Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja poprzez booking.com

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MiszaM
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MiszaM » 05.01.2015 10:02

Ja zazwyczaj korzystam z BookApart, to polski serwis, prosty w obsłudze, może nawet prostszy niż booking :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.01.2015 10:23

Warto porównać ceny w booking z cenami w innych firmach tego typu, np. hrs :!:

Są porównywarki cen z różnych firm, np. findhotel

Przy krótkich pobytach przewaznie booking ma lepsze ceny.
Tego typu firmy nastawiają się na turystów, którzy śpią w jednym miejscu krótko.
Najlepsze ceny w booking są w większych miastach :roll:
Bo w większym mieście mało kto spędza wczasy, a konkurencja wśród hotelarzy jest ogromna.
Więc zgłaszają często hotele do booking, za mniejszą cenę, byle tylko sprzedać noclegi :roll:


Przy pobycie tygodniowym i dłuższym warto sprawdzić,
czy nie ma lepszej oferty u właściciela kwatery :!: Czasem jest :wink:
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 05.01.2015 11:16

Z reguły na stronach hoteli czy pensjonatow ceny sa identyczne lub wyższe niż na bookingu. Prawdopodobnie przy 1-2 tygodniowym pobycie udaloby się cos stargować u wlasciciela..
Ale poza tym booking ma sporo plusow. Z reguly możliwość bezpłatnego odwołania pobytu- terminy rozne ale zawsze można cos ciekawego znaleźć. Dosc dokładne opisy i zdjęcia. oczywiście wlasciciele wiedza jak korzystać z PS ale z doświadczenia wiem, ze za bardzo nie podkolorowuja oferty.
poza tym sa oceny klientów. jednemu przeszkadza nieusmiechnieta recepcjonistka, drugiemu brak wi-fi a trzeciemu karaluchy.
będziemy wiedzieli czego się spodziewać.
Mam już ponad 25 pobytow przez booking, z zalozenia nie biore lokali poniżej 7,5pkt i do tej pory nie miałem niespodzianki.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 05.01.2015 11:32

Lednice napisał(a):Przy krótkich pobytach przewaznie booking ma lepsze ceny.
Tego typu firmy nastawiają się na turystów, którzy śpią w jednym miejscu krótko.
Najlepsze ceny w booking są w większych miastach :roll:
Bo w większym mieście mało kto spędza wczasy, a konkurencja wśród hotelarzy jest ogromna.
Więc zgłaszają często hotele do booking, za mniejszą cenę, byle tylko sprzedać noclegi :roll:


Przy pobycie tygodniowym i dłuższym warto sprawdzić,
czy nie ma lepszej oferty u właściciela kwatery :!: Czasem jest :wink:



Mam bardzo podobne wrażenia.

Przy dłuższych pobytach (od kilku dni w górę) właścicielom pokojów nie bardzo opłaca się booking, ponieważ zbyt wiele ryzykują.

Jeśli już, to tego typu oferty najczęściej nie mają wtedy opcji bezpłatnego odwołania - i ja się w sumie nie dziwię.

Za to przy krótkich pobytach tranzytowych jest to doskonała opcja, gdyż jest to prawdopodobnie największa i najpopularniejsza strona z noclegami na świecie - wydaje mi się, że wyprzedziła już nawet Trip Advisor (sądząc po ilości ofert i opinii).

A w dużych miastach oferta jest naprawdę ogromna - dla przykładu w Budapeszcie można znaleźć noclegi w super warunkach za śmieszne ceny.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 05.01.2015 11:46

Booking może mieć nieaktualne informacje. W maju ubiegłego roku szukałem noclegu w okolicy Sandomierza. Znalazłem fajny pensjonat, właśnie przez ten serwis. Booking jednak twierdził, że z wolnych pokoi jest tylko jedna dwójka, a ja chciałem trzyosobowy. Zadzwoniłem tam i się okazało, że mają wszystkie pokoje wolne z wyjątkiem... jednej dwójki.
Aha, cena była taka sama i przez Booking, i bezpośrednio w pensjonacie.
Za to jak dwa lata temu szukałem noclegu w Rzymie, to przez B. znalazłem bardzo atrakcyjną ofertę.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.01.2015 11:59

Korzystam od wielu lat i sobie chwalę. W minionym roku akurat tylko w Polsce - zarezerwowaliśmy trzy 2-3 dniowe pobyty. W dwóch wypadkach cena na booking była niższa niż cennikowa, w trzecim wypadku rezerwacje prowadzone były tylko przez booking.com.
timur74
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) timur74 » 05.01.2015 12:00

ja brałem z bookingu i byłem zadowolony(wybralem oferte w Chorwacji w Pisaku,pobyt w sierpniu ale wybieralismy juz w grudniu-potrzebowałem apartament na 6 osob minimum)jechałem z lekkimi obawami jak to bedzie tym bardziej ze nie wplacałem zadnej zaliczki,bez opini(nowy lokal),zdjęcia robione przez własciciela(a jak wiadomo chwali sie tylko najlepszym).Pobyt udany,nie było problemów,zdjęcia potwierdziły się juz na miejscu-1000% zadowolenie :lol:
brałem tez hotel w Czechach i tam juz mniej zadowolony ale szukałem akurat jednej nocki i bardziej chodziło o ,,przekimanie,, niz wyglad (po przyjezdzie wystawiłem opinie i sie okazalo ze wiekszosc ludzi w tym terminie wystawilo negatywa
bralem tez pensjonat koło jezior plitwickich -100% zadowolenie
wiec jak najbardziej polecam rezerwacje z bookingu
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 05.01.2015 12:12

A jak się ma temat do wątku..?Przypominam...
michaldroszcz
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 30.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) michaldroszcz » 13.01.2015 10:08

Przepraszam za chwilowe "porzucenie" własnego wątku ale miałem małe problemy techniczne. Dzięki za wszystkie informacje, będę spokojniej rezerwował. Tylko jeszcze jedno pytanie. W większości ogłoszeń jest napisane, że nie będę obciążony żadna opłatą a kasę trzeba płacić na miejscu, jednak do rezerwacji wymagane jest podanie numeru karty. Czy to oznacza, że mogą zablokować pieniądze na karcie np.3000 zł i czy można podawać numer karty na której nie ma wystarczającej ilości gotówki teraz (mam specjalną kartę, której używam tylko na wakacjach z uwagi na bezpłatne wypłaty w całej europie). Najważniejsze, że ja nie szukam ofert hoteli tylko pensjonatów i apartamentów.
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 13.01.2015 10:10

michaldroszcz napisał(a):W większości ogłoszeń jest napisane, że nie będę obciążony żadna opłatą a kasę trzeba płacić na miejscu, jednak do rezerwacji wymagane jest podanie numeru karty. Czy to oznacza, że mogą zablokować pieniądze na karcie np.3000 zł i czy można podawać numer karty na której nie ma wystarczającej ilości gotówki teraz (mam specjalną kartę, której używam tylko na wakacjach z uwagi na bezpłatne wypłaty w całej europie). Najważniejsze, że ja nie szukam ofert hoteli tylko pensjonatów i apartamentów.


Jest to tylko zabezpieczenie w razie gdybyś nie odwołał rezerwacji i się nie pojawił na miejscu. Wtedy ściągną Ci z karty.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 13.01.2015 11:04

michaldroszcz napisał(a):W większości ogłoszeń jest napisane, że nie będę obciążony żadna opłatą a kasę trzeba płacić na miejscu, jednak do rezerwacji wymagane jest podanie numeru karty. Czy to oznacza, że mogą zablokować pieniądze na karcie np.3000 zł i czy można podawać numer karty na której nie ma wystarczającej ilości gotówki teraz (mam specjalną kartę, której używam tylko na wakacjach z uwagi na bezpłatne wypłaty w całej europie)

Musisz uważnie czytać warunki płatności. Jest możliwa tzw. preautoryzacja karty i zablokowanie środków w danej wys. na karcie. Jest to raczej bezpieczne ale ja wybieram takie oferty (dużo korzystam z booking) gdzie rezerwacja nie wymaga karty kredytowej. W zeszłym roku miałem przypadek, że hotel w Wiedniu ściągnął z mojej karty opłatę za pobyt i sprzątanie pokoju po pobycie 8O :twisted: (160 E) mimo, że odwołałem go w terminie "bezkosztowym". Złożyłem reklamacje w banku i poinformowałem o tym Biuro Obsługi Booking i pieniądze wróciły.Trwało to trochę (90 dni) ale to raczej wina banku - takie procedury. Booking starał się bardzo i to oni "wytropil" co i jak. Okazało się że nie zawsze obsługa hotelowa działa zgodnie z zasadami. Był to jednak pierwszy i mam nadzieje ostatni taki nieprzyjemny przypadek. Mimo to uważam booking za godny polecenia. Jeszcze jedna porada, ja archiwizuje wszystkie rezerwacje i ewentualne anulowanie rezerwacji (przesyłane automatycznie na adres email). Właśnie te dokumenty bardzo mi pomogły w wyjaśnianiu opisanej sprawy. Co do karty bez środków to nie mam pojęcia, ale jeśli wybierzesz oferte gdzie hotel nie zastrzega sobie prawa do preautoryzacji to powinno zadziałać.
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 13.01.2015 14:48

Jeżeli znajdziecie tą samą ofertę co zarezerwowaliście przez Booking w niższej cenie i zgłosicie to do Booking mają obowiązek obniżyć swoją cenę. Wynika to z ich warunków handlowych :)

"... Jeśli po dokonaniu rezerwacji na naszej stronie znajdą Państwo w Internecie takie same warunki zarezerwowania pokoju po niższej cenie, my dopasujemy naszą cenę (wyrównując zaistniałą różnicę) i zaoferujemy niższą cenę zgodnie z zasadami i postanowieniami Gwarancji Najlepszej Ceny..."

całość tutaj: zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 13.01.2015 16:10

Wszystkie zeszłoroczne noclegi rezerwowaliśmy przez booking.com. Żadnych problemów a noclegi mieliśmy w różnych krajach: Serbii, Macedonii, Grecji, Albanii i Austrii. Nawet jadąc w październiku do Austrii korzystałem z dodatkowego upustu dla "stałego" klienta.
Wszystko było tak jak w opisie, ale kieruję się jedną zasadą - szukam noclegów z dobrymi opiniami klientów (powyżej 8,0) i staram się większość opinii na dany apartament poczytać. Zależy mi mieć auto bezpiecznie zaparkowane, a zdarza się, że jakiś hotel czy apartament nie ma "pod drzwiami" parkingu. Oglądam zdjęcia, sprawdzam na streetview położenie. Póki co jestem BARDZO zadowolony z tej strony i nie szukam noclegów w innych portalach. Znajomy pojechał do Rumunii, miał dwa noclegi, jeden z booking (zero problemów) i jeden znalazł sam i na miejscu się okazało, że cena 30 euro to nie za pokój a za osobę, wobec czego musiał zapłacić 60 euro :)
fiechu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 901
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiechu » 13.01.2015 17:10

Korzystaliśmy z booking.com szukając noclegu w Rzymie.
100% zadowolenia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.01.2015 18:40

GREG_G napisał(a):Wszystko było tak jak w opisie, ale kieruję się jedną zasadą - szukam noclegów z dobrymi opiniami klientów (powyżej 8,0) i staram się większość opinii na dany apartament poczytać. Zależy mi mieć auto bezpiecznie zaparkowane, a zdarza się, że jakiś hotel czy apartament nie ma "pod drzwiami" parkingu. Oglądam zdjęcia, sprawdzam na streetview położenie.


Popieram w 100%
Tak należy robić, a wtedy trudno się rozczarować :!:

Co do rezerwacji, to rezerwując przez bliźniaczą firmę Expedia da się zapłacić przez PayPal,
nie trzeba mieć nawet karty kredytowej :!: 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rezerwacja poprzez booking.com - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone