Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wolffer
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolffer » 19.11.2020 23:17

np zmniejszyli kwotę miesięcznej bezprowizyjnej wymiany walut do równowartości 5tys zł (nie pamiętam teraz jaka była wcześniej, ale wyższa chyba nawet ok 20tys zł))
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 20.01.2021 00:07

Dla zainteresowanych Revolutem - LINK
wolffer
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolffer » 20.01.2021 08:10

odnosząc się do ww. linku, najprostsze było doładowanie z karty debetowej, a to zostanie z tego co widzę nieobciążone, więc nie byłby to problem
(ooo, jak dużo szósteczek teraz mam i w dacie i postach, to przez jakiś czas to sobie zachowam :twisted: :twisted: :D )
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 20.01.2021 11:22

Ale wycofanie nadwyżki środków z konta (np. po powrocie z wyjazdu zagranicznego) już może być bolesne.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 20.01.2021 14:51

Revolut właśnie stracił polskie IBAN`y. Czyli nie będzie można mieć w aplikacji Polskiego "konta bankowego". Działać będzie dalej ale jest ryzyko dodatkowych opłat. Za całe zamieszanie odpowiedzialny jest Brexit. Firma przenosi swoją licencję na Litwę. Póki co odinstaluję aplikację. Quo vadis Revolut?

Więcej info: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Revolu ... 40409.html
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 21.01.2021 14:22

Z tego, co czytam w tym artykule, Revolut już poszukuje polskiego banku, który nawiąże z nimi współpracę, więc to zapewne kwestia kilku tygodni, zanim wszystko się wyprostuje.
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 21.01.2021 14:56

A czemu nie płacicie karta bankomatowa (ja mam M Prestige) i nie wypłacam w bankomacie na miejscu . Kurs średni mój przy płaceniu karta z zeszłego roku 0.61 a wypłaty z bankomatów 0.62 oczywiście nic za to nie płaciłem ?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 21.01.2021 15:23

WojtekKRK napisał(a):A czemu nie płacicie karta bankomatowa (ja mam M Prestige) i nie wypłacam w bankomacie na miejscu . Kurs średni mój przy płaceniu karta z zeszłego roku 0.61 a wypłaty z bankomatów 0.62 oczywiście nic za to nie płaciłem ?



Bo Revolut ma o wiele korzystniejsze przeliczniki. Przypuszczam, że w dniu, kiedy tobie karta policzyła po 0,61, w Revolucie było coś ok. 0,58. Niby niewiele, ale w sumie różnica się uzbiera - a skoro Revolut jest darmowy, to czemu by nie korzystać?
Jeszcze bardziej korzystnie jest, kiedy ktoś korzysta z wielu walut (przypuśćmy, że na powrocie z Chorwacji robimy sobie objazdówkę przez BiH, Serbię, Rumunię i Węgry), a zimą jeszcze lecimy sobie na przykład do Anglii. W sumie na wszystkich przeliczeniach walut trochę się zaoszczędzi.

Do tej pory też, tak jak ty, płaciłem kartą debetową (wypłaty i transakcje darmowe na całym świecie), ale w ubiegłym roku przesiadłem się na Revolut - i muszę przyznać, że jest lepszy.
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 21.01.2021 15:36

Zgadza się jak dużo krajów odwiedzasz i dużo podróżujesz będzie to dobre rozwiązanie , ale tak jak ja dwa razy w roku śmigam to nie ma to większego sensu kolejny plastik w portfelu i gimnastyka aby wszystko się opłaciło . Bo umowny się 1000 K i 610 zł czy 590 ... ;) a 1000 już na chwilke starczy ...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 21.01.2021 16:42

WojtekKRK napisał(a):Zgadza się jak dużo krajów odwiedzasz i dużo podróżujesz będzie to dobre rozwiązanie , ale tak jak ja dwa razy w roku śmigam to nie ma to większego sensu kolejny plastik w portfelu i gimnastyka aby wszystko się opłaciło . Bo umowny się 1000 K i 610 zł czy 590 ... ;) a 1000 już na chwilke starczy ...



Dokładnie tak :D :D
sp9hzx
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 12.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) sp9hzx » 22.01.2021 10:33

empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 23.01.2021 22:11

WojtekKRK napisał(a):Zgadza się jak dużo krajów odwiedzasz i dużo podróżujesz będzie to dobre rozwiązanie , ale tak jak ja dwa razy w roku śmigam to nie ma to większego sensu kolejny plastik w portfelu i gimnastyka aby wszystko się opłaciło . Bo umowny się 1000 K i 610 zł czy 590 ... ;) a 1000 już na chwilke starczy ...

Nawet do wyjazdu 1x w roku na 2 tygodnie na wakacje revolut się opłaca. Chyba że masz jakiś super hiper fajny bank w którym cię nie kroją za wszystko.
Ja takiego nie mam więc wolę revoluta ;)
Fancik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fancik » 03.02.2021 07:54

Ja korzystam dwa razy w roku i takiej wygody nie miałem do tej pory. Jedna karta załatwia wszelkie płatności w Chorwacji. Jedynie wypłaty z bankomatów coraz mniej opłacalne . Na razie nie widzę sensu szukania innego sposobu na wakacje..chyba że znowu coś zmienią na gorsze .
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.02.2021 10:53

Fancik napisał(a):Ja korzystam dwa razy w roku i takiej wygody nie miałem do tej pory. Jedna karta załatwia wszelkie płatności w Chorwacji. Jedynie wypłaty z bankomatów coraz mniej opłacalne . Na razie nie widzę sensu szukania innego sposobu na wakacje..chyba że znowu coś zmienią na gorsze .


dlaczego wypłaty z bankomatów coraz mniej opłacalne? Pytam bo niedawno założyłem revoluta, karta przyszła i byłem nastawiony na płacenie w dużej mierze tylko nią w Chorwacji. Trochę gotówki na drogę ale reszta na koncie i płatność plastikiem.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 03.02.2021 11:40

sviva napisał(a):dlaczego wypłaty z bankomatów coraz mniej opłacalne?

Są limity wypłat z bankomatu (z roku na rok coraz niższe), po przekroczeniu których naliczają dodatkowe prowizje.
Szukałem na ich stronie informacji o aktualnej wysokości tych limitów, ale nic nie znalazłem, wygląda na to, że je gdzieś ukryli.
A oprócz tego jeszcze wprowadzają limity na wymianę, przeczytaj ten post:
https://www.cro.pl/post2180984.html#p2180984

Pytam bo niedawno założyłem revoluta, karta przyszła i byłem nastawiony na płacenie w dużej mierze tylko nią w Chorwacji. Trochę gotówki na drogę ale reszta na koncie i płatność plastikiem.

Jeśli nic więcej nie zepsują, to taki model w dalszym ciągu będzie najbardziej opłacalny.

PS:
Już znalazłem te limity:
https://www.revolut.com/pl-PL/help/doko ... ta-revolut

Bez dodatkowej prowizji z bankomatu można miesięcznie wypłacić 800 zł, powyżej tego limitu naliczana jest prowizja w wysokości 2%.
Ale uwaga!
Limit nie dotyczy miesiąca kalendarzowego, lecz to jest tzw. "rolling month", liczony bodajże od daty otwarcia rachunku Revolut.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 86
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone