Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja poprzez booking.com

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 14.09.2018 13:37

cropag napisał(a): właściciel obiektu rząda podania rodzaju karty, jej numeru, daty ważności i kodu CVC. Czyli wszystkie dane do wykonania płatności internetowej kartą! Zastrzega, że to tylko dla zabezpieczenia mojej płatności, ale mam wątpliwości co robić.
Co sądzicie na temat bezpieczeństwa konta, przy podaniu wszystkich danych karty obcej osobie?

W życiu nie podawaj danych swojej karty jakiemuś właścicielowi ! Chyba, że chcesz się obudzić bez kasy na koncie :wink: mało tego, ja bym zgłosił do B taką próbę wyłudzenia wrażliwych danych a B już powinien się przyjrzeć temu gościowi dokładnie 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2018 15:54

cropag napisał(a):
Dzisiaj trafiła mi się fantastyczna oferta, ale...


Właśnie "fantastyczność" ofert powoduje, że wiele osób traci instynkt samozachowawczy. Można o takiej próbie oszustwa (bo sądzę, że o to chodzi) powiadomić policję.
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 15.09.2018 09:22

bigredone napisał(a):
cropag napisał(a):
Dzisiaj trafiła mi się fantastyczna oferta, ale...


Właśnie "fantastyczność" ofert powoduje, że wiele osób traci instynkt samozachowawczy. Można o takiej próbie oszustwa (bo sądzę, że o to chodzi) powiadomić policję.


Jak widać niektórzy mają jednak wątpliwości i zachowali resztki instynktu samozachowawczego :D . Po prostu zrezygnuję z tej "okazji".
A podanie tych danych w rezerwacji na stronie bookingu jest bezpieczniejsze? Booking nie przesyła tych danych do właściciela? Pracownik bookingu nie może wykorzystać danych? Skąd właściciel obiektu wie, że moja karta jest ważna i gwarantuje płatność?
Ech, te elektroniczne płatności :x :( :!:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.09.2018 09:29

Ryzyko wycieków danych istnieje zawsze. Ale kupowanie w sieci nie jest takie straszne jak ci się wydaje. Oczywiście trzeba zachować maximum ostrożności. ccv nie jest widoczne dla sprzedawcy, do tego dochodzi potwierdzenie sms lub inne.
Kasia.G
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.01.2019
Różnica w senie za apartament na różnych portalach.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.G » 02.01.2019 09:30

Witam ☺️
Jestem tu nowa. W tym roku po raz pierwszy wybieramy się na urlop do Chorwacji z noclegami w apartamencie. Byliśmy w Chorwacji kilka razy wcześniej ale zawsze w sprawdzonym hotelu więc z rezerwacją nigdy nie było problemu. Okazuje się że zarezerwowanie apartamentu to nie taka prosta sprawa. No ale coś tam już znaleźliśmy, zarezerwowalismy na booking, no i właśnie przy okazji szukania info na temat okolicy w której mamy spędzić urlop, natknęłam się na portal apartmanija.hr gdzie ten sam apartment (właściwie dwa bo jedziemy w dwie rodziny) wychodzi o 324 euro taniej niż na booking.
Czy ktoś ma doświadczenia z rezerwacjami przez apartmanija.hr i czy jest to pewny portal?
Czy lepiej pozostać przy booking bo wydaje się pewniejszy? Czy możecie mi doradzić co zrobić w tej sytuacji? Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie ☺️
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 02.01.2019 10:02

Uprość sobie życie i korzystaj z polskiej wersji portalu czyli apartamentychorwacja.pl

Portal jest ok.

Tym się różni od booking, że przez ten portal kontaktujesz się bezpośrednio z właścicielami. W zasadzie po wysłaniu wiadomości i otrzymaniu odpowiedzi przez stronę portalu, nie musisz potem nawet tam wchodzić. Dogadujesz się już bezpośrednio prze jego zwykłego maila.

A booking to portal bardziej sformalizowany, płacisz za rozbudowaną obsługę. I zwykle zawsze jest drożej. Boking jest fajny na krótkie wyjazdy, ale w życiu nie rezerwowałbym tam dłuższych wakacji, gdybym miał opcję bezpośredniego kontaktu z obiektem.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 02.01.2019 10:11

arturescu napisał(a):Boking jest fajny na krótkie wyjazdy, ale w życiu nie rezerwowałbym tam dłuższych wakacji, gdybym miał opcję bezpośredniego kontaktu z obiektem.

Otóż to!
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 02.01.2019 10:23

Do Chorwacji jeździmy z noclegiem na trasie. Mamy taką fajną miejscówkę niedaleko Gospicia. Znalazłem przez booking, ale już kolejny raz bezpośrednio pisałem maila do właściciela, 10 euro taniej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.01.2019 10:26

marze_na napisał(a):
arturescu napisał(a):Boking jest fajny na krótkie wyjazdy, ale w życiu nie rezerwowałbym tam dłuższych wakacji, gdybym miał opcję bezpośredniego kontaktu z obiektem.

Otóż to!


Ja mam zgoła odmienne doświadczenie - zarówno krótki jak i dłuższy pobyt. Poza Budapesztem, ani razu się nie sparzyłem.
Kasia.G
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.G » 02.01.2019 11:51

arturescu napisał(a):Uprość sobie życie i korzystaj z polskiej wersji portalu czyli apartamentychorwacja.pl

Portal jest ok.

Tym się różni od booking, że przez ten portal kontaktujesz się bezpośrednio z właścicielami. W zasadzie po wysłaniu wiadomości i otrzymaniu odpowiedzi przez stronę portalu, nie musisz potem nawet tam wchodzić. Dogadujesz się już bezpośrednio prze jego zwykłego maila.

A booking to portal bardziej sformalizowany, płacisz za rozbudowaną obsługę. I zwykle zawsze jest drożej. Boking jest fajny na krótkie wyjazdy, ale w życiu nie rezerwowałbym tam dłuższych wakacji, gdybym miał opcję bezpośredniego kontaktu z obiektem.


Dziieki za odpowiedz. Co radzisz teraz zrobic? Odwolac na booking i pisac przez apartamentychorwacja?
Jeszcze jedna mysl mi przyszla ze moze ta cena na 'apartamentychorwacja' moze nie byc uaktualniona na 2019 i jak napisze do wlasciciela ze na booking ma drozej niz tu to on moze podniesc cene wiec wyjdzie na jedno?
(sorki za brak polskich znakow ;) )
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 02.01.2019 12:01

To już twoja decyzja. Na portalach powinna być aktualna cena. Ja zwykle znajduję miejsca z ceną "skontaktuj się z właścicielem". Chorwaci są ciężcy do negocjacji, ale czasami coś się daje wytargować ;)

Nie pisz właścicielowi, że robiłaś rezerwację przez booking.

Spróbuj jeszcze jednego, jeżeli znasz nazwę apartamentu i jego lokalizację, wrzuć w wyszukiwarkę, czasami jest własna osobna strona www. Na apartamentychorwacja.pl też czasami podana jest też własna strona www apartamentu, pod opisem obiektu,zaraz nad mapką lokalizacyjną.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.01.2019 12:24

marze_na napisał(a):
arturescu napisał(a):Boking jest fajny na krótkie wyjazdy, ale w życiu nie rezerwowałbym tam dłuższych wakacji, gdybym miał opcję bezpośredniego kontaktu z obiektem.

Otóż to!

Mam identyczne zdanie.

Nie odwołuj na razie na b.ingu rezerwacji. Skontaktuj się bezpośrednio z właścicielem tego app. (po prostu poszukaj po adresie w google adresu emial i napisz wiadomość) i zobacz jaką da Ci cenę. I jak zarezerwujesz to wtedy dopiero zrezygnuj z bookingu. Jak Ci napisze, że te app. są już zarezerwowane to odpisz mu, że właśnie Ty przez b.ing je zarezerwowałeś, ale wolisz bezpośredni kontakt i pominięcie pośrednika z korzyścią dla obu stron. Myślę, że powinnaś się dogadać bez problemu.

A ceny na "zakwaterowanie w chorwacji" itp. ceny często nie są dokładne. Wystarczy, że napiszesz, ze chcesz pokój 2+2 dla 3 osób i cena będzie inna - ja przynajmniej tak miałam.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 02.01.2019 12:37

U mnie w zeszlym roku cena przez booking i kontakt bezpośredni była taka sama....
Właściciel apartmanu woli stracić jakąś prowizje ale nie martwi sie o nic. My rezerwowaliśmy 10 dni przed wyjazdem
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.01.2019 13:27

Z cenami bywa różnie - w Słowenii i Chorwacji usłyszałem, żeby po prostu nie zamawiać przez Booking, bo oni płacą prowizję. W Słowenii i Chorwacji, za pobyt u tej samej osoby ale juz bezpośrednio, zapłaciłem 10% mniej. Wilk syty i owca cała.
awaq
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) awaq » 14.01.2019 21:28

A ja raz po drodze na Cro rezerwowałem przez booking , a na następny rok (fajne miejsce )bezpośrednio . Różnica była taka że za pierwszym razem mieliśmy pokój w lepszym standardzie niż za drugim razem , a cenowo wyszło tak samo . Widocznie rezerwacja przez booking jest oceniana i dlatego jest lepszy pokój :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rezerwacja poprzez booking.com - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone