Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cirek
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) cirek » 13.08.2020 16:33

Z bankomatów nie korzystałem więc nie powiem jak lapiej. Płaciłem karta a właściwie telefonem.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 13.08.2020 18:48

śląski gorol napisał(a):Dzięki.
Czyli najwygodniej i dość bezpiecznie jest trzymać po prostu PLN na koncie i co można to kartą Revolut.
Ze ściany również pozostawić PLN na koncie i wyciągać z potwierdzonych darmowych bankomatów



Najlepiej jest zrobić sobie subkonto w lokalnej walucie (w tym wypadku w kunach) i wymienić złotówki (czy co tam masz na koncie Revoluta) właśnie na kuny - ale nie w weekend. I trzymać kuny na koncie. Po powrocie możesz sobie to, co zostanie, z powrotem wymienić na złotówki (czy inną walutę) albo trzymać kuny na przyszły rok.

Wiele chorwackich restauracji (a targach nie wspominam) nie akceptuje płatności kartą, więc wybierania gotówki ze ściany płaczu nie unikniesz. Powyżej równowartości 800zł trzeba się pogodzić z prowizją, ale nie są to jakieś duże sumy - trzeba to wliczyć w koszt wakacji. A i tak wychodzi taniej niż z normalnej karty debetowej każdego chyba banku.

Większość bankomatów nie pobiera prowizji - najlepiej wybierać te bankowe, unikać Euronetu.
tees
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 17.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tees » 13.08.2020 19:14

śląski gorol napisał(a):Dzięki.
Ale...
bankomaty zawsze pytają. Czy wyciągać przeliczając walutę z kursem (podają) czy wyciągać z walutą danego kraju ?
Jak lepiej ?


NIGDY nie zgadzać się na jakiekolwiek przeliczanie, czy operacje w kwotach podawanych "w złotówkach" - w zagranicznych bankomatach, terminalach płatniczych, itp.. Jest to tzw. DCC i zawsze jest bardzo niekorzystne dla wypłacającego.

pzdrw
boruurob
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 10.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) boruurob » 15.08.2020 12:46

Czyli w weekend nie ma sensu wymieniać na kuny i płacić po prostu mając złotówki na koncie bo prowizja jest taka sama?
Dopiero w tygodniu warto wymienić żeby w weekend nie płacić prowizji?
Bo w tygodniu to chyba nie ma różnicy czy płacić ze złotówek czy kupić kuny?
boruurob
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 10.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) boruurob » 15.08.2020 12:47

I jeszcze jedno pytanie: z których bankomatów wyciągamy bez prowizji i innych opłat karta revolute?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 15.08.2020 14:27

boruurob napisał(a):I jeszcze jedno pytanie: z których bankomatów wyciągamy bez prowizji i innych opłat karta revolute?



Większość bankomatów bankowych: Erste Bank, Splitska Banka (OTP) itp.
zajcov
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) zajcov » 15.08.2020 20:28

Witam, jestem od 2 dni w Baska Voda, w każdym bankomacie oprócz Euronetu wywala kartę Revolut (komunikat że nie obsługiwana karta) i nie można wybrać gotówki. Próbowałem w HPB (bank pocztowy), Ernste Bank, żółtym ATM ( nie wiem co to za operator). Dodam że wszędzie płatności kartą przechodzą. W aplikacji mam ustawioną wypłatę z bankomatów. Czy są jakieś bankomaty z których można wybierać kartą Revolut gotówkę ? Gotówkę pobrałem kartą Pekao S.A w NPB, opłata surcharge 29kuna. Pozdrawiam
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1955
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 15.08.2020 23:00

zajcov napisał(a):w każdym bankomacie oprócz Euronetu wywala kartę Revolut (komunikat że nie obsługiwana karta) i nie można wybrać gotówki.

Dziwne.
Ja dzisiaj wypłaciłem bezprowizyjnie z OTP.
Z PBZ i Zagrebacka banka chciało prowizję więc się nie dałem.

Jak będę miał po drodze inne bankomaty to sprawdzę.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 15.08.2020 23:11

zajcov napisał(a):Witam, jestem od 2 dni w Baska Voda, w każdym bankomacie oprócz Euronetu wywala kartę Revolut (komunikat że nie obsługiwana karta) i nie można wybrać gotówki. Próbowałem w HPB (bank pocztowy), Ernste Bank, żółtym ATM ( nie wiem co to za operator). Dodam że wszędzie płatności kartą przechodzą. W aplikacji mam ustawioną wypłatę z bankomatów. Czy są jakieś bankomaty z których można wybierać kartą Revolut gotówkę ? Gotówkę pobrałem kartą Pekao S.A w NPB, opłata surcharge 29kuna. Pozdrawiam



Ja pobierałem kartą Revoluta z bankomatu Erste przy sklepie Razvitak, przy targu owocowym (zaraz przy głównym skrzyżowaniu w BV) - na ścianie są 2 bankomaty, Erste to ten z lewej. Wszystkie wypłaty były bez problemów i bez prowizji.
boruurob
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 10.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) boruurob » 16.08.2020 09:04

[list=][/list]Okazuje się że za apartament mam płacić w euro. Jak najlepiej to ogarnąć żeby był dobry kurs i bez haraczu dla banku?

(Nie spodziewałem się że za apartament mamy płacić z góry)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 16.08.2020 14:28

boruurob napisał(a):[list=][/list]Okazuje się że za apartament mam płacić w euro. Jak najlepiej to ogarnąć żeby był dobry kurs i bez haraczu dla banku?

(Nie spodziewałem się że za apartament mamy płacić z góry)



Rozumiem, że masz revoluta? Spytaj, czy możesz zapłacić przelewem na konto - wtedy będzie najwygodniej i najkorzystniej.

P.S. Znakomita większość apartamentów w Chorwacji jest płatna w euro.
boruurob
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 10.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) boruurob » 16.08.2020 15:57

Nie ma właściciel konta w euro
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 16.08.2020 17:58

boruurob napisał(a):Nie ma właściciel konta w euro
A na przelicznik eur/kn nie chce się zgodzić? Pewnie i tak te euro niesie do kantoru....
lucash
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lucash » 16.08.2020 19:26

zajcov napisał(a):Witam, jestem od 2 dni w Baska Voda, w każdym bankomacie oprócz Euronetu wywala kartę Revolut (komunikat że nie obsługiwana karta) i nie można wybrać gotówki. Próbowałem w HPB (bank pocztowy), Ernste Bank, żółtym ATM ( nie wiem co to za operator). Dodam że wszędzie płatności kartą przechodzą. W aplikacji mam ustawioną wypłatę z bankomatów. Czy są jakieś bankomaty z których można wybierać kartą Revolut gotówkę ? Gotówkę pobrałem kartą Pekao S.A w NPB, opłata surcharge 29kuna. Pozdrawiam

A sprawdź czy masz w zabezpieczeniach w apce Revolut odblokowany pasek magnetyczny. Może to masz zablokowane i nie można wypłacać?
zajcov
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) zajcov » 16.08.2020 20:14

lucash napisał(a):
zajcov napisał(a):Witam, jestem od 2 dni w Baska Voda, w każdym bankomacie oprócz Euronetu wywala kartę Revolut (komunikat że nie obsługiwana karta) i nie można wybrać gotówki. Próbowałem w HPB (bank pocztowy), Ernste Bank, żółtym ATM ( nie wiem co to za operator). Dodam że wszędzie płatności kartą przechodzą. W aplikacji mam ustawioną wypłatę z bankomatów. Czy są jakieś bankomaty z których można wybierać kartą Revolut gotówkę ? Gotówkę pobrałem kartą Pekao S.A w NPB, opłata surcharge 29kuna. Pozdrawiam

A sprawdź czy masz w zabezpieczeniach w apce Revolut odblokowany pasek magnetyczny. Może to masz zablokowane i nie można wypłacać?



Dzięki za odpowiedź, spróbuje. Rozumiem że ta opcja z paskiem magnetycznym powinna być zaznaczona (na niebiesko) u mnie tak jest. Rok temu wypłacałem bez problemu, nie wydaje mi się żebym zmieniał coś w ustawieniach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 82
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone