Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja poprzez booking.com

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2015 23:18

Fanka napisał(a):Problem chyba polega na tym,że apartamenty są często ogłaszane na więcej niż 1 stronie w internecie, które nie są ze sobą skoordynowane internetowo....

A, i jeszcze jedno o booking, ponieważ miałam dobry kontakt z obsługą dowiedziałam się, że ich apartamenty są droższe o 30 % na booking.com niż na Adria Databanka.



Właściciele różne głupoty wciskają turystom :wink:
Rezerwacja internetowa jest jest bardzo prosta :!:
Ale jak cwaniaczkowi się trafi klient, który chce wynająć bezpośrednio i właściciel się połakomi na trochę euro, to będzie udawał, że jest pomyłka w rezerwacji, itp. bzdury :?

Co do cen, to booking się nastawia na to, że turyści wynajmują kwatery na krótki okres czasu.
A to oznacza, że właściciel cenę kwatery liczy tak, żeby nie stracił, potem booking dolicza swój haracz i mamy wyższą cenę apartament/noc
niż przy wynajmowaniu na tydzień czy dwa tygodnie
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.08.2015 23:24

Lednice napisał(a):
Fanka napisał(a):Problem chyba polega na tym,że apartamenty są często ogłaszane na więcej niż 1 stronie w internecie, które nie są ze sobą skoordynowane internetowo....

A, i jeszcze jedno o booking, ponieważ miałam dobry kontakt z obsługą dowiedziałam się, że ich apartamenty są droższe o 30 % na booking.com niż na Adria Databanka.



Właściciele różne głupoty wciskają turystom :wink:
Rezerwacja internetowa jest jest bardzo prosta :!:
Ale jak cwaniaczkowi się trafi klient, który chce wynająć bezpośrednio i właściciel się połakomi na trochę euro, to będzie udawał, że jest pomyłka w rezerwacji, itp. bzdury :?

Co do cen, to booking się nastawia na to, że turyści wynajmują kwatery na krótki okres czasu.
A to oznacza, że właściciel cenę kwatery liczy tak, żeby nie stracił, potem booking dolicza swój haracz i mamy wyższą cenę apartament/noc
niż przy wynajmowaniu na tydzień czy dwa tygodnie


Nie wiem jak to było z tą rezerwacją tej rodziny z Polski, ale o droższej rezerwacji przez booking.com nie miano powodu ,aby mi ściemniać. Ja zresztą nie używam booking.com, jakoś zawsze przegrywa z innymi ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2015 23:35

[i][i]Co do cen, to booking się nastawia na to, że turyści wynajmują kwatery na krótki okres czasu.
A to oznacza, że właściciel cenę kwatery liczy tak, żeby nie stracił, potem booking dolicza swój haracz i mamy wyższą cenę apartament/noc
niż przy wynajmowaniu na tydzień czy dwa tygodnie[/quote]


Nie wiem jak to było z tą rezerwacją tej rodziny z Polski, ale o droższej rezerwacji przez booking.com nie miano powodu ,aby mi ściemniać. Ja zresztą nie używam booking.com, jakoś zawsze przegrywa z innymi ;)[/quote][/i][/i]
To pewnie też jest rożnie.W ubiegłym roku nocowałem w Serbii i Czarnogórze .W obu pensjonatach był wywieszony cennik,dodatkowo był w pokojach.Ceny podane były identyczne do tych co zapłaciłem.Być może właściciele wzieli prowizję na siebie.
Natomiast dla mnie ciekawostką są oferty novasol.W tym roku widziałem właśnie w chorwacji kilka ,które były także wstawione w booking.Rózniły się ceną .W novasol 1600 w bookingu 1500 ale tu ciekawostka ,było zapisane na bookingu,że opłatę pobierze novasol.
Wygląda na to,że novasol wrzuca je na booking taniej niż u siebie.Jak gdzies znajdę to wrzuce do porównania.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2015 23:44

Fanka napisał(a):Nie wiem jak to było z tą rezerwacją tej rodziny z Polski, ale o droższej rezerwacji przez booking.com nie miano powodu ,aby mi ściemniać. Ja zresztą nie używam booking.com, jakoś zawsze przegrywa z innymi ;)


Ja wierzę, po prostu oni zarezerwowali, a właściciel wynajął kwaterę innej rodzinie, bo ta np. przyjechała na 2 tygodnie. I sobie wymyślił, że więcej zarobi na nich, a booking i tych klientów oleje.
A winę zwali na internet :wink:



Jeśli chodzi o kwatery prywatne, to opłaca się przy dłuższym pobycie negocjować bezpośrednio z właścicielem kwatery, powinno wyjść taniej 8)


W hotelach i pensjonatach raczej taniej jest przez booking, szczególnie poza sezonem 8)

I szczególnie wtedy jak się rezerwuje z dużym wyprzedzeniem i od razu płaci 8)
Vodicka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vodicka » 17.08.2015 00:22

Jestem fanką bookingu ;) , od kilku lat korzystam w zasadzie tylko z niego i to na prawdę sporo i nigdy się nie nacięłam. W tym roku za pomocą tego portalu znalazłam swietną kwaterkę w Baska Voda , dwupoziomową , w pełni wyposażoną , z klimą oczywiście , miejscem postojowym w cieniu !,bliziutko do plaży, dla 5 osób 70 euro za dobę ( poczatek lipca ). Noclegi tranzytowe do Ch i z powrotem też na booking. Szybko, przejrzyście, pewnie, cenowo porównywalnie z innymi ofartami. Aczkolwiek dostałam sporo wizytówek z miejsc , które w przyszłości mogę odwiedzić i proszono , zeby dzwonić bezpośrednio bez posrednictwa bookingu , gdyz pobierają oni prowizję od wynajmujących ok 13 czy 15 proc. Tylko jak tu się dogadać np z Włochem , który nie zna angielskiego... ;)
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 18.08.2015 20:39

W tym roku zarezerwowałem w booking hotel w Grecji. Wycofanie rezerwacji było za free ale jak się okazało 1h !!!! przed wycofaniem rezerwacji hotel obciążył mi karte. bawiliśmy się w trojkacie ja-booking-Grek udający Greka przez 2 miesiące.
Zdaje się, że Grek oszukiwał booking, ze zwraca mi pieniądze. Po 2 miesiącach po nastu mailach booking jeszcze raz przeprosił i przesłał ponad 100 juro. Nawet zarobiłem10zł na roznicach kursowych.
Ale widze, że cały czas maja w ofercie złodzieja.
Jakby ktoś się wybierał to ostrzegam Studios Paradise, Kreta, Kalamaki koło Matali.
Danqcd
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 03.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danqcd » 19.08.2015 00:12

To może i ja coś dodam...
Znam temat z pierwszej ręki, bo moja przyjaciółka wynajmuje apartamenty w Polsce, między innymi przez booking.com.
Czasem się zdarza, że jak jest sympatyczny albo znany klient, który znajduje ją przez booking, to mówi, żeby wszedł na jej stronę i tam znajdzie ten sam apartament, na tych samych warunkach, tylko taniej.
Być może w przypadku dużych hoteli i obiektów są nieco bardziej korzystne zasady (czytaj: mniejsze marże), ale cała drobnica ma właśnie tak. Łatwiej ich znaleźć, ale klient nieświadomie musi nieco dopłacić.
Tak więc szukając kwatery w niedużym obiekcie sugeruję poszukać na bookingu a potem uderzyć wprost do właściciela/zarządcy. Może się to okazać całkiem korzystne.
Pozdrawiam

Jarek
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 19.08.2015 01:20

Różnie bywa. Czasem cena na booking jest o wieeeele niższa niż na stronie hotelu, innym razem opłaca się rezerwować bezpośrednio na stronie hotelu. Generalnie - po znalezieniu ciekawej oferty na booking - warto sprawdzić w sieci ceny przy rezerwacji bez pośrednictwa tego portalu.

Przykładowo: w lipcu rezerwowałem hotel w Sewilli. Ceny na booking i na stronie hotelu takie same, ale przy rezerwacji bez pośrednictwa booking hotel oferował bezpłatne śniadanie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2015 07:52

Danqcd napisał(a):To może i ja coś dodam...
Znam temat z pierwszej ręki, bo moja przyjaciółka wynajmuje apartamenty w Polsce, między innymi przez booking.com.
Czasem się zdarza, że jak jest sympatyczny albo znany klient, który znajduje ją przez booking, to mówi, żeby wszedł na jej stronę i tam znajdzie ten sam apartament, na tych samych warunkach, tylko taniej.
Być może w przypadku dużych hoteli i obiektów są nieco bardziej korzystne zasady (czytaj: mniejsze marże), ale cała drobnica ma właśnie tak. Łatwiej ich znaleźć, ale klient nieświadomie musi nieco dopłacić.
Tak więc szukając kwatery w niedużym obiekcie sugeruję poszukać na bookingu a potem uderzyć wprost do właściciela/zarządcy. Może się to okazać całkiem korzystne.
Pozdrawiam

Jarek

ale jak trafisz cwaniaczka ,który Ci odwoła w ostatniej chwili zostajesz sam a tu problem ma też booking i coś Ci szukają.Z wynajmującymi też jest różnie,to,że nie zapłacą do bookingu nie oznacza,że od razu Ci zbijają cene.Prowizję mają dla siebie .
Dzisiaj jadę do Chorwacji i cena na stronie jest ta sama co w bookingu.
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 19.08.2015 14:01

Szukanie przez booking to frajda. Jak nam cos nie odpowiada to mozna obejrzec okoliczne hotele. Plus filtry. Szukanie przez roznie działajace strony noclegowni trwa znacznie dłużej. Pewnie bywa, ze bezposrednio u wlasciciela cos utargujemy. Przy dluzszych pobytach gra warta swieczki.
Ale jak wskazuje doswiadczenie booking jednak sie poczuwa.
Mam chyba z 40 noclegow na bookingu od tygodniowych po okazyjne 5* hotele. I do tej pory poza ta jedna sytuacją wszystko bylo OK.
Jak sobie przypomne moje podroze 10 lat temu. czlowiek jechal przez Turcje, szukal noclegow, platał sie po nocy na jakims zadupiu. A teraz mozna zaplanować wszystkie noclegi, ustawiam GPS i dojezdzam w każde miejsce.
Użytkownik usunięty
Re: moje niby załatwione

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2015 12:52

dabecja napisał(a):po 7 godzinach z obiecanych dwu ,wykonałem kolejny telefon i jak zwykla miła Pani stwierdziła,że czekają na lepsze zdjęcia od gościa.Na mój protest ,że już wczoraj o 21 mieli mi zaproponować zastepczy apartament,pani stwierdziła,że już się tym zajmuję i rzeczywiście przysłała szybko z nawet zadzwoniła,że 60 euro róznicy pokryją jak im przyślę rachunek.Już nie grymasiłem,że zamiast 2 łózek jest sofa (mam to szczęście,że mam 2 córki)jakoś dam radę.Zarezerwowałem ,kolejny telefon z numerem nowej rezerwacji i dopiero wtedy odwołują starą.Z tych telefonów to jeden plus wczoraj konsultantka powiedziała mi,żebym absolutnie sam nie odwoływał bo muszą mi sami coś znaleźć i różnicę dopłacą.
Mam wrażenie,że są mało stanowczy w stosunku do włascicieli a Ci zapewne to wykorzystują .Gość walnie niezłe foty a później wie,że musi coś zapewnić to ma jakiś ochłap.Gdybym był już w drodze ,sytuacja bez wyjścia prawie muszę brać a atmosfera gesta i jak tu wypocząć.

I nastał happy end ,zastępczy apartament okazał się ,że nie dość ,że był lepiej połozony (z ciekawości obejrzałem sobie tamten i nawet zobaczyłem czyjeś ręczniki na "naszym balkonie")
to właścicielka zaproponowała nam dodatkowy dzień pobytu gratis-skorzystaliśmy.
Tak więc za cenę tamtego mieliśmy droższy i jeden dzień dłużej.
johny2007
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 11.11.2015
Re: Gdzie w dwie osoby, tanie noclegi.

Nieprzeczytany postnapisał(a) johny2007 » 26.11.2015 19:22

mama takie pytanie ktoś rezerwował nocleg przez booking.com jakie opinie i na co uwazac, bo nie cche wpłacac zaliczki nie wiedzac z kim mam doczynienia...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Gdzie w dwie osoby, tanie noclegi.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.11.2015 22:41

johny2007 napisał(a):mama takie pytanie ktoś rezerwował nocleg przez booking.com jakie opinie i na co uwazac, bo nie cche wpłacac zaliczki nie wiedzac z kim mam doczynienia...

Jak wybierasz hotel/app. to jest tam ocena gości - warto poczytać i przemyśleć, bo nie raz coś co dla kogo jest minusem dla nas będzie plusem - i na odwrót. Wg mnie warto zwrócić uwagę na komentarze dot. czystości, zwłaszcza inf. o brudzie itp jest dużo (jeden to oczywiście przypadek lub upierdliwość klienta).
Jak wybieram coś z bookingu to ocena min 7,0 na jedną noc, lub min. 7,6 na dłużej.
W bookingu to jest fajne, że dokładnie podają adres i zawsze możesz skopiować nazwę i adres i obejrzeć w googlestreet okolicę i popatrzeć na opinie na innych portalach.
Jeśli chcesz rezerwować teraz na wakacje to zwróć uwagę na oferty zwrotne - są droższe niż bezzwrotne, ale możesz zrezygnować nawet na dobę przed planowanym przyjazdem (ost. widziałam ofertę w Wiedniu, gdzie różnica w cenie na noclegu zwrotna i bezzwrotna była na poziomie 2 euro).

I co jeszcze?? Warto dokładnie czytać co zawiera cena, bo można być potem mocno zaskoczonym
Bez tytułu.png

Bez tytułu11.png


Czytaj dokładnie co jest na wyposażeniu zwłaszcza w apartamentach (nie hotelach), może nie być pościeli czy ręczników
Załączniki:
Bez tytułu.png
Ostatnio edytowano 27.11.2015 09:56 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.11.2015 08:04

Jedna ważna rzecz w miastach, dużych. Może być napisane, że jest parking, ale jak go sobie znajdziesz. Tak było w Rzymie. 2h szukania miejsca, pod 200 € mandatu po roku za wjazd do strfy bez przepustki. :wink:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 27.11.2015 14:22

Korzystam ze strony booking od 2 lat - 6 rezerwacji na dłuższe i krótsze pobyty i nigdy się nie zawiodłam.

Piszecie ,że nie raz oferta przez booking jest droższa od tej oferowanej bezpośrednio od właściciela.

No jasne ,że będzie droższa bo:

1.Booking pobiera swoją prowizję

2. Wiele ofert ma możliwość bezpłatnego odwołania rezerwacji i nie trzeba wpłacać żadnej zaliczki - spróbujcie
coś zarezerwować bezpośrednio u właściciela nie wpłacając zaliczki.

Rezerwuję tylko te oferty gdzie nie trzeba wpłacać zaliczki i jest możliwość bezpłatnego odwołania rezerwacji np. 7 lub 14 dni przed przyjazdem.

W ten sposób mam zarezerwowane noclegi na przyszłoroczne wakacje w kilku miejscach w tym samym terminie.

Miesiąc przed wyjazdem wybiorę te najbardziej mi pasujące ( przez te 10 miesięcy może się coś zmienić) a resztę odwołam bezpłatnie.

KARTA KREDYTOWA - w zależności od tego co pisze na stronie rezerwacji:

- podanie danych karty może być niepotrzebne
- podajesz dane karty a po upływie terminu bezpłatnego odwołania są blokowane środki , ale płacisz na
miejscu, a środki na karcie są odblokowywane po kilku dniach
- podobna sytuacja jak wyżej , tylko nie płacisz na miejscu a ściągają ci opłatę z karty ( w ten sposób
płaciłam za pobyt w domku na kempingu Aqua Camp Porton Biondi w Rovinju )

Generalnie lepiej mieć kartę kredytową , bo jest dużo takich ofert gdzie tego wymagają.

W sumie się nie dziwię , bo jak się nie przyjedzie to właściciel ma zabezpieczenie i może pobrać opłatę np.za 1 noc .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rezerwacja poprzez booking.com - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone