Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 02.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 10.08.2020 12:04

Dla płatności kartą nie ma żadnych ograniczeń?
Ponoć coś się zmienia od 12 sierpnia, limity bodajże ktoś może jest w temacie?
Piotrek_Staś
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 09.08.2020
Re: Kuny najlepiej z bankomatu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_Staś » 10.08.2020 15:18

sjux55 napisał(a):
Yanush napisał(a):
sjux55 napisał(a):Obecnie z bankomatu można wybrać do kwoty 800 zł (po przeliczeniu) bez prowizji. Na tym pobycie korzystałem z 3 różnych bankomatów w Chorwacji.
Pozdr.

Dodam, ze 800zł na miesiąc. Kto "wyżyje" za te piniondze w CRO?


Dla mnie całkowicie wystarczające. Na tych wczasach wszędzie gdzie się dało płaciłem revolutem: wszystkie bramki autostrada, restauracje, markety. Gotówka została na jakiś stragan, bilety wstępu, lody na plaży.

Byłem zaskoczony - nie wiedziałem, że płatność kartą na bramkach może być tak błyskawiczna, sekunda? Chciałem wpychać kartę drugi raz bo nie zauważyłem, że już ją oddało :-)

W zasadzie nie używam subkont. Kurs przeliczenia z kun na złotówki jest bardzo dobry. Kiedy użyłbym subkonta? Jeśli widzę że euro lub kuna jest tania na wiosnę to mógłbym kupić wtedy żeby na wakacjach płacić tańszą walutą. Ale to juz spekulacja i dla tych którzy interesują się kursami itp..


@sjux55

Ja właśnie zacząłem "przygodę" z Revolut. Na razie bardzo pomyślnie - szybka wymiana PLN na EUR i wysyłka przelewu z zaliczką na pobyt. Ale nie zdążę przed wyjazdem odebrać plastikowej karty. I tu pytanie - czy można wszędzie płacić kartą wirtualną którą mam aplikacji i która jest podpięta do Apple Pay ? I czy w tym celu lepiej zasilić wirtualne konto w kunach jakąś kwotą i aplikacja ściągnie z tego konta odpowiednią sumę podczas płatności ? Czy domyślnie będzie pobierać środki z konta PLN wymieniając je na bieżąco na kuny ? I czy z bankomatu można wyciągnąć gotówkę tylko przy wykorzystaniu karty wirtualnej ?
tees
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 17.05.2010
Re: Kuny najlepiej z bankomatu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tees » 11.08.2020 08:30

Piotrek_Staś napisał(a):I tu pytanie - czy można wszędzie płacić kartą wirtualną którą mam aplikacji i która jest podpięta do Apple Pay ? I czy w tym celu lepiej zasilić wirtualne konto w kunach jakąś kwotą i aplikacja ściągnie z tego konta odpowiednią sumę podczas płatności ? Czy domyślnie będzie pobierać środki z konta PLN wymieniając je na bieżąco na kuny ? I czy z bankomatu można wyciągnąć gotówkę tylko przy wykorzystaniu karty wirtualnej ?


Nie mam apple pay, więc się wypowiem ;-)
Na chłopski rozum, za płatności dokonywane za pomocą przez Apple Pay odpowiada Apple, więc jeśli działa w PL z tą kartą podpiętą i oni ją zaakceptowali, to będzie działało też za granicą - oczywiście w tych miejscach, gdzie można zapłacić za pomocą Apple Pay - sama karta Revolut jest tu drugorzędna.

Możesz albo zrobić subkonto, albo zostawić wszystko na złotówkach. Mając subkonto - unikniesz bodajże 1% prowizji (podobno ma to być wkrótce 2%) w weekendy na płatności w walutach oraz jakichś wahań w cenach walut. Ogólnie - będzie to działało tak jak napisałeś - jak będziesz miał sumę odpowiednią w kunach na subkoncie - ściągnie z subkonta, jak nie wystarczy - to pobierze sobie ze złotówkowego przeliczając w locie po aktualnym kursie.

A co do bankomatu - nie wiem do końca o co pytasz - imho wirtualną kartą nie wypłacisz z bankomatu, bo nie będziesz jej miał do wsunięcia w maszynę. Chyba, że bankomaty obsługują jakieś wypłaty "bez kartowe" - typu właśnie Apple Pay, czy jakieś inne. W sumie ciekawe zagadnienie na które nie zwróciłem uwagi wcześniej.

pzdrw
Ostatnio edytowano 11.08.2020 08:43 przez tees, łącznie edytowano 1 raz
roykssop
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) roykssop » 11.08.2020 08:41

ts.1 napisał(a):Dla płatności kartą nie ma żadnych ograniczeń?
Ponoć coś się zmienia od 12 sierpnia, limity bodajże ktoś może jest w temacie?

Zmienia się limit bezpłatnej wymiany waluty z 20000zl na 5000zl miesięcznie. Wprowadzane są też opłaty za przelewy walutowe inne, niż waluta konta lub euro. Dodatkowo podwyżce ulega prowizja od weekendowej wymiany waluty z 1% do 2%.
Piotrek_Staś
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 09.08.2020
Re: Kuny najlepiej z bankomatu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_Staś » 11.08.2020 09:23

tees napisał(a):
Piotrek_Staś napisał(a):I tu pytanie - czy można wszędzie płacić kartą wirtualną którą mam aplikacji i która jest podpięta do Apple Pay ? I czy w tym celu lepiej zasilić wirtualne konto w kunach jakąś kwotą i aplikacja ściągnie z tego konta odpowiednią sumę podczas płatności ? Czy domyślnie będzie pobierać środki z konta PLN wymieniając je na bieżąco na kuny ? I czy z bankomatu można wyciągnąć gotówkę tylko przy wykorzystaniu karty wirtualnej ?


Nie mam apple pay, więc się wypowiem ;-)
Na chłopski rozum, za płatności dokonywane za pomocą przez Apple Pay odpowiada Apple, więc jeśli działa w PL z tą kartą podpiętą i oni ją zaakceptowali, to będzie działało też za granicą - oczywiście w tych miejscach, gdzie można zapłacić za pomocą Apple Pay - sama karta Revolut jest tu drugorzędna.

Możesz albo zrobić subkonto, albo zostawić wszystko na złotówkach. Mając subkonto - unikniesz bodajże 1% prowizji (podobno ma to być wkrótce 2%) w weekendy na płatności w walutach oraz jakichś wahań w cenach walut. Ogólnie - będzie to działało tak jak napisałeś - jak będziesz miał sumę odpowiednią w kunach na subkoncie - ściągnie z subkonta, jak nie wystarczy - to pobierze sobie ze złotówkowego przeliczając w locie po aktualnym kursie.

A co do bankomatu - nie wiem do końca o co pytasz - imho wirtualną kartą nie wypłacisz z bankomatu, bo nie będziesz jej miał do wsunięcia w maszynę. Chyba, że bankomaty obsługują jakieś wypłaty "bez kartowe" - typu właśnie Apple Pay, czy jakieś inne. W sumie ciekawe zagadnienie na które nie zwróciłem uwagi wcześniej.

pzdrw



@tess

Dzięki za odpowiedź. Ciekawe czy np. bramki na autostradach obsługują płatności zbliżeniowe ? W kwestii bankomatu to właśnie chodzi mi o to jak napisałeś - "wypłata "zbliżeniowa". Wydaje mi się że widziałem na niektórych bankomatach w PL symbol transakcji zbliżeniowej (technologia NFC) tzn. bez konieczności wsuwania karty do środka. Wystarczy zbliżyć kartę / telefon do czytnika żeby bankomat odczytał dane fizycznej karty lub tej zapisanej w telefonie i zrealizował standardową wypłatę. Tak samo jak to się dzieje przy terminalach płatniczych w sklepach. Przykładasz kartę/telefon i w zależności od kwoty i transakcja jest realizowana lub dodatkowo potwierdzana przez PIN. Przetestuję to sobie przed wyjazdem.
roykssop
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.05.2016
Re: Kuny najlepiej z bankomatu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) roykssop » 11.08.2020 09:35

Piotrek_Staś napisał(a):Dzięki za odpowiedź. Ciekawe czy np. bramki na autostradach obsługują płatności zbliżeniowe ?

Nie i dodatkowo tylko płatność paskiem magnetycznym. Nie zapomnij odblokować w aplikacji.
W kwestii bankomatu to właśnie chodzi mi o to jak napisałeś - "wypłata "zbliżeniowa".

Tutaj też nie licz na taką funkcjonalność. Nawet jeśli znajdziesz bankomat z obsługą zbliżeniową to pamiętaj że traktowana jest jako wypłata gotówki więc obowiązuje Cię limit bezpłatnych 800zl w miesiącu, a później prowizja chyba 2%.
cirek
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) cirek » 11.08.2020 09:43

Ja też nie dawno zacząłem korzystać z Revoluta i też nie zdążyłem odebrać karty fizycznej przed wyjazdem więc założyłem sobie wirtualna. Okazało się że wirtualnej w Google Pay nie można dodać ale w połowie pobytu zamówiłem kartę fizyczną. Jakie było moje zdziwienie kiedy po zakończeniu zamawiania karty dodała się ona do Google Pay i nie mając ja fizycznie w ręku mogłem już nią płacić. Od połowy wczasów płaciłem tylko Revolutem w telefonie wszędzie tam gdzie to było możliwe. Na bramkach musiałem dać telefon do ręki obsłudze tych bramek ale trwało to dosłownie 10s. W sklepie jak zabrakło środków do zapłacenia rachunku to doładowanie konta Revolut i przewalutowanie na subkonto trwało trzy może cztery minuty razem z zapłaceniem rachunku przy kasie. Karta fizyczna jeszcze do mnie nie dotarła ponoć ma być jutro a z Cro wróciłem trzy dni temu. Dla mnie MEGA.
śląski gorol
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 06.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) śląski gorol » 11.08.2020 10:14

Jeszcze chwila i tej karty będę jedynie używał do płatności na aliexpress :)
boruurob
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 10.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) boruurob » 11.08.2020 18:14

@up czemu tylko aliexpress?

Aby płacić jak najmniej prowizji to powiniennem do revoluta dodać konto w kunach, i tam zasilać ze swojego konta podpiętego pod Google Pay tak?
Coś jeszcze należy zrobić?
cirek
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) cirek » 11.08.2020 19:42

boruurob napisał(a):@up czemu tylko aliexpress?

Aby płacić jak najmniej prowizji to powiniennem do revoluta dodać konto w kunach, i tam zasilać ze swojego konta podpiętego pod Google Pay tak?
Coś jeszcze należy zrobić?


Z tego co wyczytałem to lepiej jest zasilać w PLN i przewalutowac na HRK ale od poniedziałku do piątku. Albo doładować konto PLN i płacić kartą, przewalutowanie w locie w trakcie płacenia.
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 11.08.2020 23:06

Ja mam Revoluta i żona ma i muszę stwierdzić że wszystko gra. Myślę że parę stów dzięki tym kartom zaoszczędzimy na wakacjach (bankomaty, płacenie kartą)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 12.08.2020 13:14

Testowałem przed chwilą w PL płacenie paskiem magnetycznym ale się nie udało. Mam to odblokowane w apce.
Od czego to może zależeć? Wina terminala?
śląski gorol
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 06.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) śląski gorol » 13.08.2020 13:59

Pomocy na szybko bo się pogubiłem.
Wypłaty z bankomatów do 800zł /MSC bo później prowizja 2%
, Czy to się tyczy również w Chorwacji ?
Jak mam najkorzystniej wyciągać kuny ze ściany za pomocą revoluta ?
Posiadać PLN na koncie czy kuny ?
Dzisiaj chciał mnie skasować 25kn za wyciągnięcie 1500kn
cirek
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) cirek » 13.08.2020 15:21

śląski gorol napisał(a):Pomocy na szybko bo się pogubiłem.
Wypłaty z bankomatów do 800zł /MSC bo później prowizja 2%
, Czy to się tyczy również w Chorwacji ?
Jak mam najkorzystniej wyciągać kuny ze ściany za pomocą revoluta ?
Posiadać PLN na koncie czy kuny ?
Dzisiaj chciał mnie skasować 25kn za wyciągnięcie 1500kn

800 zł miesięcznie w Chorwacji też.
1500kn przekracza kwotę 800 zł.
Płać kartą, załóż subkonto i przewalutuj na Kn ale tylko pomiędzy pon-pt. lub zostaw złotówki a przewalutowanie będzie w locie.
Nie korzystaj z bankomanu Euronet. Wyżej w postach znajdziesz info jakie bankomaty nie pobierają opłat.
śląski gorol
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 06.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) śląski gorol » 13.08.2020 16:27

Dzięki.
Czyli najwygodniej i dość bezpiecznie jest trzymać po prostu PLN na koncie i co można to kartą Revolut.
Ze ściany również pozostawić PLN na koncie i wyciągać z potwierdzonych darmowych bankomatów
Ale...
bankomaty zawsze pytają. Czy wyciągać przeliczając walutę z kursem (podają) czy wyciągać z walutą danego kraju ?
Jak lepiej ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 81
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone