Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja poprzez booking.com

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
awaq
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) awaq » 19.01.2019 16:12

Gdyby ktoś z Was chciał zamawiać nocleg przez Booking.com to rejestrując się przez ten link zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link dostaniecie 50 zł rabatu na następną rezerwację :hut: :hut: :hut: :hut: :hut:
twism23
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 07.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) twism23 » 19.01.2019 18:18

Apartament znaleziony na booking na 10 nocy później apartament wyszukujący przez znaną wyszukiwarkę lub portal społecznościowy i trafiamy na właściciela. Dzięki czemu mamy 10 nocy w cenie 9 i spoko. Dodatkowo mniejszą zaliczkę wplacamy reszta na miejscu. My zaoszczedzilismy a i on mniej stracił ( prowizja booking)
giffki
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.05.2017
Sprawdzenie pensjonatu

Nieprzeczytany postnapisał(a) giffki » 10.07.2019 09:56

Witam, znalazłem na booking com bardzo fajna miejscowke, potem namierzylem ich na facebooku, wyglada bardzo ladnie. Jak najlepiej sprawdzic, czy to istnieje, czy to nie sciema? Moze ktos byl i widzial: Lokalizacja: Lopar, Mare e Sabbia - zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

bylbym wdzieczny za jakies info
giffki
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.05.2017
Re: Sprawdzenie pensjonatu

Nieprzeczytany postnapisał(a) giffki » 10.07.2019 14:52

Nikt nic nie slyszal? Jak najczesciej rezerwujecie pensjonaty? Ciezko podpisac umowe na odleglosc przeciez.
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010
Re: Sprawdzenie pensjonatu

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 10.07.2019 15:14

Jeśli rezerwujesz przez Booking, to nie ma ryzyka - o ile się orientuję Booking gwarantuje istnienie obiektu :D i cenę. Kieruj się opiniami innych użytkowników obiektu, a jak to jest nowy obiekt (jeszcze bez opinii) to niestety ryzyko słabej jakości istnieje. Wtedy trzeba polegać tylko na dostarczonych przez obiekt zdjęciach i opisie. Jak będziesz na miejscu i stwierdzisz zasadniczą różnicę pomiędzy ofertą a rzeczywistością - reklamuj w Booking, jest duże prawdopodobieństwo, że znajdą Ci w pobliżu coś lepszego w ciągu kilku godzin.
Od lat rezerwuję przez Booking i nigdy nie było większych problemów.
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009
Re: Sprawdzenie pensjonatu

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 10.07.2019 15:18

Rezerwowalem ponad 12 roznych apartamentow. Za kazdym razem bazowalem tylko na tym co znalazlem w sieci badz na rozmowie z wlascicielem apartamentu. Jezeli to dla Ciebie za malo rezerwuj za posrednictwem roznych agencji...
Ostatnio edytowano 12.07.2019 08:50 przez histe, łącznie edytowano 1 raz
robo111
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) robo111 » 10.07.2019 20:01

Witam
Właśnie zarezerwowałem ten właśnie apartament. Zdjęcia robią wrażenie. Zaryzykowałem, ale ten apartament jest też na innych agencjach. Właściciel wysłał mi mapkę z położeniem lokalu, różni sìę od tej, która jest na booking. Też mam wątpliwości, ale na booking się jeszcze nie zawiodłem.
giffki
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) giffki » 11.07.2019 19:39

no to fajnie :) w jakim terminie? ja ostatecznie w domkach holenderskich przy plazy sie zdecydowalem. Od 21 lipca :) moze sie spotkamy. Na pewno tam podjade sie rozejrzec, daj znac po powrocie.
giffki
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) giffki » 11.07.2019 19:46

mnie najbardziej "odstrasza" w takiej sytuacji konieczność wybulenia zaliczki. Ale jakieś frycowe trzeba zapłacić agencji :)
Marcin1976*
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976* » 14.07.2019 22:41

Proszę o pomoc!!!
Zarezerwowałem nocleg na 18 lipca za pośrednictwem Booking i nie jestem pewien jak mam dokonac płatnosci. :roll:
W potwierdzeniu rezerwacji widnieje:
Pobierzemy od Ciebie płatność, więc Ty po prostu jedziesz na miejsce i cieszysz się wyjazdem!
Informacje dotyczące płatności
Metoda gwarancji rezerwacji: Visa. Wszystkie opłaty zostaną automatycznie odliczone zgodnie z planem płatności. Twoja rezerwacja jest teraz potwierdzona.
15 LIP 2019 (100%) € 50 Ten obiekt akceptuje następujące formy płatności: karty kredytowe nie są akceptowane; tylko gotówka
Informacje dotyczące waluty i kursu wymiany
Zapłacisz obiektowi Pod orehom w walucie EUR po kursie wymiany obowiązującym w dniu płatności.
Kwota wyświetlona w walucie PLN to tylko kwota szacunkowa oparta na dzisiejszym kursie wymiany EUR.

Pytanie brzmi:
Czy opłata zostanie pobrana z karty? Czy może będę płacił w hotelu gotówka a środki z karty zostana na moim koncie???

Z góry dziękuję za pomoc.
Mała_Li
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 08.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Li » 15.07.2019 07:56

No właśnie mam taką samą sytuacje i się nad tym zastanawiam...wydaje się że zaliczkę pobiorą z karty a resztę do "łapy" gospodarzowi...
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 15.07.2019 08:41

Nie ma co "gdybać" w razie wątpliwości najlepiej zadzwonić do BOK i tam udzielą odpowiedzi dotyczącej konkretnej rezerwacji. Z mojego doświadczenia z booking.com jasno wynika, że wszystko jest w opisie i potwierdzeniu rezerwacji. Kluczowa sprawa - najpierw czytać dane z opisu (koszty rezerwacji, zasady odwołania, realizacja płatności itp.) a później rezerwować. Nigdy odwrotnie. Jeśli w potwierdzeniu jest info "Pobierzemy od Ciebie płatność, więc Ty po prostu jedziesz na miejsce i cieszysz się wyjazdem!" to musi być także data kiedy środki "zejdą" z karty (konta). Po dokonaniu opłaty możesz wydrukować potwierdzenie rezerwacji z jednoznaczną informacją OPŁACONE i tak "uzbrojony" jechać do miejsca rezerwacji.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 15.07.2019 09:08

Marcin1976* napisał(a):Proszę o pomoc!!!
Zarezerwowałem nocleg na 18 lipca za pośrednictwem Booking i nie jestem pewien jak mam dokonac płatnosci. :roll:
W potwierdzeniu rezerwacji widnieje:
Pobierzemy od Ciebie płatność, więc Ty po prostu jedziesz na miejsce i cieszysz się wyjazdem!
Informacje dotyczące płatności
Metoda gwarancji rezerwacji: Visa. Wszystkie opłaty zostaną automatycznie odliczone zgodnie z planem płatności. Twoja rezerwacja jest teraz potwierdzona.
15 LIP 2019 (100%) € 50 Ten obiekt akceptuje następujące formy płatności: karty kredytowe nie są akceptowane; tylko gotówka
Informacje dotyczące waluty i kursu wymiany
Zapłacisz obiektowi Pod orehom w walucie EUR po kursie wymiany obowiązującym w dniu płatności.
Kwota wyświetlona w walucie PLN to tylko kwota szacunkowa oparta na dzisiejszym kursie wymiany EUR.

Pytanie brzmi:
Czy opłata zostanie pobrana z karty? Czy może będę płacił w hotelu gotówka a środki z karty zostana na moim koncie???

Z góry dziękuję za pomoc.


To co zacytowałeś było napisane w mailu, potwierdzającym rezerwację. Zaloguj się na Booking i wejdź na tą rezerwację tam wszystko będziesz miał napisane.
Marcin1976*
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976* » 15.07.2019 14:20

Dzieki za pomoc!
Rzeczywiście jest tak jak pisałaś. Dziś rano pobrano z mojej karty 50 euro a po zalogowaniu sie na Booking w potwierdzeniu rezerwacji (które mozna wydrukować) jest wyraźnie zaznaczone ZAPŁACONO! Na wszelki wypadek wydrukowałem potwierdzenie w języku chorwackim (jest taka opcja! 8O ) i zabieram je ze sobą.
W moim przypadku (1 nocleg) pobrano całą sumę i mam nadzieję że płatność mam z głowy.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc, będę jechał spokojniejszy :wink:
Pozdrawiam!

travel napisał(a):
Marcin1976* napisał(a):Proszę o pomoc!!!
Zarezerwowałem nocleg na 18 lipca za pośrednictwem Booking i nie jestem pewien jak mam dokonac płatnosci. :roll:
W potwierdzeniu rezerwacji widnieje:
Pobierzemy od Ciebie płatność, więc Ty po prostu jedziesz na miejsce i cieszysz się wyjazdem!
Informacje dotyczące płatności
Metoda gwarancji rezerwacji: Visa. Wszystkie opłaty zostaną automatycznie odliczone zgodnie z planem płatności. Twoja rezerwacja jest teraz potwierdzona.
15 LIP 2019 (100%) € 50 Ten obiekt akceptuje następujące formy płatności: karty kredytowe nie są akceptowane; tylko gotówka
Informacje dotyczące waluty i kursu wymiany
Zapłacisz obiektowi Pod orehom w walucie EUR po kursie wymiany obowiązującym w dniu płatności.
Kwota wyświetlona w walucie PLN to tylko kwota szacunkowa oparta na dzisiejszym kursie wymiany EUR.

Pytanie brzmi:
Czy opłata zostanie pobrana z karty? Czy może będę płacił w hotelu gotówka a środki z karty zostana na moim koncie???

Z góry dziękuję za pomoc.


To co zacytowałeś było napisane w mailu, potwierdzającym rezerwację. Zaloguj się na Booking i wejdź na tą rezerwację tam wszystko będziesz miał napisane.
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 24.07.2019 08:47

Booking przydatne informacje :
1) sprawdź swoje limity płatności online z karty. Jeśli będą niższe pobranie nie uda się.
2) sprawdź walutę w jakiej zostanie pobrana opłata rezerwacyjna. Jeśli na samym dole informacji wybranego obiektu napisano: "Booking.com pobiera od Ciebie płatność za pobyt w imieniu obiektu. Pamiętaj, by wziąć ze sobą pieniądze do wykorzystania na dodatkowe usługi" oznacza, że opłata będzie w EUR i że obiekt zlecił Booking pobieranie opłat. Warto więc zapewnić środki na koncie EUR (na jakieś 2 dni przed terminem możliwego bezpłatnego odwołania jeśli taką opcję wybraliśmy) i zaopatrzyć się w kartę wielowalutową oraz podpiąć ją pod rachunki walutowe których potrzebujemy (w moim przypadku EUR,HUF,HRK) dzięki czemu unikniemy opłat za przewalutowania.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rezerwacja poprzez booking.com - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone