Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja poprzez booking.com

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Rezerwacje przez booking.com i inne

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2015 09:46

Podobną praktykę zauważyłem przy przeglądaniu cen promowych na stronach pośredników. Cena zawsze wychodziła inna. Ale też i np. na stronie t-mobile co dzień bywają inne ceny. Korpo-marketing ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2015 11:01

Ceny zmieniają się bardzo często,
jak ktoś ma szczęście, to ten sam nocleg może upolować kilkadziesiąt procent tańszy 8)

Zdarza się, że jednym tygodniu śniadania są w cenie noclegu, w następnym trzeba za nie sporo dopłacić :roll:
Czasem są też spore różnice między poszczególnymi firmami, w booking.com może być drożej lub taniej o kilkadziesiąt procent niż u konkurencji :roll:

Najlepiej sprawdzić kilka firm, porównać ceny 8)
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 30.05.2015 22:04

Ja sprawdzała cenę przez booking i udało mi się wejść na stronę właściciela i różnica kolosalna - prawie 1000 zł!!!!! Przy 14 dniach Oczywiście bezpośrednio kontakt z właścicielem okazał się tańszy :-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2015 22:20

Booking specjalizuje się w sprzedaży noclegów na 1 noc, kilka nocy :roll:

Przy dłuższych pobytach często opłaca się negocjować bezpośrednio z właścicielem kwatery :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2015 11:56

Ja właśnie zarezerwowałem pobyt przez ten portal, cena jest do przyjęcia, ale jest inna bardzo ważna cecha tego portalu, możliwość bezpłatnej rezerwacji i bezpłatnej rezygnacji z pobytu, i to mi właśnie pasuje. Żadnych zaliczek, oczekiwania na potwierdzenie przelewu, prowizji banku itp. stresów, jak coś się wysypie z wyjazdem to kilka kliknięć i rezerwacja bezpłatnie odwołana.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2015 12:07

No, to jest tylko możliwość :roll:

Przeważnie ta możliwość kosztuje dodatkowo, czasem jest to spora różnica 8)

Jak ktoś ma zarezerwowany nocleg nad morzem, to niewiele ryzykuje
płacąc z góry kartą w booking.com za nocleg tranzytowy
A płaci się mniej :D
hinbet
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) hinbet » 31.07.2015 15:10

Witam, Przed chwilą zarezerwowałem domek w Chorowacjii na booking.com, bez podawania karty płatniczej. Zarezerwowałem myśląc, że odwołanie jest bezpłatne. Przy potwierdzeniu okazało się, że jest bezpłatne do 7 dni a po 7 dniach płatnie. Czy z uwagi na to, że dokonałem rezerwacji 6 dni przed i dziś chcę to anulować to czy będę musiał zapłacić ? Jak wgl. będą ode mnie tego oczekiwać, skoro nie podawałem karty płatniczej ! Jeszcze nie anulowałem, bo nie wiem co mam robić !
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 31.07.2015 15:29

Skoro zarezerwowałeś i jak potwierdziłeś rezerwację to na 48 godz. przez przyjazdem do celu możesz z niej zrezygnować , bynajmniej ja tak mam napisane na potwierdzeniu rezerwacji , bo póki co jeszcze trzymam rezerwację na wrzesień w Rovinj , pomimo to że postanowione że jedziemy do Tucepi w ciemno.
......ale różnie to w życiu to bywa i trzymam tą rezerwację w zanadrzu , jakby się plany zmieniły.

Anuluj i po kłopocie.
Ostatnio edytowano 31.07.2015 15:42 przez maniust, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2015 15:41

hinbet napisał(a):Witam, Przed chwilą zarezerwowałem domek w Chorowacjii na booking.com, bez podawania karty płatniczej. Zarezerwowałem myśląc, że odwołanie jest bezpłatne. Przy potwierdzeniu okazało się, że jest bezpłatne do 7 dni a po 7 dniach płatnie. Czy z uwagi na to, że dokonałem rezerwacji 6 dni przed i dziś chcę to anulować to czy będę musiał zapłacić ? Jak wgl. będą ode mnie tego oczekiwać, skoro nie podawałem karty płatniczej ! Jeszcze nie anulowałem, bo nie wiem co mam robić !


Przeczytaj dokładnie, co mówi umowa :roll:

Najlepiej skopiuj i wrzuć w tym wątku :!:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 31.07.2015 15:56

Skoro nie podał numeru karty to z sufitu mu płatności nie ściągną.

Natomiast przy podaniu numery karty kredytowej płatność jest z reguły dokonywana na miejscu po przybyciu.
Płatność z karty zostanie ściągnięta jeśli nie pojawisz się w hotelu bez wcześniejszego odwołania rezerwacji na 48 godz. przed przybyciem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2015 16:16

Różnie bywa z anulowaniem rezerwacji :roll:
Różny jest czas bezpłatnego anulowania.
Czasem anulować bezpłatnie się nie da, za to jest niższa cena.

Booking.com podaje, że
"zasady dotyczące przedpłaty i anulowania rezerwacji różnią się" :!:

Dlatego niech autor zapytania nam wklei to, na co się zgodził przy rezerwacji :!:

Ściągnąć zawsze ściągną, jak chcą. :wink:
Podaje się swoje dane i rezerwujący nie jest anonimowy
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 31.07.2015 16:24

Lednice napisał(a):Ściągnąć zawsze ściągną, jak chcą. :wink:
Podaje się swoje dane i rezerwujący nie jest anonimowy

No dobra Tadek no , ale mogłem sobie zrobić rezerwację bez podania karty kredytowej , np. na Kaczyńskiego , podałem @ z choinki .........jak ściągną właśnie ode mnie siano? :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2015 16:31

No, ale nie jesteś anonimowy :roll:

Byli tacy, co myśleli, że są. Nadawali komuś do najgorszych w internecie, a potem zdziwko, bo bardzo łatwo ustalono kim są i gdzie mieszkają. I mieli problemy 8)

W tym przypadku chodzi o kasę, kasa motywuje do działania. :wink:
Jak ktoś jest winny właścicielowi kwatery z 500 euro, bo podpisał taki cyrograf, zarezerwował, a nie przyjechał, to też może mieć problem :roll:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 31.07.2015 16:46

To że jest coś takiego jak IP każdego komputera to wiem , ale długa droga w celu jego ustalenia , prokurator , policja itd. ...... za rezerwację powiedzmy za 500 euro jak mówisz ......nie wiem czy ktoś się będzie w to bawił. :roll:

No ale u nas za batona zamknęli gościa , a za wałeki na miliony se ludzie chodzą po ulicy.

Może się mylę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2015 17:09

500 euro to nie milion
Szybciej karton z batonami :wink:

Trzeba znaleźć jakiego odważnego, żeby zarezerwował przez booking kwaterę za 500 euro, gdzie nie chcą numeru karty kredytowej, podał, że nazywa się np. Robert Lewandowski, zmyślił też wszystkie inne dane
i nie odwołał rezerwacji :wink:
Ciekawe, co by się stało 8) :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rezerwacja poprzez booking.com - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone