Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.08.2020 19:47

pawel.777 napisał(a):No i super. Tylko, że po pierwsze - mówimy o wypłatach, a po drugie mylisz prowizję pobieraną przez operatora bankomatu z prowizją (marżą) Revoluta z tytułu weekendowego ryzyka kursowego i przekroczenia limitu wypłat.

Przy przekroczeniu limitu 800zł prowizja od nadwyżki pobierana jest już w bankomacie.
panpawel77
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) panpawel77 » 23.08.2020 00:01

dids76 napisał(a):W tym roku dwa razy wybieralem revolutem z bankomatu ERSTE w Sumartinie, identyczny kurs jak przy płatności kartą w tym samym dniu. Prowizja pobierana jest przy wpłatach w weekend i przy przekroczeniu limitu 800zl w miesiącu :papa:

Aaaa.... to zwracam honor. 800 zł jeszcze wtedy nie przrekroczylem ale to była niedziela.
Piotrek_Staś
Turysta
Re: Kuny najlepiej z bankomatu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_Staś » 23.08.2020 10:44

roykssop napisał(a):
Piotrek_Staś napisał(a):Dzięki za odpowiedź. Ciekawe czy np. bramki na autostradach obsługują płatności zbliżeniowe ?

Nie i dodatkowo tylko płatność paskiem magnetycznym. Nie zapomnij odblokować w aplikacji.
W kwestii bankomatu to właśnie chodzi mi o to jak napisałeś - "wypłata "zbliżeniowa".

Tutaj też nie licz na taką funkcjonalność. Nawet jeśli znajdziesz bankomat z obsługą zbliżeniową to pamiętaj że traktowana jest jako wypłata gotówki więc obowiązuje Cię limit bezpłatnych 800zl w miesiącu, a później prowizja chyba 2%.

W moim przypadku (wirtualna karta Revolut w ApplePay) udało się nią zapłacić na 1 z 2 bramek na których płaciłem za przejazd już w Chorwacji. Na pierwszej pracownik poprosił o kartę standardową ponieważ terminal nie obsługiwał płatności zbliżeniowych. Na drugich bramkach nie było problemu. Pracownik przyłożył telefon do terminala i płatność została zatwierdzona.
zajcov
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zajcov » 23.08.2020 21:07

Dziś wracając do kraju na bramkach Lućko wywaliło kartę Revolut, zapłaciłem Pekao S.A. Przy slocie na kartę była naklejka że nie działają karty PKO BP. W pozostałych przypadkach na bramkach w Splicie Dubrowniku Zadarze Zagovozd podając kartę dla pracownika płatność kartą Revolut przechodziła. Rok temu też Revolut na Lućko u mnie nie działał. Dodatkowo losowe działanie w bankomatach, większość bankomatów wyświetlała informację że karta nieobsługiwana w moim przypadku wyjątek stanowiły bankomat Zagebacka Banka oraz Raiffaissen Bank. Moim zdaniem korzystniej na pewno w weekendy i bez kłopotów wychodzi korzystanie z karty w Pekao S.A
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.08.2020 21:13

Zaczyna mnie denerwować, że każda wypłata z bankomatu to dopłata 25HRK.
empire13
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 23.08.2020 23:45

kaeres napisał(a):Zaczyna mnie denerwować, że każda wypłata z bankomatu to dopłata 25HRK.

Eee. Ja jeszcze nie dopłaciłem do interesu. Póki co wszystkie wypłaty miałem za free. Ale fakt, trzeba czasem poszukać.
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.08.2020 23:55

Na razie z 5 różnych bankomatów wJelsie wyciągałem.
Jeżeli mam szukać po całej wyspie to mam gdzieś taki biznes.
empire13
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 24.08.2020 00:06

Wszystko pewnie zależy od miasta. W Pagu mam 3 bezprowizyjne bankomaty. Oczywiście wszystkich nie sprawdziłem.
W zeszłym roku w Stari Grad sprawdzałem w kilku bankomatach i wszędzie prowizja. W Hvarze bez problemu.
2 lata temu chyba wszystkie wypłaty w Makarskiej bez prowizji.
Albo z roku na rok Revolut tnie koszty albo banki szukają okazji do zarobku.
Pytanko: czy jest lepsza opcja na kartę?
Można wziąć gotówkę ale najczęściej po gorszym kursie.
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.08.2020 00:59

Ma to swój urok ale wpieniające są sytuacje w tych domowych konobach że nie ma możliwości płacić kartą.
Średniowiecze nieco na wyrost.
Nie narzekam z tego powodu.
Tylko wyrażam opinię.
mchrob
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 24.08.2020 07:14

Bankomat OTP wypłaca bez prowizji. Ja mam Revoluta jeszcze rozliczanego w GBP. Może to też zależy od tego?
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.08.2020 07:54

Mi również proponuje albo przelicznik po GBP z pewnością z niekorzystnym kursie jak to bywa w obcej walucie bądź HRK ale zawsze doliczając 25HRK (a w Euronet nawet 29HRK).
empire13
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 24.08.2020 08:58

Ja mam subkonta w zł, hrk, euro i huf. Bez prowizji póki co w Raiffeisen, money get i erste.
mchrob
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 24.08.2020 09:09

kaeres napisał(a):Mi również proponuje albo przelicznik po GBP z pewnością z niekorzystnym kursie jak to bywa w obcej walucie bądź HRK ale zawsze doliczając 25HRK (a w Euronet nawet 29HRK).

W OTP też?
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.08.2020 10:34

Jeżeli OTP to te niebiesko żółte to tak, również prowizja 25HRK.
Fancik
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fancik » 24.08.2020 21:25

Z tymi bankomatami to różnie bywa . W zeszłym roku w Tribunji bankomat Raiffeisen dawał za free a już w Trogir wziąłem w ciemno a tu nagle proszę kilka zł pobrał bez pytania ....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 84
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019