Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.08.2020 19:47

pawel.777 napisał(a):No i super. Tylko, że po pierwsze - mówimy o wypłatach, a po drugie mylisz prowizję pobieraną przez operatora bankomatu z prowizją (marżą) Revoluta z tytułu weekendowego ryzyka kursowego i przekroczenia limitu wypłat.



Przy przekroczeniu limitu 800zł prowizja od nadwyżki pobierana jest już w bankomacie.
panpawel77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 22.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) panpawel77 » 23.08.2020 00:01

dids76 napisał(a):W tym roku dwa razy wybieralem revolutem z bankomatu ERSTE w Sumartinie, identyczny kurs jak przy płatności kartą w tym samym dniu. Prowizja pobierana jest przy wpłatach w weekend i przy przekroczeniu limitu 800zl w miesiącu :papa:

Aaaa.... to zwracam honor. 800 zł jeszcze wtedy nie przrekroczylem ale to była niedziela.
Piotrek_Staś
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 09.08.2020
Re: Kuny najlepiej z bankomatu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_Staś » 23.08.2020 10:44

roykssop napisał(a):
Piotrek_Staś napisał(a):Dzięki za odpowiedź. Ciekawe czy np. bramki na autostradach obsługują płatności zbliżeniowe ?

Nie i dodatkowo tylko płatność paskiem magnetycznym. Nie zapomnij odblokować w aplikacji.
W kwestii bankomatu to właśnie chodzi mi o to jak napisałeś - "wypłata "zbliżeniowa".

Tutaj też nie licz na taką funkcjonalność. Nawet jeśli znajdziesz bankomat z obsługą zbliżeniową to pamiętaj że traktowana jest jako wypłata gotówki więc obowiązuje Cię limit bezpłatnych 800zl w miesiącu, a później prowizja chyba 2%.


W moim przypadku (wirtualna karta Revolut w ApplePay) udało się nią zapłacić na 1 z 2 bramek na których płaciłem za przejazd już w Chorwacji. Na pierwszej pracownik poprosił o kartę standardową ponieważ terminal nie obsługiwał płatności zbliżeniowych. Na drugich bramkach nie było problemu. Pracownik przyłożył telefon do terminala i płatność została zatwierdzona.
zajcov
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) zajcov » 23.08.2020 21:07

Dziś wracając do kraju na bramkach Lućko wywaliło kartę Revolut, zapłaciłem Pekao S.A. Przy slocie na kartę była naklejka że nie działają karty PKO BP. W pozostałych przypadkach na bramkach w Splicie Dubrowniku Zadarze Zagovozd podając kartę dla pracownika płatność kartą Revolut przechodziła. Rok temu też Revolut na Lućko u mnie nie działał. Dodatkowo losowe działanie w bankomatach, większość bankomatów wyświetlała informację że karta nieobsługiwana w moim przypadku wyjątek stanowiły bankomat Zagebacka Banka oraz Raiffaissen Bank. Moim zdaniem korzystniej na pewno w weekendy i bez kłopotów wychodzi korzystanie z karty w Pekao S.A
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.08.2020 21:13

Zaczyna mnie denerwować, że każda wypłata z bankomatu to dopłata 25HRK.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1964
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 23.08.2020 23:45

kaeres napisał(a):Zaczyna mnie denerwować, że każda wypłata z bankomatu to dopłata 25HRK.

Eee. Ja jeszcze nie dopłaciłem do interesu. Póki co wszystkie wypłaty miałem za free. Ale fakt, trzeba czasem poszukać.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.08.2020 23:55

Na razie z 5 różnych bankomatów wJelsie wyciągałem.
Jeżeli mam szukać po całej wyspie to mam gdzieś taki biznes.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1964
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 24.08.2020 00:06

Wszystko pewnie zależy od miasta. W Pagu mam 3 bezprowizyjne bankomaty. Oczywiście wszystkich nie sprawdziłem.
W zeszłym roku w Stari Grad sprawdzałem w kilku bankomatach i wszędzie prowizja. W Hvarze bez problemu.
2 lata temu chyba wszystkie wypłaty w Makarskiej bez prowizji.
Albo z roku na rok Revolut tnie koszty albo banki szukają okazji do zarobku.
Pytanko: czy jest lepsza opcja na kartę?
Można wziąć gotówkę ale najczęściej po gorszym kursie.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.08.2020 00:59

Ma to swój urok ale wpieniające są sytuacje w tych domowych konobach że nie ma możliwości płacić kartą.
Średniowiecze nieco na wyrost.
Nie narzekam z tego powodu.
Tylko wyrażam opinię.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1910
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 24.08.2020 07:14

Bankomat OTP wypłaca bez prowizji. Ja mam Revoluta jeszcze rozliczanego w GBP. Może to też zależy od tego?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.08.2020 07:54

Mi również proponuje albo przelicznik po GBP z pewnością z niekorzystnym kursie jak to bywa w obcej walucie bądź HRK ale zawsze doliczając 25HRK (a w Euronet nawet 29HRK).
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1964
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 24.08.2020 08:58

Ja mam subkonta w zł, hrk, euro i huf. Bez prowizji póki co w Raiffeisen, money get i erste.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1910
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 24.08.2020 09:09

kaeres napisał(a):Mi również proponuje albo przelicznik po GBP z pewnością z niekorzystnym kursie jak to bywa w obcej walucie bądź HRK ale zawsze doliczając 25HRK (a w Euronet nawet 29HRK).

W OTP też?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.08.2020 10:34

Jeżeli OTP to te niebiesko żółte to tak, również prowizja 25HRK.
Fancik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fancik » 24.08.2020 21:25

Z tymi bankomatami to różnie bywa . W zeszłym roku w Tribunji bankomat Raiffeisen dawał za free a już w Trogir wziąłem w ciemno a tu nagle proszę kilka zł pobrał bez pytania ....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 84
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone