Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1947
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 31.08.2020 06:18

https://www.cashless.pl/8410-revolut-zm ... -rachunkow

Uwaga klienci Revoluta. Fintech przenosi Wasze konta na Litwę i zmienia numery rachunków
slawko123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawko123 » 31.08.2020 10:13

kaeres napisał(a):Jeżeli OTP to te niebiesko żółte to tak, również prowizja 25HRK.

Nie, chodzi o zielone bankomaty.
W Jelsie przy głównym parkingu jest umieszczony w takim okrągłym słupie.
Wyjmowałem w zeszłym tygodniu bez prowizji.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1947
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 01.09.2020 19:20

Czy można zarządzać kontem Revolut przez www czy tylko przez aplikację na smartfona?
Szukam na stronie Revoluta ale nic nie znajduję :/


Ps. Ciekawy artykuł
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 14.09.2020 10:02

kaeres napisał(a):Jeżeli OTP to te niebiesko żółte to tak, również prowizja 25HRK.

Ten kolor wszystko tłumaczy!
Niebiesko-żółte bankomaty należą do Euronetu i będąc za granicą właśnie te bankomaty należy omijać wielkim łukiem, gdyż Euronet "od zawsze" w zagranicznych bankomatach pobiera dodatkowe prowizje.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 14.09.2020 10:06

empire13 napisał(a):Czy można zarządzać kontem Revolut przez www czy tylko przez aplikację na smartfona?
Szukam na stronie Revoluta ale nic nie znajduję :/

Brak możliwości zarządzania przez stronę WWW jest jedną ze znanych wad Revoluta.
Przypuszczam, że o takim wyborze zadecydowały względy bezpieczeństwa.
olek111
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 26.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) olek111 » 15.09.2020 13:58

https://www.wykop.pl/link/5696835/revolut-uwaga/

Z opinii wynika że ten Revoult to nie taki cud , miód , malina....
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 322
Dołączył(a): 02.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 15.09.2020 14:16

Tego roku pierwszy raz testowałem revoluta, płaciłem głównie restauracje, stacje benzynowe, sklepy, gotówki nie wypłacalem,zawsze mam pewna sumkę w gotówce euro
Bez żadnych problemów, korzystam z darmowej wersji i na pewno będę korzystał dalej bo na moje potrzeby zupełnie mi to wystarcza, szybko ,tanio ,bez problemow.
krempak
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 09.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) krempak » 15.09.2020 20:09

Chris_M napisał(a):
empire13 napisał(a):Czy można zarządzać kontem Revolut przez www czy tylko przez aplikację na smartfona?
Szukam na stronie Revoluta ale nic nie znajduję :/

Brak możliwości zarządzania przez stronę WWW jest jedną ze znanych wad Revoluta.
Przypuszczam, że o takim wyborze zadecydowały względy bezpieczeństwa.

Jeszcze nie testowałem, ale piszą, że już można zarządzać Revolutem z poziomu przeglądarki internetowej: https://www.telepolis.pl/fintech/cashle ... nternetowa
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 15.09.2020 20:33

krempak napisał(a):Jeszcze nie testowałem, ale piszą, że już można zarządzać Revolutem z poziomu przeglądarki internetowej: https://www.telepolis.pl/fintech/cashle ... nternetowa

Możliwości wersji webowej bardzo ograniczone, ale ważne, że Revolut coś wreszcie zrobił w tym kierunku.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1947
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.09.2020 06:40

olek111 napisał(a):https://www.wykop.pl/link/5696835/revolut-uwaga/

Z opinii wynika że ten Revoult to nie taki cud , miód , malina....

Nic z tego nie wynika. Nie wiadomo co się właściwie stało i dlaczego.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 18.09.2020 14:14

olek111 napisał(a):https://www.wykop.pl/link/5696835/revolut-uwaga/

Z opinii wynika że ten Revoult to nie taki cud , miód , malina....

Revolut jest bardzo wygodny w użyciu, ale niestety nie ma róży bez ognia (czy jakoś tak to było :wink: ).
Mnie najbardziej wkurza i jednocześnie niepokoi to, że Revolut co jakiś czas domaga się przesyłania nowych selfie lub zdjęć swoich dokumentów, a to już może budzić poważne obawy i zastrzeżenia. A dopóki nie zrobisz tego, co im się właśnie zachciało, to nie masz możliwości korzystania z konta oraz swoich pieniędzy.
M.in. z tego powodu absolutnie nie zdeponowałbym na koncie Revolut żadnej większej kasy.
wolffer
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolffer » 21.10.2020 09:35

Pewnie do Was też coś takiego przychodzi.
Revolut znowu żąda dokumentu twierdząc, że poprzedni jest nieaktualny itp. W odpowiedzi napisałem, że dowód osobisty, który im skanowałem, jest na pewno nadal aktualny jeszcze przez kilka lat i nie mam czegoś nowego, co mógłbym im wysłać. Odpowiedzieli ponownie, że dokument nieważny i czekają na nowy. Na ponowne me pytanie odpowiedzieli, że jednak teraz okazuje się, że te 2 lata temu przesłałem im zdjęcie za ciemne. Odpowiedziałem, że mogę im wysłać jaśniejsze, z tegorocznych wakacji gdzieś z plaży. Nie odezwali się i nadal są upierdliwi pisząc, że dokument wygasł i czekają na nowy.
Czy Was też tak denerwują ??
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 21.10.2020 10:15

Moja żona niedawno dostał identyczne żądanie, a jej dostęp do konta został zablokowany do czasu przesłania skanu jej dowodu osobistego!
Nawet miałem im odpisywać w jej imieniu identycznym tekstem jak Twój, ale gdy zacząłem szukać adresu na który mógłbym wysłać tę odpowiedź, to okazało się, że oni nigdzie nie podają do siebie żadnego adresu e-mail!
Jedyny adres do nich jaki znalazłem, to adres snail-mail jakiegoś ich biura w Londynie (zapewne wirtualnego), dokąd należałoby wysłać list pocztą!
Wyobraźcie teraz sobie, że jesteście gdzieś w podróży i coś się stało z Waszymi środkami na koncie; nie ma nawet gdzie złożyć reklamacji!

Żona tak się wkurzyła tym ich nowym żądaniem, że poddała sprawę i zrezygnowała z korzystania z Revoluta, ja też jestem coraz bliższy tej decyzji, chociaż dotychczas byłem entuzjastą tego fintechu.
Uważam, że te (pomimo wszystko umiarkowane) oszczędności na przeliczeniach nie są warte tego, żeby do jakiejś firmy-krzak przesyłać kopie swoich dokumentów, które komuś mogą umożliwić kradzież naszej tożsamości.
wolffer
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolffer » 17.11.2020 08:07

Poddałem się i przesłałem dokumenty ponownie.
Problem jednak jest w tym, że ograniczają powoli kwoty na koncie standardowym, a ponieważ z Revolut korzystam głównie wyjazdowo, to wyższych płatnych opcji na cały rok nie opłaca mi się zakładać. No ale chwała im jednak za to, że ruszyli rynek więc i wybór już zaczyna jakiś być.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 19.11.2020 13:27

wolffer napisał(a):Problem jednak jest w tym, że ograniczają powoli kwoty na koncie standardowym.



Mógłbyś rozwinąć?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 85
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone