Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REVOLUT - karta wielowalutowa

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 19.02.2021 23:19

dids76 napisał(a):
zablo napisał(a):Przelew z mbank PLN na konto Revolut PLN, realizowane jest przez tzw. SWIFT i to koszt 25zł - ktoś podpowie, czy da rade tą opłatę ominąć?

Dokładnie tak jak pisze Chris_M, podpinasz kartę ze swojego banku i robisz z niej darmowy przelew :wink:

Dla pełnej jasności:
Od strony formalnej to nie jest przelew, tylko kupujemy w Revolut usługę doładowania konta, i za tę usługę płacimy on-line kartą płatniczą polskiego (lub jakiegokolwiek innego) banku.
Jeśli ma się do konta Revolut podpiętych kilka kart to trzeba bardzo uważać żeby tych kart nie pomylić, bo ja kiedyś pomyliłem się, kliknąłem niewłaściwą kartę i konto Revolut w PLN zasiliłem z karty prowadzonej w EUR.
Gdy zobaczyłem po jakim kursie bank przeliczył mi EUR na PLN, to mi z wrażenia kapcie z nóg pospadały! Całe szczęście, że to była niewielka kwota!
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 20.02.2021 11:33

Trzeba też uważać na karty kredytowe, bo niektórzy wystawcy (np Citybank) traktują doładowanie Revoluta jako transakcję specjalną i dowalają prowizję. Ja mam podpiętą kartę Accord (lojolnościówkę z Auchan) i do tej pory dawało się załadować bez prowizji.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 22.02.2021 09:29

Dzięki za wszystkie odpowiedzi - czyli rozumiem robię to funkcją "+ Wpłać" i minimalna wartość to 50zł... gdzie mogę ją zapisać tak jak mówicie?

i teraz pytanie za 100 pkt, a co jeśli do konta w mbank`u nie mam karty?
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 22.02.2021 11:55

empire13 napisał(a):
WojtekKRK napisał(a):Zgadza się jak dużo krajów odwiedzasz i dużo podróżujesz będzie to dobre rozwiązanie , ale tak jak ja dwa razy w roku śmigam to nie ma to większego sensu kolejny plastik w portfelu i gimnastyka aby wszystko się opłaciło . Bo umowny się 1000 K i 610 zł czy 590 ... ;) a 1000 już na chwilke starczy ...

Nawet do wyjazdu 1x w roku na 2 tygodnie na wakacje revolut się opłaca. Chyba że masz jakiś super hiper fajny bank w którym cię nie kroją za wszystko.
Ja takiego nie mam więc wolę revoluta ;)


Az tak a ile to oszczędzasz ?

Nie trzeba mieś super hiper fajnego banku uwierz , starczy nieco lepsze konto . Ludzie często narzekają a okazuje się że niewiele trzeba żeby zmienić bank konto jego rodzaj itd ... trzeba dbać o swoje finanse ;-)

Dla przykładu wypłacam z bankomatu (nie każdego) K po kursie 0.59 do 0.62 a płatność kartą to w 90 proc przypadków kurs nie przekraczający 0.60 no i nie jestem a Dubaju ;-)

Co innego jak ktoś podczas pobytu kupuje dom albo łódz lub jest na wakacjach raz w miesiącu ;-)
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 22.02.2021 14:09

zablo napisał(a):Dzięki za wszystkie odpowiedzi - czyli rozumiem robię to funkcją "+ Wpłać" i minimalna wartość to 50zł... gdzie mogę ją zapisać tak jak mówicie?

Zakładka "Karty", przycisk "+ Dodaj kartę".

i teraz pytanie za 100 pkt, a co jeśli do konta w mbank`u nie mam karty?

To może być karta dowolnego banku, musi tylko umożliwiać dokonywanie płatności w internecie.
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 22.02.2021 16:18

zablo napisał(a):Dzięki za wszystkie odpowiedzi - czyli rozumiem robię to funkcją "+ Wpłać" i minimalna wartość to 50zł... gdzie mogę ją zapisać tak jak mówicie?

i teraz pytanie za 100 pkt, a co jeśli do konta w mbank`u nie mam karty?

W nBanku jest darmowa eKarta wirtualna, możesz sobie taką zamówić.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 22.02.2021 23:17

dareksi napisał(a):
zablo napisał(a):Dzięki za wszystkie odpowiedzi - czyli rozumiem robię to funkcją "+ Wpłać" i minimalna wartość to 50zł... gdzie mogę ją zapisać tak jak mówicie?

i teraz pytanie za 100 pkt, a co jeśli do konta w mbank`u nie mam karty?

W nBanku jest darmowa eKarta wirtualna, możesz sobie taką zamówić.

I to prawdopodobnie jest najlepsze rozwiązanie, możliwe, że sam się na nie skuszę :)
Mając kartę wirtualną możemy zablokować operacje internetowe kartą fizyczną, co uchroni naszą kasę w przypadku przechwycenia przez kogoś danych naszej karty fizycznej. A kartę wirtualną możemy mieć cały czas zablokowaną i odblokowujemy ją tylko do wykonania płatności internetowej (w tym przypadku: w celu doładowania karty Revolut).
Zresztą w ten sam sposób możemy używać wirtualnej karty Revolut i bezpiecznie płacić tą kartą np. za zakupy na Aliexpress.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 30.03.2021 07:26

https://www.cashless.pl/9681-zen-polskie-numery-iban

Ktoś już porównywał z revolutem?
Chyba warto się przyjrzeć.
Fancik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fancik » 23.04.2021 12:52

Czy warto przechodzić do banku Revolut czy zostawić tak jak jest tzn karta i konto. Jak waszym zdaniem będzie dla nas lepiej , czy w ogóle Revolut będzie się jeszcze opłacał.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.04.2021 12:58

Fancik napisał(a):Czy warto przechodzić do banku Revolut czy zostawić tak jak jest tzn karta i konto. Jak waszym zdaniem będzie dla nas lepiej , czy w ogóle Revolut będzie się jeszcze opłacał.


Dopóki nie ogarną polskiego konta, to się raczej nie będzie opłacać.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 30.04.2021 01:37

Pojawiła się nowa wersja aplikacji mobilnej Revolut 8.0, jej opis można znaleźć tutaj:
https://www.telepolis.pl/fintech/aplika ... -aplikacji
ale tam nic nie piszą o tym, czy ta nowa aplikacja przy logowaniu się do systemu muli tak samo jak poprzednia wersja, czy jeszcze gorzej.
Gdyby ktoś z Was zainstalował tę nową wersję, to proszę o wrażenia, zwłaszcza odnośnie mulenia przy logowaniu się do aplikacji.
MaReEK
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 30.04.2021 07:44

Mam 8.1, logowanie trwa około 2-3 sekundy.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 30.04.2021 09:22

Te kłopotki z Revolutem to może "zapowiedź" tego co będzie się działo jak wycofają gotówkę?
Podchodzisz z kartą do czytnika a ten... "transakcja nie może być zrealizowana". Odkładasz grzecznie towar (bo przecież nie masz gotówki0 i odchodzisz pusto...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 30.04.2021 09:40

Mnie się właśnie uaktualniło - żadnych problemów z logowaniem ani obsługą, nic nie muli. Ale mnie poprzednia wersja też nie muliła.

Z nowych przydatnych funkcji pojawiła się opcja "Bankomaty", wyszukująca ściany płaczu w pobliżu.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 30.04.2021 13:23

Ta wyszukiwarka bankomatów to czysta fikcja. Liczyłem na to, że aplikacja pokaże bankomaty w okolicy mojej lokalizacji, a ona pokazuje tylko bankomaty w ścisłym centrum Krakowa (tylko okolice Rynku Gł.) i nic poza tym!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
REVOLUT - karta wielowalutowa - strona 89
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone