Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Oszustwo ,,na booking"

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008
Oszustwo ,,na booking"

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 16.02.2022 10:13

Tym razem oszuści zagościli w serwisie booking.com. Oferują pokój w nieistniejącym hotelu, a po kliknięciu w rezerwację podają link, który ma służyć do rzekomego zweryfikowania karty płatniczej. 13 lutego pani Anna z Poznania przeglądała internet w poszukiwaniu wymarzonego miejsca na wakacje. Jej uwagę przykuła zamieszczona na stronie booking.com oferta apartamentu w Chorwacji.

Czytaj więcej na zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 16.02.2022 10:25

Żaróweczka powinna się pani była zaświecić już przy kontakcie przez WhatsApp. Rezerwując przez booking wszystko robi się przez ich stronę /aplikację.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 16.02.2022 11:44

Kobieta i tak wykazała się niezłym refleksem i ostrożnością.
A mój Syn przedwczoraj otrzymał telefon z banku w którym NIE MA konta, z pytaniem czy potwierdza przelew ze "swojego" konta kwoty 800 zł.
Syn odpowiedział że potwierdza, czym wywołał wielką konsternację u rozmówcy, który aż potrzebował skontaktować się ze swoimi szefami, co robić dalej :mrgreen:
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 22.09.2022
Oszustwo czy marketink. Booking.com

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 05.12.2022 21:05

Zapewne każdy nazwie to marketingiem.
Ja natomiast uważam że jest to żerowanie na naiwnych, mało zorientowanych. Czyli? Oszustwo?
Korzystam z booking.com od wielu lat. Miałem zaufanie do tego portalu, ale to zaufanie spada. Szkoda że nie ma alternatywy, bo jednak w niektórych przypadkach booking jest jedyny.
Ich oferta to - "wyrównujemy ceny", czyli jak znajdziesz gdzieś taniej to wyrównują. G...o prawda. Znalazłem i nawet korespondować nie chcieli. Po dwóch wysłanych informacja korespondencja się urwała.
Teraz jednak o czymś innym. Celowym wprowadzaniu w błąd pod pretekstem dobrze czynienia.

Od wielu lat jeździmy na Istrie, na Koversade. Rezerwowałem przez booking ale zorientowałem się że taniej jest bezpośrednio. Bez pośredników. Strona jest po polsku więc problemu nie ma.
Jednak z ciekawości zaglądnąłem do Booking.com jaka oferta u nich.
Musiałem się napić jak zobaczyłem rewelacyjną promocje. 20 listopada i innych dniach była informacja iż z okazji Black Friday Booking oferuje rewelacyjne 30% zniżki. Trochę żałowałem , bo rezerwacje już mam. Moja rezerwacja była za około 5500 zł. 30% to duża promocja.
Obrazek

Wchodzę na booking i zaniemówiłem. Ta sama rezerwacja 10 300 zł. Oczywiście skreślone i z okazji promocji Black Friday booking do końca listopada oferuje ze zniżką w cenie 6729 zł. To nawet drożnej niż ja zapłaciłem bez promocji.
Obrazek
Ale nie to jest istotne. Minął 1 grudzień, promocja się skończyła i ta sama rezerwacja w tym samym czasie jest za 6709 zł.
Obrazek

I co? czy to jest uczciwe?
robiz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 07.07.2021
Re: Oszustwo czy marketink. Booking.com

Nieprzeczytany postnapisał(a) robiz » 05.12.2022 21:19

Jest tak uczciwe jak w większości sklepów na black friday 8)
Najpierw podwyższają ceny żeby potem obniżyć- klasyczna już zagrywka .
Trzeba śledzić ceny i nie dać się nabrać :D
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 22.09.2022
Re: Oszustwo czy marketink. Booking.com

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 05.12.2022 21:41

robiz napisał(a):Jest tak uczciwe jak w większości sklepów na black friday 8)
Najpierw podwyższają ceny żeby potem obniżyć- klasyczna już zagrywka .
Trzeba śledzić ceny i nie dać się nabrać :D


Jak jeszcze podniosą i sprzedają za tą cenę to jeszcze Ok. Następnie obniżają i prawdziwa obniżona jest.
Ale tutaj za tą cenę to nigdy nie było. Obserwuję te ceny bo korzystam. Cena 10 tys powala. Nigdy takiej nie było i nagle jest przekreślona.
Do tego jest informacja że sprzedawca, czyli Koversada zdecydował się obniżyć cenę o 30%.
Nigdy sprzedawca nie miał takiej ceny.
BANDYTYZM
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 278
Dołączył(a): 31.01.2010
Re: Oszustwo czy marketink. Booking.com

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 05.12.2022 22:00

StaryMarek napisał(a):Oszustwo czy marketink. Booking.com


Moim zdaniem to marketing
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Oszustwo czy marketink. Booking.com

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.12.2022 23:20

Tak działa bardzo wiele promocji, nie tylko w okolicy BF i nie tylko na bookingu...
Jeśli uważasz, że to oszustwo i masz na to dowody (np. zrzuty ofert z kolejnych dni) to zgłoś to oficjalnie do bookingu oraz do UOKiK.
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 22.09.2022
Re: Oszustwo czy marketink. Booking.com

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 06.12.2022 12:44

piekara114 napisał(a):Tak działa bardzo wiele promocji, nie tylko w okolicy BF i nie tylko na bookingu...
Jeśli uważasz, że to oszustwo i masz na to dowody (np. zrzuty ofert z kolejnych dni) to zgłoś to oficjalnie do bookingu oraz do UOKiK.


Mam to co zamieszczone. Ale to walka z wiatrakami a raczej Dawida z Goliatem.
Chociaż Dawid wygrał. Booking to zbyt duży i międzynarodowy z adwokatami a ja mały i bez adwokata.
Z góry skazany na przegraną.
Ja jedynie pozwoliłem sobie tak informacyjne, by w zapędzie promocji nikt nie nadział się na pseudo-promocje których nie ma.
Owszem, są firmy które z rożnych okazji robią różne promocje.
Czasami warto jest spuścić z ceny by zyskać więcej klientów. W sumie kosztów to nie zwiększy, a zadowolony klient to jak dwa klienty.
Ale w tym przypadku jest ewidentne krętactwo.
Cena 10 tys. jest wzięta z kosmosu. Nigdy takiej nie było.
Booking spada co raz bardziej na pysk. Kiedyś miał tą sama cenę co i bezpośrednio (nie licząc drobnych prywaciarzy) a prowizje płacił właściciel hotelu.
Teraz wymyślili sobie kwotę z kosmosu 10 tys, zł sprzedają po 6 tys. zł, w promocji, a bezpośrednio ze strony Maistry bez promocji i zawsze 5500 zł.
Czy to nie czyste oszukaństwo?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Oszustwo czy marketink. Booking.com

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 06.12.2022 15:02

StaryMarek napisał(a):Korzystam z booking.com od wielu lat. Miałem zaufanie do tego portalu, ale to zaufanie spada. Szkoda że nie ma alternatywy, bo jednak w niektórych przypadkach booking jest jedyny.



Ale jak nie ma alternatywy?

Aibnb
Agoda
Hotels.com
Zenhotels.com

To tylko najbardziej popularne, a jest wiele innych, w tym wiele popularnych miejsc turystycznych ma swoje lokalne portale plus wiele hoteli ma swoje własne strony. GoogleMaps wyświetla wiele opcji rezerwacji przy najechaniu na hotel.

Tak więc opcji jest bardzo dużo.

Ostatnio Agoda ma super ceny. 2 tygodnie temu rezerwowałem fajny hotel w Lizbonie - i przy 4-dniowym pobycie Agoda miała cenę o 410 zł lepszą od Booking (1311 zł do 1720 zł) za ten sam pokój.

Chociaż przyznaję, że jeśli chodzi o bogactwo wyboru to Booking wyprzedza całą konkurencję.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1950
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Oszustwo czy marketink. Booking.com

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 06.12.2022 15:54

StaryMarek napisał(a):
piekara114 napisał(a):Tak działa bardzo wiele promocji, nie tylko w okolicy BF i nie tylko na bookingu...
Jeśli uważasz, że to oszustwo i masz na to dowody (np. zrzuty ofert z kolejnych dni) to zgłoś to oficjalnie do bookingu oraz do UOKiK.

Booking to zbyt duży i międzynarodowy z adwokatami a ja mały i bez adwokata.

Jak zgłosisz do UOKiK to się o adwokata nie martw. To już nie twój bój.
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 22.09.2022
Re: Oszustwo czy marketink. Booking.com

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 06.12.2022 16:53

marekkowalak napisał(a):
StaryMarek napisał(a):Korzystam z booking.com od wielu lat. Miałem zaufanie do tego portalu, ale to zaufanie spada. Szkoda że nie ma alternatywy, bo jednak w niektórych przypadkach booking jest jedyny.



Ale jak nie ma alternatywy?

Aibnb
Agoda
Hotels.com
Zenhotels.com

To tylko najbardziej popularne, a jest wiele innych, w tym wiele popularnych miejsc turystycznych ma swoje lokalne portale plus wiele hoteli ma swoje własne strony. GoogleMaps wyświetla wiele opcji rezerwacji przy najechaniu na hotel.

Tak więc opcji jest bardzo dużo.

Ostatnio Agoda ma super ceny. 2 tygodnie temu rezerwowałem fajny hotel w Lizbonie - i przy 4-dniowym pobycie Agoda miała cenę o 410 zł lepszą od Booking (1311 zł do 1720 zł) za ten sam pokój.

Chociaż przyznaję, że jeśli chodzi o bogactwo wyboru to Booking wyprzedza całą konkurencję.


Pewnie masz racje. Jest dużo alternatywy. Tylko przez wiele lat to dorobiłem się już na Bookingu zniżek.
Po za tym operować mogę z zamkniętymi oczami. Znam mapę portalu. No i ilość ofert, zdecydowanie więcej.
Booking jest Ok, tylko trzeba uważać by ... j.w :-)
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 22.09.2022
Re: Oszustwo czy marketink. Booking.com

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 06.12.2022 16:56

empire13 napisał(a):Jak zgłosisz do UOKiK to się o adwokata nie martw. To już nie twój bój.


Sądzisz że UOKiK ma coś do Holenderskiej firmy w Amsterdamie?
Ale taki nadgorliwy to ja nie jestem. :-)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1950
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Oszustwo czy marketink. Booking.com

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 06.12.2022 19:23

StaryMarek napisał(a):
empire13 napisał(a):Jak zgłosisz do UOKiK to się o adwokata nie martw. To już nie twój bój.


Sądzisz że UOKiK ma coś do Holenderskiej firmy w Amsterdamie?
Ale taki nadgorliwy to ja nie jestem. :-)

Nie mam pojęcia.
Ale skoro oferują swoje usługi w PL to mam nadzieję że tak :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.12.2022 19:30

UOKiK ma prawo i możliwości działania na arenie międzynarodowej. Masz dowody to zgłosić, a nie tylko gadać.

A do tych zniżek na booking nie warto się przywiązywać, czasami są oferty, gdzie cena jest niższa dla nowych osób lub dla osób z niższym statutem. To też marketing jak z telewizją komercyjną, cena dla nowych lepsza już dla stalych klientów.
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Oszustwo ,,na booking"
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone