rezerwacji , nigdy nie mialem i na szybko wyrabiac chyba bez sensu ) tak zeby mozna bylo placic przelewem , ewentualnie zaliczka i reszte na miejscu a nie sciagane z karty kredytowej . Chyba ze ktos wie jak to na bookingu zrobic inaczej poza karta kredyt ? Z gory serdeczne dzieki

Ja szukam szawsze przez
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Piszę maile, ustalam szczegóły z właścicielem. Przelewam zaliczkę. Nawet przelew w EUR jest za 0zł w MBANKU.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 28.05.2022 12:45

Owszem przelew Euro również w Alior mam za 0 zł. Ale robiąc dziś z konta złotówkowego zapłacę 4,77 zł za 1 euro. Taki złodziejski kurs.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 28.05.2022 13:13

Wcale nie trzeba mieć karty kredytowej. Podajesz numer karty płatniczej i dodatkowo taki krótki kod, co masz na odwrocie karty.
migchel
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 28.05.2022 13:19

A to jest bezpieczne ? Nie da się tak z tej karty potem ściągnąć innych płatność prze osoby postronne ? To nie jest zatwierdzane sms ani niczym jak sobie tak sami pobieraja?
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 30.05.2022 15:18

Witam serdecznie poszukujących kwater i nie tylko. W okresie od 13/14-20 sierpnia (dopiero teraz bo parę spraw dopiero teraz się wyjaśniło) jest nas 4 dorosłe osoby i nastolatek. Szukamy kwatery lub kwater z dwoma pokojami i klimą (najlepiej w dwóch pokojach) dobrze by było jakby było miejsce na auto. Co polecacie? Może macie jakieś fajne miejsca. Super by było jakby nie było daleko do plaży :-)
migchel
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 31.05.2022 07:40

Czy jest tutaj ktoś kto w ogóle przez booking załatwia ? W jakiej oni walucie pobiorą tą płątność . Bo najpierw pisze ze cena w pln tylko przyblizona zaplacisz w kunach bądź euro a potem dalej zapłać przez boking i "podana cena do zaplaty " w walucie pln i zagwarantuj sobie dzisiejszy kurs wymiany . Czyli nie wiem w koncu jaką kartę podpiąć pl czy walutową , beda robic w euro i przewalutuja czy pociagna normalnie pln kwote ktora podaja bez przewalutowania ?
migchel
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 31.05.2022 07:59

wikol napisał(a):
migchel napisał(a):Gdzie najlepiej szukać apartamentu na necie poza bookingiem ( ktory wymaga karty kredytowej do rezerwacji , nigdy nie mialem i na szybko wyrabiac chyba bez sensu ) tak zeby mozna bylo placic przelewem , ewentualnie zaliczka i reszte na miejscu a nie sciagane z karty kredytowej . Chyba ze ktos wie jak to na bookingu zrobic inaczej poza karta kredyt ? Z gory serdeczne dzieki

Ja szukam szawsze przez
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Piszę maile, ustalam szczegóły z właścicielem. Przelewam zaliczkę. Nawet przelew w EUR jest za 0zł w MBANKU.


A w jaki sposób odbywa sie platnosc przez ten portal ? zaliczka na konto w euro i reszta w gotowce w euro ?
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 31.05.2022 08:25

migchel napisał(a):
wikol napisał(a):
migchel napisał(a):Gdzie najlepiej szukać apartamentu na necie poza bookingiem ( ktory wymaga karty kredytowej do rezerwacji , nigdy nie mialem i na szybko wyrabiac chyba bez sensu ) tak zeby mozna bylo placic przelewem , ewentualnie zaliczka i reszte na miejscu a nie sciagane z karty kredytowej . Chyba ze ktos wie jak to na bookingu zrobic inaczej poza karta kredyt ? Z gory serdeczne dzieki

Ja szukam szawsze przez
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Piszę maile, ustalam szczegóły z właścicielem. Przelewam zaliczkę. Nawet przelew w EUR jest za 0zł w MBANKU.


A w jaki sposób odbywa sie platnosc przez ten portal ? zaliczka na konto w euro i reszta w gotowce w euro ?


Pozwolicie, że się wtrącę :) Ta strona umożliwia kontakt z właścicielem i z nim ustalasz co i jak :) W tym roku korzystałem :)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 31.05.2022 22:36

migchel napisał(a):Czy jest tutaj ktoś kto w ogóle przez booking załatwia ? W jakiej oni walucie pobiorą tą płątność . Bo najpierw pisze ze cena w pln tylko przyblizona zaplacisz w kunach bądź euro a potem dalej zapłać przez boking i "podana cena do zaplaty " w walucie pln i zagwarantuj sobie dzisiejszy kurs wymiany . Czyli nie wiem w koncu jaką kartę podpiąć pl czy walutową , beda robic w euro i przewalutuja czy pociagna normalnie pln kwote ktora podaja bez przewalutowania ?

Ja załatwiam przez booking.
Od jakiegoś czasu mam podpiętego revoluta. Przy płatności z karty pobiera w walucie takiej jak pokazuje booking. Przynajmniej ja tak ostatnio mialem. Ostatnią transakcję miałem w PLN. Wcześniejszą w euro. Wcześniej miałem podpiętą kartę ING więc przeliczało na PLN.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 01.06.2022 05:38

Ja także załatwiam przez Booking. Co do waluty jaka pobiera booking w związku, że zawsze wyszukuje i dokonuje rezerwacji zagranicznych w euro oraz mam podpiętą kartę PKO BP z kontami walutowymi płatność określona w rezerwacji "schodzi" w euro. Jest pobierana w wysokości z dnia rezerwacji tak jak jest zapisane w warunkach rezerwacji. Inna sprawa, że ja osobiście uważam taki sposób realizacji opłaty za bardzo wygodny.
Tomek W
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek W » 02.06.2022 11:20

Pamiętajcie, że Booking bierze nawet 20% prowizji. Np. na ten rok rezerwowałem apartmana: na Booking na tydzień 3100 z groszem, przez "zakwaterowaniewchorwacji" ten sam lokal z płatnością przez Revolut na złotówki wyszedł: 2447 PLN. Dlatego warto poszperać na takich stronkach, wysłać kilka/kilkanaście maili i mieć dobry obiad w konobie gratis :-)
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 02.06.2022 11:26

migchel napisał(a):Gdzie najlepiej szukać apartamentu na necie poza bookingiem ( ktory wymaga karty kredytowej do rezerwacji , nigdy nie mialem i na szybko wyrabiac chyba bez sensu ) tak zeby mozna bylo placic przelewem , ewentualnie zaliczka i reszte na miejscu a nie sciagane z karty kredytowej . Chyba ze ktos wie jak to na bookingu zrobic inaczej poza karta kredyt ? Z gory serdeczne dzieki


Jeśli chodzi o płatności za rezerwacje - to różni się to w zależności od oferty, nie zawsze jest pobierana wpłata przed datą przyjazdu.
Poza tym - płatność jest z reguły nie tylko kartą kredytową - zazwyczaj może to być też zwykła karta płatnicza/debetowa :)
Margo87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 02.06.2022 11:32

Tomek W napisał(a):Pamiętajcie, że Booking bierze nawet 20% prowizji. Np. na ten rok rezerwowałem apartmana: na Booking na tydzień 3100 z groszem, przez "zakwaterowaniewchorwacji" ten sam lokal z płatnością przez Revolut na złotówki wyszedł: 2447 PLN. Dlatego warto poszperać na takich stronkach, wysłać kilka/kilkanaście maili i mieć dobry obiad w konobie gratis :-)



Dokładnie, Apartamenty do których jedziemy na booking były droższe o prawie 1400 zł - dla mnie to kupa kasy :) lepiej zapłacić za dobę 50 euro niż 86 :) Więc warto odrobinę sie wysilić i popisać kilka maili :)
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 02.06.2022 12:10

Tomek W napisał(a):Pamiętajcie, że Booking bierze nawet 20% prowizji. Np. na ten rok rezerwowałem apartmana: na Booking na tydzień 3100 z groszem, przez "zakwaterowaniewchorwacji" ten sam lokal z płatnością przez Revolut na złotówki wyszedł: 2447 PLN. Dlatego warto poszperać na takich stronkach, wysłać kilka/kilkanaście maili i mieć dobry obiad w konobie gratis :-)


Booking bierze 30% oczywiście od ceny jaką chce dostać właściciel. Jak właściciel chce 100EUR to przez Booking będzie 130EUR co nie znaczy, że bezpośrednio u właściciela zapłacisz 100EUR to już Wasze negocjacje :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rezerwacja apartamentów na 2022 r. - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone