Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja poprzez booking.com

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
michaldroszcz
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 30.01.2013
Rezerwacja poprzez booking.com

Nieprzeczytany postnapisał(a) michaldroszcz » 04.01.2015 10:01

Witam. Chciałby, uzyskać informację, czy ktoś z forumowiczów rezerwował apartament przez booking.com? Chciałbym zapytać o procedurę (podawanie numeru karty etc.) i czy cena na miejscu mocno odbiegała od tej na stronie. W tym roku wybieramy się w 5 osób i chcemy troszkę ograniczyć wydatki poprzez zarezerwowanie apartamentu. Interesują mnie głownie informacja, czy po dokonaniu rezerwacji mogę spokojnie czekać na wyjazd do lipca i jechać spokojnie ze świadomością, że apartament na mnie czeka.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 04.01.2015 10:11

michaldroszcz napisał(a):mogę spokojnie czekać na wyjazd do lipca i jechać spokojnie ze świadomością, że apartament na mnie czeka.


Bez problemu.

michaldroszcz napisał(a):(podawanie numeru karty etc.)


Możesz spokojnie to robić - bez obaw.

michaldroszcz napisał(a):cena na miejscu mocno odbiegała od tej na stronie.


Zawsze będzie odbiegała - booking na tym zarabia. Proponuje jak masz namiary dogadać sie bezpośrednio z właścicielem pensjonatu. Wyjdzie odrobinę taniej.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.01.2015 10:14

Nie rezerwowałam przez booking, natomiast w zeszłym roku nocowałam przy Rastoke w apartamencie sprzedawanym przez booking po 70E, my na miejscu mieliśmy go w cenie 50E (4+1). Generalnie preferuję więc negocjowanie cen bezpośrednio z właścicielami, nawet przy rezerwacji przez internet. Niewątpliwie plusem booking jest często możliwość rezygnacji z rezerwacji stosunkowo niedługo przed wyjazdem, natomiast minusem wydaje mi się brak elastyczności cenowej. Dlatego także sugerowałabym raczej poszukanie bezpośredniego ogłoszenia właściciela.
michaldroszcz
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 30.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) michaldroszcz » 04.01.2015 10:58

I o to chodziło. Dzięki za info. BTW Apartament na bookingu nie daleko miejscowości Vodice (Villa Srima) dla 5 osób jest za ok 2500 zł. W tamtym roku za pokój w hotelu przez biuro podr. zapłaciłem 2800zł. za 2 os. Tak więc i tak jest taniej :). Aby do lipca...
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 04.01.2015 11:05

Dużo podróżuję i często korzystam z Booking.com

Czasami sa naprawdę dobre okazje. Polecam

P.s na długoterminowe wakacyjne wypady tez :-)
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 04.01.2015 11:24

Zgadzam się w 100% z przedmówcami)
Osobiście nie mam karty kredytowej, staram się wyszukiwać tylko takie oferty, w których nie ma konieczności podawania nr karty. Takich ofert jest stosunkowo bardzo mało, ale da się znaleźć.
W 2014 pierwszy raz korzystałem z bookingu podczas rezerwacji apartamentu w Czarnogórze i noclegach tranzytowych- żadnych problemów. Wszelkie potwierdzenia dokonanych rezerwacji miałem wydrukowane w razie problemów. Też miałem obawy ale forumowicze rozwiali wątpliwości) :)

Korzystaj i w drogę!!!
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.01.2015 12:23

A pytałeś też bezpośrednio gospodarzy o cenę?http://www.villasrima.com/inside/eindex.html
michaldroszcz
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 30.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) michaldroszcz » 04.01.2015 12:59

A nie, ale napiszę maila i zobaczę co zaproponują.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 04.01.2015 13:08

Korzystałem z Booking.com dwa razy i nie było żadnego problemu. Warto też wyszukać kwaterę z Booking i napisać wcześniej prywatnego maila do właściciela, jest szansa na niższą cenę.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 04.01.2015 13:34

Wielokrotnie korzystałem z booking.com. Nigdy nie było problemów.

Nierzadko zdarza się, że cena na booking jest niższa niż bezpośrednio u właściciela/na stronie hotelu. Dotyczy to zresztą nie tylko tego portalu.

W zeszłym roku rezerwowałem hotel na Malcie przez jakąś brytyjską stronę (hotels4you). Cena za nocleg w 2-osobowym apartamencie na stronie hotelu wynosiła 34€ (140zł), przez hotels4you 15£ (75zł) :). Generalnie warto korzystać z porównywarek cenowych.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 04.01.2015 14:15

Venom555 napisał(a):
Zawsze będzie odbiegała - booking na tym zarabia. Proponuje jak masz namiary dogadać sie bezpośrednio z właścicielem pensjonatu. Wyjdzie odrobinę taniej.



A ja mam raczej odwrotne doświadczenia! (podobnie jak Krzychoo)

Co prawda nigdy nie robiłem tego w samej Chorwacji, ale już noclegi tranzytowe zawsze zamawiam przez booking.

Cena na booking odbiegała od tej podanej na stronie (o ile hotel w ogóle stronę miał) - ale prawie zawsze na korzyść booking. Czasem można tam znaleźć naprawdę super okazje.

Niedawno szukałem noclegów w Rzymie (wyjazd w styczniu na 3 dni) - spędziłem przy kompie 3 czy 4 dni i nigdzie nie znalazłem tak dobrych cen jak na booking.

Dodatkowym plusem booking jest najczęściej brak zaliczek, a także (bardzo często) możliwość rezygnacji z rezerwacji nawet kilka dni przed terminem bez żadnych opłat!
nowy100
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowy100 » 04.01.2015 16:15

Potwierdzam zdanie kolegi Raul73, cena z booking.com taka sama jak w samym hotelu (Wiedeń) też tranzyt, dodatkowo fajna sprawa jak jest rezerwacja , a możesz anulować nawet do 24 h przed wizytą bez żadnych kosztów (dość często spotykane). Według mnie booking jest ok.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.01.2015 18:09

SGJ
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 29.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SGJ » 05.01.2015 03:29

Witamy serdecznie
W tym roku będzie to nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji. Noclegi będziemy zamawiać przez booking. Wyjeżdzamy ze śląska końcówka lipca aby być na miejscu 1 sierpnia :). Małżonkowie z 7letnią córką.

pozdrowienia

wszelkie pomysły chętnie przyjmiemy

SGJ
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 05.01.2015 09:10

Korzystałem z Booking wielokrotnie w ciągu trzech lat i mogę powiedzieć to co przedmówcy. Cena przez stronę była ( gdy w kilku przypadkach kontaktowałem się mailowo ) taka sama. W większości były to noclegi tranzytowe maksymalnie do pięciu nocy, ale zero problemów, a rezerwowałem w dziesięciu różnych krajach. :)
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rezerwacja poprzez booking.com
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone